Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό θυμόμουν αλλά είναι για Κίνα 
https://gr.gizchina.com/2020/06/27/xiaomi-antikatastasi-palias-mpatarias-mono-me-6-eyro/
Ωραία θα ήταν να είναι και Ελλάδα έτσι

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2021 at 10:55 PM, fire1 said:

παιδια μια βοηθεια.ηρθε μηνυμα απο 112 για επικυνδυνα καιρικα φαινομενα στα αλλα κινητα εκτος απο αυτο.ρυθμισεις-εφαρμογες και ειδοποιησεις-συνθετες-ασυρματες ειδοποιησεις εκτακτης αναγκης-ειναι ολα εκει ενεργοποιημενα εκτος απο τις δοκιμαστικες εκπομπες και στο προτιμησεις ειδοποιησεων ειναι ενεργοποιημενη η δονηση.καποια αλλη ρυθμιση που πρεπει να γινει?ειμαι αιτωλοακαρνανια

Πέρσι μια χαρά ερχόντουσαν τέτοιες ειδοποιήσεις, φέτος το καλοκαίρι δεν ερχόταν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναβαθμισετε το ρολόι Google θα έχετε ένα ωραίο καινουριο gui στο ξυπνητήρι .

Αλλά όταν το ξυπνητήρι χτύπησει με σβηστή οθόνη, ξυπνάει την οθόνη για να σου δώσει επιλογή είτε να πατήσεις αναβολή είτε διακοπή.

το διακοπη-αναβολη πέφτει όμως ακριβώς πάνω στο δακτυλικο αποτύπωμα οπότε 

Ούτε σταματάει το ξυπνητήρι 

Ούτε ξεκλειδώνει 

🤡

 

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ότι δουλεύει δεν το πειράζουμε. 

Κατάρα στη στιγμή που έβαλα android 11. 

Χάλια μπαταρία, χάλασε η ηχογράφηση κλήσεων κλπ 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μετά την Android 11 νομίζω ότι σταμάτησαν να σκάνε ειδοποιήσεις από την πολιτική προστασία. 😞

Μήπως επηρεάζει η εφαρμογή GI-Polis στην οποία σκάνε εκεί?

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

On 14/10/2021 at 1:06 ΜΜ, Finwe said:

Σε μένα μετά την Android 11 νομίζω ότι σταμάτησαν να σκάνε ειδοποιήσεις από την πολιτική προστασία. 😞

Μήπως επηρεάζει η εφαρμογή GI-Polis στην οποία σκάνε εκεί?

Δεν εχω λάβει ποτέ μήνυμα απο 112 στο mi a3 έχω πειράξει ότι πιθανή ρύθμιση , εχω αντιγράψει όλες τις ρυθμίσεις απο το mi a2 της γυναίκας και τζίφος οπότε σταμάτησα να το ψάχνω.
Τώρα τελευταία ήμουν έτοιμος να το ανοίξω γιατί είχα το έξης πρόβλημα : στις κλήσεις με ακουγαν και τους ακουγα με διακοπές σαν μην έχει καλο σήμα κάπως, (σήμα 4.5G είχα κομπλέ όμως) τώρα φαίνεται να έχει φτιάξει αλλά μου το έκανε καμιά βδομάδα συνεχώς και υπέθεσα ίσως έχει κουνηθει καμια κεραία απο τις πολλές τούμπες. μπορεί να ήταν και της cosmote πρόβλημα ποιος ξέρει

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουμε απομείνει...

Βγήκε global update 40Mb. Security μόνο -μαλλον-, ασφαλές στην εγκατάσταση (το πέρασα).

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα ρομ που μάλλον είναι δεν θα δεις διαφορά με την αλλαγή μπαταρίας, άσε που δεν θα βρεις εύκολα καλή μπαταρία, με μαμά ρομ είμαι τώρα εδώ και αρκετό καιρό και ναι η μπαταρία είναι χειρότερη κατά 40% σε σχέση με aospa που ήταν Βράχος με κοντά 8 ώρες οθόνη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, chios said:

Αν είναι θέμα ρομ που μάλλον είναι δεν θα δεις διαφορά με την αλλαγή μπαταρίας, άσε που δεν θα βρεις εύκολα καλή μπαταρία, με μαμά ρομ είμαι τώρα εδώ και αρκετό καιρό και ναι η μπαταρία είναι χειρότερη κατά 40% σε σχέση με aospa που ήταν Βράχος με κοντά 8 ώρες οθόνη.

Με android 9 και 10 έβγαζε 9-10 ώρες στο διήμερο για πλάκα με τέρμα φωτεινότητα. 

Τώρα 6-7 πρέπει να βγάζει στη μέρα 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φυσιολογική γήρανση της μπαταρίας δεν υπάρχει, δύο χρόνια που δουλεύουμε το κινητό; Το android 11 φταίει;
Σίγουρα υπάρχει φθορά της μπαταρίας και σε συνδυασμό με το κακό android 11 δένει το γλυκό μάλλον ήρθε η ώρα να δοκιμάσω και εγώ aospa

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είναι θέμα ρομ που μάλλον είναι δεν θα δεις διαφορά με την αλλαγή μπαταρίας, άσε που δεν θα βρεις εύκολα καλή μπαταρία, με μαμά ρομ είμαι τώρα εδώ και αρκετό καιρό και ναι η μπαταρία είναι χειρότερη κατά 40% σε σχέση με aospa που ήταν Βράχος με κοντά 8 ώρες οθόνη.
Πώς και έβαλες εσύ στοκ ? Εσύ είσαι υπέρμαχος της aospa haha

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην  aospa σταμάτησε ο dev  την υποστήριξη και άλλο ένα βασικό δε λειτουργούσε σωστά η πυξίδα μου χρειάστηκαν οι χάρτες σε ένα ταξίδι και δε δούλευαν σωστά, τώρα περιμένω Α12 για να ξαναπάω σε custom rom, φθορά στην μπαταρία δεν έχω ιδιαίτερη ένα 10% να έχει χάσει, είμαι πολύ ψείρας με τις φορτίσεις. 

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην  aospa σταμάτησε ο dev  την υποστήριξη και άλλο ένα βασικό δε λειτουργούσε σωστά η πυξίδα μου χρειάστηκαν οι χάρτες σε ένα ταξίδι και δε δούλευαν σωστά, τώρα περιμένω Α12 για να ξαναπάω σε custom rom, φθορά στην μπαταρία δεν έχω ιδιαίτερη ένα 10% να έχει χάσει, είμαι πολύ ψείρας με τις φορτίσεις. 
Φορτίζεις από 20 έως 80? Τι εννοείς ψείρας ?

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Jim30 said:

Και γίνεται bricked ?hahaha

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι μια χαρά 

Βλέπω και μια βελτίωση στη μπαταρία. Αν και μάλλον τυχαίο θα είναι 

Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά 
Βλέπω και μια βελτίωση στη μπαταρία. Αν και μάλλον τυχαίο θα είναι 
Κάνεις άλλος? Είναι οκ?

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 28/10/2021 at 1:06 ΜΜ, adi32 said:

Όχι μια χαρά 

Βλέπω και μια βελτίωση στη μπαταρία. Αν και μάλλον τυχαίο θα είναι 

Περίμενε μερικές ημέρες. Στην global είχα δει μεγάλη διαφορά μετά την εγκατάσταση αλλά γύρισε στα ίδια μετά από κάποιες ημέρες.  

Για να το ξεκαθαρίσω, εγώ δεν έχω παράπονο συνυπολογίζοντας ότι η μπαταρία του είναι 2 ετών.  Αυτό που λέω είναι ότι δεν βελτιώνεται με τις ενημερώσεις.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μερικές ημέρες. Στην global είχα δει μεγάλη διαφορά μετά την εγκατάσταση αλλά γύρισε στα ίδια μετά από κάποιες ημέρες.  
Για να το ξεκαθαρίσω, εγώ δεν έχω παράπονο συνυπολογίζοντας ότι η μπαταρία του είναι 2 ετών.  Αυτό που λέω είναι ότι δεν βελτιώνεται με τις ενημερώσεις.
Που θα βρούμε να αλλάξουμε μια μπαταρία της προκοπής

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jim30 said:

Που θα βρούμε να αλλάξουμε μια μπαταρία της προκοπής

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

που θα βρουμε καμια ρομ της προκοπής καλύτερα 😅

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, κάποτε θυμάμαι είχα διαβάσει οτι με κάποιο τρόπο μπορεί κάποιος να απενεργοποιησει το εφέ που κάνει το δαχτυλικο αποτύπωμα, θυμάται κανείς με ποιον τρόπο γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, georgeapo34 said:

Καλησπέρα, κάποτε θυμάμαι είχα διαβάσει οτι με κάποιο τρόπο μπορεί κάποιος να απενεργοποιησει το εφέ που κάνει το δαχτυλικο αποτύπωμα, θυμάται κανείς με ποιον τρόπο γίνεται; 

  • Install the app Settings Database Editor
  • Open the app
  • Touch on "+ Add new setting"
  • Type fod_animation_type
  • Save changes
  • Set 4 as value
  • Save changes
  • Done

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...