Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακουγεται λογικο,αλλα μην κανεις μπακαπ με pccuite,ξαναστηστο μετα την ρομ απο την αρχη.

 

οποτε κραταω το μπακαπ να υπαρχει στον υπολογιστη για παν ενδεχομενο.αλλα μετα την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ξανακατεβαζω απο την αρχη τις εφαρμογες.με τις επαφες;αντιγραφη επικολληση απο το mail; τα λεω σωστα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα κι εγώ από την σειρά g2 g3 g4 ...θα συμφωνήσω μαζί σου το g2 ότι καλύτερο!

Πήγαινε άφοβα προς s7 s7 edge (το σύγχρονο g2 δίχως τις ελλείψεις του ;) )

Και αδιάβροχο και θα θυμηθείς τι σημαίνει μπαταρία με μοναδική οθόνη και εξαιρετική κάμερα με μια ποιότητα συναρμολόγησης πραγματικά φοβερή.

 

S7 :lol:

maybe my next phone :X

but not sure yet :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα,εγώ έχω το εξής πρόβλημα!Κάποιες φορές εμφανίζονται στην οθόνη κάτι κάθετες χρωματιστές γραμμές.Μήπως μπορείτε να καταλάβετε γιατί συμβαίνει αυτό και πώς μπορεί να λυθεί;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πριν 2 μέρες παρατηρώ στο κινητό μου οταν κανω σερφαρισμα στο ιντερνετ με Wi-Fi, ότι σελίδα να πληκτρολογήσω μου βγάζει "Ειστε Εκτός Συνδεσης" υπάρχει προβλημα με το διακομιστή κτλ κτλ άλλά facebook, viber λειτουργουν μια χαρά. Οταν βάζω το 4G ολα κομπλε με σερφάρισμα στο google σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

Μπορείτε να πείτε τι επαθε το κινητο μου. Είναι πολύ περίεργο με 4G μια χαρά, με Wi-Fi σερφάρισμα στο ιντερνετ δεν μπορώ αλλα facebook και viper Μια χαρά είναι.

Ξέρεις κανείς τίποτα τι μπορεί να φταίει η να έχει πάθει το ανάλογο πρόβλημα με εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πριν 2 μέρες παρατηρώ στο κινητό μου οταν κανω σερφαρισμα στο ιντερνετ με Wi-Fi, ότι σελίδα να πληκτρολογήσω μου βγάζει "Ειστε Εκτός Συνδεσης" υπάρχει προβλημα με το διακομιστή κτλ κτλ άλλά facebook, viber λειτουργουν μια χαρά. Οταν βάζω το 4G ολα κομπλε με σερφάρισμα στο google σαν να μην συμβαίνει τίποτα.

Μπορείτε να πείτε τι επαθε το κινητο μου. Είναι πολύ περίεργο με 4G μια χαρά, με Wi-Fi σερφάρισμα στο ιντερνετ δεν μπορώ αλλα facebook και viper Μια χαρά είναι.

Ξέρεις κανείς τίποτα τι μπορεί να φταίει η να έχει πάθει το ανάλογο πρόβλημα με εμένα.

Μηπως Εχεις καποιο προγραμμα που κοβει τις διαφημησεις?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα προγραμμα που να κόβει τις διαφημησεις. Απεγκατάστησα το kaspersky antivirus που δεν νομίζω να δημιουργησε το πρόβλημα. Εκανα και επαναφορά Εργοστασιακών δεδομένων και το πρόβλημα παραμένει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κατεβασει εφαρμογες..

 

Είναι λογικό να ζεσταίνει το gps το κινητό αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις ενεργοποιημένο το assisted gps ώστε να φορτώνει τοποθεσία με τη βοήθεια των κεραιών της κινητής τηλεφωνίας για να διευκολύνει το έργο του υπολογισμού μέσα σε αυτοκίνητο ή κατοικημένες περιοχές και σπίτια εφόσον τρέχει το παιχνίδι στο υπόβαθρο, δεν το έχω για να καταλάβω αν πράγματι καταναλώνει ενέργεια και ανάβει τη συσκευή τόσο έντονα.

Βλέπεις τις επιλογές στις ρυθμίσεις της τοποθεσίας.

 

Με το hard reset ακολούθως δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί καθαρίζει αλλά με το gps συνεχώς ανοιχτό είναι αναμενόμενη μια κάποια αυξημένη θερμοκρασία και κατανάλωση.

Εφόσον συγχρονίζει ο λογαριασμός του google και έκανες είσοδο ίσως σου κατέβασε και την εφαρμογή του παιχνιδιού στο κινητό αυτόματα.

 

Take care :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω κανένα προγραμμα που να κόβει τις διαφημησεις. Απεγκατάστησα το kaspersky antivirus που δεν νομίζω να δημιουργησε το πρόβλημα. Εκανα και επαναφορά Εργοστασιακών δεδομένων και το πρόβλημα παραμένει.

 

Κάνε εκκαθάριση στα προφίλ του wifi υπάρχει επιλογή.

Απλά θα βάλεις τα στοιχεία από την αρχή για τη σύνδεση του κινητού με το κάθε wifi που συνδέετε. :mad:

 

Και γιατί όχι κάνε και μια εκκαθάριση του browser

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να κινηθείς νομικά... Το έκανα εγώ με ψυγείο είχε έρθει τεχνικός να το επισκευάσει 4 φορές μέσα στην εγγύηση και το πρόβλημα παρέμενε πρόβλημα. Ούτε λόγος για αντικατάσταση από πλευράς εταιρίας... Όλα λύθηκαν δια μαγείας όταν τους έστειλε το χαρτί ο δικηγόρος μου.
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρήκα τη λύση που ειχα πρόβλημα με το Wi - FI. Roll αυτό εκανα προχθές. Πήγα στην ρύθμιση του LG Wi-Fi, βρήκα το δικτυό μου και έκανα παράβλεψη δικτύου, κάνω αναζήτηση για να συνδεθώ με το δίκτυο μου, περνάω κωδικούς και δουλεύει μια χαρά σερφάρω κτλ κτλ κτλ. Τι εφτιαξε δεν ξέρω ......... :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βρήκα τη λύση που ειχα πρόβλημα με το Wi - FI. Roll αυτό εκανα προχθές. Πήγα στην ρύθμιση του LG Wi-Fi, βρήκα το δικτυό μου και έκανα παράβλεψη δικτύου, κάνω αναζήτηση για να συνδεθώ με το δίκτυο μου, περνάω κωδικούς και δουλεύει μια χαρά σερφάρω κτλ κτλ κτλ. Τι εφτιαξε δεν ξέρω ......... :lol::lol::lol:

 

Αυτά είναι νέα, πάντα τέτοια.

Χάρηκα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μην αφηνουμε σοβαρα αρχεια στην εσωτερικη μνημη και πριν το σερβις να δοκιμαζουμε επανεγκατασταση με ρεσετ και στησιμο ξανα χωρις επαναφορα εφαρμογων απο μπακαπ αλλα απο την αρχη.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα οπως προανεφερα με το που φλασαρα το Νightly cm13,το σήμα απλά εξαφανίστηκε,ανα περιοδους με το που επαιρνα τηλ χανοταν και επανερχοταν απλα "ιδεατά",άλλαξα sim μην εφταιγε αυτο αλλα τίποτα.

Factory reset se lollipop αλλα παλι τα ίδια,upgrade se marsh και παλι το ιδιο.Συν τοις αλλοις δεν μπορουσα να μπω στο μενου 4636 καθως ελεγε οτι δεν υποστηριζοταν απτην συσκευη (ενώ οταν πρωτουπηρ3ε το θεμα μπορουσα να μπω,χαρακτηρηστικα θυμαμαι το σημα ηταν στα -118 dbm,asu δεν θυμαμαι).Επισης να πω οτι καθως φλασαρα το Νιghtly την πρωτη φορα το twrp εβγαλε error για unsupported baseband και ετσι αναγκαστηκα να βαλω 21C (13.2-00002) που ίσως και αυτό να τα γάμησε όλα.

Αν εχετε κάποια ιδέα για το τι πρεπει να κανω,ευγνωμων..καποιο baseband/modem version που να μπορουσα να κατεβασω.

Ευχαριστω εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη συσκευή εδώ και πολύ καιρό στα δεδομένα. Σχεδόν κάθε μέρα όταν φύγω απο εμβέλεια wifi και ενεργοποιηθούν τα δεδομένα θα χρειαστεί να κάνω restart τη συσκευή για να δουλέψουν τα τελευταία...Με λίγα λόγια όταν δεν έχω ασύρματο, δεν έχω ιντερνετ κάποιες φορές και διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση.

 

Η συσκευή είναι αγορασμένη 11/14 και είναι σε 5.0, ενώ η έκδοση του λογισμικού είναι V21a-EUR-XX. Επίσης δεν έχω περάσει ποτέ στη συσκευή άλλο λογισμικό, είναι δηλαδή όπως ήρθε απο την lg.

 

Καλημέρα στην παρέα και πάλι, ελπίζω να υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει το παραπάνω θέμα

 

Γιώργος Κ.

 

Υ.Γ.: Σορυ για το διπλοποστάρισμα, είδα μετά απο ώρα ότι έχουμε ειδικό νήμα για τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη συσκευή εδώ και πολύ καιρό στα δεδομένα. Σχεδόν κάθε μέρα όταν φύγω απο εμβέλεια wifi και ενεργοποιηθούν τα δεδομένα θα χρειαστεί να κάνω restart τη συσκευή για να δουλέψουν τα τελευταία...Με λίγα λόγια όταν δεν έχω ασύρματο, δεν έχω ιντερνετ κάποιες φορές και διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση.

 

Η συσκευή είναι αγορασμένη 11/14 και είναι σε 5.0, ενώ η έκδοση του λογισμικού είναι V21a-EUR-XX. Επίσης δεν έχω περάσει ποτέ στη συσκευή άλλο λογισμικό, είναι δηλαδή όπως ήρθε απο την lg.

 

Καλημέρα στην παρέα και πάλι, ελπίζω να υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει το παραπάνω θέμα

 

Γιώργος Κ.

 

Υ.Γ.: Σορυ για το διπλοποστάρισμα, είδα μετά απο ώρα ότι έχουμε ειδικό νήμα για τα προβλήματα.

 

Αν εχεις ακομα εγγύηση στειλτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Ξαφνικα τα κουμπια εντασης σταματησαν να λειτουργουνμετα απο λιγη ωρα εφτιαξε το πανω κουμπι εντασης αλλα το αλλο ακομα δεν λειτουργει καποια βοηθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Ξαφνικα τα κουμπια εντασης σταματησαν να λειτουργουνμετα απο λιγη ωρα εφτιαξε το πανω κουμπι εντασης αλλα το αλλο ακομα δεν λειτουργει καποια βοηθεια;;;

σερβις μηπως?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το εστειλα απλα το αναφερω μηπως εχει καποιος το ιδιο προβλημα γιατι μυ φανηκε κουλο απο την στιγμη που δεν φενεται να εχουν εξωτερικα καποιο θεμα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την γνωμη σας: Εστειλα αρχες του μηνα το LG G3 μου (αγορασμενο το Πασχα του 2015 απο τον Γερμανο) για επισκευη ΔΥΟ ρωγμων (τις γνωστες) στην Procordia. Μου επιστραφηκε πριν 1 εβδομαδα επειδη δεν υπαρχει ανταλλακτικο και εγγραφε για εντολη αντιστροφης χρεωσης. Η LG μου ειπε να παω στον Γερμανο που το πηρα για τα υπολοιπα.

 

Το καταστημα Γερμανος που το πηρα δεν γνωριζε τιποτα, και η LG που ΞΑΝΑειπε να παρω το τηλεφωνο των κεντρικων της Γερμανος και ετσι και εκανα. Εστειλα και κατι χαρτια που μου ζητησαν. Και περιμενω.

 

Το προβλημα ειναι οτι η LG δεν μου εδωσε ουσιαστικα λυση (επισκευη ή αντικατασταση) οπως λεει στην εγγυηση της:

 

Η LG Electronics Ελλάς Α.Ε, εφόσον λάβει γνωστοποίηση περί ελαττωματικού προϊόντος που καλύπτεται από την παρούσα εγγύηση και διαπιστώσει την ύπαρξη ελαττώματος, θα επισκευάσει ή θα αντικαταστήσει το προϊόν κατά την κρίση της, με προϊόν ιδίας ή αντίστοιχης απόδοσης, αποκλειομένων οποιονδήποτε περαιτέρω αξιώσεων. Τα προϊόντα (ή εξαρτήματα) αντικατάστασης ενδεχομένως να περιέχουν καινούργια ή και επισκευασμένα / ανακατασκευασμένα υλικά ισάξια των καινούριων, όσον αφορά στην απόδοση και στην αξιοπιστία.

 

Επισης η LG μου ειπε οτι ειναι ΑΠΛΟ και να παω στο καταστημα και ολα οκ. Αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ετσι προφανως. Και πεταξε το μπαλακι στον Γερμανο. Ο οποιος θα στην καλυτερη περιπτωση θα μου πει να παρω κατι αλλο με το πιστωτικο. Αν βεβαια ολα πανε καλα.

 

Το ερωτημα ειναι τι κανω εγω. Περιμενω ? Πιεζω την LG ? Αντιδρω με αλλους τροπους ? Δεν θελω να παρω κατι αλλο σε κινητο.

 

Ευχαριστω !

Edited by cagliostro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την γνωμη σας: Εστειλα αρχες του μηνα το LG G3 μου (αγορασμενο το Πασχα του 2015 απο τον Γερμανο) για επισκευη ΔΥΟ ρωγμων (τις γνωστες) στην Procordia. Μου επιστραφηκε πριν 1 εβδομαδα επειδη δεν υπαρχει ανταλλακτικο και εγγραφε για εντολη αντιστροφης χρεωσης. Η LG μου ειπε να παω στον Γερμανο που το πηρα για τα υπολοιπα.

 

Το καταστημα Γερμανος που το πηρα δεν γνωριζε τιποτα, και η LG που ΞΑΝΑειπε να παρω το τηλεφωνο των κεντρικων της Γερμανος και ετσι και εκανα. Εστειλα και κατι χαρτια που μου ζητησαν. Και περιμενω.

 

Το προβλημα ειναι οτι η LG δεν μου εδωσε ουσιαστικα λυση (επισκευη ή αντικατασταση) οπως λεει στην εγγυηση της:

 

 

 

Επισης η LG μου ειπε οτι ειναι ΑΠΛΟ και να παω στο καταστημα και ολα οκ. Αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ετσι προφανως. Και πεταξε το μπαλακι στον Γερμανο. Ο οποιος θα στην καλυτερη περιπτωση θα μου πει να παρω κατι αλλο με το πιστωτικο. Αν βεβαια ολα πανε καλα.

 

Το ερωτημα ειναι τι κανω εγω. Περιμενω ? Πιεζω την LG ? Αντιδρω με αλλους τροπους ? Δεν θελω να παρω κατι αλλο σε κινητο.

 

Ευχαριστω !

"κατά την κρίση της" αυτο τα λεει ολα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

"κατά την κρίση της" αυτο τα λεει ολα.

 

Ναι αλλα κατα την κριση της "θα επισκευάσει ή θα αντικαταστήσει το προϊόν". Η πιστωση προς το Γερμανο θεωρειται ενα απο τα δυο ;

 

Και "αντικατασταση" θεωρειται και να σε στειλει σε αλλη εταιρια κινητων μια και ο Γερμανος δεν εχει LG τιποτα αντιστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο Γερμανος πηρε πισω το LG G3 που δεν επισκευαζε η LG, και μου εδωσε ενα πιστωτικο (δωροεπιταγη) 290 ευρω (οσο δλδ ειχε αγοραστει). Με λιγη ταλαιπωρια ειναι η αληθεια αλλα οκ. Και μαλλον θα εχω απο την Παρασκευη ενα Sony Z5 απο την προσφορα του. Ελπιζω να μην τα γυρισουν και μου πουν οτι τελικα δεν υπαρχει.

 

Εγω LG ηθελα, αλλα η LG Hellas τοπαιξε grande και μου πεταξε τα χρηματα στα μουτρα. Αφου με ταλαιπωρησε 3 εβδομαδες πηγαινε-ελα.

Ποτε πια LG γενικα. Ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει το Ζ5 είναι εξαιρετικό deal. Χάνει βέβαια σε μέγεθος οθόνης & κόμπακτ διαστάσεων αντίστοιχα με τις 5.5" του g3, όμως έχεις καλύτερο επεξεργαστή ισάξια κάμερα και πιθανόν καλύτερη, πιο ζωντανά χρωματα η οθόνη, αδιάβροχο και λογικά αρκετά καλύτερη μπαταρία. Πάρε το και αλλιώς παίρνεις συσκευή σχεδίασης κ παρουσίασης προς τα τέλη του '15 ενώ αντίστοιχα το g3 ήταν καλοκαίρι του '14 ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο Γερμανος πηρε πισω το LG G3 που δεν επισκευαζε η LG, και μου εδωσε ενα πιστωτικο (δωροεπιταγη) 290 ευρω (οσο δλδ ειχε αγοραστει). Με λιγη ταλαιπωρια ειναι η αληθεια αλλα οκ. Και μαλλον θα εχω απο την Παρασκευη ενα Sony Z5 απο την προσφορα του. Ελπιζω να μην τα γυρισουν και μου πουν οτι τελικα δεν υπαρχει.

 

Εγω LG ηθελα, αλλα η LG Hellas τοπαιξε grande και μου πεταξε τα χρηματα στα μουτρα. Αφου με ταλαιπωρησε 3 εβδομαδες πηγαινε-ελα.

Ποτε πια LG γενικα. Ποτε.

Η lg σωστα (και ισως πονηρα) γραφει για επισκευη αντικατασταση με ισο η αλλο ισης αποδοσης.που σημαινει οτι δεν ειναι υποχρεομρνη να δωσει οπωσδηποτε το ιδιο.σου εδωσε παντως το πιστωτικο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η lg σωστα (και ισως πονηρα) γραφει για επισκευη αντικατασταση με ισο η αλλο ισης αποδοσης.που σημαινει οτι δεν ειναι υποχρεομρνη να δωσει οπωσδηποτε το ιδιο.σου εδωσε παντως το πιστωτικο.

 

Η LG τοπαιξε υπερανω, στυλ παρε τα λεφτα σου και ξεφορτωσου μας. Αν και τους ειπα να με βοηθησουν να παρω ενα αντιστοιχο LG, ακομα και demo ή refub. Ηθελα LG για την καμερα. Απλο. Που ειναι αξεπεραστη, οτι και να λεμε.

 

Επισης η LG (και η καθε LG) ειναι υποχρεωμενη να εχει ανταλακτικα. Και δεν εχει. Λυπαμαι αλλα το "παρε να λεφτα σου πισω" δεν μου λεει κατι. Τα πηρα μεν, αλλα σαν πολιτικη εταιριας ειναι λαθος και σχεδον καμια αλλη δεν το κανει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...