Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το made in vietnam, αφορά το εργοστάσιο από το οποίο βγήκε. Από εκεί βγαίνουν όλα, άσχετα με το λογισμικό που του φορτώνουν.

 

Σωστος διόρθωσα το ποστ αλλα με προλαβες.Σκεφτομαι μεσω ΟDIN να περασω την γερμανικη αλλα κολλαω γιατι δεν το εχω ξανακανει και φοβαμαι μην κανω καμιά πατατα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το phone info και λεει made in vietnam. Αλλαξα το csc σε eur εκανα επανεκινηση της συσκευης ενημερωση λογισμικου αλλα τιποτα. Ξαναδοκιμασα κανοντας αλλαγη σε DBT Αλλα παλι τιποτα. Μερικα ποστ ποιο πισω εχω βαλει και φωτο με το λογισμικο που εχει τωρα η συσκευη.Με νυχια και με δοντια κρατιεμα ινα μην το σπασω.εκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών SAOMC_SM-N975F_OXM_DBT_QQ_0008 RF8N818H0GA DBT/EUR,DBT/EUR Το αφησα ΜΕ DBT μπας και αλλα δεν βλεπω φως.Μηπως λεω μηπως να περναγα την γερμανικη μεσω ODIN να ξεμπερδευω???

Λοιπόν η έκδοση που είχες είναι η Ελληνική EUR με ημερομηνία κυκλοφορίας 1/12/2020..Απο τότε τα Europe - Ελληνικά έχουν πάρει άλλες 3 αναβαθμίσεις...

Όταν λες ότι άλλαξες CSC εννοείς ότι πέρασες ολόκληρη ρομ με επαναφορά κτλ?

Αν όχι και απλά πέρασες το CSC ΘΑ σου πρότεινα να περάσεις με Odin την προτελευταία Ελληνική (EUR) με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων πριν και μετά και να δούμε αν ξεκόλλησε όταν θα λάβεις ή όχι την τελευταία

 

Εδω το λινκ για download της προ τελευταίας έκδοσης όπως και οδηγίες εγκατάστασης (at your own risk)

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-10-plus/firmware/SM-N975F/EUR/download/N975FXXS6EUA1/1210413/

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απλα περασα το csc.Κατεβασα το google phone dialer και εκανα την αλλαγη.Θα ακολουθησω την συμβουλη σου γιατι οπως καταλαβα ειναι μονοδρομος πλεον.Αλλα επειδη δεν το εχω ξανακανει μπορεις αν δεν σου κανει κοπο να μου πεις εν συντομια της πιθανοτητες αποτυχιας και τι να προσεξω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Απλα περασα το csc.Κατεβασα το google phone dialer και εκανα την αλλαγη.Θα ακολουθησω την συμβουλη σου γιατι οπως καταλαβα ειναι μονοδρομος πλεον.Αλλα επειδη δεν το εχω ξανακανει μπορεις αν δεν σου κανει κοπο να μου πεις εν συντομια της πιθανοτητες αποτυχιας και τι να προσεξω

Πρώτα απ όλα επανέφερε με την ίδια διαδικασία το EUR CSC.

Κανε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων (μην βγάλεις την κάρτα σιμ) και δοκίμασε να αναβαθμίσεις.. Ίσως με την επαναφορά ξεμπλοκαρει

Ειλικρινά έχω να περάσω με Odin από το Note 4 που είχα φέρει από Κίνα το dual Sim. Σίγουρα υπάρχουν παιδιά που θα σε βοηθήσουν...

Απο ότι είδα στο sammobile δεν σε αφήνει να κατεβάσεις δωρεάν ρομ... Σίγουρα θα υπάρχει κάποια άλλη πηγή να κατεβάσεις...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω κατεβασμενη ηδη την γερμανικη απο χθες να το δοκιμασω η οχι ποια ειναι η γμωμη σου??την δοκιμη με την αλλαγη σε eur την εκανα ηδη και δεν επιασε Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εχω κατεβασμενη ηδη την γερμανικη απο χθες να το δοκιμασω η οχι ποια ειναι η γμωμη σου??

 

Η γνώμη μου είναι.... Περνάς ξανά ελληνικό CSC... κανείς επαναφορά χωρίς να βγάλεις κάρτα σιμ, ανοίγεις την συσκευή και δοκιμάζεις για αναβάθμιση... Αν σου βγάλει την κάνεις, τελειώνει δοκιμάζεις αν υπάρχει και άλλη αναβάθμιση αν ναι την κάνεις και αν όχι και ξανά τραβάς επαναφορά εργοστασιακων.

Αν δεν στην βγάλει εγώ θα το πήγαινα γαι service αλλά μιας και θα έχει κάνει επαναφορά και τα service Σ/Κ είναι κλειστά ίσως με βοήθεια να περνούσα άλλη ρομ (προσωπικά θα περνούσα πάλι ελληνική)

Τωρα η επιλογή είναι δική σου

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αφου ηδη εχω κανει την επαναφορα σε eur και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν εγινε κατι οπως εγαψα και σε προηγουμενο ποστ .θα περιμενω μηπως ξεκολησει και κατεβασω την ελληνικη αλλιως παω στο σερβις να τελιωνει.Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια και τις συμβουλες σας

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το 3,1 αλλα πλεον δεν βρισκω την επιλογη στην καμερα για αλλαγη resolution σε καμερα και βιντεο. Καμια ιδεα;

 

Όχι σε ελληνικό να φανταστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το 3,1 αλλα πλεον δεν βρισκω την επιλογη στην καμερα για αλλαγη resolution σε καμερα και βιντεο. Καμια ιδεα;

 

Αν κρίνω από το s21 ultra στην κάμερα και το βιντεο υπάρχουν οι επιλογές επάνω... Στην κάμερα θα λέει 3:4 και αν το πατήσεις ανοίγει μενού με επιλογές το ίδιο και στο βίντεο 30FH το πατάς και ανοίγουν οι επιλογές

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασα το phone info και λεει made in vietnam. Αλλαξα το csc σε eur εκανα επανεκινηση της συσκευης ενημερωση λογισμικου αλλα τιποτα. Ξαναδοκιμασα κανοντας αλλαγη σε DBT Αλλα παλι τιποτα. Μερικα ποστ ποιο πισω εχω βαλει και φωτο με το λογισμικο που εχει τωρα η συσκευη.Με νυχια και με δοντια κρατιεμα ινα μην το σπασω.εκδοση λογισμικού παροχέα υπηρεσιών SAOMC_SM-N975F_OXM_DBT_QQ_0008 RF8N818H0GA DBT/EUR,DBT/EUR Το αφησα ΜΕ DBT μπας και αλλα δεν βλεπω φως.Μηπως λεω μηπως να περναγα την γερμανικη μεσω ODIN να ξεμπερδευω???
Από τη στιγμή που είναι ΟΧΜ η firmware δέχεται κανονικά το DBT που έβαλες. Εγώ όμως για σιγουριά θα περνούσα με ODIN τη firmware εξ αρχής γιατί πολύ περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά που λες.

Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος ότι όλα είναι Οκ.

 

Μπες εδώ, διάβασε και κατέβασε πανεύκολα τη γνήσια firmware:

https://forum.xda-developers.com/t/fubd-official-stock-fw-update-odin-thread-25-feb-21-galaxy-note10-sm-n975f-ds.3957812/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είναι ΟΧΜ η firmware δέχεται κανονικά το DBT που έβαλες. Εγώ όμως για σιγουριά θα περνούσα με ODIN τη firmware εξ αρχής γιατί πολύ περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά που λες.

Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος ότι όλα είναι Οκ.

 

Μπες εδώ, διάβασε και κατέβασε πανεύκολα τη γνήσια firmware:

https://forum.xda-developers.com/t/fubd-official-stock-fw-update-odin-thread-25-feb-21-galaxy-note10-sm-n975f-ds.3957812/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά τις συμβουλές σου-οδηγιες κατέβασα την ελληνική και όλα οκ. Τώρα είμαι με την 3.1 και επίπεδο ασφαλείας Μαρτίου. Μια τελευταία ερώτηση. Επειδη με έχει βολέψει πολύ η προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις τι προτείνεις να αλλάξω csc η να περασω μια άλλη rom για να έχω το κεφάλι μου. Ευχαριστώ εσένα και όλα τα παιδιά για την πολύτιμη βοήθεια σας

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις συμβουλές σου-οδηγιες κατέβασα την ελληνική και όλα οκ. Τώρα είμαι με την 3.1 και επίπεδο ασφαλείας Μαρτίου. Μια τελευταία ερώτηση. Επειδη με έχει βολέψει πολύ η προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις τι προτείνεις να αλλάξω csc η να περασω μια άλλη rom για να έχω το κεφάλι μου. Ευχαριστώ εσένα και όλα τα παιδιά για την πολύτιμη βοήθεια σας
Προστασία από ανεπιθύμητες κλήσεις υπάρχει στη firmware με την CSC της EUR που πέρασες. Αρκεί όμως να χαρακτηρίσεις κάποια κλήση ανεπιθύμητη εσύ.

Σε κάθε εισερχόμενη κλήση και αφού λήξει, πατάς επάνω στον αριθμό της στο ιστορικού κλήσεων και θα προσέξεις κάτω μια μπάρα με ενέργειες. Εκεί υπάρχει και μια επιλογή για να χαρακτηριστεί αυτή η κλήση ανεπιθύμητη. Απλό είναι.

Δε υπάρχει λόγος να αλλάξεις ROM σε καμία περίπτωση.

Χαίρομαι που έγινε η δουλειά σου με επιτυχία.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή μου τηλεφωνούν από διάφορα νούμερα θα ήθελα να εμφανίζεται το εικονίδιο spam από την αρχή για να μην απαντώ. Δεν θέλω να απαντήσω και μετά να τους βάλω στις ανεπιθύμητες

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή μου τηλεφωνούν από διάφορα νούμερα θα ήθελα να εμφανίζεται το εικονίδιο spam από την αρχή για να μην απαντώ. Δεν θέλω να απαντήσω και μετά να τους βάλω στις ανεπιθύμητες
Δε χρειάζεται να απαντήσεις. Όλες οι κλήσεις μένουν στο ιστορικό. Είτε είναι απαντημένες, είτε αναπάντητες.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση για Cosmote σε UI 3.1 ήρθε σήμερα.... Σειρά έχουν τα Vodafone και τα Ελληνικά... Αντε να δούμε γιατί φέρνει πολλά καλά στο οικοσύστημα της Samsung μεταξύ συσκευών!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση για Cosmote σε UI 3.1 ήρθε σήμερα.... Σειρά έχουν τα Vodafone και τα Ελληνικά... Αντε να δούμε γιατί φέρνει πολλά καλά στο οικοσύστημα της Samsung μεταξύ συσκευών!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:blink: που ? τι ? πως ? :blink: και γω cosmote ρομ εχω ( μεσω odin την εχω βαλει την greek COS ) αλλα δεν εχει ερθει κατι !!

σου ηρθε ?

Link to comment
Share on other sites

:blink: που ? τι ? πως ? :blink: και γω cosmote ρομ εχω ( μεσω odin την εχω βαλει την greek COS ) αλλα δεν εχει ερθει κατι !!

 

σου ηρθε ?

Εμένα όχι ακόμα... Έχω ελληνικό και περιμένω! Στο Sammobile δείχνει πως 2/3/20 τα Cosmote έχει πάρει την νέα αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

888160d5d1c4e5a7333de63155e0d02d.jpg

Edited by geotrvs
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι ακόμα... Έχω ελληνικό και περιμένω! Στο Sammobile δείχνει πως 2/3/20 τα Cosmote έχει πάρει την νέα αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

888160d5d1c4e5a7333de63155e0d02d.jpg

 

:p δεν ειναι 2/3 , ειναι 3 του 2ου μηνα , δηλαδη 2 Φεβρουαριου . Αυτην εχω βαλει και εγω μεσω odin .

αλλωστε με 3.1 ειναι N975FXXU6FUBD ενω με το 3.0 ειναι N975FXXS6EUA1

Link to comment
Share on other sites

:p δεν ειναι 2/3 , ειναι 3 του 2ου μηνα , δηλαδη 2 Φεβρουαριου . Αυτην εχω βαλει και εγω μεσω odin .

 

αλλωστε με 3.1 ειναι N975FXXU6FUBD ενω με το 3.0 ειναι N975FXXS6EUA1

Χαχαχαχα... Οπότε εχω πάρει μια παραπάνω αναβάθμιση σε σχέση με τα Cosmote... Είδα την τελευταία της Cosmote πως είχε διαφορετική PDA και λεω εδω είμαστε... Εγώ έχω αυτή... N975FXXS6EUB2

 

61ce429afba9150c0f4a2b95891d79cb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αυτά έχω

Βασικά αυτά είχα απ'την 10 έκδοση του Android

Δουλεύει τέλεια.

Ελπίζω και μετά που θα κάνω hard reset να δουλεύουν και μετά έτσι καλά 86f843213e2f21cdc4ef0d2fbbfcb8f6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Από κατανάλωση μπαταρίας πως τα πάει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω γιατί έχω κατεβάσει το accubattery πια είναι η σχεδιασμένη χωριτικοτητα της μπαταρίας ; 4170 η 4300 mah , γιατί λέει πάνω στην μπαταρία 4170 mah και typical 4300 mah .

Θέλω να βάλω στο πρόγραμμα την σωστή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω ένα πρόβλημα όταν μιλάω μου χάνονται τα δεδομα τελείως και όταν τελειώσω την κλήση επανέρχονται μπορώ όταν μιλάω να μην χάνω τα δεδομένα?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...