Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι γνωστό bug του xceed όταν μένει από ρεύμα τελείως η μπαταρία, να χάνει τις ρυθμίσεις και να γυρνάει σε defaults. Έχει αναφερθεί από πολλούς. Πιθανώς κάτι τέτοιο συμβαίνει και με σένα με την εναλλαγή των μπαταριών. Δοκίμασε με στοκ κέρνελ να δεις πώς θα συμπεριφερθεί.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ούτε το Bluetooth συνδέται.H rom είναι 6 .0 marshmallowκαι η διεύθυνση Mac γράφει 02:00:00:00:00:00.

 

Είχα και εγω το ίδιο πρόβλημα, έκανα τα ΠΑΝΤΑ (αλλαγές ROM, kernel, modems, έκδοση Android, unofficial, official, αλλαγή μπαταρίας)...δεν έχει καμία σχέση με software...το πρόβλημα είναι ΚΑΘΑΡΑ στο hardware. Το έστειλα στην Procordia και οι εξυπηρετικότατοι αυτοί άνθρωποι μου έκαναν αλλαγή πλακέτας μέσα σε 1 μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG G3 ενάμισι χρόνο και ξαφνικά κανω και δέχομαι κλήσεις αλλά δεν λειτουργεί ούτε το μικρόφωνο ούτε το ακουστικό ουτε ανοιχτή ακρόαση... βουβο τελειως. Ουτε ήχος κλήσης. τι μπορει να επαθε; να σημειώσω οτι το τηλέφωνο πριν το πάθει αυτό,έπαιζε ενα παιδάκι 5 ετων..υπαρχει περίπτωση να πατησε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το LG G3 ενάμισι χρόνο και ξαφνικά κανω και δέχομαι κλήσεις αλλά δεν λειτουργεί ούτε το μικρόφωνο ούτε το ακουστικό ουτε ανοιχτή ακρόαση... βουβο τελειως. Ουτε ήχος κλήσης. τι μπορει να επαθε; να σημειώσω οτι το τηλέφωνο πριν το πάθει αυτό,έπαιζε ενα παιδάκι 5 ετων..υπαρχει περίπτωση να πατησε κάτι;

οχι αλλα μπορει να το σαλιωσε μεχρι τα μπουνια:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μου εκλεισε το κινητο απο μπαταρια και το εβαλα για φορτιση.οταν πηγε περιπου 30% πηαγα να το βγαλω αλλα δεν ανοιγει, φτανει μεχρι το σημα της lg και κλεινει.απο τοτε οταν το βαζω στη φορτιση δεν μου δειχνει τιποτα,μαυρη οθονη.οταν το συνδεσω χωρις μπατρια στο φορτιστη μου δηχνει το συμβολο της μπαταριας με το τριγωνω οτι δεν εχει μπαταρια μεσα και οταν βαλω την μπαταρια κληνει.hard reset δεν μπορω να κανω,μπορω να μπω στο μενου ,να ξεκηνησω το hard reset ,κανει επανεκινηση και οταν φτασει στο σημε της lg κληνει.προσπαθησα να το flasharo,ξεκιναει η διαδικασια και αλλα μετα απο λιγο κληνει και δε προλαβενω.εχετε καμια ιδεα,η εχετε ακουσει ποτε κατι παρομοιο;

adok13
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με μια καινούργια μπαταρία. Φόρτιση 100% και μετά hard reset

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πας για πλακέτα...είσαι εντός εγγύησης?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

για πεταμα θα παει γιατι ειναι εκτος εγγυησησ και αποτι εχω διαβασει θελουν 200 ευρω για πλακετα.

ebay που κοιταω παιζει στα 100 ευρω.οποτε παει για φουντο και δε ξαναμπλεκω με lg.

Edited by adok13
adok13
Link to comment
Share on other sites

Μην το πετάξεις...μπορείς να το πουλήσεις.

σου στέλνω π.μ.:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

για πεταμα θα παει γιατι ειναι εκτος εγγυησησ και αποτι εχω διαβασει θελουν 200 ευρω για πλακετα.

ebay που κοιταω παιζει στα 100 ευρω.οποτε παει για φουντο και δε ξαναμπλεκω με lg.

Κατα μεγαλη πιθανοτητα ειναι μπαταρια.οσο για πλακετα απο ebay ουτε ημιτασιον δεν μπορεις να την πεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατα μεγαλη πιθανοτητα ειναι μπαταρια.οσο για πλακετα απο ebay ουτε ημιτασιον δεν μπορεις να την πεις.

μπαταρια ηταν το πρωτο που ειδα,εβαλα μια 3 μηνων αλλα τα ιδια.

adok13
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια ηταν το πρωτο που ειδα,εβαλα μια 3 μηνων αλλα τα ιδια.

 

Χαζή ερώτηση, αλλά τον φορτιστή τον έχεις τσεκάρει? Λειτουργεί?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου.το κακο ειναι δεν ειναι θεμα software.καποιο κολημα ειναι με την μπαταρια και την φορτιση αποτι εχω καταλαβει.
adok13
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου.το κακο ειναι δεν ειναι θεμα software.καποιο κολημα ειναι με την μπαταρια και την φορτιση αποτι εχω καταλαβει.

 

Αν έχει κάποιος φίλος σου G3, να του δώσεις την μπαταρία να στην φορτίσει και βλέπεις από εκεί και πέρα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου.το κακο ειναι δεν ειναι θεμα software.καποιο κολημα ειναι με την μπαταρια και την φορτιση αποτι εχω καταλαβει.

ισως πρεπει να ξαναπερασεις την ρομ,με flashtool η lgup.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ισως πρεπει να ξαναπερασεις την ρομ,με flashtool η lgup.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940

αυτο πηγα να κανω αλλα δε προλαβενω.μπαινω σε download mode,ξεκιναω τη διαδικασια με το lgup αλλα δε προλαβαινω γιατι κληνει το κινιτο και χανει την συνδεση το lgup

adok13
Link to comment
Share on other sites

ρωτα καλυτερα σε καποιο σερβις,αλλα κατι μου λεει οτι την ζημια στην κανει η ,φανταζομαι, αδυνατη μπαταρια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ένα γενκό σχόλιο από εμενα : Δεν ξαναμπλεκω με LG, ηρθε με οθόνη χαλασμένη την αλλαξα, μετα από 2 μηνες η οθόνη αναβόσβηνε και μετα από ένα χρονο η το φορτιζω 3 φορες τη μερα για νορμαλ χρηση. Όταν το κινητο κλεισει από μπαταρία και το συνδεσω για φορτιση δεν φορτιζει και δεν ανοιγει. Της πλακας συσκευες……
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από kvazar21

>

 

Ένα γενκό σχόλιο από εμενα : Δεν ξαναμπλεκω με LG, ηρθε με οθόνη χαλασμένη την αλλαξα, μετα από 2 μηνες η οθόνη αναβόσβηνε και μετα από ένα χρονο η το φορτιζω 3 φορες τη μερα για νορμαλ χρηση. Όταν το κινητο κλεισει από μπαταρία και το συνδεσω για φορτιση δεν φορτιζει και δεν ανοιγει. Της πλακας συσκευες……

 

εισαι ατυχος.αν θες πες και απο που το πηρες(Ελλαδα η εξωτερικο?) χωρις ονομα μαγαζιου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας. Στο τηλεφωνο ξαφνικά εσβησε η οθονη και ενώ ακουγονται οι ειδοποιήσεις και οι ηχοι ανοιγματος κλεισιματος ειναι καταμαυρη. Αν το αφήσω κλειστο για αρκετή ωρα ανάβει κανονικά η οθόνη, αλλα μετα από λιγο, αρχιζει να μην ανταποκρινεται σωστα, να τρεμοπαιζει και ξανασβήνει. Υπαρχει περίπτωση να μπορέσω να κανω κατι; Η εγγύηση τελείωσε πριν από ένα μήνα.

Σκεφτομαι ότι αφού ανοιγει η οθόνη όταν το αφήνω κλειστό αρκετή ώρα, ίσως να μην φταίει αυτή. Από την άλλη, η πλακέτα δείχνει να λειτουργουν τα υπόλοιπα κανονικά. Να σημειώσω όμως ότι απο χτές όταν έκλεινα την προσβαση στα δεδομένα, καποιες φορές δεν αναγνώριζε την κάρτα sim, αλλά με επανεκκίνηση έστρωνε. Κάθε βοήθεια δεκτή...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοηθεια σας. Στο τηλεφωνο ξαφνικά εσβησε η οθονη και ενώ ακουγονται οι ειδοποιήσεις και οι ηχοι ανοιγματος κλεισιματος ειναι καταμαυρη. Αν το αφήσω κλειστο για αρκετή ωρα ανάβει κανονικά η οθόνη, αλλα μετα από λιγο, αρχιζει να μην ανταποκρινεται σωστα, να τρεμοπαιζει και ξανασβήνει. Υπαρχει περίπτωση να μπορέσω να κανω κατι; Η εγγύηση τελείωσε πριν από ένα μήνα.

Σκεφτομαι ότι αφού ανοιγει η οθόνη όταν το αφήνω κλειστό αρκετή ώρα, ίσως να μην φταίει αυτή. Από την άλλη, η πλακέτα δείχνει να λειτουργουν τα υπόλοιπα κανονικά. Να σημειώσω όμως ότι απο χτές όταν έκλεινα την προσβαση στα δεδομένα, καποιες φορές δεν αναγνώριζε την κάρτα sim, αλλά με επανεκκίνηση έστρωνε. Κάθε βοήθεια δεκτή...

procodia 200,50 e ....εμενα τοσο μου ειπαν για πλακετα, δεν είναι η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ το είχα παρατηρήσει σε ένα καφε..Αρκετές φορές πουνεχω παει..Οπότε Κάνε αυτό που σου λέει ο Σταυρος..Παίξε και λίγο με τις ρυθμίσεις του wifi για προχωρημένους.Στο κάνει και σε άλλα ρουτερ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...