Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Πόση ώρα κάνει να φορτίσει το κινητό σας με τον φορτιστή που έρχεται; Εμένα από το 19% μέχρι το 100% θέλει 2 ώρες και 5 λεπτά. Δεν είναι πολύ αργή η φόρτιση;

 

Αν χρησιμοποιείς το φορτιστή που είχε το κουτί είναι Άργος.για γρήγορη φόρτιση χρειάζεται να πάρεις ταχυφορτιστη 18w.δεν είναι ακριβός και θα δεις διαφορά στο χρόνο φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το φορτιστή που είχε το κουτί είναι Άργος.για γρήγορη φόρτιση χρειάζεται να πάρεις ταχυφορτιστη 18w.δεν είναι ακριβός και θα δεις διαφορά στο χρόνο φόρτισης
Ναι αλλά με τον ίδιο φορτιστή φορτίζει και η κόρη μου το δικό της Α3 και έχω την εντύπωση ότι φορτίζει πιο γρήγορα. Συν ότι της κόρης μου γράφει και γρήγορη φόρτιση ενώ το δικό μου δεν γράφει τίποτα. Τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Πόση ώρα κάνει να φορτίσει το κινητό σας με τον φορτιστή που έρχεται; Εμένα από το 19% μέχρι το 100% θέλει 2 ώρες και 5 λεπτά. Δεν είναι πολύ αργή η φόρτιση;

 

Εμένα μου φαίνεται αρκετά γρήγορη

10% το δεκάλεπτο

Πολλά προβλήματα βλέπω έχεις γενικότερα.

Μήπως έχει πρόβλημα δες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται αρκετά γρήγορη

10% το δεκάλεπτο

Πολλά προβλήματα βλέπω έχεις γενικότερα.

Μήπως έχει πρόβλημα δες

το πήρα από Σκρουτζ και μου ήρθε από Ρωσία σφραγισμένο μεν αλλά χωρίς ακουστικά μέσα. Το κατάλαβα επειδή το ημερολόγιο έβγαλε ειδοποίηση στα ρωσικά. Πάντως μου ήρθε και ένα update με το άνοιγμα του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

το πήρα από Σκρουτζ και μου ήρθε από Ρωσία σφραγισμένο μεν αλλά χωρίς ακουστικά μέσα. Το κατάλαβα επειδή το ημερολόγιο έβγαλε ειδοποίηση στα ρωσικά. Πάντως μου ήρθε και ένα update με το άνοιγμα του κινητού.

 

 

Δεν εχει ακουστικα κανενα mi a3 στο κουτι του.μονο θηκη βαζουν.

Ποια εκδοση λογισμικου εχει η συσκευη σου?EU H GLOBAL?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακουστικα κανενα mi a3 στο κουτι του.μονο θηκη βαζουν.

Ποια εκδοση λογισμικου εχει η συσκευη σου?EU H GLOBAL?

Και όμως της κόρης μου είχε και ακουστικά μέσα. Έχω Android 9 έτσι λέει και έχει ελληνικά όπως και άλλες πολλές γλώσσες.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως της κόρης μου είχε και ακουστικά μέσα. Έχω Android 9 έτσι λέει και έχει ελληνικά όπως και άλλες πολλές γλώσσες.

 

Απο την xiaomi δεν εχει ακουστικα.ισως τα βαζουν δωρο οι πωλητες σε καποιες πωλησεις.

Και η global kai η eu εχουν πολλες γλωσσες αλλα ειναι λιγο διαφορετικες σε καποια σημεια λογω ευρωπαικων απαιτησεων σε ασφαλεια και αλλα.

Πηγαινε ρυθμισεις μετα σχετικα με το τηλεφωνο μετα εκδοση android και κατω κατω γραφει 10.χ.13 .0 (κατι τετοιο) και μετα κατι γραματα.

Αν τα δυο πριν την τελευταια δυαδα ειναι EU ειναι ευρωπαικο αν ειναι ΜΙ einai global.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως της κόρης μου είχε και ακουστικά μέσα. Έχω Android 9 έτσι λέει και έχει ελληνικά όπως και άλλες πολλές γλώσσες.

 

Εγω το πηρα απο Public, εισαγωγης Infoquest, και δεν εχει ακουστικα μεσα. Το κινητο, globally, ερχεται με τον 10W φορτιστη. Υποστηριζει βεβαια και 18W αλλα πρεπει να αγορασεις τον φορτιστη. Εγω πηρα ενα 18W απο Mi store στο Golden Hall με 9,90.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά (το είχα διαβάσει πριν κάνα 2 χρόνια αυτό οπότε δε ξέρω αν στέκει), μόνα όσα κινητά προορίζονται για την Γαλλία υποχρεωτικά πρέπει να έχουν ακουστικά στο κουτί. Ίσως για αυτό να έχει η κόρη σου.
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Πόση ώρα κάνει να φορτίσει το κινητό σας με τον φορτιστή που έρχεται; Εμένα από το 19% μέχρι το 100% θέλει 2 ώρες και 5 λεπτά. Δεν είναι πολύ αργή η φόρτιση;

 

Το δικό μου στα 15% που ζητάει το βάζω και κάνει μιάμιση ωρα+

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακουστικα κανενα mi a3 στο κουτι του.μονο θηκη βαζουν.

Ποια εκδοση λογισμικου εχει η συσκευη σου?EU H GLOBAL?

 

Όλα τα Android one global είναι όπως και το mi a3, δεν έχουν eu εκδόσεις κτλπ. Δεν έχει σημασία αν είναι ρωσικο η όχι, το λειτουργικό είναι πανομοιότυπο άσχετος χώρας. Τα xiaomi με miui έχουν διαφορετικές εκδόσεις πχ global, eu, Chinese. Μην γράφετε ότι να ναι....

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στο μήνα θα βγει η αναβάθμιση γιατί αλλιώς θα δίνανε το μηνιαίο security update που δίνανε μέχρι κάθε 5 του μήνα
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μέσα στο μήνα θα βγει η αναβάθμιση γιατί αλλιώς θα δίνανε το μηνιαίο security update που δίνανε μέχρι κάθε 5 του μήνα

 

Δεν θυμάμαι να το παίρναμε όντως στις 5 κάθε μήνα αλλά μπορεί να κάνω κ λάθος . Σε κάθε περίπτωση πιστεύω μέσα στην βδομάδα να πάρουμε το ,q

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Android one global είναι όπως και το mi a3, δεν έχουν eu εκδόσεις κτλπ. Δεν έχει σημασία αν είναι ρωσικο η όχι, το λειτουργικό είναι πανομοιότυπο άσχετος χώρας. Τα xiaomi με miui έχουν διαφορετικές εκδόσεις πχ global, eu, Chinese. Μην γράφετε ότι να ναι....

 

Κάνεις λάθος.

Το Mia3 βγαίνει με δύο διαφορετικές εκδόσεις λογισμικού.Ο λόγος ύπαρξης της EU έκδοσης οφείλεται σε κάποιους περιορισμούς που ορίζει η Ευρωπαϊκή Ένωση. Πχ υπάρχει περιορισμός στη μέγιστη ένταση του ακουστικού. Γενικά οι διαφορές είναι ελάχιστες χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.

https://c.mi.com/thread-2443640-1-0.html

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τι βήματα πρέπει να κάνω γιατί έχω κάνει μία βλακεία και δεν μου βγαίνουν οι ειδοποιήσεις στο εικονίδιο των εφαρμογών όταν έχω;

Δηλαδή δέχομαι μήνυμα κανονικά στο Viber π.χ., μου βγαίνει η ειδοποίηση ψηλά στη γραμμή ειδοποιήσεων, αλλά μετά αν την σύρω δεξιά-αριστερά και φύγει από τη γραμμή ειδοποιήσεων δεν υπάρχει κάποιο σημαδάκι πάνω στην εφαρμογή ότι και καλά έχεις μήνυμα αδιάβαστο ή κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

https://piunikaweb.com/2020/01/14/xiaomi-mi-a3-android-10-mid-february/ νομίζω το τηλέφωνο μόλις μας τελείωσε. Φεύγει αυτή την βδομάδα κ παμε για αλλα
Link to comment
Share on other sites

Πού το βρίσκω αυτό; Το έχω στα ελληνικά. Αν μπορείτε όταν έχετε το κιν μαζί, πείτε μου. Σας ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Okay το βρήκα ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει περιπτώση και που εμφανίζονται κάποιες ειδοποιήσεις να είναι και αριθμημένες οι κουκίδες, δηλαδή να ξέρω πόσα περίπου μηνύματα έχω λάβει γιατί απλά μου βγάζει κουκίδα δεν μου λέει πόσα μηνύματα έχω.

Link to comment
Share on other sites

https://piunikaweb.com/2020/01/14/xiaomi-mi-a3-android-10-mid-february/ νομίζω το τηλέφωνο μόλις μας τελείωσε. Φεύγει αυτή την βδομάδα κ παμε για αλλα

 

Should κιόλας, όχι will. :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αφορά την Ινδία αυτό το update δε καταλαβαίνω γτ αγχώνεστε που αργεί το update το κινητό είναι άψογο και έτσι

 

Αν αφορά μόνο την Ινδία σημαίνει ότι θα αργήσει ακόμα πιο πολύ της Ευρώπης ..ζήσε Μάη μου..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνεστε. Το τηλέφωνο δεν έχει κανένα πρόβλημα λειτουργικά. Σε ενημέρωση ασφαλείας δεν υπολείπεται. Νομίζετε ότι όταν η έκδοση του Android αλλάξει από 9 σε 10 πως θα έχει καμία σοβαρή διαφορά στο πως αντιλαμβάνεστε το τηλέφωνο κατά τη χρήση του;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε! εγω με δυο 7αρια ειμαι (αντε κι ενα 8αρι στο ταμπλετ) και δεν τα αλλαζω με την καμια!

το εχω ξαναπει, δεν μ αρεσουν καθολου προσωπικα αυτα που κανει η γκουγκλ στις νεοτερες εκδοσεις,

πιο πολυ χαλαει, παρα φτιαχνει, μια χαρα ειμαστε, καμια καψα για κανενα 10αρι,

καλυτερα που δεν θα το παρει για μενα, το τηλ το εχει η γυναικα και παιζει μια χαρα,

δεν εχω ορεξη για αγχος αν δεν παιζει κατι αντε ψαχνε και με μηδεν documentation

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενημερώσεις ασφαλείας του τρέχοντα μήνα, δε σε νοιάζει και ας έχεις Αντροιντ 6 και πάνω.....

 

Ας μην είμαστε βιαστικοι.

Καλύτερα να αργήσει το 10ρι αν είναι να τρέχει η συσκευή απροβληματιστα για τα επόμενα 2 έτη.

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...