Jump to content

Γιατί αλλάζετε αριθμό τηλεφώνου στο κινητό σας;


 Κοινοποίηση

Αίτια αλλαγής νούμερου  

133 members have voted

  1. 1. Αίτια αλλαγής νούμερου

    • θέλω πιο εύκολο νούμερο
    • Λόγω προσφορών των εταιριών
    • Το βαρέθηκα..
    • Το ίδιο έχω....


Recommended Posts

Υπάρχουν άτομα που αλλάζουν νούμερα συνεχώς ...και άλλοι που δεν!!!

 

προσωπικά έχω το ίδιο νούμερο από τότε που πρωτοπήρα κινητό , δεν βρίσκω τον λόγο να αλλάξω , ( βέβαια έχω και άλλο ενα λόγω σύνδεσης)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τοτε που ηρθε η μεταφορα αριθμου δεν αλλαξα καθολου αριθμο. Εχω τον ιδιο πανω 3 χρονια.

Ολοι παντως θα θυμομαστε τους δαιμονες που φωναζαμε οταν καποιος αλλαζε νουμερα ή αλλαζει ακομη και σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προσωπικο τηλ που δεν το αλλαζω ποτε και ενα αλλο με συνδεση επαγγελματικο που το αλλαζω σχεδον καθε χρονο,ειτε επειδη θελω να αλλαζω εταιρειες/υπηρεσιες/επιδοτησεις ειτε επειδη θελω να αποφευγω ενοχλητικα ατομα(ευτυχως σπανιζουν) γιατι λογω της φυσεως εργασιας μου πρεπει να ειναι ανοιχτο συνεχως.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάζεις νούμερα υπάρχει και η επιλογή "το ίδιο έχω" .

 

Εγώ είχα το ίδιο νούμερο επί 9 περίπου χρόνια. Από το 1996 (αν θυμάμαι καλά)με ένα panafon καρτοκινητό Alcatel one touch το οποίο έπερνε 4 επαναφορτιζόμενες μπαταρίες :lol:

 

Άλλαξα αριθμό φέτος γιατί 1ον με τα χρόνια πολλοί που δεν έπρεπε απέκτησαν τον αριθμό μου, 2ον για να εκμεταλευτώ την νέα προσφορά της ΤΙΜ με το F2GO.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο νούμερο από καταβολής της Cosmote, έτος 1998....Και έτυχε τότε και ήταν ένα πανεύκολο 6977...
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο νούμερο τα τελευταία 3 και κάτι χρόνια, αλλά σε καμιά 20αριά μέρες θα αλλάξω για δύο λόγους:

-ο βασικός γιατί το νούμερο το απέκτησαν πολλοί, αρκετοί από τους οποίους δεν θα έπρεπε, με αποτέλεσμα να με "πρήζουν" τώρα

- και δεύτερον ελπίζοντας να πετύχω ένα εύκολο νούμερο (πιο εύκολο απο το τωρινό 693ΧΥΥΖΥΧΧ, που αν και έχει ίδια νούμερα δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να το πεις :X ).

 

Πάντως γενικά είμαι κατά των αλλαγών νούμερων χωρίς λόγο :!: .

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω έχω τον ίδιο αριθμό 5-6 χρόνια και δεν έχω σκοπό να τον αλλάξω.

[Από cosmocarta σε σύνδεση και μετά αν θέλω υπάρχει και η φορητότητα]

Link to comment
Share on other sites

Να μπει και η επιλογη "γιατι το ειχαν ατομα που δεν ηθελα" η κατι τετοιο.

Προσωπικα δυο φορες που ειχα αλλαξει παλαιοτερα, η μια ηταν για τον λογο που γραφω πιο πανω, και την αλλη γιατι ηθελα να αλλαξω εταιρεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο νουμερο εδω και χρονια! Και τωρα που υπαρχει και η φορητοτητα, δεν υπαρχει λογος να το αλλαξω!:)

Θα το αλλαζα, αν δεχομουν ενοχλητικες κλησεις με αποκρυψη, αναπαντητες, απειλες κτλ!:mad:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα το αλλαξα γιατι εφυγα απο την telestet που μου ειχε σπασει τα νευρα, και πηγα στην panafon.... Τη δευτερη γιατι μου το κλεψανε, ολοκαινουργια συσκευη, το συμβολαιο μου εληγε σε δεκαπεντε μερες και μου προτειναν να μου δωσουν νεα συσκευη με νεα συνδεση (και νεο συμβολαιο!). Την τριτη γιατι ηθελε νεα συσκευη ο συζυγος και γιατι το νουμερο που μου ειχαν δωσει ηταν ενα 946κατι το οποιο συνηθισμενη τοσα χρονια απο τα 944 της panafon το εδινα παντου λαθος (τον ανθρωπο που ειχε το αναλογο νουμερο σε 944 κοντεψαν οι φιλες μου να τον πιασουν γκομενο!)... Ε τωρα ελπιζω να μην προκυψει κανενας λογος να αλλαξω... (εκτος αν μπει αποκρυψη στα νουμερα της δουλειας και δεν ξεχωριζω πια ποτε με παιρνουν!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Είχα αλλάξει στο παρελθόν 2 φορές νούμερο,την μία είχε λήξει το συμβόλαιο στην Κοσμοτέ και δεν ήθελα να το συνεχίσω και πήρα κάρτα.Μετά άρχισε να μην με καλύπτει η κάρτα και έκανα συμβόλαιο στη vodafone,ε απο τότε εδώ και 2.5 χρόνια δηλαδή έχω το ίδιο νούμερο και δεν σκοπεύω να το αλλάξω κιόλας μιας και είναι σχετικά εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικός λόγος για να αλλάξω νούμερο είναι αν αποφασίσω να διακόψω το συμβόλαιο μου. Πάντως έχω τον ίδιο αριθμό εδώ και 5 χρόνια.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη φορα το αλλαξα γιατι εφυγα απο την telestet που μου ειχε σπασει τα νευρα, και πηγα στην panafon.... Τη δευτερη γιατι μου το κλεψανε, ολοκαινουργια συσκευη, το συμβολαιο μου εληγε σε δεκαπεντε μερες και μου προτειναν να μου δωσουν νεα συσκευη με νεα συνδεση (και νεο συμβολαιο!). Την τριτη γιατι ηθελε νεα συσκευη ο συζυγος και γιατι το νουμερο που μου ειχαν δωσει ηταν ενα 946κατι το οποιο συνηθισμενη τοσα χρονια απο τα 944 της panafon το εδινα παντου λαθος (τον ανθρωπο που ειχε το αναλογο νουμερο σε 944 κοντεψαν οι φιλες μου να τον πιασουν γκομενο!)... Ε τωρα ελπιζω να μην προκυψει κανενας λογος να αλλαξω... (εκτος αν μπει αποκρυψη στα νουμερα της δουλειας και δεν ξεχωριζω πια ποτε με παιρνουν!)

 

Ευτυχώς που αναφέρεις και τα προθέματα αλλιώς θα ήμουν σίγουρος ότι είσαι η μητέρα μου. Και αυτή το ίδιο πάθαινε με το 932. Το νούμερό της είναι 6934ΧΧΧΧΧΧ και το έλεγε 6932ΧΧΧΧΧΧ γύρω στα 2-3 χρόνια (εξαιτίας του παλιού της). Τώρα ελπίζω να το έμαθε :p :O

Link to comment
Share on other sites

Λόγω προσφορών των εταιριών!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο νούμερο cosmote για πολλά χρόνια, αλλά λίγο καιρό πριν πήγα σε Q λόγω χρεώσεων :)

Πάντως προσπαθώ να κρατάω τον ίδιο αριθμό όσο περισσότερο μπορώ.

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 4 νούμερα,με κύριο αριθμό Q

Τα άλλα τα χρησιμοποιώ όταν υπάρχει καμιά καλή προσφορά(π.χ sms party)

 

Αν και την q την έχω γύρω στους 4 μήνες :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο νούμερο cosmote για πολλά χρόνια, αλλά λίγο καιρό πριν πήγα σε Q λόγω χρεώσεων :)

Πάντως προσπαθώ να κρατάω τον ίδιο αριθμό όσο περισσότερο μπορώ.

 

Καλά, γιατί δεν σκέφτηκες την φορητότητα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δε συνηθίζω να αλλάζω αριθμό, εκτός από μια φορά που μου έκλεψαν τη συσκευή και πάνω στη γενικότερη ταραχή μου εκείνον τον καιρό αγόρασα ένα καρτοκινητό διακόπτοντας το συμβόλαιό μου (και χάνοντας φυσικά τον παλιό αριθμό). Το καρτοκινητό αυτό το έκοψα όταν έκανα νέα σύνδεση και από τότε (5 έτη) χρησιμοποιώ το ίδιο νούμερο σαν βασικό. Διατηρώ βέβαια και δύο καρτοκινητά, ένα F2G για το non-stop και ένα What's Up... έτσι για να υπάρχει.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...