Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και το έχω εγκαταστήσει δεν έχω βρει ακόμη τη χρησιμότητα του να είμαι ειλικρινής.

Ότι κάνει το κάνω ήδη μέσα από τον task manager κάνοντας κλικ στο εικονίδιο του κάθε ανοιχτού app.

Τι ακριβώς χρησιμοποιείς από τις ρυθμίσεις του;

Μπορείς να δώσεις κάποια παραδείγματα;

 

Με το multi star μπορείς να κάνεις split screen σε όλες τις εφαρμογές. Διαφορετικά πολλές εφαρμογές δεν ανοίγουν σε split screen.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω ένα δύσκολο...

Ξέρει κανείς που συγχρονίζει ένας κοινόχρηστο φάκελος της Samsung gallery?

Δηλαδή ένας φάκελος που έχετε φτιάξει για να αποθηκεύετε φώτο και βίντεο με άλλα μέλη της οικογένειας... Δεν τον βλέπω να είναι εμφανής ούτε στο Samsung cloud το δικό μου, ούτε της συζύγου.

Anyone?

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω ένα δύσκολο...

 

Ξέρει κανείς που συγχρονίζει ένας κοινόχρηστο φάκελος της Samsung gallery?

 

Δηλαδή ένας φάκελος που έχετε φτιάξει για να αποθηκεύετε φώτο και βίντεο με άλλα μέλη της οικογένειας... Δεν τον βλέπω να είναι εμφανής ούτε στο Samsung cloud το δικό μου, ούτε της συζύγου.

 

Anyone?

Ναι γίνεται. Το έχω κάνει εγώ με την σύζυγο. Επίσης ότι είναι αποθηκευμένο στο Samsung cloud το βλέπω και στην Samsung smart TV μου. 76bf252b065380c438f13c24a221d4cc.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παλιά στο Instagram όταν έβαζες αυτοκόλλητο από τα emoji δεν είχε αυτό το άσπρο απο πίσω τώρα άλλαξε, ξέρει κάποιος γιατί 0a4465930e5361cf2fc7e826568f22a8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.Πως γινεται να βλεπω σε full display τα βιντεο που τραβαω σε αργη κινηση? Edited by ROFOS
H ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 30...ΜΕΤΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή ενημέρωση της εφαρμογής Samsung Notes, με τις δυνατότητες του Note 20:

 

https://www.sammobile.com/news/new-samsung-notes-galaxy-note-20-features-rolling-out-older-notes/

 

Προσωπικά ξεχωρίζω τις αισθητικές διάφορες σε dark mode, την υποστήριξη φακέλων και templates, τις import/export pdf δυνατότητες και το πιο καθαρό νέο UI.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή ενημέρωση της εφαρμογής Samsung Notes, με τις δυνατότητες του Note 20:

 

https://www.sammobile.com/news/new-samsung-notes-galaxy-note-20-features-rolling-out-older-notes/

 

Προσωπικά ξεχωρίζω τις αισθητικές διάφορες σε dark mode, την υποστήριξη φακέλων και templates, τις import/export pdf δυνατότητες και το πιο καθαρό νέο UI.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ήρθε το update των samsung notes? Δεν είδα κάτι.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον θα έχει το πλήρες sync με Microsoft onenote...

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι γίνεται. Το έχω κάνει εγώ με την σύζυγο. Επίσης ότι είναι αποθηκευμένο στο Samsung cloud το βλέπω και στην Samsung smart TV μου. 76bf252b065380c438f13c24a221d4cc.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Βρε κι εγώ το έχω ενεργό 2 χρόνια τώρα με τη γυναίκα μου, αλλά δε μπορώ να βρω πουθενά online αυτό το κοινόχρηστο album. Με άλλα λόγια δε μπορώ να δω πουθενά online το περιεχόμενο αυτού του φακέλου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε μένα ήρθε, στο Galaxy Store.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Έκδοση 3.3.04.12 βλέπω τελευταία στο galaxy store...

Πρέπει να περιλαμβάνει και τα updated features...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση 3.3.04.12 βλέπω τελευταία στο galaxy store...

Πρέπει να περιλαμβάνει και τα updated features...

Το καινούργιο Snotes είναι αυτό. Μπες στις ρυθμίσεις του notes και πήγαινε στο σχετικά με το s notes, θα σου εμφανίσει ενημέρωση λογικά. e4b64eb401a7819f6f6d4575543351d8.jpg

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλή αναβάθμιση, εκτός των καινούργιων χαρακτηριστικών σε πρώτη φάση βλέπω άμεσο συγχρονισμό των σημειώσεων με άλλες συσκευές πράγμα που δεν ίσχυε με την παλιά έκδοση.

Ειδικά στο tablet η εφαρμογή είναι απόλαυση.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το notes ζήτησε update. Παρα πολυ δυνατό update !

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο Snotes είναι αυτό. Μπες στις ρυθμίσεις του notes και πήγαινε στο σχετικά με το s notes, θα σου εμφανίσει ενημέρωση λογικά. e4b64eb401a7819f6f6d4575543351d8.jpg

 

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλή αναβάθμιση, εκτός των καινούργιων χαρακτηριστικών σε πρώτη φάση βλέπω άμεσο συγχρονισμό των σημειώσεων με άλλες συσκευές πράγμα που δεν ίσχυε με την παλιά έκδοση.

Ειδικά στο tablet η εφαρμογή είναι απόλαυση.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος. Το update έπρεπε να γίνει μέσα από την ίδια την εφαρμογή.

Πολύ καλή αναβάθμιση, πολύ δυνατό το πακέτο των νέων χαρακτηριστικων...

Περιμένουμε εντυπώσεις από το s7 Plus...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το έχω στα χέρια μου αύριο ή μεθαύριο

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εκπληκτική αναβάθμιση με πάρα πολλές ρυθμίσεις και μετατροπές των σημειώσεων πολύ πιο εύκολα σε όλους τους γνωστούς τύπους αρχείων...

Πολύ εύκολη παραμετροποίηση κειμένου, πανεύκολη εύρεση τηλεφωνικών αριθμών και κλήση τους ή αποθήκευση στις επαφές, πολύ γρήγορη ευθυγράμμιση κειμένου (πριν την ευθυγράμμιση δεν μου αναγνώριζε τον αριθμό τηλεφώνου) και γενικός βλέπω μια ολοκληρωμένη εφαρμογή Snote έτσι όπως θα έπρεπε να είναι από πάντα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μετά τα απογοητευτικά σχόλια για τη μπαταρία του Note 20 ultra νομίζω ότι θα παραμείνω εδώ για λίγο καιρό ακόμα.

Δεν έχω κανένα παράπονο από το τηλέφωνο, μόνο η μπαταρία του P30 pro μου λείπει.

Ίσως του χρόνου αν σοβαρευτεί η Samsung και σταματήσει τις διακρίσεις σε επεξεργαστές να δούμε και μια σοβαρή αύξηση στη διάρκεια της μπαταρίας.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα απογοητευτικά σχόλια για τη μπαταρία του Note 20 ultra νομίζω ότι θα παραμείνω εδώ για λίγο καιρό ακόμα.

Δεν έχω κανένα παράπονο από το τηλέφωνο, μόνο η μπαταρία του P30 pro μου λείπει.

Ίσως του χρόνου αν σοβαρευτεί η Samsung και σταματήσει τις διακρίσεις σε επεξεργαστές να δούμε και μια σοβαρή αύξηση στη διάρκεια της μπαταρίας.

Όσο ο κόσμος στην Ευρώπη της τα ακουμπάει,σιγά μην βάλει snapdragon.

Αφού αγοράζουμε...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Όσο ο κόσμος στην Ευρώπη της τα ακουμπάει,σιγά μην βάλει snapdragon.

Αφού αγοράζουμε...

Εγώ πάντως όπως είχα πει από πέρυσι τέτοια καιρό μετά το galaxy note 10+ που πήρα δεν ξαναπαίρνω exynos, έτσι και έκανα. Ελπίζω να είναι αρκετοί σαν εμένα μπας και βάλει μυαλό.

 

Στάλθηκε από το SM-T970 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κακά τα ψέματα για μένα είναι η πρώτη φορά φέτος που αν κάποιος έχει το Note 10 Plus και αν μη τι άλλο την έκδοση 512gb και μάλιστα αν η συσκευή του είναι και κάτω των 6 μηνών δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να πάει στην σειρά S20 ή Note20 όσο τρελά και να έχει εκτός και αν έχει εκατομμύρια στην άκρη και δεν έχει που να τα φάει...

Συγνώμη αλλά εγώ δεν είδα κάποια αναβάθμιση... Δεν μου έδωσε 100% οθόνη χωρίς bazels, χωρίς κάμερα μέσα στην οθόνη, μπαταρία πάνω από 5000mAb, 16gb ram με 512gb με τιμή κάτω των 1400€ και αρκετά καλύτερη κάμερα από το Note 10 Plus...

Αυτή θα ήταν μια καλή περίπτωση αναβάθμισης μιας και οι καινοτομίες μας τελείωσαν...

Εγω φέτος θα μείνω εδώ και βλέπουμε με τον ερχομό των fold

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρονιά άλλαζα το προηγούμενο note που είχα, με το καινούργιο (..και συνήθως day one)

 

..φέτος (.. και κυρίως λόγο exynos), θα παραμείνω με το 10+ (.. και εντέλει βλέπω ότι πολλοί κάνουν το ίδιο).

 

Υ. Γ. ..τελευταία παίζω ένα internetικό παιχνίδι και όντως για εμένα ο snapdragon θα έκανε την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα απογοητευτικά σχόλια για τη μπαταρία του Note 20 ultra νομίζω ότι θα παραμείνω εδώ για λίγο καιρό ακόμα.

Δεν έχω κανένα παράπονο από το τηλέφωνο, μόνο η μπαταρία του P30 pro μου λείπει.

Ίσως του χρόνου αν σοβαρευτεί η Samsung και σταματήσει τις διακρίσεις σε επεξεργαστές να δούμε και μια σοβαρή αύξηση στη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Ναι καλα

Θα τα ξαναπουμε ολοι παλι σε λιγο καιρο απο το thread του note 20 ultra:lol::lol::lol:

Edited by johnhoston
galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάει η σειρά Note. H έκδοση Ultra του S21 θα έχει πενάκι. Και τη σειρά Note θα αντικαταστήσει η Fold (με πενάκι).

Αν όντως ισχύει αυτό τότε το Note 20 δεν έχει καμία τύχη.

 

https://www.gsmarena.com/report_samsung_galaxy_s21_ultra_to_come_with_s_pen_note_series_to_be_replaced_by_z_fold_3-news-44899.php

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πάει η σειρά Note. H έκδοση Ultra του S21 θα έχει πενάκι. Και τη σειρά Note θα αντικαταστήσει η Fold (με πενάκι).

Αν όντως ισχύει αυτό τότε το Note 20 δεν έχει καμία τύχη.

 

https://www.gsmarena.com/report_samsung_galaxy_s21_ultra_to_come_with_s_pen_note_series_to_be_replaced_by_z_fold_3-news-44899.php

 

....ε δεν πειράζει,,άσε τότε να το πάρουμε εμείς που είμαστε ά-τυχοι,και παίρνεις εσύ...το S21.

Link to comment
Share on other sites

....ε δεν πειράζει,,άσε τότε να το πάρουμε εμείς που είμαστε ά-τυχοι,και παίρνεις εσύ...το S21.

 

Εννοείται. Προχωρήστε ελεύθερα. Λ7 υπάρχουν. :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα

Θα τα ξαναπουμε ολοι παλι σε λιγο καιρο απο το thread του note 20 ultra:lol::lol::lol:

 

Χαχα, πιθανότερο όμως είναι να με δείτε στο απέναντι στρατόπεδο, έχω να πιάσω iPhone από το 7 plus.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...