Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ήμουν σε 1+7pro 5μιση μήνες περίπου, επειδή ανέφερες τη μπαταρία να σου πω ότι ήταν καλύτερη στο 1+ και στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο.

Απροβλημάτιστα και τα 2, σφαίρα και τα 2 με φανταστικές οθόνες, μην σε αγχώνει καθόλου.

Αν νομίζεις οτι αξίζει να δώσεις παραπάνω χρήματα για αδιαβροχοποίηση, ασύρματη φόρτιση, service φανταστικό προχωράς σε note.

Αν όχι και το 1+ δεν θα σε απογοητεύσει πουθενά!

 

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Θα ήθελα την ειλικρινή απάντηση σας για το συγκεκριμένο κινητό. Θέλω να προβώ στην αγορά κινητού κ κοιταγα το oneplus 7pro που μέσα στο forum διαβάζω για πολλά bugs κ battery drain μετά κοιταγα στο άλλο άκρο το Xiaomi 9t pro που κ εκεί γίνεται του Κουτρούλη ό γάμος να παραμιλανε. Ο σκοπός μου είναι ενα απροβλημάτιστο λογισμικό χωρίς προβλήματα και με διάρκεια μπαταρίας (δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια) τι λέτε παιδιά? Έχω ένα HTC που πάει πραγματικά σφαίρα χωρίς πρόβλημα αλλά από μπαταρία κ λογισμικό έχει μείνει πίσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

και εγώ είχα το 7pro και το γύρισα στο note10plus

δεν μετάνιωσα στιγμή που το έκανα και η μπαταρία για εμένα τουλάχιστον είναι η ίδια αν όχι λίγο καλύτερη στο note10plus

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες τελικά θα κλείσω το note γιατί να δώσεις 700 ευρώ για το oneplus 7pro γεμάτο bugs είναι αμαρτία Κ πολλά παιδιά στο forum για το oneplus διαμαρτύρονται με τα bugs.τουλάχιστον δίνεις κάτι παραπάνω Κ σταθερό χωρίς προβλήματα Κ ηρεμείς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα..και γω κατοχος εδω και μια βδομαδα προερχομενος απο Oneplus 7 pro..

 

Το κινητο υπεροχο αλλα τολμω να πω η μπαταρια και η σπιρταδα του Oneplus 7 pro ηταν καλυτερη!

Μου λειπει η 90hz οθονη αλλα θα μου περασει διοτι τα θετικα του Note 10 plus ειναι περισσοτερα και δεν μετανιωνω που το αλλαξα!

 

Για τον φιλο πιο πανω να πω πως ειχα την τελευταια εκδοση σε Android 10 και δεν ειχα πουθενα bugs διοτι το εκανα factory reset!

Οι πιο πολυ που εχουν bugs το περνανε απλα πανω απο την προηγουμενη εκδοση και δεν τους καθεται σωστα!

 

Επισης κατι που παρατηρησα σε σχεση με το Oneplus 7pro ειναι πως πολλες εφαρμογες ηταν Fullscreen ενω στο Note 10 plus ακομα και κανοντας force Fullscreen δεν πιανει λογω του Notch..ειδικα στα παιχνιδια!

 

Η καμερα ελαφρως καλυτερη στο Note 10 plus απλα με πολλα ομρφα gimmick στοιχεια για παραμετροποιηση κατι που δεν ειχε το OP7Pro..

 

Το Spen ολα τα λεφτα ..μου λειψε απο εποχη Note 8 που ειχα!

 

Αυτα απο μενα και ελπιζω να μην σας κουρασα!

 

Ps Αυριο black friday το OP7Pro στα 599€ ειναι Υπεροχη προσφορα!

Το κακο ειναι οτι εχει χασει γρηγορα την αξια του για αυτο και το αλλαξα με το Νοτελι..

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το official dongle type c to jack της Samsung δουλεύει άψογα και με ήχο δυνατό όχι όπως της Apple που δούλευε μεν αλλά με χαμηλή ένταση, προτείνετε για αγορά. Επίσης μαζί παρέλαβα και το 45 watt charger της Samsung, κανονικό τούβλο διπλό μέγεθος και βάρος σε σχέση με τον 25 watt και αρκετά ποιο χοντρό καλώδιο. Εντυπώσεις τις επόμενες μέρες.

 

Λάζαρος..

Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

1)Εχοντας περασει απο 7t pro για λιγες μερες το note για μενα πιο ολοκληρωμενη και διαχρονικη συσκευη.

Περα απο αδιαβροχοποιηση spen κλπ για μενα πλεονεκτημα του note ειναι και η always on display κατι που αν δε το ακουμπησεις δεν υπαρχει στο one plus.

 

2)Για το jack εχω βολευτει με ανταπτορα απο pixel και οσον αφορα το 45w φορτιστη τον εχω μια εβδομαδα τωρα μικρες διαφορες απο τον μαμα.Για μενα ο μονος λογος να τον παρει καποιος ειναι αν θελει να εχει 2 πχ ενα σπιτι και εναν γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Νυν κάτοχος S8+ εδώ και 2μιση χρόνια και πάω για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ S10+ και note 10+

Θα ήθελα γνώμες για τα +/- σε θέματα λειτουργικότητας, μπαταρίας, ευκολιών, κάμερα, bags μεταξύ των 2 συσκευών.

Όποιος έχει τεκμηριωμένη άποψη θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του.

σας ευχαριστώ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω γιατί όσο και αν ψάχνω στις ρυθμίσεις δε βρίσκω κάτι. Όσοι χρησιμοποιείται bluetooth όταν σας έρχεται μια ειδοποίηση χτυπάει ήχος και στο κινητό και στο bluetooth ή μόνο στο Bluetooth ? Σε μένα χτυπάει μόνο στο bluetooth το οποίο εννοείται δεν το έχω μόνιμα στο αυτί μου και χάνω ειδοποιήσεις. Και σε ένα huawei που έχω καθημερινά και στο bluetooth του αυτοκινήτου μου το ίδιο συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Νυν κάτοχος S8+ εδώ και 2μιση χρόνια και πάω για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ S10+ και note 10+

Θα ήθελα γνώμες για τα +/- σε θέματα λειτουργικότητας, μπαταρίας, ευκολιών, κάμερα, bags μεταξύ των 2 συσκευών.

Όποιος έχει τεκμηριωμένη άποψη θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του.

σας ευχαριστώ

 

Αποψεις εχει πολλες να διαβασεις σε αυτο το τοπικ,αφιερωσε λιγο χρονο...στα γρηγορα ομως αν δε σε νοιαζει το S-Pen πηγαινε στο S10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Νυν κάτοχος S8+ εδώ και 2μιση χρόνια και πάω για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ S10+ και note 10+

Θα ήθελα γνώμες για τα +/- σε θέματα λειτουργικότητας, μπαταρίας, ευκολιών, κάμερα, bags μεταξύ των 2 συσκευών.

Όποιος έχει τεκμηριωμένη άποψη θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του.

σας ευχαριστώ

 

Καλησπέρα!

Είχα S10 plus 12/1tb.

Μετά πήρα note 10 plus 12/256.

 

Είμαι τις γνώμης ότι όσο περισσότερη ram τόσο καλύτερα..

Ένα μέρος αυτό.

 

Στην βασική έκδοση του note παίρνεις 12gb έναντι των 8gb της βασικής έκδοσης του S10 plus.

Μπαταρία καλύτερη στο note 10 plus.

 

Τόσο όσο να σου βγάζει την μέρα με μεγαλύτερη άνεση να το πω.

 

Τα συν του spen.

Κάμερες πάνω κάτω τα ίδια (στο αυτόματο που δουλεύω.)

 

 

Από το note λείπει και η θύρα ακουστικών που ενοχλεί πολύ κόσμο αλλά προσωπικά δεν έχω κουμπώσει ακουστικά ποτέ από τοτε που βγήκαν τα smart Phone.

 

Πολύ δυνατές συσκευές και οι δύο.

Ζυγίζεις λίγο τα +/- και επιλέγεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είχα S10 plus 12/1tb.

Μετά πήρα note 10 plus 12/256.

 

Είμαι τις γνώμης ότι όσο περισσότερη ram τόσο καλύτερα..

Ένα μέρος αυτό.

 

Στην βασική έκδοση του note παίρνεις 12gb έναντι των 8gb της βασικής έκδοσης του S10 plus.

Μπαταρία καλύτερη στο note 10 plus.

 

Τόσο όσο να σου βγάζει την μέρα με μεγαλύτερη άνεση να το πω.

 

Τα συν του spen.

Κάμερες πάνω κάτω τα ίδια (στο αυτόματο που δουλεύω.)

 

 

Από το note λείπει και η θύρα ακουστικών που ενοχλεί πολύ κόσμο αλλά προσωπικά δεν έχω κουμπώσει ακουστικά ποτέ από τοτε που βγήκαν τα smart Phone.

 

Πολύ δυνατές συσκευές και οι δύο.

Ζυγίζεις λίγο τα +/- και επιλέγεις.

σ ευχαριστώ για την απάντηση

από θέματα bags έχει παρουσιαστεί κάτι σοβαρό στις συγκεκριμένες συσκευές

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Νυν κάτοχος S8+ εδώ και 2μιση χρόνια και πάω για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ S10+ και note 10+

 

Θα ήθελα γνώμες για τα +/- σε θέματα λειτουργικότητας, μπαταρίας, ευκολιών, κάμερα, bags μεταξύ των 2 συσκευών.

 

Όποιος έχει τεκμηριωμένη άποψη θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του.

 

σας ευχαριστώ

Εγω πηγα από s8+ στο note 10+ γιατί ήθελα το πιο όμορφο για εμενα τετραγωνο look και γιατί μου αρεσε πιο πολυ η εμπρος camera στο κέντρο. Θα μου πεις σοβαρούς λόγους είχες και εδωσες τόσα παραπάνω χρήματα. Αντε ας βαλω και το ότι πάντα είχα τα s+ και Πότε δεν είχα δοκιμάσει κάποιο note. Στο κύριος θέμα Τώρα...με το s8+ ήμουν εντελως ευχαριστημένος, γρήγορο, δεν είχα ποτέ κολλήματα και γενικα κανενα απόλυτος πρόβλημα. Το note είναι σε άλλο επίπεδο. Οθοναρα, Πολύ πιο γρήγορο σε καθημερινή χρήση, απιστευτη μπαταρια. Το s8+ μου έβγαζε 4:30-5 ώρες οθόνη και στο note έχω 6:30-7:30 αναλογα με την μέρα. Το πενάκι το δούλεψα λίγο κ έχει καλες λειτουργίες, Πρέπει να το συνηθίσεις για περισσότερη καθημερινή χρήση. Από camera τραβηξα 4k video σε κλειστό χώρο σε μια συναυλια και η ποιότητα δεν συγκρίνεται με του s8+. Αυτα τα ολίγα από μενα μετα απο δυο εβδομάδες χρήσης.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω γιατί όσο και αν ψάχνω στις ρυθμίσεις δε βρίσκω κάτι. Όσοι χρησιμοποιείται bluetooth όταν σας έρχεται μια ειδοποίηση χτυπάει ήχος και στο κινητό και στο bluetooth ή μόνο στο Bluetooth ? Σε μένα χτυπάει μόνο στο bluetooth το οποίο εννοείται δεν το έχω μόνιμα στο αυτί μου και χάνω ειδοποιήσεις. Και σε ένα huawei που έχω καθημερινά και στο bluetooth του αυτοκινήτου μου το ίδιο συμβαίνει.

 

Μάλλον δεν έχει τύχει σε κανέναν ή αν έτυχε δεν τον ενοχλεί.

Μετά από ερώτηση που έκανα στο samsung members η απάντηση ειναι πως δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση αυτή τη στιγμή που να χτυπάνε οι ειδοποιήσεις και στο κινητό και στο bluetooth. Ίσως σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση.

Εγώ το βρίσκω τραγικό σε s7 edge με προηγούμενη έκδοση android να υπάρχει η συγκεκριμένη ρύθμιση by default και στο κινητό των 1250 € να μην υπάρχει καν. Τέλος πάντων μπορεί εγώ να είμαι ο περίεργος.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις με το συγκεκριμενο bt που συνδεθηκες εαν απενεργοποιησεις τον ηχο πολυμεσων και αφησεις τον ηχο κλησεων νομιζω οτι χτυπα και στα 2 αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

Ετσι σε μενα χτυπα σιγουρα στο κινητο αλλα δεν θυμαμαι εαν χτυπα και στο bt οταν το εχω στο αυτι.

Σε galaxy S9.

77390687_2362984093965650_6472154190494826496_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=GizJLrZpAlwAQnUrZmZOxcvuB0UEYbxJPWZUNSqpho2UVNI2LAKd3wlhQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=fe7bb4035bfaaa6901ed675b88e7ba95&oe=5E7B6230

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις με το συγκεκριμενο bt που συνδεθηκες εαν απενεργοποιησεις τον ηχο πολυμεσων και αφησεις τον ηχο κλησεων νομιζω οτι χτυπα και στα 2 αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

Ετσι σε μενα χτυπα σιγουρα στο κινητο αλλα δεν θυμαμαι εαν χτυπα και στο bt οταν το εχω στο αυτι.

Σε galaxy S9.

77390687_2362984093965650_6472154190494826496_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=GizJLrZpAlwAQnUrZmZOxcvuB0UEYbxJPWZUNSqpho2UVNI2LAKd3wlhQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=fe7bb4035bfaaa6901ed675b88e7ba95&oe=5E7B6230

 

Ναι έχεις δίκιο έτσι είναι. Απλά μετά αν θες να ακούσεις μουσική πρέπει να το ενεργοποιησεις πάλι. Και γενικά πρέπει να το ανοιγοκλεινεις κάθε τόσο. Αυτό είναι το σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βλακειες ειπα.Εβαλα ραδιο αθλητικα μεσο Bt και την ωρα που με καλεσε ενα Galaxy A70 τωρα στην εργασια που ειμαι χτυπα και στα 2 .Αρα σε Galaxy s9 δουλευει κανονικα ενω ακους ραδιο.

Λες να θελει να το απενεργοποιεις 1 φορα οπως στην παραπανω εικονα και μετα να το επιλεγεις παλι ? Για δοκιμασε και σε σενα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βλακειες ειπα.Εβαλα ραδιο αθλητικα μεσο Bt και την ωρα που με καλεσε ενα Galaxy A70 τωρα στην εργασια που ειμαι χτυπα και στα 2 .Αρα σε Galaxy s9 δουλευει κανονικα ενω ακους ραδιο.

Λες να θελει να το απενεργοποιεις 1 φορα οπως στην παραπανω εικονα και μετα να το επιλεγεις παλι ? Για δοκιμασε και σε σενα.

Μέχρι και android 8 έτσι ήταν. Ήχοι και ειδοποιήσεις χτυπούσαν και στα 2. Τώρα πρέπει να κλείνεις τους ήχους για να έχεις ειδοποιήσεις και στα 2. Δε δουλεύει αυτό που λες, πρέπει να απενεργοποιεις για να ακούς ειδοποιήσεις από κινητό και πάλι ενεργοποίηση για να ακούς μουσική.

Η πλάκα είναι όταν το συνδέω με το bt του αμαξιού και ακούω ράδιο από την πηγή του αυτοκινήτου. Εκεί δε χτυπάει πουθενά η ειδοποίηση, γιατί για να ακουστεί απο τα ηχεία του αυτοκινήτου πρέπει να είναι στο aux. Είναι αστείο πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και android 8 έτσι ήταν. Ήχοι και ειδοποιήσεις χτυπούσαν και στα 2. Τώρα πρέπει να κλείνεις τους ήχους για να έχεις ειδοποιήσεις και στα 2. Δε δουλεύει αυτό που λες, πρέπει να απενεργοποιεις για να ακούς ειδοποιήσεις από κινητό και πάλι ενεργοποίηση για να ακούς μουσική.

Η πλάκα είναι όταν το συνδέω με το bt του αμαξιού και ακούω ράδιο από την πηγή του αυτοκινήτου. Εκεί δε χτυπάει πουθενά η ειδοποίηση, γιατί για να ακουστεί απο τα ηχεία του αυτοκινήτου πρέπει να είναι στο aux. Είναι αστείο πραγματικά.

Σε μενα παιζει τελικα κανονικα ενω τα εχω On και τα δυο χτυπαει και στο Bt και στη συσκευη..Μηπως ειναι και θεμα μοντελου Bt γιατι αυτο που εχω συνδεεται σε 2 συσκευες χμμμ δεν ξερω τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παιζει τελικα κανονικα ενω τα εχω On και τα δυο χτυπαει και στο Bt και στη συσκευη..Μηπως ειναι και θεμα μοντελου Bt γιατι αυτο που εχω συνδεεται σε 2 συσκευες χμμμ δεν ξερω τι να πω...

 

Ποιο μοντέλο bt έχεις? Αν και δεξ παίζει τόσο ρόλο νομίζω μιας και στο αμάξι τα ίδια κάνει. Και η επίσημη τοποθέτηση της samsung είναι πως έτσι πρέπει να είναι. Να χτυπάει μονο bt.

Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο bt έχεις? Αν και δεξ παίζει τόσο ρόλο νομίζω μιας και στο αμάξι τα ίδια κάνει. Και η επίσημη τοποθέτηση της samsung είναι πως έτσι πρέπει να είναι. Να χτυπάει μονο bt.

Platronics explorer-55

Ειμαι συνδεδεμενος ακουω 103.3 με περνουν τηλεφωνο , χτυπαει και συσκευη και Bt.

Link to comment
Share on other sites

Platronics explorer-55

Ειμαι συνδεδεμενος ακουω 103.3 με περνουν τηλεφωνο , χτυπαει και συσκευη και Bt.

 

Στο τηλέφωνο και σε μένα χτυπάει και στα 2. Στις ειδοποιήσεις είναι που χτυπάει μόνο bt. Αν βρω ενα ίδιο θα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο και σε μένα χτυπάει και στα 2. Στις ειδοποιήσεις είναι που χτυπάει μόνο bt. Αν βρω ενα ίδιο θα δοκιμάσω.

Αααααα συνεννοηθηκαμε:p θα το προσεξω και θα σου πω γιατι δεν το εδωσα ποτε σημασια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Ευτύχης κάτοχος του κινητού εδώ και μια βδομάδα.

προερχόμενος από s7 edge είδα μεγάλες διαφορές (αναμενόμενο).

2 ερωτήσεις: το gmail καμιά φορά δείχνει ότι "κοιμάται" και δεν μου έρχονται τα email παρά μόνο όταν το συγχρονίσω χειροκίνητα.

επίσης το Viber δεν μου χτυπάει καθόλου σαν ήχος. Μόνο αναδύεται το μήνυμα... Το απεγκατέστησα και το εγκατέστησα ξανά χωρίς τύχη...

για το gmail υποψιάζομαι ότι είναι κάποια ρύθμιση βελτιστοποίησης της μπαταρίας, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη.

για το Viber σηκώνω τα χέρια ψηλά...

όποιος μπορεί να βοηθήσει, καλοδεχούμενος!

 

Θα σου τι έκανα εγώ και έλυσα το πρόβλημα...Πατάς παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής gmail σου ανοίγει ένα παράθυρο διαλόγου και πατάς πληροφορίες μετά μπαταρία και εκεί πρέπει να σου δείχνει οτι βελτιστοποιησει χρήσης μπαταρίας δεν έχει βελτιστοποποιηθει αν οχι το αλαζεις.

Link to comment
Share on other sites

Platronics explorer-55

Ειμαι συνδεδεμενος ακουω 103.3 με περνουν τηλεφωνο , χτυπαει και συσκευη και Bt.

 

και εμενα το ιδιο και εχω sbh 50 sony

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...