Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό γίνεται από τις ρυθμίσεις του Facebook στις ρυθμίσεις πολυμέσων έχει την επιλογή τα βίντεο Να τρέχουν μόνα τους μόνο μετά με data και WiFi ή μόνο με WiFi ή να μην τρέχουν ποτέ μόνα τους Κάπως έτσι είναι οι ρυθμίσεις εκεί

 

Φίλε μου δεν βρίσκω αυτήν την επιλογή προσπαθω δύο μέρες και δεν τα έχω καταφέρει τα βίντεο παίζουν συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν βρίσκω αυτήν την επιλογή προσπαθω δύο μέρες και δεν τα έχω καταφέρει τα βίντεο παίζουν συνέχεια
Ανοίγεις FB.

Πατάς 3 γραμμές επάνω δεξιά.

Ρυθμίσεις και απόρρητο.

Ρυθμίσεις.

Αρχεία μέσων και επαφές.

 

Θα βρεις το : Αυτόματη έναρξη.

Βάλτο να μην γίνεται ποτέ.

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν βρίσκω αυτήν την επιλογή προσπαθω δύο μέρες και δεν τα έχω καταφέρει τα βίντεο παίζουν συνέχεια

 

Εγω σε ενα δεύτερο το ξανά βρήκα... Παμε βήμα βήμα

Εφαρμογή Facebook για Android - πατάς τις 4 παυλες πάνω δεξιά - ρυθμίσεις & απόρρητο - ρυθμίσεις - πας κάτω κάτω "μεσα & επαφές" - "αρχείο μέσων & επαφές" - αυτόματη έναρξη

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα το βρει σίγουρα.

Είς διπλούν.

Χεχε...

:-)

 

from my Samsung A71

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα, ξαφνικα εχω προβλημα με το youtube vanced,δεν ανοιγει.Εχει κανεις ιδεα τι γινεται??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Note10+ 5G 12/256 έχει εγγύηση στην ΕΛΛΆΔΑ?

Αγορά από κατάστημα στην Αθήνα με απόδειξη κανονικά, με διαβεβαίωσε το κατάστημα ότι εχει κανονικά εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Note10+ 5G 12/256 έχει εγγύηση στην ΕΛΛΆΔΑ?

Αγορά από κατάστημα στην Αθήνα με απόδειξη κανονικά, με διαβεβαίωσε το κατάστημα ότι εχει κανονικά εγγύηση.

 

Λογικα ειναι αγγλικο.τοτε ναι εχει.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω γερμανικό οπότε έχει εγγύηση

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το τσέκαρα από samsung, είναι γερμανικό 5G και το δικό μου, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Ξερει κανεις τι ειναι συμβολο διπλα στο σημα του bluetooth?

https://www.imageupload.net/image/pRXJx

https://www.imageupload.net/image/pRXJx

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Ξερει κανεις τι ειναι συμβολο διπλα στο σημα του bluetooth?

https://www.imageupload.net/image/pRXJx

https://www.imageupload.net/image/pRXJx

Εμφανίζεται όταν έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση δεδομένων στις ρυθμίσεις για να μη χρησιμοποιούν οι εφαρμογές δεδομένα στο παρασκήνιο, όταν συνδέεσαι με δίκτυο κινητής.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται όταν έχεις ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση δεδομένων στις ρυθμίσεις για να μη χρησιμοποιούν οι εφαρμογές δεδομένα στο παρασκήνιο, όταν συνδέεσαι με δίκτυο κινητής.[/quote

Α,οκ!το βρηκα στις ρυθμισεις!οντως αυτο ειναι.το θεμα ειναι πως πρωτη φορα το εμφανισε!παραξενα πραγματα....

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η μέγιστη ανάλυση που μπορούμε να δούμε βίντεο στο YouTube από το κινητό μας είναι 1440p60 ανάλυση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η μέγιστη ανάλυση που μπορούμε να δούμε βίντεο στο YouTube από το κινητό μας είναι 1440p60 ανάλυση?

 

Ναι. Για την ακριβεια 1440p60 HDR

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Για την ακριβεια 1440p60 HDR

 

Αν δεις το βίντεο του Youtube μέσα από το chrome μπορείς (με καλή σύνδεση κατά προτίμηση 4G) να το δεις σε 2160p60.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να διαβάσω αρκετές σελίδες, αλλά ήθελα να ρωτήσω πως είναι η κάμερα σε σχέση με το S10+. Έχω δει ανάμεικτα σχόλια και το dxomark δίνει καλύτερη βαθμολογία στο note 10+.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να διαβάσω αρκετές σελίδες, αλλά ήθελα να ρωτήσω πως είναι η κάμερα σε σχέση με το S10+. Έχω δει ανάμεικτα σχόλια και το dxomark δίνει καλύτερη βαθμολογία στο note 10+.

Επειδή εδώ και 4 μήνες έχω και τις δύο συσκευές ταυτόχρονα

και δίνω μεγάλη βάση στο θέμα "φωτογραφία" θα σου πω πως το Note 10 Plus είναι ενα τικ καλύτερο στην λήψη και αυτό σε ορισμένα σενάρια οπως για παράδειγμα στην λήψη προσώπων σε κίνηση σε όχι τόσο καλό φωτισμό...

Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποιες μεγάλες διαφορές στις φωτογραφίες ή στην λήψη βίντεο

Για μένα και οι δύο συσκευές (ιδιαίτερα μετά από τόσα update) είναι κορυφαίες στην λήψη βίντεο και φωτογραφίες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ και 4 μήνες έχω και τις δύο συσκευές ταυτόχρονα

και δίνω μεγάλη βάση στο θέμα "φωτογραφία" θα σου πω πως το Note 10 Plus είναι ενα τικ καλύτερο στην λήψη και αυτό σε ορισμένα σενάρια οπως για παράδειγμα στην λήψη προσώπων σε κίνηση σε όχι τόσο καλό φωτισμό...

Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποιες μεγάλες διαφορές στις φωτογραφίες ή στην λήψη βίντεο

Για μένα και οι δύο συσκευές (ιδιαίτερα μετά από τόσα update) είναι κορυφαίες στην λήψη βίντεο και φωτογραφίες

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πρέπει απλά να δω το note 10+ και από κοντά σαν μέγεθος γιατί κάποιοι έλεγαν ότι είναι πολύ μεγάλο, έχω iPhone XS Max τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος Note 10 plus και εγώ. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Εγκατέστησα viber, messenger, telegram. Όταν χρειάστηκε να κάνω κλήση μέσω των άνω ο συνομιλητής δεν με άκουγε καθόλου. Όταν με καλούσε αυτός με ακούγαν κανονικά. Χρησιμοποίησα bluetooth με άκουγαν κανονικά. Έβγαζα το bluetooth πάλι μια από τα ίδια. Έκανα delete cashe και storage και μετά απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση πάλι τα ίδια. Έλεγξα τις άδειες τις έχω δώσει όλες εκτός της τοποθεσίας. Πήγα το τηλέφωνο στη samsung όλα δουλεύουν καλά μου λένε. Είναι θέμα των εφαρμογών μου λένε. Έχει καμιά ιδέα κα΄ποιος για το τι μπορεί να φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια γρήγορη ερωτήση για το Note ενός φίλου, δεν έχω εγώ το κινητό. Στις ρυθμίσεις της κάμερας, που υπάρχει η επιλογή για το τι ανάλυση θέλεις να έχει η φωτογραφία; Έχει μόνο για το βίντεο τις επιλογές αλλά όχι για τη φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια γρήγορη ερωτήση για το Note ενός φίλου, δεν έχω εγώ το κινητό. Στις ρυθμίσεις της κάμερας, που υπάρχει η επιλογή για το τι ανάλυση θέλεις να έχει η φωτογραφία; Έχει μόνο για το βίντεο τις επιλογές αλλά όχι για τη φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οταν πας στη καμερα στο πλαι εχει την αναλογια που θες να βγαλεις 3:4, 16:9 κλπ. αναλογα την αναλογια παιζει και η αναλυση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Κάτοχος Note 10 plus και εγώ. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα. Εγκατέστησα viber, messenger, telegram. Όταν χρειάστηκε να κάνω κλήση μέσω των άνω ο συνομιλητής δεν με άκουγε καθόλου. Όταν με καλούσε αυτός με ακούγαν κανονικά. Χρησιμοποίησα bluetooth με άκουγαν κανονικά. Έβγαζα το bluetooth πάλι μια από τα ίδια. Έκανα delete cashe και storage και μετά απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση πάλι τα ίδια. Έλεγξα τις άδειες τις έχω δώσει όλες εκτός της τοποθεσίας. Πήγα το τηλέφωνο στη samsung όλα δουλεύουν καλά μου λένε. Είναι θέμα των εφαρμογών μου λένε. Έχει καμιά ιδέα κα΄ποιος για το τι μπορεί να φταίει ?

Δοκίμασε να κάνεις μία επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Είναι φασαρία να το στήσεις ξανά, αλλά εφόσον δεν είναι θέμα hardware και έχεις δοκιμάσει όλα τα άλλα που αναφέρεις η επαναφορά είναι μονόδρομος...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως και το αποφύγω αλλά και γω δεν βλέπω φως με άλλο τρόπο

 

Δοκίμασε να κάνεις μία επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Είναι φασαρία να το στήσεις ξανά, αλλά εφόσον δεν είναι θέμα hardware και έχεις δοκιμάσει όλα τα άλλα που αναφέρεις η επαναφορά είναι μονόδρομος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...