Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειλικρινά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό εκτός από ένα πρόβλημα. όταν ανοίξω το WiFi οι παρεμβολές στο bt είναι τέτοιες που πρέπει να κλείσω το WiFi για να μιλήσω. έχω δοκιμάσει και το 5ghz αλλά τα ίδια. τρελό hardware πρόβλημα δυστυχώς που θα με κάνει να αλλάξω σιγά σιγά κινητό!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε a3, με οθόνη που δε φαίνεται τίποτα (είναι σαν σβησμένη), μπορεί κάποιος με σύνδεση σε υπολογιστή να δει τα αρχεία που υπάρχουν στη συσκευή; :worry:

 

Με android 10.

 

Αυτό με τη "σβησμένη" (στην πραγματικότητα σπασμένη) οθόνη το αναφέρω, γιατί δεν έχω ορίσει προεπιλογή ποια λειτουργία να εκτελείται, όταν συνδεθεί η συσκευή σε υπολογιστή.

 

Αν δουλεύει το touchscreen θα μπορούσες να δοκιμάσεις να το ξεκλειδώσεις και να ενεργοποιήσεις την μεταφορά αρχείων στα τυφλά. Είναι πολύ δύσκολοι να το πετύχεις, ειδικά αν δεν μπορείς να αντιπαραβάλλεις με ένα αντίστοιχο κινητό αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει οποιαδήποτε άλλη πρακτική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σε a3, με οθόνη που δε φαίνεται τίποτα (είναι σαν σβησμένη), μπορεί κάποιος με σύνδεση σε υπολογιστή να δει τα αρχεία που υπάρχουν στη συσκευή; :worry:

 

Με android 10.

 

Αυτό με τη "σβησμένη" (στην πραγματικότητα σπασμένη) οθόνη το αναφέρω, γιατί δεν έχω ορίσει προεπιλογή ποια λειτουργία να εκτελείται, όταν συνδεθεί η συσκευή σε υπολογιστή.

Για δοκίμασε αυτό

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/713367-%CE%BF-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CF%84%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-mirror-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CE%BB%CE%B5%CE%B3%CF%87%CE%BF-%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CF%85%CE%B4%CE%AE%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5-android-smartphone-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B5-windows-pc/

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύει το touchscreen θα μπορούσες να δοκιμάσεις να το ξεκλειδώσεις και να ενεργοποιήσεις την μεταφορά αρχείων στα τυφλά. Είναι πολύ δύσκολοι να το πετύχεις, ειδικά αν δεν μπορείς να αντιπαραβάλλεις με ένα αντίστοιχο κινητό αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει οποιαδήποτε άλλη πρακτική λύση.

 

Thanks.

 

Το touchscreen δουλεύει στο κάτω μισό της οθόνης, οπότε bb settings... Να το ξεκλειδώσω γίνεται, αφού πριν σβήσει τελείως η οθόνη, αφαίρεσα κάθε είδους κωδικό οθόνης.

 

 

Thanks.

 

Νομίζω αυτό θα με βοηθήσει πλήρως.

 

Σας ευχαριστώ και τους 2.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ρε παιδιά, θυμάμαι κάποια στιγμή είχα ορίσει σε ποιες εφαρμογές θέλω να βλέπω το "ευαίσθητο" περιεχόμενο στην οθόνη κλειδώματος και σε ποιες όχι.

 

Πχ στα προσωπικά email δεν έδειχνε αποστολέα και κείμενο, μόνο ότι ήρθε email, αλλά στης δουλειάς (από άλλη εφαρμογή) έδειχνε.

 

Τώρα δε θυμάμαι αν ήταν στο Android 9 που το έκανα και το έχασα στο 10 ή στο A1 και δεν ασχολήθηκα μαζί του καθόλου στο Α3 ακόμα, πάντως δε βρήκα τρόπο να το καταφέρω, μόνο ένα on/off που είτε σου κρύβει τα πάντα είτε τίποτα.

 

Είναι κάπου η ρύθμιση ανά εφαρμογή ή είδος ειδοποίησης και δε το βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Πας εφαρμογές βρίσκεις πχ το Gmail πας ειδοποιήσεις και εκεί ρυθμίζεις ότι θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις επιλογή να μην δείχνει ευαίσθητο περιεχόμενο στο lock screen ανά εφαρμογή; Γιατί σε εμένα μόνο on/off έχει, αν το κλείσω δεν εμφανίζεται η ειδοποίηση πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις επιλογή να μην δείχνει ευαίσθητο περιεχόμενο στο lock screen ανά εφαρμογή; Γιατί σε εμένα μόνο on/off έχει, αν το κλείσω δεν εμφανίζεται η ειδοποίηση πουθενά.
στις notifications είναι της κάθε εφαρμογής 8b47961688c4d4d2a52f250672a67503.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις επιλογή να μην δείχνει ευαίσθητο περιεχόμενο στο lock screen ανά εφαρμογή; Γιατί σε εμένα μόνο on/off έχει, αν το κλείσω δεν εμφανίζεται η ειδοποίηση πουθενά.
Έχει ψάξε λίγο απλό είναι, δες την εικόνα του φίλου από πάνω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καιρό είχα να επισκεφτώ το θέμα.

Τι γίνεται; Όλα καλά με την κινητάρα μας;

Εκείνο το νούμερο (44) που αγχωνόταν με το update 10 εμφανίστηκε; Ρωτάει και νοιώθει πιεσμένος που δεν πήραμε ακόμα την 11;; :lol:

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

No news Good news για να μη γκρινιάζει κανένας καλά παει

 

Αυτό θέλουμε να πηγαίνει καλά και ευτυχώς πάει, όταν έρθει η ώρα για Α11 θα αρχίσουν πάλι οι γκρίνιες.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλουμε να πηγαίνει καλά και ευτυχώς πάει, όταν έρθει η ώρα για Α11 θα αρχίσουν πάλι οι γκρίνιες.

 

Βγήκε σήμερα (γενικά), κατά το Μάρτιο-Απρίλιο θα το έχουμε κι εμείς. :p

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα αργήσει, σε custom rom θα βγει πολύ σύντομα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η ηχογράφηση κλήσεων εμφανίστηκε τελικά σε κάποιον?

 

Εγώ έχω το cube acr για ηχογράφηση και για dialer έχω βάλει το simpler που μου εμφανίζει αυτόματα τα ονόματα οποίου αγνώστου με καλεί.

Γίνεται αυτό στον κανονικό dialer?

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει άμα έχω ανοιχτό ίντερνετ και με καλεί άγνωστο νούμερο που δεν είναι στις επαφές αναγνωρίζει ποιο είναι ο dialer του κινητού χωρίς επιπλέον app εννοω
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή winbank της Τράπεζας Πειραιώς και μόλις την ανοίγω μου εμφανίζει το μήνυμα screen overlay detected. Πατάω αναγκαστικά το κουμπί ρυθμίσεις αλλά με πετάει στο μενού "εμφάνιση πάνω σε άλλες εφαρμογές" και δεν ξέρω τι πρέπει να επιλέξω από εκεί.

Έχει συναντήσει κανείς άλλος με το ίδιο κινητό αυτό το πρόβλημα;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή winbank της Τράπεζας Πειραιώς και μόλις την ανοίγω μου εμφανίζει το μήνυμα screen overlay detected. Πατάω αναγκαστικά το κουμπί ρυθμίσεις αλλά με πετάει στο μενού "εμφάνιση πάνω σε άλλες εφαρμογές" και δεν ξέρω τι πρέπει να επιλέξω από εκεί.

 

Έχει συναντήσει κανείς άλλος με το ίδιο κινητό αυτό το πρόβλημα;

 

εκεί που σε πάει το κουμπί να απενεργοποιησεις αυτήν την λειτουργια και μετά να την ξανά ενεργοποιήσεις

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην λίστα δεν υπάρχει η εφαρμογή της winbank.

 

Εμενα μου ανοιγει κανονικοτατα.

Κανε μια εκκαθαριση δεδομενω της εφαρμογης και αν δεν στρωσει μαλλον θα χρειαστεις εκκαθαριση γενικη factory reset.

Πρωτα κανε εκκαθαριση δεδομενων εφαρμογης και ξανασεταρε την εφαρμογη απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή winbank της Τράπεζας Πειραιώς και μόλις την ανοίγω μου εμφανίζει το μήνυμα screen overlay detected. Πατάω αναγκαστικά το κουμπί ρυθμίσεις αλλά με πετάει στο μενού "εμφάνιση πάνω σε άλλες εφαρμογές" και δεν ξέρω τι πρέπει να επιλέξω από εκεί.

 

Έχει συναντήσει κανείς άλλος με το ίδιο κινητό αυτό το πρόβλημα;

Αυτό που σου λέει το pop up μήνυμα, είναι ότι υπάρχουν εφαρμογές με άδεια για "εμφάνιση πάω από άλλες εφαρμογές", που θεωρητικά σημαίνει ότι μπορούν να υποκλέψουν τους κωδικούς πρόσβασης σου. Εάν οι εφαρμογές που έχουν τέτοια άδεια είναι λογικό να την έχουν, δεν υπάρχει πρόβλημα. Τώρα αν έχεις δώσει άδεια σε άσχετη εφαρμογή απλά ακύρωσέ την άδεια για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Έχω προβληματάκια με το WiFi.

 

Κάνει σκαμπανεβάσματα στο speedtest (οπτική επαφή με το Access Point) και σε κάποιες εφαρμογές συμπεριφέρεται λες κι έχει packet loss. Όταν είμαι με 4G data παίζουν τα πάντα άψογα.

 

Να ελπίζω για κάτι αν κάνω reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (+delete τα πάντα) ή να το πάω κατευθείαν για RMA επειδή λογικά είναι hardware πρόβλημα?

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Έχω προβληματάκια με το WiFi.

 

Κάνει σκαμπανεβάσματα στο speedtest (οπτική επαφή με το Access Point) και σε κάποιες εφαρμογές συμπεριφέρεται λες κι έχει packet loss. Όταν είμαι με 4G data παίζουν τα πάντα άψογα.

 

Να ελπίζω για κάτι αν κάνω reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις (+delete τα πάντα) ή να το πάω κατευθείαν για RMA επειδή λογικά είναι hardware πρόβλημα?

Δοκίμασες με κλειστό Bluetooth;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με κλειστό Bluetooth;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντα, μόνο στο αμάξι το έχω ανοιχτό.

 

Έκανα ping (-n 30) προς το κινητό. Κάθε 5-7 pings έχει σχεδόν τριπλασιασμό του latency (ms(, με excellent σήμα, δίπλα ακριβώς απο το access point.

Edited by Finwe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...