Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot με τα tab's του Samsung internet που είναι αποθηκευμένα με καθαρή εγκατάσταση? Μιλάω για το Amazon Ebay wikipedia κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κάνω και εγώ στις δύο συσκευές μου στο note 10 plus και στο Α70 απλά σύνδεσα τα δύο καλώδια πέρασα τα δεδομένα μου από τώρα τηλέφωνο στο άλλο και τώρα θέλω να χρησιμοποιήσω ένα από τα δύο το βάζω το άλλο σε λειτουργία πτήσης και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα όλα τα μηνύματα e-mail και δεδομένα περνάνε κανονικά από το ένα τηλέφωνο στο άλλο
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα screenshot με τα tab's του Samsung internet που είναι αποθηκευμένα με καθαρή εγκατάσταση? Μιλάω για το Amazon Ebay wikipedia κτλ?

Screenshot-20191208-203338-Samsung-Internet.jpg

upload a pic

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την άποψη σας παιδιά αλλα εγω προσωπικά υποστηρίζω exynos πιο πολύ απο snapdragon αν και πάνω κάτω τα ίδια είναι και στο δικό μου δεν ειχα θεμα με θερμοκρασίες που λέγανε μερικά σαιτ οτι ανεβάζει θερμοκρασίες ο 9825 , γενικά πολύ ευχαριστημένος !
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την άποψη σας παιδιά αλλα εγω προσωπικά υποστηρίζω exynos πιο πολύ απο snapdragon αν και πάνω κάτω τα ίδια είναι και στο δικό μου δεν ειχα θεμα με θερμοκρασίες που λέγανε μερικά σαιτ οτι ανεβάζει θερμοκρασίες ο 9825 , γενικά πολύ ευχαριστημένος !

Για να εισαι με το ενα ή το αλλο πρεπει να τα εχεις δοκιμασει και τα δυο.

Η πιο χειροπιαστη διαφορα ειχε γραψει ενα παιδι προηγουμενα οτι ειναι στο σημα κινητης (καλυτερος ο σναπ). Τον πιστευω αλλα δεν εχω δει με τα ματια μου ενα νοτε10 με σναπ για να το επιβεβαιωσω.

Εγω παντως λογω εγγυησης και ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ στην Ελλαδα δεν θα επαιρνα τον σναπ μονο και μονο για λιγο (ή ακομα και αρκετα) καλυτερο σημα, ρισκαροντας τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Για να εισαι με το ενα ή το αλλο πρεπει να τα εχεις δοκιμασει και τα δυο.

Η πιο χειροπιαστη διαφορα ειχε γραψει ενα παιδι προηγουμενα οτι ειναι στο σημα κινητης (καλυτερος ο σναπ). Τον πιστευω αλλα δεν εχω δει με τα ματια μου ενα νοτε10 με σναπ για να το επιβεβαιωσω.

Εγω παντως λογω εγγυησης και ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ στην Ελλαδα δεν θα επαιρνα τον σναπ μονο και μονο για λιγο (ή ακομα και αρκετα) καλυτερο σημα, ρισκαροντας τοσο πολυ.

+ standby battery drain :)

Αλλού η μία συσκευή με την άλλη!

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+ standby battery drain :)

Αλλού η μία συσκευή με την άλλη!

 

Sent from my SM-N9750 using Tapatalk

 

Εγω πιστεύω εχει καλύτερη cpu ο exynos

Link to comment
Share on other sites

εχει καταντησει μια αηδια αυτο με τους επεξεργαστες,ειναι λιγο πιο ισχυρος ο snapdragon ,αν μια εφαρμογη ανοιξει 0,2 sec πιο γρηγορα ε ενταξει και σιγα το πραγμα.διαβαζω σε αλλα φορουμ για σαπακια και τετοιες μαλ....ες.ειναι εξισου δυνατοι και ισχυροι οι επεξεργαστες της samsung exynos.και στο Note 8 και στο note 9 που εχω ειναι σκυλια οι επεξεργαστες,και φυσικα στο 10+ απλα φτανει την τελειοτητα και την ισχυ.
Link to comment
Share on other sites

εχει καταντησει μια αηδια αυτο με τους επεξεργαστες,ειναι λιγο πιο ισχυρος ο snapdragon ,αν μια εφαρμογη ανοιξει 0,2 sec πιο γρηγορα ε ενταξει και σιγα το πραγμα.διαβαζω σε αλλα φορουμ για σαπακια και τετοιες μαλ....ες.ειναι εξισου δυνατοι και ισχυροι οι επεξεργαστες της samsung exynos.και στο Note 8 και στο note 9 που εχω ειναι σκυλια οι επεξεργαστες,και φυσικα στο 10+ απλα φτανει την τελειοτητα και την ισχυ.
Σύμφωνω απόλυτα! Το θέμα ομως είναι ότι οι Ευρωπαίοι αισθάνονται ριγμένοι (και με το δικιο τους) καθώς πληρώνουν τα ίδια λεφτά έστω και για αυτά τα 0.2 sec (που αμφιβαλλω αν ισχυει πλέον) Σαπάκια και λοιπές αηδιες δεν ισχύουν βέβαια . Δεν είδα την ίδια ευαισθησία για τους Kirin παντως.....

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνω απόλυτα! Το θέμα ομως είναι ότι οι Ευρωπαίοι αισθάνονται ριγμένοι (και με το δικιο τους) καθώς πληρώνουν τα ίδια λεφτά έστω και για αυτά τα 0.2 sec (που αμφιβαλλω αν ισχυει πλέον) Σαπάκια και λοιπές αηδιες δεν ισχύουν βέβαια . Δεν είδα την ίδια ευαισθησία για τους Kirin παντως.....

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μια χαρα επεξεργαστες ειναι οι exynos .ενα πραγμα που ενοχλουσε αφανταστα ηταν ο περιορισμος στα 4κ των 5 και 10 λεπτων λογω υπερθερμανσης πχ στο note 9.αυτο δεν υπαρχει με τον 9825 στο 10.

και απο επεξεργαστες και απο μνημες ραμ και απο χωρητικοτητα ειναι ολα κομπλε πλεον δεν τιθεται θεμα,το μονο που πρεπει να βρεθει ειναι μια νεα τεχνολογια σε μπαταριες,να φορτιζεις τη συσκευη και να κραταει 5 μερες εκει θα πω ναι ειδα κατι νεο κατι πρωτοποριακο

 

 

σημερα πηραν την 5η δοκιμαστικη (beta)τα note 10 ,αρα σε κανενα μηνα η σταθερη για ελλαδα.

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται εφτασε και η αναβάθμιση της εφαρμογής "Galaxy store" επιτέλους dark mode και εκεί και ισως καλύτερη πλοήγηση και γενικός καλύτερο στήσιμο...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται εφτασε και η αναβάθμιση της εφαρμογής "Galaxy store" επιτέλους dark mode και εκεί και ισως καλύτερη πλοήγηση και γενικός καλύτερο στήσιμο...

 

πολυ καλη δουλεια με την ενημερωση μολις την εκανα

Link to comment
Share on other sites

Ποιο app να κατεβάσω για να πληρώσω σε pos μέσω nfc ?

 

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή της τράπεζας που συνεργάζεσαι και που έχεις τα χρήματα σου, των λογαριασμό e banking σου και εφόσον το υποστηρίζει η εφαρμογή της τράπεζας σου (οπως πχ η εφαρμογή της alpha Bank) θα μπορείς να το λειτουργείς

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή της τράπεζας που συνεργάζεσαι και που έχεις τα χρήματα σου, των λογαριασμό e banking σου και εφόσον το υποστηρίζει η εφαρμογή της τράπεζας σου (οπως πχ η εφαρμογή της alpha Bank) θα μπορείς να το λειτουργείς

 

Αμα δεν το υποστηρίζει δεν γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν το υποστηρίζει δεν γίνεται ?

Γίνετε ενδιάμεσα μέσο τρίτου δηλαδή κάνεις σε μια άλλη υπηρεσία εγραφη και περνάς εκεί τις τράπεζες και τους λογαριασμούς σου και μεσο αυτής κάνεις ανέπαφες πληρωμές με Nfc... Δεν το εχω κάνει απλά ξέρω ότι γίνεται

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε stable 10αρι για όσους ήταν στο beta

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=81187025&postcount=1165

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την κινητάρα έχω μια απορία... συνήθιζα να δουλεύω κάποιες φορές με DEX και με βόλευε, ξέρει κανείς αν κατά τη σύνδεση με το hdmi cable μπορεί να μένει η οθόνη σβηστή?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο app να κατεβάσω για να πληρώσω σε pos μέσω nfc ?

 

Δυστυχώς δεν το υποστηρίζουν όλες οι τράπεζες.

Εγώ χρησιμοποιώ της alpha και δουλεύει άψογα. Η Πειραιώς είχε σχετικό app αλλά το εγκατέλειψε και έπαψε να λειτουργεί εδώ και 1 χρόνο οπότε το ξεχνάς. Ίσως το έχει και η εθνική αλλά δεν το έψαξα.

Γνώμη μου, άνοιξε έναν λογαριασμό στην alpha (αν δεν έχεις ήδη) και καθάρισες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κάποιος την stable; θα την περάσω αργότερα αλλά μετά θα παίρνει Ota update ;η θα πρέπει να φλασαρω πάλι; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το υποστηρίζουν όλες οι τράπεζες.

Εγώ χρησιμοποιώ της alpha και δουλεύει άψογα. Η Πειραιώς είχε σχετικό app αλλά το εγκατέλειψε και έπαψε να λειτουργεί εδώ και 1 χρόνο οπότε το ξεχνάς. Ίσως το έχει και η εθνική αλλά δεν το έψαξα.

Γνώμη μου, άνοιξε έναν λογαριασμό στην alpha (αν δεν έχεις ήδη) και καθάρισες.

 

Ωραίος φίλε έγινε το update. Άχρηστο πλέον το πορτοφόλι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε έγινε το update. Άχρηστο πλέον το πορτοφόλι.

 

Το μόνο κακό είναι πως πρέπει να έχεις χρήματα στον λογαριασμό, να μην είναι άδειος δηλαδή. Ελπίζω να το "φτιάξουν" με κάποιο update..... :lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κάποιος την stable; θα την περάσω αργότερα αλλά μετά θα παίρνει Ota update ;η θα πρέπει να φλασαρω πάλι; ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο. Είναι stable για τους beta users.

Αναμονή για την official έκδοση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό είναι πως πρέπει να έχεις χρήματα στον λογαριασμό, να μην είναι άδειος δηλαδή. Ελπίζω να το "φτιάξουν" με κάποιο update..... :lol: :lol: :lol:

 

ΤΕΤΟΙΑ updates θέλουμε. Τι android 10 κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Μια ερωτηση.Απο ανταπτορες τι ειχε μεσα το πακετο?Στο ΝΟΤΕ 9 ειχε δυο.

Πως συνδεουμε τωρα το κινητο με τον υπολογιστη μιας και(type c σε type c)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...