Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έβαλα κι εγώ.

Αυτό που βλέπω και το έχω καιρό είναι ότι αν κάνω restart αλλάζει ο ήχος κλήσης σε selenium

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο εκεί που φόρτιζε το πιάνω και με το που πατάω στο δαχτυλικο αποτύπωμα αρχίζει η οθόνη και αναβωσβήνει (3,4 φορές) μέχρι που έκανε επανεκκίνηση. Κάτι μου λέει ότι θα το χάσω το κινητό από μια αποτυχημένη αναβάθμιση.

 

Παιδιά βρήκα το πρόβλημα που μου δημιουργεί επανεκκίνηση στο κινητό. Λοιπόν μια μέρα προτού μου έρθει η αναβάθμιση είχα αλλάξει τον NOVA με τον μαμά launcher και την επόμενη μέρα μετά την αναβάθμιση άρχισε τις επανακκινησεις, τώρα και 3 μέρες που επανεφερα τον NOVA σταμάτησε. Το θέμα είναι ότι τώρα που έμαθα χωρίς τα κουμπιά μου αρέσει.. καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα το πρόβλημα που μου δημιουργεί επανεκκίνηση στο κινητό. Λοιπόν μια μέρα προτού μου έρθει η αναβάθμιση είχα αλλάξει τον NOVA με τον μαμά launcher και την επόμενη μέρα μετά την αναβάθμιση άρχισε τις επανακκινησεις, τώρα και 3 μέρες που επανεφερα τον NOVA σταμάτησε. Το θέμα είναι ότι τώρα που έμαθα χωρίς τα κουμπιά μου αρέσει.. καμία ιδέα;

 

Πηγαινε στο XDA εχει μια εντολη που την περνας απο τον υπολογιστη χωρις να ρουταρεις η να ξεκλειδωσεις bootloader και ενεργοποιει τα gestures για ολες τις aftermarket εφαρμογες launcher.

Link to comment
Share on other sites

adb shell cmd overlay enable com.android.internal.systemui.navbar.gestural

 

Αυτήν την εντολή δίνεις σε adb.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φόρουμ.εχω ενα a3 που μου εχει σπασει τα νευρα με τον proximity sensor.μια δουλευει μια οχι με αποτελεσμα να μηνμπορω να τερματισω κληση και γενικα να εχω προβλημα στις κλησεις ..τι κανω? Υπάρχει λυσει η να το σπασω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φόρουμ.εχω ενα a3 που μου εχει σπασει τα νευρα με τον proximity sensor.μια δουλευει μια οχι με αποτελεσμα να μηνμπορω να τερματισω κληση και γενικα να εχω προβλημα στις κλησεις ..τι κανω? Υπάρχει λυσει η να το σπασω?
*#*#64663#*#* μπες εδώ βρες τον proximity και όταν τον σκεπάσεις με το χέρι σου και γράψει PASS έχει κάνει καλυμπραρισμα

 

Ξεκινάμε με αυτό πριν το σπάσεις αν δεν το έχεις κάνει , δεν μας είπες με πια ρομ είσαι και αν έχεις κάνει πρόσφατα factory reset.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεύτερη μέρα με paranoid και 912 κερνελ, δεν έχω δει το Α3 να είναι τόσο σμουθ. Μου έκατσε παρά πολύ καλά.cb8a5c3a49333c38fe6aee8a67a71614.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ρομ android 10..μολις εκανα factory reset.. πρέπει να ξανακανω calibration?
Κάνε calibration δεν κάνει κακό, eu rom ή global;;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Global rom έχεις, γενικά η global δεν είναι τόσο καλές, η eu είναι είναι πιο σταθερή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μπορω να την αλλαξω?

 

σε eu μεσα απο τον updater?

Όχι, ξεκλείδωμα και fastboot rom αλλάζει πολύ εύκολα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσφατο update σε eu ήταν κάτι λιγότερο από 20MB, το μικρότερο που έχω δει. Αναρωτιέμαι αν άλλαξαν όντως κάτι ή απλά το έκαναν για να λένε ότι το έκαναν στην ώρα του.
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξε ο θεός και η ψυχή τους, όντως τόσο μικρό είναι πρώτη φορά δίνουν.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση ασφάλειας Σεπτεμβρίου μόνο. Δεν έχει κάτι έξτρα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/power-apps-tweaks-rooted-devices-t4112791

1. Debloat your device: Remove & disable unwanted system apps

2. Freeze Any App’s Background Processes

3. System-wide Ad-blocking without using any apps

4. Use Android 10’s native gesture navigation with any 3rd party launcher

5. Change the height of the navigation bar

6. Add Left/Right Keyboard Cursors to the Nav Bar during Text Input

7. App: Greenify

8. App: Quick Settings

9. Stop Vibrations from Any Android App on Your Phone

10. Advanced app permission management with Shizuku & AppOps

11. Control your phone from your PC

12. Advanced device stats & hardware monitoring: coming soon

13. Backup your apps+data with ADB: Needs testing, coming soon

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και παλιότερα και λέω να επανέλθω μπας και...

Μήπως έτυχε να δοκιμάσει κάποιος εξωτερικό DAC usb-c to 3.5mm και να το υποστηρίζει η κινητάρα μας; Εννοώ κάτι σαν αυτό

 

s-l400.jpg

 

Επίσης, μήπως γνωρίζουμε αν υποστηρίζει usb-c to card reader όπως το παρακάτω;

 

413DyulvstL.jpg

 

Εγώ είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω το ακόλουθο καλώδιο micro-usb to usb (με ανταπτοράκι usb-c) και έβλεπε κανονικά το pendrive

 

micro-usb-otg-cable-for-tablet-pc-mobile-phone-1571982204432._w500_.jpg

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το θέμα του proximity sensor..έκανα το καλιμπραρισμα όπως μου προτείνατε..δούλεψε 3μερες καλά και παλι πρόβλημα.υπαρχει μια πιο μόνιμη λύση ..ίσως φλασαρισμα καμίας rom? Κανένας οδηγός ?
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το θέμα του proximity sensor..έκανα το καλιμπραρισμα όπως μου προτείνατε..δούλεψε 3μερες καλά και παλι πρόβλημα.υπαρχει μια πιο μόνιμη λύση ..ίσως φλασαρισμα καμίας rom? Κανένας οδηγός ?

 

Δεν είναι πρόβλημα SW να λυθεί με αλλαγή Rom αλλά HW...Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το καλιμπραρεις κάθε φορά που αρχίζει το πρόβλημα...

Αν είναι συσκευή της Infoquest πήγαινε την στο σέρβις...

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ με το Redmi Note 7 της γυναίκας μου,αλλά όχι τόσο έντονο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Χρηστες στο xda αναφερουν οτι φλασαροντας custom rom οπως η pixel experience λυθηκε το προβλημα του proximity..κανενας που να μπορεί να το επιβεβαιώσει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει κάποιες custom rom δεν είχα πρόβλημα με τον proximity ούτε με την μάνα ρομ, πέρασε του για δοκιμή κάποια ρομ και βλέπεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στο mi8 που εχω το εχω ταραξει στα φλασαρισματα ...στο a3 της γυναικας λιγο που το εψαξα εχει δυο partition και με εχει μπερδεψει λιγο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...