Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο δικό μου εκτός από το "customize your MI A3" δεν έχει κάτι άλλο....ακόμα

 

Άσχετο, τώρα τελευταία τρώει κάτι reboot σε άκυρα σημεία όπως πχ ενώ scrollάρω στο twitter ή πάω να κλείσω μερικές εφαρμογές, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο μοτίβο ούτε το κάνει συχνά για να μπορέσω να αναπαράγω το πρόβλημα:wacko:

Επίσης αυτό το freeze που τρώει ο chrome κάθε λίγο και λιγάκι, απίστευτα εκνευριστικό, ούτε σε mls των 80 ευρώ :lol: :cry: :cry:

Ά και το Βoomerang που απλά ...σταμάτησε δουλεύει για κάποιο λόγο.

Αυτά τα παράπονα μου

Freeze & με τον chrome έχω συχνά...θα δοκιμάσω άλλο browser να δω πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου εκτός από το "customize your MI A3" δεν έχει κάτι άλλο....ακόμα

 

 

 

Άσχετο, τώρα τελευταία τρώει κάτι reboot σε άκυρα σημεία όπως πχ ενώ scrollάρω στο twitter ή πάω να κλείσω μερικές εφαρμογές, δεν έχω παρατηρήσει κάποιο μοτίβο ούτε το κάνει συχνά για να μπορέσω να αναπαράγω το πρόβλημα:wacko:

 

Επίσης αυτό το freeze που τρώει ο chrome κάθε λίγο και λιγάκι, απίστευτα εκνευριστικό, ούτε σε mls των 80 ευρώ :lol: :cry: :cry:

 

Ά και το Βoomerang που απλά ...σταμάτησε δουλεύει για κάποιο λόγο.

 

Αυτά τα παράπονα μου

Μετά το τελευταίο update έχει φτιαχτεί αυτό με τα reboot, έχεις περάσει το patch Ιουνίου;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Freeze & με τον chrome έχω συχνά...θα δοκιμάσω άλλο browser να δω πως θα πάει.

Βάλε kiwi browser για πραγματικό dark mode παντού

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update έχει φτιαχτεί αυτό με τα reboot, έχεις περάσει το patch Ιουνίου;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι το έχω περάσει και μάλιστα τώρα που το σκέφτομαι τότε άρχισαν και τα reboots γιατί στην αρχή που έιχα πρωτοπεράσει 10 δεν είχα θέμα. μπορεί να είναι και τυχαίο

 

Βάλε kiwi browser για πραγματικό dark mode παντού

δεν χρησιμοποιώ κανέναν άλλο browser, η ram και τα δεδομένα μου ανήκουν στην google και πουθενά αλλού :lol:

ένα fix που γιατρεύει το συμπτωμα όταν κολλήσει είναι να σύρεις απο κάτω προς τα πάνω για multitasking και απλά να ξαναπατήσεις στην καρτέλα του chrome να έρθει μπροστά, works every time

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήδη εμφανίζει burn in στη περιοχή της μπαταρίας και του σήματος

 

Δυστυχώς δεν γίνεται να μην έχουμε αυτή την αηδία με τις amoled..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήδη εμφανίζει burn in στη περιοχή της μπαταρίας και του σήματος

 

Δυστυχώς δεν γίνεται να μην έχουμε αυτή την αηδία με τις amoled..

 

Επειδή την είχα πατήσει έτσι με το προηγούμενο κινητό έχω πάρει τα μέτρα μου.

Κρύψιμο της πάνω μπάρας

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την είχα πατήσει έτσι με το προηγούμενο κινητό έχω πάρει τα μέτρα μου.

Κρύψιμο της πάνω μπάρας

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner

 

Δηλαδή να βάλουμε το app που προτείνεις & να μην εμφανίζεται μπαταρία, σήμα; Όσο λιγότερα τόσο καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να βάλουμε το app που προτείνεις & να μην εμφανίζεται μπαταρία, σήμα; Όσο λιγότερα τόσο καλύτερα;

Δεν πρέπει να υπάρχει κάτι στατικό συνέχεια

Εγώ το έχω κάνει έτσι

 

 

k1lFLLC.jpg

 

Και ορίζω να εμφανίζεται η μπάρα μόνο σε όσες εφαρμογές θέλω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από wipe data και πέρασμα όλων από την αρχή χωρίς επαναφορα από το Google το κινητό πάει σφαίρα και η μπαταρία σούπερ.

btjUajX.png

Link to comment
Share on other sites

Reboot τρώει?γιατί αρχίσω και τσαντιζομαι

Εμένα όχι

Οταν είχα πρώτο κάνει αναβάθμιση από πάνω είχε κάνει 1 φορά

Link to comment
Share on other sites

Καλή αυτονομία Βαγγέλη μάλλον ήθελε την επαναφορά του για να στρώσει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Reboot τρώει?γιατί αρχίσω και τσαντιζομαι

 

το δικό μου 2-3 φορές συνολικά, αλλά ναι και είναι κάτι που δεν ανέχομαι με την καμία, δεν είχα κάνει hard reset μετά την αναβάθμιση σε 10 οπότε θα είναι η επόμενη στάση πριν το ανακηρύξω (δική μου άποψη) ΑΠΟΤΥΧΙΑ για την xiaomi και βάλω custom rom.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν έχω δει ποτέ, ούτε μια φορά από τότε που το έχω να κάνει επανεκκίνηση.

 

Να υποθέσω ότι όλοι σας έχετε chrome; Φίλος με άλλο κινητό που παίζει και παιχνίδια γύρισε σε Firefox και από τότε μου λέει δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα ψάξει, όχι, δεν πουλάνε ανταλλακτικά. Μόνο να στο περάσουν στην συσκευή.

Ακόμα και σε τηλέφωνο που δεν έχει γυάλινη πλάτη (πχ Mi A1,A2) και ανοίγει εύκολα απο πίσω, δεν δίνουν τίποτα.

 

Τι #/%*!! :mad: Θέλουν και ~€16 για να "μπει" η συσκευή στο service....

 

Πάντως εγώ δεν έχω δει ποτέ, ούτε μια φορά από τότε που το έχω να κάνει επανεκκίνηση.

 

Να υποθέσω ότι όλοι σας έχετε chrome; Φίλος με άλλο κινητό που παίζει και παιχνίδια γύρισε σε Firefox και από τότε μου λέει δεν έχει πρόβλημα.

 

Firefox ftw!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

διάβασα ότι στο update Ιουνίου προστέθηκε υποστήριξη για call recording. Σε εμένα δεν εμφανίζεται κάτι ενώ έχω δει αναφορές ότι σε πολλούς δε δουλεύει και σε άλλους να έχει εξαφανιστεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Με ενδιαφέρει η συσκευή και την βρίσκω στα 150 ευρώ, 5 μηνών και σε εξαιρετική κατάσταση.

Είμαι σε δίλημμα και χρειάζομαι και μια δεύτερη γνώμη.

Να την τιμήσω ή να κοιτάξω κάτι άλλο σε καινούργιο;

Link to comment
Share on other sites

διάβασα ότι στο update Ιουνίου προστέθηκε υποστήριξη για call recording. Σε εμένα δεν εμφανίζεται κάτι ενώ έχω δει αναφορές ότι σε πολλούς δε δουλεύει και σε άλλους να έχει εξαφανιστεί.

 

εδω λεει οτι σε καποιους βγαινει σε καποιους οχι

https://c.mi.com/thread-3191240-1-1.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους. Με ενδιαφέρει η συσκευή και την βρίσκω στα 150 ευρώ, 5 μηνών και σε εξαιρετική κατάσταση.

Είμαι σε δίλημμα και χρειάζομαι και μια δεύτερη γνώμη.

Να την τιμήσω ή να κοιτάξω κάτι άλλο σε καινούργιο;

 

Ναι το πηρες αν ειναι σε καλη κατασταση

Link to comment
Share on other sites

εδω λεει οτι σε καποιους βγαινει σε καποιους οχι

https://c.mi.com/thread-3191240-1-1.html

 

έκανα τη διαδικασία που περιγράφει 2 φορές αλλά δεν είδα αποτέλεσμα.

Μήπως έχει να κάνει με τη χώρα και λόγω ελλάδας δεν υποστηρίζει την ηχογράφηση; Δε βλέπω και κάποια επιλογή ενεργοποίησης.

Έχει εμφανιστεί σε κάποιον;

 

Επίσης παρατήρησα ότι η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Να είναι θέμα του android 10 ή τα έπαιξε η μπαταρία; Διάβασα κι αλλού παρόμοιο πρόβλημα μετά το update.

Το κινητό το έχω από το Νοέμβριο και μερικές φορές το έχω αφήσει να πέσει η μπαταρία πολύ χαμηλά. Ε δε νομίζω με αυτές τις λίγες φορές να τα έπαιξε.

Δεν έχω κάνει reset μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

έκανα τη διαδικασία που περιγράφει 2 φορές αλλά δεν είδα αποτέλεσμα.

Μήπως έχει να κάνει με τη χώρα και λόγω ελλάδας δεν υποστηρίζει την ηχογράφηση; Δε βλέπω και κάποια επιλογή ενεργοποίησης.

Έχει εμφανιστεί σε κάποιον;

 

Επίσης παρατήρησα ότι η μπαταρία πέφτει γρήγορα. Να είναι θέμα του android 10 ή τα έπαιξε η μπαταρία; Διάβασα κι αλλού παρόμοιο πρόβλημα μετά το update.

Το κινητό το έχω από το Νοέμβριο και μερικές φορές το έχω αφήσει να πέσει η μπαταρία πολύ χαμηλά. Ε δε νομίζω με αυτές τις λίγες φορές να τα έπαιξε.

Δεν έχω κάνει reset μετά το update.

 

Κάνε ένα wipe data και εγκατάσταση όλα από την αρχή κι όχι επαναφορα από το Google.

Κάποια tips για τη μπαταρία.

Βάζουμε εξοικονόμηση μπαταρίας.

Από τις εφαρμογές βρίσκουμε την digital wellbeing και την απενεργοποιουμε όπως και ότι άλλο δε χρειαζόμαστε όπως Google music movies κλπ.

Βάζουμε τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούμε πολύ σε περιορισμό στο παρασκήνιο όπως και τα Google photos.

Επίσης χρησιμοποιούμε το μαύρο θέμα παντού και αν δεν είμαστε σε περιοχή με καλό σήμα βάζουμε στις επιλογές δικτύου 3g και όχι 4g.

Με αυτά εμένα μου φτάνει 10 ωρο οθόνη σε σύνολο 48 ωρών με αρκετά υψηλή φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα wipe data και εγκατάσταση όλα από την αρχή κι όχι επαναφορα από το Google.

Κάποια tips για τη μπαταρία.

Βάζουμε εξοικονόμηση μπαταρίας.

Από τις εφαρμογές βρίσκουμε την digital wellbeing και την απενεργοποιουμε όπως και ότι άλλο δε χρειαζόμαστε όπως Google music movies κλπ.

Βάζουμε τις εφαρμογές που δε χρησιμοποιούμε πολύ σε περιορισμό στο παρασκήνιο όπως και τα Google photos.

Επίσης χρησιμοποιούμε το μαύρο θέμα παντού και αν δεν είμαστε σε περιοχή με καλό σήμα βάζουμε στις επιλογές δικτύου 3g και όχι 4g.

Με αυτά εμένα μου φτάνει 10 ωρο οθόνη σε σύνολο 48 ωρών με αρκετά υψηλή φωτεινότητα

 

Μα άν ενεργοποιήσεις την εξοικονόμηση μπαταρίας απενεργοποιείται ο συγχρονισμός και τότε πώς θα έχεις τις ειδοποιήσεις απο messenger και gmail κτλ; Πρέπει να το χαίρεσαι στα μέγιστα το κινητό..αν είναι να κόβουμε απο δω κ απο κεί τότε δεν έχει νόημα..καλύτερα το δουλεύεις όπως είναι και μετα απο λίγο καιρό ψάχνεις μια συσκευή με καλύτερη διαχείριση και αυτονομία

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μα άν ενεργοποιήσεις την εξοικονόμηση μπαταρίας απενεργοποιείται ο συγχρονισμός και τότε πώς θα έχεις τις ειδοποιήσεις απο messenger και gmail κτλ; Πρέπει να το χαίρεσαι στα μέγιστα το κινητό..αν είναι να κόβουμε απο δω κ απο κεί τότε δεν έχει νόημα..καλύτερα το δουλεύεις όπως είναι και μετα απο λίγο καιρό ψάχνεις μια συσκευή με καλύτερη διαχείριση και αυτονομία

 

Παντού έχει ειδοποιήσεις κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έλεγα αυτές τις μέρες να πάω επιτέλους σε Android 10 καθώς είμαι ακόμα με το 9. Τα προβλήματα λύθηκαν ή υπάρχουν ακόμα? Να παραμείνω μήπως στην 9 και να περιμένω μέχρι το android 12? :lol: Αυτά τα θέματα με τον chrome μετά το τελευταίο update γίνεται στους περισσότερους? Έχουμε και άλλα προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα ρολάρει καλά η 10αρα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...