Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου σήμερα έκανα ένα εκτεταμένο συγκριτικό με το S21 ULTRA που έχω μαζί με το Note 10 Plus το οποίο και έχω αναβαθμίσει στην 11... Το αποτέλεσμα σε εξωτερικό χώρο με ήλιο ήταν εξαιρετικό και για τις 2 συσκευές κοντά στην τελειότητα.

Σε εσωτερικό χώρο με ή χωρίς καθόλου φωτισμό οι 2 συσκευές ήταν πολύ κοντά με καλύτερο αποτέλεσμα στο S21 ultra ιδιαίτερα στις φώτο με night mode χωρίς αυτό να σημαινει ότι το Note 10 Plus δεν ήταν εξαιρετικές...

Γενικός από τις δοκιμές που έκανα δεν είδα καθόλου αυτό που αναφέρεις και μάλιστα πιο πίσω το αναφέρει και άλλο ένα παιδί από το φόρουμ

 

τι να πω..... στο δικο μου οντως ειναι τεραστια διαφορα στη φωτο. Μονο στο βιντεο ειναι ολα οκ.

Χθες μαλιστα το εδωσα σε φιλο που εχει το Xiaomi note 9pro να βγαλει μια φωτογραφια ενα παρκο γιατι εγω οδηγουσα και εβγαλε με το δικο μου και το δικο του και αυτος το προσεξε οτι ηταν πολυ χαλια.

20210205_175110

Δοκιμαστε να κανετε zoom

Ψαχνω τωρα να βαλω αλλο app για φωτο

Link to comment
Share on other sites

τι να πω..... στο δικο μου οντως ειναι τεραστια διαφορα στη φωτο. Μονο στο βιντεο ειναι ολα οκ.

Χθες μαλιστα το εδωσα σε φιλο που εχει το Xiaomi note 9pro να βγαλει μια φωτογραφια ενα παρκο γιατι εγω οδηγουσα και εβγαλε με το δικο μου και το δικο του και αυτος το προσεξε οτι ηταν πολυ χαλια.

20210205_175110

Δοκιμαστε να κανετε zoom

Ψαχνω τωρα να βαλω αλλο app για φωτο

 

Και του λόγου το αληθές δες εδώ το συγκριτικό και πες μου την γνώμη σου αν δεις ότι δεν πάει κάτι καλά

Στο λινκ θα ανοίξει μια φώτο του Note 10 plus στο Flickr και από εκεί μπορείς να δεις και τις υπόλοιπες είναι 10 φώτο

https://live.staticflickr.com/65535/50918924083_d577d63776_z.jpg[/img]

Samsung NOTE 10 PLUS ANDROID 11 by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]50918924083_d577d63776_z.jpg

Samsung NOTE 10 PLUS ANDROID 11 by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαζί με το Note 10 Plus έχω εδω και 3 μέρες και το S21 ultra με One UI 3.1

Οκ εντάξει υπάρχουν κάποια πράγματα θετικά ιδιαίτερα στην κάμερα αλλα όχι και τίποτα συνταρακτικό... Το Note 10 Plus στέκεται μια χαρά και θα στέκεται άνετα για αλλά 2 χρόνια

Εδώ βλέπουμε ένα βίντεο που βγήκε σήμερα και μας λέει ότι ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΝΈΝΑΣ λόγος να αλλάξουμε το note 10 plus με κάποιο από τα καινούργια. Απεναντίας προτείνει να το αγοράσουμε, αν δεν το έχουμε...

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Στην ειδοποίηση που φαίνεται στην μπάρα ειδοποιήσεων, θα το κατεβάσεις λιγο ακόμα κατω και σου δείχνει το "αποσύνδεση"

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε να ενεργοποίησης το μενού "επιλογές για προγραματιστη" αν δεν ξέρεις πως ψάξε στο Google είναι η ίδια διαδικασία σε όλα τα Android και μέσα σε αυτό το μενού θα βρεις την επιλογή "προεπιλεγνενη διαμόρφωση Usb" και θα επιλέξεις μεταφορά αρχείων και μετά δοκιμάζεις
Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δεν γίνεται τίποτε.Δεν μου έχει καθόλου την επιλογή αποσύνδεση και το έχω ήδη για μεταφορά αρχείων από τις επιλογές προγραμματιστηe8637f7943c90f0e7009c7c7cfe6a12a.jpg27f2c2303eaaa1d79cd9c35f759d67be.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Δεν γίνεται τίποτε.Δεν μου έχει καθόλου την επιλογή αποσύνδεση και το έχω ήδη για μεταφορά αρχείων από τις επιλογές προγραμματιστηe8637f7943c90f0e7009c7c7cfe6a12a.jpg27f2c2303eaaa1d79cd9c35f759d67be.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει να σύρεις την συγκεκριμένη ειδοποίηση που δείχνει το usb και οχι ολη την μπαρα προς τα κάτω. Δοκίμασε και θα δεις.

 

Δες στις φωτογραφίες πως φαίνεται στην αρχή και πως μετά που θα κατεβάσεις την ειδοποίηση. 29be0807c55aa98bb8e218c16881a5de.jpgced9cdeb307450d71658ebdb78f2d207.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς υπάρχει τρόπος να αποσυνδέσεις με ασφαλή αφαίρεση ώστε να γλιτώνεις τα restart αλλα απαιτεί πολλές κινήσεις... .

Ρυθμίσεις - κάνε search "αποθηκευση" ή "αποθηκευτικος χώρος" θα ανοίξει η φροντίδα συσκευής στην αποθήκευση - τρεις τελείες πανω δεξιά - Σύνθετες λογικά εκεί θα σου εμφανίζει το φλασακι με το εικονίδιο κατάργησης.

Μου το είχε κάνει και εμένα κάποια στιγμή στο Note αλλα δεν ξέρω πως έστρωσε....

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη βάλε στις επιλογές προγραμματιστη "μόνο φόρτιση" σύνδεσε το φλασακι και επέλεξε μόνο φόρτιση.Βγάλε το φλασακι κανε επανεκκίνηση...

Ξανά επέλεξε την μεταφορά αρχείων στο μενού προγραμματιστη και δοκιμασε μπας και το δει

Το ίδιο

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και του λόγου το αληθές δες εδώ το συγκριτικό και πες μου την γνώμη σου αν δεις ότι δεν πάει κάτι καλά

......]

 

Πιστευω οτι ειδες και τη δικη μου φωτο.

Η δικη μου ειναι χαλια μαυρα.

Ενω εβγαζε πολυ καλες φωτογραφιες ...με το που εβαλα το android 11 χαλασε η ποιοτητα.

Δοκιμασα να βαλω το GCAM αλλα χωρις επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ειδες και τη δικη μου φωτο.

 

Η δικη μου ειναι χαλια μαυρα.

 

Ενω εβγαζε πολυ καλες φωτογραφιες ...με το που εβαλα το android 11 χαλασε η ποιοτητα.

 

Δοκιμασα να βαλω το GCAM αλλα χωρις επιτυχια.

Φαντάζομαι πως η κάμερα είναι καθαρή σωστά;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

γράφω πρώτη φορά στη σελίδα, αν και την παρακολουθώ μόνιμα και έχω διαβάσει όλο το νήμα.

Έχω το note 10+ εδώ και ένα χρόνο περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποιες βέλτιστες ρυθμίσεις για φωτο/βίντεο (ανάλυση, herz, βελτιστοποιηση σκηνής ή όχι κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Την επιλογή για αποσύνδεση δεν μου την βγάζει καθολου όπως είπα

Το μόνο που κατάφερα είναι να κανω τουλάχιστον αποσύνδεση από την φροντίδα συσκευης.Αυτο που έχω στη φωτο μου βγάζει στην μπάρα . Οταν πάω να επιλέξω η συσκευή usb να ελέγχεται από το τηλεφωνο μου λέει ότι είναι αδύνατο να γίνει η εναλλαγή καθώς ότι επιλογή και να επιλέξω τικαρει από μόνο του την μεταφορά αρχείων.Τι να πω πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό.Απο note 2 ασχολούμαι με το αντικείμενο και δεν το χω ξαναδεί αυτο.Οποιαδηποτε ιδέα ευπρόσδεκτη!4ab61bc8ff330f39f1b1e9f5a2815e7b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

tsiglas ευχαριστώ πολυ τουλάχιστον κατάφερα να κάνω αποσύνδεση usb μέσα από την φροντίδα συσκευης

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τουλάχιστον κατάφερα να κάνω αποσύνδεση usb μέσα από την φροντίδα συσκευης

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο στο κάνει αυτο. Βάλε μια φωτογραφία την μπαρα ειδοποίησης ενω έχεις βαλει το usb.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ειδες και τη δικη μου φωτο.

 

Η δικη μου ειναι χαλια μαυρα.

 

Ενω εβγαζε πολυ καλες φωτογραφιες ...με το που εβαλα το android 11 χαλασε η ποιοτητα.

 

Δοκιμασα να βαλω το GCAM αλλα χωρις επιτυχια.

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ή την πέρασες από πάνω;

Μήπως να δοκίμαζες μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το στήσεις από την αρχή;

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο στο κάνει αυτο. Βάλε μια φωτογραφία την μπαρα ειδοποίησης ενω έχεις βαλει το usb.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για 6 μήνες είχα 2 Note 10 plus ενα 256 ξαι ένα 512... Το 256 απο ενα σημείο και μετά μου το έκανε και εμένα ακριβώς το ίδιο... Δεν υπήρχε τρόπος να εμφάνισει την αποσύνδεση usb... Φυσικά ισως με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να έστρωνε... Δεν με πολύ ένοιαζε γιατί γνώριζα από παλιά ότι υπάρχει η αποσύνδεση στην φροντίδα συσκευής και πάντα την έκανα αναγκαστικά από εκεί...

 

Ετσι γθα το γαμοτο δοκίμασες και με διαφορετικό φλασακι και σου κάνει το ίδιο?

Ρωτάω γιατί σε εμένα το εκανε μόνο στο φλασακι ενώ οταν έβαζα αντάπτορα γιανα διαβάσει sd card μου έβγαζε κανονικά την αποσύνδεση... Για δοκίμασε

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστευω οτι ειδες και τη δικη μου φωτο.

Η δικη μου ειναι χαλια μαυρα.

Ενω εβγαζε πολυ καλες φωτογραφιες ...με το που εβαλα το android 11 χαλασε η ποιοτητα.

Δοκιμασα να βαλω το GCAM αλλα χωρις επιτυχια.

 

Φαντάζομαι ότι σαν πρώτη κίνηση έχεις κάνει εκκαθάριση cache και data της εφαρμογής της κάμερας!!!

Αν όχι ρυθμίσεις - εφαρμογές - κάμερα - αποθήκευση - διαγραφή cache & μετά διαγραφή data.

Επανεκκίνηση την συσκευή πας ξανά στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - κάμερα και στις άδειες τα δίνεις όλα (εκτός και αν διαφωνείς με κάτι) Τέλος ανοίγεις την εφαρμογή κάνεις τις ρυθμίσεις μιας και η εφαρμογή είναι σαν να την ανοίγεις πρώτη φορά και κάνεις δοκιμές

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έκανες καθαρή εγκατάσταση ή την πέρασες από πάνω;

Μήπως να δοκίμαζες μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να το στήσεις από την αρχή;

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι εκανα καθαρη εγκατασταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για 6 μήνες είχα 2 Note 10 plus ενα 256 ξαι ένα 512... Το 256 απο ενα σημείο και μετά μου το έκανε και εμένα ακριβώς το ίδιο... Δεν υπήρχε τρόπος να εμφάνισει την αποσύνδεση usb... Φυσικά ισως με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να έστρωνε... Δεν με πολύ ένοιαζε γιατί γνώριζα από παλιά ότι υπάρχει η αποσύνδεση στην φροντίδα συσκευής και πάντα την έκανα αναγκαστικά από εκεί...

 

Ετσι γθα το γαμοτο δοκίμασες και με διαφορετικό φλασακι και σου κάνει το ίδιο?

Ρωτάω γιατί σε εμένα το εκανε μόνο στο φλασακι ενώ οταν έβαζα αντάπτορα γιανα διαβάσει sd card μου έβγαζε κανονικά την αποσύνδεση... Για δοκίμασε

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φαντάζομαι ότι σαν πρώτη κίνηση έχεις κάνει εκκαθάριση cache και data της εφαρμογής της κάμερας!!!

Αν όχι ρυθμίσεις - εφαρμογές - κάμερα - αποθήκευση - διαγραφή cache & μετά διαγραφή data.

Επανεκκίνηση την συσκευή πας ξανά στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - κάμερα και στις άδειες τα δίνεις όλα (εκτός και αν διαφωνείς με κάτι) Τέλος ανοίγεις την εφαρμογή κάνεις τις ρυθμίσεις μιας και η εφαρμογή είναι σαν να την ανοίγεις πρώτη φορά και κάνεις δοκιμές

 

Μολις το εκανα και οντως βελτιωθηκε αρκετα αλλα οχι οπως ηταν στην εκδοση android 10. Αλλα απο το τιποτα.... καλα ειναι τωρα!:thanks:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πηγε να βγαλει η γυναικα μου screenshot και της βγηκε η bixby. και μετα πατησε κατι και βγαζει μυνημα οτι η σιμ ειναι κλειδωμενη και οτι νουμερο παταω δεν το περνει για την ξεκλειδωσει την καρτα.

 

50923370622_1372f52f82_c.jpg20210208_210211 by george aravantinos, on Flickr

 

πως ξεμπλοκαρει?

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε πατημένο το power για 15 δευτερόλεπτα μπας και κάνει επανεκκίνηση και ξεμολοκαρει....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κρατησε πατημένο το power για 15 δευτερόλεπτα μπας και κάνει επανεκκίνηση και ξεμολοκαρει....

 

τιποτα , το ατιμο τι κολλημα εφαγε.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα , το ατιμο τι κολλημα εφαγε.

 

Πες μας λίγα πράγματα παραπάνω... Τι ακριβώς συνέβη και τι ακριβώς έκανες οταν συνέβη... Βλέπω στην φώτο ότι ζητάει κωδικό pin της κάρτας σιμ. Το έβαλες και αν ναι πόσες φορές τον έβαλες (έχεις 3 ευκαιρίες να μπει ο σωστός) μηπως έχει κλειδώσει η σιμ και θέλει τον κωδικό Puck κτλ?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για 6 μήνες είχα 2 Note 10 plus ενα 256 ξαι ένα 512... Το 256 απο ενα σημείο και μετά μου το έκανε και εμένα ακριβώς το ίδιο... Δεν υπήρχε τρόπος να εμφάνισει την αποσύνδεση usb... Φυσικά ισως με μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να έστρωνε... Δεν με πολύ ένοιαζε γιατί γνώριζα από παλιά ότι υπάρχει η αποσύνδεση στην φροντίδα συσκευής και πάντα την έκανα αναγκαστικά από εκεί...

 

Ετσι γθα το γαμοτο δοκίμασες και με διαφορετικό φλασακι και σου κάνει το ίδιο?

Ρωτάω γιατί σε εμένα το εκανε μόνο στο φλασακι ενώ οταν έβαζα αντάπτορα γιανα διαβάσει sd card μου έβγαζε κανονικά την αποσύνδεση... Για δοκίμασε

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φαντάζομαι ότι σαν πρώτη κίνηση έχεις κάνει εκκαθάριση cache και data της εφαρμογής της κάμερας!!!

Αν όχι ρυθμίσεις - εφαρμογές - κάμερα - αποθήκευση - διαγραφή cache & μετά διαγραφή data.

Επανεκκίνηση την συσκευή πας ξανά στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - κάμερα και στις άδειες τα δίνεις όλα (εκτός και αν διαφωνείς με κάτι) Τέλος ανοίγεις την εφαρμογή κάνεις τις ρυθμίσεις μιας και η εφαρμογή είναι σαν να την ανοίγεις πρώτη φορά και κάνεις δοκιμές

Λοιπόν χιλια ευχαριστώ.Τελικα έστρωσε!Αρχικά σύνδεσα με τον ανταπτορα από το note 9 ένα usb και μου έβγαλε κανονικά την επιλογή για αποσύνδεση.Μετα σύνδεσα το συγκεκριμένο που είναι dual και μου είχε κανονικά την επιλογή της αποσυνδεσης.Δεν ξέρω εάν έπαιξε ρόλο το ότι πείραξα συγκεκριμένα πράγματα.Επειδη κάτι μου έλεγε για android auto στη μεταφορά αρχείων πήγα και άλλαξα τις ρυθμίσεις στην εφαρμογή όπως τις έχω στο screenshoot

Και πάλι ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για τη βοήθεια!!!dd127184d3e762be66ba97b9c45fa78c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

με την γραφιδα λειτουργει το τηλεφωνο με το δαχτυλο οχι.

πως απενεργοποιειται η bixby? κατι εκει εχει μπλοκαρει μαλλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες μας λίγα πράγματα παραπάνω... Τι ακριβώς συνέβη και τι ακριβώς έκανες οταν συνέβη... Βλέπω στην φώτο ότι ζητάει κωδικό pin της κάρτας σιμ. Το έβαλες και αν ναι πόσες φορές τον έβαλες (έχεις 3 ευκαιρίες να μπει ο σωστός) μηπως έχει κλειδώσει η σιμ και θέλει τον κωδικό Puck κτλ?

 

μπηκε η bixby και μετα η γυναικα μου πατησε το power button kai mplokare.

με την γραφιδα δουλειυει το τηλεφωνο . κανει επανεκινηση σβηνει , βλεπεις μυνηματα κανει κληση κλπ μολις παω να το δουλεψω με το δαχτυλο δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

με την γραφιδα λειτουργει το τηλεφωνο με το δαχτυλο οχι.

πως απενεργοποιειται η bixby? κατι εκει εχει μπλοκαρει μαλλον

 

Δεν μας βοηθάς αδερφέ... Οκ λειτουργεί με την γραφίδα. Δηλαδή ξεκλειδώσεις και έχεις μπει κανονικά στη συσκευή? Αν δεν έχεις μπει πως θέλεις να απενεργοποιήσεις την bixby που ουσιαστικά δεν απενεργοποιείται?

 

Οκ είδα το μήνυμα παραπάνω... Δεν γνωρίζω αλλα μαλλον πας για επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις...

Πριν όμως περίμενε μηοως γνωρίζει κανείς και κανε και μια αναζήτηση στο Google "samsung Note no touch respond only spen"

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω

 

Κανε και έναν έλεγχο (με το spen) στις ρυθμίσεις πανω πανω στην αναζήτηση βαλε την λέξη "άγγιγμα" και δες στα μενού μηπως έχει ενεργοποιηθεί κάποια λειτουργεί για κινητικές δυσκολίες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κανε και έναν έλεγχο (με το spen) στις ρυθμίσεις πανω πανω στην αναζήτηση βαλε την λέξη "άγγιγμα" και δες στα μενού μηπως έχει ενεργοποιηθεί κάποια λειτουργεί για κινητικές δυσκολίες

 

μια και λειτουργουσε η γραφιδα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ολα καλα. απλα ξανα στησιμο απο την αρχη. σε ευχαριστω πολύ για την βοηθεια .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...