Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αλλαγή ρομ τώρα με την 11 είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα, περιμένω να βγει κάτι καλό και σταθερό για να προχωρήσω, κάποια στιγμή όταν βγει stable θα ήθελα να δω την καινούρια miui 12,5 που λένε ότι θα είναι πολύ καλή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκα κάποιο αρχείο από τον φάκελο Android και στην έκδοση 11 δεν δίνεται πρόσβαση.

 

Η λύση είναι η εξής:

Πάμε Ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός χώρος --> Εσωτερικός κοινόχρηστος αποθηκευτικός χώρος --> Αρχεία και αντί της εφαρμογής "Files από την Google", επιλέγουμε άνοιγμα με "Αρχεία". Με αυτόν τον browser έχουμε πρόσβαση δίχως περιορισμούς. ;)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

off topic

 

 

προς Αντρέα

 

ρωτάω εδώ γιατί στο A31 thread δεν ξέρω εάν το διαβάζεις.... εάν μπορείς με πμ να μου υποδείξεις καμία καλή Google camera για το A31 Samsung;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή ρομ τώρα με την 11 είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα, περιμένω να βγει κάτι καλό και σταθερό για να προχωρήσω, κάποια στιγμή όταν βγει stable θα ήθελα να δω την καινούρια miui 12,5 που λένε ότι θα είναι πολύ καλή.

 

Λιγο χλωμο το ακουω αυτο που λες για την miui 12.5.

Ο λογος ειναι οτι κοιταξα αν θα παρει android 11 to cc9e και μαλλον δεν θα παρει αρα θα ειναι μαιμουδια για το mi a3.

Τωρα υπαρχει ενας τροπος να περασεις miui 12 αλλα δεν ξερω πως το κανουν και το παιρνανε με EDL MODE χωρις να ανοιξεις πλατη βεβαια.

Οδηγιες και downloads υπαρχει στο telegram.

Link to comment
Share on other sites

off topic

 

 

προς Αντρέα

 

ρωτάω εδώ γιατί στο A31 thread δεν ξέρω εάν το διαβάζεις.... εάν μπορείς να πμ να μου υποδείξεις καμία καλή Google camera για το A31 Samsung;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Δεν υπάρχει gcam σε αυτό το τηλέφωνο, δεν έχει ενεργό camera2 api και φοράει mediatek, οπότε γιοκ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει gcam σε αυτό το τηλέφωνο, δεν έχει ενεργό camera2 api και φοράει mediatek, οπότε γιοκ.
κατέβασα gcam έχει. μια δούλεψε με μόνο θέμα ότι στο night sight είναι μαύρη η εικόνα.. θα ψάξω μπας και βρω άλλη

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Μιας κ δεν το χω παρακολουθησει το θεμα με τις αναβαθμισεις κ επειδη ειχαν ακουστει πολλα με τα update κ τα brick δεν το χα τολμησει στο κινητο της κοπελας μου...

Τωρα της ξαναβγαζει ειδοποιηση για update 1.45 giga

Το κανουμε ή οχι;

 

Καποιος για βοηθεια;;;

Link to comment
Share on other sites

Καποιος για βοηθεια;;;
Την περνάς κανονικά δεν έχει κανένα πρόβλημα και πάει μια χαρά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση για gcam. Έχει λεχθεί ότι το Gcamator είναι εύκολος τρόπος να βάλουμε gcam στο κινητό. Μόνο που όταν τρέχω το app, βρίσκει gacm αλλά για android version 10 ενώ εγώ έχω περασμένη την 11. Την βάζω ή ψάχνω τρόπο να βάλω gcam αλλιώς μιας και δεν έχω ξαναασχοληθεί...
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση για gcam. Έχει λεχθεί ότι το Gcamator είναι εύκολος τρόπος να βάλουμε gcam στο κινητό. Μόνο που όταν τρέχω το app, βρίσκει gacm αλλά για android version 10 ενώ εγώ έχω περασμένη την 11. Την βάζω ή ψάχνω τρόπο να βάλω gcam αλλιώς μιας και δεν έχω ξαναασχοληθεί...
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1526/

Δοκίμασε για αρχή αυτήν, είναι πολύ καλή. Μην ασχοληθείς με αυτό το app.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1526/

Δοκίμασε για αρχή αυτήν, είναι πολύ καλή. Μην ασχοληθείς με αυτό το app.

Ευχαριστώ, απλώς τρέχω το apk και εγκαθιστώ, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Νέο update Φεβρουαρίου 1,45Gb. Το τολμώ..

Πέρασε, κανένα πρόβλημα εγκατάστασης. Με μια γρήγορη ματιά, διαφορές δεν βλέπω.

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ερώτηση, επειδή πριν λίγο παρέλαβα το κινητό από infoquest για αλλαγή οθόνης....Έχει κανείς πετύχει καμία θήκη (όχι full cover του στυλ wallet) η οποία να μην εφάπτεται ακριβώς με την πρόσοψη? Εννοώ να προεξέχει λίγο της οθόνης ώστε αν ξαναπέσει με την οθόνη να κοιτάει στο έδαφος, να προεξέχει το γύρω γύρω της θήκης ώστε να μην σκάσει κατευθείαν η οθόνη στο πάτωμα...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Νέο update Φεβρουαρίου 1,45Gb. Το τολμώ..

 

Πέρασε, κανένα πρόβλημα εγκατάστασης. Με μια γρήγορη ματιά, διαφορές δεν βλέπω.

Μου κάνει εντύπωση τόσο μεγάλο update με μόνο security patch τι έχουν κάνει πάλι εκεί στην xiaomi;; Εκτός και έδωσαν full rom για κάποιο λόγο. Αναμένω να έρθει και EU.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ερώτηση, επειδή πριν λίγο παρέλαβα το κινητό από infoquest για αλλαγή οθόνης....Έχει κανείς πετύχει καμία θήκη (όχι full cover του στυλ wallet) η οποία να μην εφάπτεται ακριβώς με την πρόσοψη? Εννοώ να προεξέχει λίγο της οθόνης ώστε αν ξαναπέσει με την οθόνη να κοιτάει στο έδαφος, να προεξέχει το γύρω γύρω της θήκης ώστε να μην σκάσει κατευθείαν η οθόνη στο πάτωμα...:lol:

 

Δες για Spiegen απο Ελλάδα

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και σε EU 30 κατι mb .

Μαλλον μονο security φεβρουαριου αν και ειδα βελτιωση στο ανοιγμα της καμερα που ανοιγε και εκλεινε με κομπιασματα και αργουσε το γυρισμα απο μπροστα πισω καμερα.

Τωρα δουλευει κανονικα αρα μαλλον εφτιαξαν και αυτο.κατι αλλο δεν ειδα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, EU rom2c4d0c0fe6725968493287bf5843e83e.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έκανα , δεν βλέπω καμιά διαφορά .

Τα 2 bug (Boomerang, battery saver) που με ενοχλούν δεν έφτιαξαν ακόμη, οπότε λογικά μόνο security patches ...και αν .

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Καλό μήνα!

 

Έβαλα και εγώ το EU αλλά δεν βλέπω κάτι και δεν καταλαβαίνω γιατί τόση διαφορά στο μέγεθος σε σχέση με το global.

 

Τελευταία, στη φόρτιση όταν το βγάζω το βρίσκω να έχει κολλήσει/crashαρει. Έχετε εσείς κάποιο θέμα με τη φόρτιση ? Χρησιμοποιώ το γνήσιο φορτιστή και καλώδιο και στο τελευταίο update έκανα reset to defaults και στήσιμο από την αρχή.

Edited by SiliconManC
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Καλό μήνα!

 

Έβαλα και εγώ το EU αλλά δεν βλέπω κάτι και δεν καταλαβαίνω γιατί τόση διαφορά στο μέγεθος σε σχέση με το global.

 

Τελευταία, στη φόρτιση όταν το βγάζω το βρίσκω να έχει κολλήσει/crashαρει. Έχετε εσείς κάποιο θέμα με τη φόρτιση ? Χρησιμοποιώ το γνήσιο φορτιστή και καλώδιο και στο τελευταίο update έκανα reset to defaults και στήσιμο από την αρχή.

 

Εννοείς να έχει κάνει restart ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 11 το έχω βρει μια ή δύο φορές κλειστό (δε θυμάμαι με σιγουριά) και μια φορά να ζητάει pin κάρτας άρα είχε κάνει "σκληρή" επανεκκίνηση. Πριν ζήτημα να είχε συμβεί μια ή δύο φορές κάτι παρόμοιο σε ενάμιση χρόνο. Αλλά είναι τόσο σπάνιο που δε μπορώ να το αποδώσω ακόμα στην αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 11 το έχω βρει μια ή δύο φορές κλειστό (δε θυμάμαι με σιγουριά) και μια φορά να ζητάει pin κάρτας άρα είχε κάνει "σκληρή" επανεκκίνηση. Πριν ζήτημα να είχε συμβεί μια ή δύο φορές κάτι παρόμοιο σε ενάμιση χρόνο. Αλλά είναι τόσο σπάνιο που δε μπορώ να το αποδώσω ακόμα στην αναβάθμιση.

 

Χτες το βράδυ είδα και εγώ ένα restart όταν το κουμπωσα στο φορτιστή.

Εκτός του ότι ήταν στο 1% , δεν είμαι σίγουρος γιατί υπάρχει περίπτωση να κρατούσα το κινητό με πατημένο το power οποτε και να έκανε restart.

Πάντως θα το προσέξω γιατί δεν μου έχει κάνει ποτέ restart στο ξεκαρφωτο.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...