Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλά τι βλέπουν τα μάτια μου διαβάζω σωστά; :mad:

Προτιμάει κάποιος να πάρει το ίδιο κινητό G3 που μπορεί να το έχει πάρει και 200 ευρώ παραπάνω από τη τιμή που έχει τώρα αντί ενός πιστωτικού και μάλιστα χωρίς καμία δέσμευση αγοράς ούτε καν της ίδιας εταιρείας, θα τρελαθούμε, τι να λέμε τώρα :X

Έπρεπε να επαινείτε η πολιτική αυτή της εταιρίας.

 

Ερώτημα ποιος δεν θα ήθελε ένα τέτοιο πιστωτικό δωράκι μέρες που είναι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα καλά τι βλέπουν τα μάτια μου διαβάζω σωστά; :mad:

Προτιμάει κάποιος να πάρει το ίδιο κινητό G3 που μπορεί να το έχει πάρει και 200 ευρώ παραπάνω από τη τιμή που έχει τώρα αντί ενός πιστωτικού και μάλιστα χωρίς καμία δέσμευση αγοράς ούτε καν της ίδιας εταιρείας, θα τρελαθούμε, τι να λέμε τώρα :X

Έπρεπε να επαινείτε η πολιτική αυτή της εταιρίας.

 

Ερώτημα ποιος δεν θα ήθελε ένα τέτοιο πιστωτικό δωράκι μέρες που είναι; :lol:

 

Τελικα σημερα πηρα ενα Sony Z5 με 11 ευρω.

 

Απαντω στην απορια σου: Οι καμερες (και οι φωτογραφιες δλδ) των LG G3/G4 ειναι ΜΑΚΡΑΝ αξεπεραστες. Τι να λεμε τωρα. Αυτο ηταν το θεμα μου.

 

Τωρα με το Z5, τραβαω στα 8mp oversampling των 20mp και ειμαι απλα ΟΚ. Και χωρις OIS.

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το πάγωμα της οθόνης... τελικά μπήκε ο χειμώνας και έστρωσε. Μάλλον θα εμφανιστεί πάλι το καλοκαίρι. Φαίνεται να ήταν λόγο θερμοκρασίας. Το ίδιο και του άλλου συνάδελφου που είχαμε το ίδιο θέμα. Τον βρήκα προχθές και που τον ρώτησα μου είπε το ίδιο πράγμα. Θα το πουλήσω σε κανένα Σουηδό :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα που αντιμετώπιζα με το πάγωμα της οθόνης... τελικά μπήκε ο χειμώνας και έστρωσε. Μάλλον θα εμφανιστεί πάλι το καλοκαίρι. Φαίνεται να ήταν λόγο θερμοκρασίας. Το ίδιο και του άλλου συνάδελφου που είχαμε το ίδιο θέμα. Τον βρήκα προχθές και που τον ρώτησα μου είπε το ίδιο πράγμα. Θα το πουλήσω σε κανένα Σουηδό :D

δεν ειναι ,..παντως καιρου,4εποχων κατι τετοιο τελος παντων?:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .μία φίλη μου έχει πάρει μέσω eBay το G3.Στην αρχή όλα καλά αλλά μετά από κάνα μήνα άρχισαν τα θέματα.εκλεινε μόνο του και στη συνέχεια σταμάτησε να διαβάζει την sim.το δούλευε μόνο ίντερνετ αλλά την πεταει και εκεί.τι μπορεί να φταίει; είναι θέμα ρομ ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μπορεί και να έτυχε. Πάντως δεν έχω αλλάξει κάτι εκτός απο.. τον καιρό.. χαχα... Πάντως δεν το κάνει τώρα. Νομίζω όμως πήρα και μια μικρή αναβάθμιση απο lg πριν κανένα μήνα που δεν την είχα πάρει πιο νωρίς μαζί σας. Ήμουν στην 30c ενώ τώρα στην 30n. Μπορεί να έπαιξε ρόλο και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

μου έβγαλε το κινητό(lg g3 mini) ενημέρωση για αναβάθμιση λογισμικού αλλά μετά την εγκατάσταση και την επανεκκίνηση δεν ανοίγει

Βγάζει το λογότυπο της LG και πάνω αριστερά της οθόνης με μικρά γράμματα τα παρακάτω αλλά δεν ανοίγει

 

fastboot_init

usb init ept @ 0x1000c000

udc_start()

 

please help :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το τοπικ για g3 οποτε δυσκολα να βρεις βοηθεια προσπαθησε παντως να κανεις ρεσετ με τα πληκτρα ενταση κατω και κεντρικο κουμπι πατωντας ταυτοχρονα και μολις βγαλει σημα αστα στιγμιαια και ξαναπατα.αν δουλεψει θα χασεις δεδομενα εσωτερικης μνημης αλλα θα επαναφερεις το τηλ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι θεμα ρομ αλλα μπορει να ειναι και θεμα μπαταριας.απο ebay ποτε δεν εισαι σιγουρος οτι ειναι "του κουτιου".ειδικα αν εχει τιμη χωμα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου έβγαλε πρόβλημα με κιτρινιλα στην οθόνη (όπως ακριβως και το g2 μου). Υπάρχουν ανταλλακτικά αν τους το στειλω ή θα μου αργήσουν πολύ? Γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που είσαι εντός εγγύησης στείλε το γιατί είναι πρόβλημα το οποίο έχουν αναγνώρισει οπότε θα στο φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά δεν μπαίνει στο internet εάν συνδεθεί με το vpn του router wtf???

Είναι δυνατόν να είναι θέμα hardware? Γιατί έχω αποκλείσει το software με τις παρακάτω ενέργειες:

 

- Χωρίς vpn, με σύνδεση data, μπαίνει στο internet μια χαρά.

- Με το που κάνω τη σύνδεση vpn, βγάζει κανονικά "connected" με το κλειδάκι στην μπάρα ειδοποιήσεων και το router το δείχνει συνδεδεμένο και δείχνει και την ip του τηλεφώνου.

- Διέγραψα λοιπόν και ξαναέφτιαξα το vpn από την αρχή και πάλι δεν δούλεψε..

- Έκανα factory reset στο G3 και πάλι δεν..

- Έκανα wipe τα πάντα και restore nandroid backup δυο μηνών παλιό (όπου δούλευε) και τίποτα..

- Έφτιαξα την ίδια vpn σύνδεση σε άλλο android τηλέφωνο και δούλεψε (σε αυτό το άλλο τηλέφωνο), άρα φταίει το G3.

 

Καμιά ιδέα κανείς?

 

Φωτό από το router που το δείχνει ΟΚ:

 

vpn_router.jpg

 

Φωτό από το κινητό που φαίνεται το κλειδάκι της σύνδεσης στην μπάρα:

 

vpn_phone.jpg

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά δεν μπαίνει στο internet εάν συνδεθεί με το vpn του router wtf???

Είναι δυνατόν να είναι θέμα hardware? Γιατί έχω αποκλείσει το software με τις παρακάτω ενέργειες:

 

- Χωρίς vpn, με σύνδεση data, μπαίνει στο internet μια χαρά.

- Με το που κάνω τη σύνδεση vpn, βγάζει κανονικά "connected" με το κλειδάκι στην μπάρα ειδοποιήσεων και το router το δείχνει συνδεδεμένο και δείχνει και την ip του τηλεφώνου.

- Διέγραψα λοιπόν και ξαναέφτιαξα το vpn από την αρχή και πάλι δεν δούλεψε..

- Έκανα factory reset στο G3 και πάλι δεν..

- Έκανα wipe τα πάντα και restore nandroid backup δυο μηνών παλιό (όπου δούλευε) και τίποτα..

- Έφτιαξα την ίδια vpn σύνδεση σε άλλο android τηλέφωνο και δούλεψε (σε αυτό το άλλο τηλέφωνο), άρα φταίει το G3.

 

Καμιά ιδέα κανείς?

 

Φωτό από το router που το δείχνει ΟΚ:

 

vpn_router.jpg

 

Φωτό από το κινητό που φαίνεται το κλειδάκι της σύνδεσης στην μπάρα:

 

vpn_phone.jpg

 

Αυτό με το κλειδί είναι το VPN ή κάποιο firewall;

Μήπως έγινε αναβάθμιση της εφαρμογής αυτής χθες και είναι εκεί το πρόβλημα, έχεις τα updates του play store στο αυτόματο, ρίξε μία ματιά στα σχόλια της εφαρμογής αυτής.

Έκανες κάποια αλλαγή χθεσινή στο κινητό;

Για πρόβλημα από το hardware δύσκολο.

Αφαίρεσε την εφαρμογή κάνε επανεκκίνηση αφού διαγραφούν τσ προσωρινά δεδομένα και εγκατέστησε και πάλι το VPN app μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ roll! Το κλειδί βγαίνει όταν έχει γίνει επιτυχώς η vpn σύνδεση. Δεν υπάρχει κάποιο τρίτο app, είναι το native vpn του android. Στις ρυθμίσεις, στα δίκτυα, κάτω-κάτω.

 

Δεν έγινε καμία αλλαγή ή αναβάθμιση, δεν κάνω ποτέ updates, ούτε αφήνω ποτέ τίποτα στο αυτόματο..

Μόνο του ξαφνικά δεν συνδέεται. 'Η, πιο σωστά, συνδέεται (γι'αυτό το μεν κινητό βγάζει το κλειδί, το δε router εμφανίζει την ip της cosmote 5.203.4.16) , αλλά δεν το 'αφήνει' το router να βγει στο www. Ενώ άλλες συσκευές τις αφήνει. Ούτε στο router πείραξα τίποτα. Σήμερα έκανα και επανεγκατάσταση firmware στο router και πέρασα και στο κινητό φρέσκια rom και το πρόβλημα παραμένει. Μυστήριο έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Εχω ενα Lg g3 το οποιο χαλασε.Μετεφερα ολα τα αρχεια στον υπολογιστη αλλα τις φωτο και τα βιντεο τα οποια ειχα κλειδωμενα δεν μου τα ανοιγει.Υπαρχει καποια λυση για το παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγουν μονο με το προγραμμα που τα κλειδωσε και συνηθως στην ιδια συσκευη.αν το τηλ.ειναι νεκρο το βλεπω χλωμο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βρω με τι προγραμμα εχει κλειδωσει?Το τηλεφωνο ανοιγει αλλα δεν μπορω να δω τιποτα στην οθονη.Σε ενα service που το πηγα μου ειπαν οτι εχει προβλημα στη μητρικη αλλα εαν το συνδεσω με τον υπολογιστη εχω προσβαση στα αρχεια.
Link to comment
Share on other sites

στασου εσυ ειπες οτι τα ειχες κλειδωμενα:wacko: δεν ξερεις με ποιο προγραμμα τα κλειδωσες? η χρεισημοποιησες το μανησιο που εχει στην συλλογη?παντως υσχιει αυτο που εγραψα ποιο πανω κατα πασα πιθανωτητα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια, μετα την αναβαθμιση σε μαρσμελοου κατα την εκκίνηση μου βγαζει το εξης μηνυμα : current version is not avaiable for user. Can;t find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF], subset[11].

Επισης η φωτογραφικη βγαζει χαλια φωτογραφιες, σαν να μην μπορει να κανει σωστη φωτομετρηση, δοκιμασα να βγαλω φωτογραφια και μεσω αλλου προγραμμματος αλλα τα ιδια.

Το τηλεφωνο δεν το εχω κανει root και εχω δοκιμασει και το hard reset χωρις αποτελεσμα.

Καμια ιδεα κανεις ή το στέλνω στο σερβις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια, μετα την αναβαθμιση σε μαρσμελοου κατα την εκκίνηση μου βγαζει το εξης μηνυμα : current version is not avaiable for user. Can;t find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF], subset[11].

Επισης η φωτογραφικη βγαζει χαλια φωτογραφιες, σαν να μην μπορει να κανει σωστη φωτομετρηση, δοκιμασα να βγαλω φωτογραφια και μεσω αλλου προγραμμματος αλλα τα ιδια.

Το τηλεφωνο δεν το εχω κανει root και εχω δοκιμασει και το hard reset χωρις αποτελεσμα.

Καμια ιδεα κανεις ή το στέλνω στο σερβις?

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ξαναεγκαταστησεις το λειτουργικο με το lg pcsuite

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ξαναεγκαταστησεις το λειτουργικο με το lg pcsuite

 

Δεν την εχω βρει αυτη την επιλογη στο pcsuite, πως μπορω να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνυμα μου έχει εμφανιστεί αρκετές φορές στο παρελθόν. Αν έχεις ρυθμίσεις κλπ που δε θες να χάσεις, ίσως να μη χρειαστεί επανεγκατάσταση, αλλά θα χρειαστεί να έχεις πρόσβαση στον φάκελο cust στο root directory (δηλ. θα χρειαστείς 'root'). Αν προτιμάς αυτή τη λύση, πες το να το κοιτάξουμε.
Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσα μια λυση χωρις να χρειαστει να το κανω root.

Πιστευετε το ένα πρόβλημα σχετίζεται με το αλλο ή είναι 2 διαφορετικα πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου δεν εκατσε καλα το λειτουργικο.στο προγραμμα που σου ειπα εχει καποιες επιλογες επανω.νομιζω επιλεγεις κατι σαν αναβαθμηση η επιδιορθωση.δεν μπορει να χαλασε η καμερα ειναι θεμα λειτουργικου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο και εμενα αυτη την αισθηση μου δινει, οτι ειναι θεμα λογισμικου δηλαδη αλλα ψαχνοντας το προγραμμα και πατωντας επιδιορθωση δεν μου βρηκε κανενα λαθος στην εγκατασταση του marsmellow και δεν εχω βρει καποια αλλη επιλογη που να μου κανει. Τωρα downgrade παλι σε lolipop μονο αν το rootaρω θα μπορεσω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...