Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δειτε αυτες τις gcam http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7956314#post7956314

 

Η πρωτη (hyper) ειναι η νέα που σας έλεγα και προορίζεται να αντικαταστήσει την xcam.

Θα χρειαστει να ριξετε το saturation σε 1.2 και 1.9 μιας και την εχω στησει για oneplus 7 (ιδια συμπεριφορα η gcam με εξαιρεση το saturation).

Ειναι στη πρωτη επιλογη των ρυθμίσεων

 

Σε φιλο, που μαζί προσαρμόσαμε την hypergcam σε α3 (@vagman) φαίνεται να δουλεύει καλύτερα το xml sharper στη συσκευή σας.

Ισως λογω ελλειψης ois να καταληγει λιγοτερο sharp το αποτέλεσμα σας και αυτο να μας οδηγησε αντι του balanced στο sharper.

Δοκιμαστε και τα 2 και βλέπετε.

 

Στο ίδιο Link θα βρειτε και την urnyx που ποσταρα προσφατα στο thread. Απλα την έβαλα για συγκεντρωτικό.

Στο τελος θα διαβασετε και συμβουλες ποια ειναι καλυτερη πότε.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipMc5-eC3CpeLR61Pd_IkeOn_VmZCaEt603_ewGG

Η πρωτη ειναι ζοομ απο α3

 

https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipNjhaxgLmdInLYaorQP8Zy3E0yAm431UgtuFmGG

Η δευτερη ζοομ απο redmi 7a

 

Ειναι screenshots.Αυριο μολις βρω χρονο θα βγαλω κοντινα μακρινα κ.λ.π.Παντως κι εδω φαινεται γυρω απο το δενδρο αυτο που ελεγα.Επισης φαινεται οτι 7α και α3 στις πινακιδες των αυτκινητων δεν εχουν διαφορες.

Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipMc5-eC3CpeLR61Pd_IkeOn_VmZCaEt603_ewGG

Η πρωτη ειναι ζοομ απο α3

 

https://photos.google.com/search/_tra_/photo/AF1QipNjhaxgLmdInLYaorQP8Zy3E0yAm431UgtuFmGG

Η δευτερη ζοομ απο redmi 7a

 

Ειναι screenshots.Αυριο μολις βρω χρονο θα βγαλω κοντινα μακρινα κ.λ.π.Παντως κι εδω φαινεται γυρω απο το δενδρο αυτο που ελεγα.Επισης φαινεται οτι 7α και α3 στις πινακιδες των αυτκινητων δεν εχουν διαφορες.

 

Δεν εμφανίστηκε τπτ από τα λινκ που ποσταρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να βγει κάνα update και να φτιάξει

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο φίλος αναφέρει ότι μετέφερε την εικόνα σε τηλεόραση και συγκρίνε οχι μεσα απ' την οθόνη του mi a3

 

K γω σε 43 άρα τις βλέπω στο flickr όχι στο κινητό . Δεν έχω κανένα παράπονο από την κάμερα του Α3 πιστεύω ότι είναι λίγο πιο κάτω από του mi 8. Tουλαχιστον σε αυτά που έχω δει δεν έχουν μεγάλη διαφορά , εννοείται ότι το mi .8 είναι μπροστά

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω τροπο να ανεβασω καποιες φωτο.Σε εμενα τις εμφανιζει κανονικα.

Δεν κατηγορω τη σκευη. Απλα προσπαθω να δω αν ετσι ειναι το κινητο η αν το δικο μου εχει καποιο θεμα.Σαν συσκευη γενικα η διαφορα ειναι χαοτικη,αλλα στην καμερα απογοητευση μεγαλη.Ουσιατικα στο δικο μου τουλαχιστον το HDR ειναι πακτικα αχρηστο τις περισσοτερες φορες.Οι gcam ειναο κυριως για βραδυνες ληψεις περισσοτερο πιστευω.https://photos.app.goo.gl/v9SpJ115xtQVExVW6

Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω τροπο να ανεβασω καποιες φωτο.Σε εμενα τις εμφανιζει κανονικα.

Δεν κατηγορω τη σκευη. Απλα προσπαθω να δω αν ετσι ειναι το κινητο η αν το δικο μου εχει καποιο θεμα.Σαν συσκευη γενικα η διαφορα ειναι χαοτικη,αλλα στην καμερα απογοητευση μεγαλη.Ουσιατικα στο δικο μου τουλαχιστον το HDR ειναι πακτικα αχρηστο τις περισσοτερες φορες.Οι gcam ειναο κυριως για βραδυνες ληψεις περισσοτερο πιστευω.https://photos.app.goo.gl/v9SpJ115xtQVExVW6

 

Το μονο σιγουρο, κατι δεν παει καλα με τις φωτο στου Α3.. δειτε το δεντρο πανω πανω που ειναι στο γαλαζιο φοντο...

 

Ανεβασε τις στο flickr φιλε μου για να εχουμε καλυτερη αποψη των φωτο, χωρις να κανεις κανενα απολυτως ζουμ/crop κλπ. Στο flickr αν δεν απατωμαι, εμφανιζεται στα info ακομα κ τι ρυθμισεις χρησιμοποιεις. θα βοηθησει να δουμε τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω τροπο να ανεβασω καποιες φωτο.Σε εμενα τις εμφανιζει κανονικα.

Δεν κατηγορω τη σκευη. Απλα προσπαθω να δω αν ετσι ειναι το κινητο η αν το δικο μου εχει καποιο θεμα.Σαν συσκευη γενικα η διαφορα ειναι χαοτικη,αλλα στην καμερα απογοητευση μεγαλη.Ουσιατικα στο δικο μου τουλαχιστον το HDR ειναι πακτικα αχρηστο τις περισσοτερες φορες.Οι gcam ειναο κυριως για βραδυνες ληψεις περισσοτερο πιστευω.https://photos.app.goo.gl/v9SpJ115xtQVExVW6

 

Περιμενε. Ειχες hdr και στα δυο; Το hdr στη στοκ του mi a3 καλο ειναι να το χεις κλειστο

 

Κατά τα άλλα δεν ξερω πως λες καλυτερη τη ληψη του redmi 7a που εχει καει ο ουρανος και εχει και rainbow effect στις σκιες απο το flare.

 

Παρεμπιπτοντως αυτο που βλεπεις στα δέντρα λεγεται purple fringe.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε. Ειχες hdr και στα δυο; Το hdr στη στοκ του mi a3 καλο ειναι να το χεις κλειστο

 

Κατά τα άλλα δεν ξερω πως λες καλυτερη τη ληψη του redmi 7a που εχει καει ο ουρανος και εχει και rainbow effect στις σκιες απο το flare.

 

Παρεμπιπτοντως αυτο που βλεπεις στα δέντρα λεγεται purple fringe.

 

Ανεβασα κανονικα καποιες φωτο ελπιζω να φαινονται.https://photos.app.goo.gl/v9SpJ115xtQVExVW6

Τη φωτο με το 7α την ανεβασα για να φανει το προβλημα με το purple fringe.Παρολα αυτα στο α3 με την τρομερη λεπτομερεια θα επερεπε οι πινακιδεςς να φαινονται πολυ ποιο καθαρα λογικα.

Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη θα το παραγγειλω λογικα απο το eshop.gr καθως δεν βρισκω αλλο μαγαζι που να το εχει με 2 χρονια εγγυηση και να μπορω να το αγορασω φυσιολογικα με το αρθρο 39Α(καθως ζητανε τα κερατα τους ενω η διαδικασια ειναι πολυ απλη) μπορειτε να μου πειτε ποια εκδοση ειναι καλυτερα να αγορασω?

Να παρω με τα 64GB η με τα 128GB?

Στα 190 ευρω ειναι η πρωτη και στα 210 ευρω ειναι η δευτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις 2 κάρτες sim καλύτερα το μεγάλο. Διαφορετικά βάζεις και sd.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις 2 κάρτες sim καλύτερα το μεγάλο. Διαφορετικά βάζεις και sd.

 

Sent from my Galaxy S10e

Oχι δεν θελει να βαλω 2 καρτες sim μια θα εχω.

Η χρηση απλη θα ειναι.

Τι ειναι αυτο που μπορει να μου γεμιζει τον χωρο και μπορει να χρειαστω παραπανω?

π.χ. οι φωτογραφιες πιο πολυ η και τιποτε αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν θελει να βαλω 2 καρτες sim μια θα εχω.

Η χρηση απλη θα ειναι.

Τι ειναι αυτο που μπορει να μου γεμιζει τον χωρο και μπορει να χρειαστω παραπανω?

π.χ. οι φωτογραφιες πιο πολυ η και τιποτε αλλο?

 

Τον χωρο τον γεμιζουν οι μεγαλες εφαρμογες και τα βιντεο υψηλης αναλησης.

Αν κανεις απλη χρηση δεν θα εχεις θεμα με τα 64 αφου φωτο βιντεο αποθηκευης τζαμπα στο google photos για να μην πιανεις χωρο.με μια καρτα sd ομως το γεμισμα ειναι απλα ακατορθωτο.

Link to comment
Share on other sites

Τον χωρο τον γεμιζουν οι μεγαλες εφαρμογες και τα βιντεο υψηλης αναλησης.

Αν κανεις απλη χρηση δεν θα εχεις θεμα με τα 64 αφου φωτο βιντεο αποθηκευeiς τζαμπα στο google photos για να μην πιανεις χωρο.με μια καρτα sd ομως το γεμισμα ειναι απλα ακατορθωτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Έχω μια απορία, ο φίλος έχει την επιλογή για το 64αρι ή με 20 ευρώ παραπάνω να πάρει το 128αρι, τι του λέτε τώρα αν χρειάζεται και αν δεν, και και και...

σαφώς για 20 ευρώ θα πάρει το μεγάλο και ας του είναι αχρείαστο. αύριο μεθαύριο μπορεί να χρειαστεί χώρο, μπορεί να Θέλει να κατεβάσει μια μεγάλη εφαρμογή, η ένα παιχνίδι, γιατί να μην τον έχει

Το μεγάλο μικραίνει, το μικρο δεν μεγαλώνει....

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Έχω μια απορία, ο φίλος έχει την επιλογή για το 64αρι ή με 20 ευρώ παραπάνω να πάρει το 128αρι, τι του λέτε τώρα αν χρειάζεται και αν δεν, και και και...

σαφώς για 20 ευρώ θα πάρει το μεγάλο και ας του είναι αχρείαστο. αύριο μεθαύριο μπορεί να χρειαστεί χώρο, μπορεί να Θέλει να κατεβάσει μια μεγάλη εφαρμογή, η ένα παιχνίδι, γιατί να μην τον έχει

Το μεγάλο μικραίνει, το μικρο δεν μεγαλώνει....

 

Πολυ σωστο ειναι.ας ρωτησει την τσεπη του λοιπον και ας αποφασισει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και χρόνια πολλά!. Είμαι κάτοχος του Α3 και έχω το εξής πρόβλημα. Δεν ανάβει το Led όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις και έχω κάνει ότι λέτε εσείς εδώ μέχρι την σελίδα 25 αλλά τίποτα. Εσείς το λύσατε αυτό το θέμα; Και αν ναι πως; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και χρόνια πολλά!. Είμαι κάτοχος του Α3 και έχω το εξής πρόβλημα. Δεν ανάβει το Led όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις και έχω κάνει ότι λέτε εσείς εδώ μέχρι την σελίδα 25 αλλά τίποτα. Εσείς το λύσατε αυτό το θέμα; Και αν ναι πως; Ευχαριστώ!

Βάζεις αυτό και προσθέτεις στις επιλογές το missed call

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις αυτό και προσθέτεις στις επιλογές το missed call

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

 

Οκ. Το βάζω και επανέρχομαι. Ευχαριστώ!

Ούτε παραγγελία να το είχα με το που το έβαλα και το έφτιαξα μου ήρθε ειδοποίηση από ινστα. Και δούλεψε! Τι λες τώρα! ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ! ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΚΑΛΆ!

Edited by Neantertal
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα πάρουμε την αναβάθμιση σε Android 10;

 

Soon™ που λέει και το meme. :p

 

Υποτίθεται μέσα στο μήνα. Βέβαια αυτό το ακούσαμε και τον Οκτ/Νοε/Δεκ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό να σας ρωτήσω... Ειδοποιήσεις από το messenger έρχονται σαν φούσκα και ανάβει και το notification led επίσης για messenger, sms, κλήσεις χαμένες και viber; Να ρωτήσω επίσης εάν έχει επιλογή στον dialer για ηχογράφηση κλήσεων αυτόματη ή μη. Τέλος είδα πως έχει βγει καινούργιο μοντέλο το MI A4. Φαίνεται φοβερό. Γνωρίζετε εάν και πότε θα έρθει στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό να σας ρωτήσω... Ειδοποιήσεις από το messenger έρχονται σαν φούσκα και ανάβει και το notification led επίσης για messenger, sms, κλήσεις χαμένες και viber; Να ρωτήσω επίσης εάν έχει επιλογή στον dialer για ηχογράφηση κλήσεων αυτόματη ή μη. Τέλος είδα πως έχει βγει καινούργιο μοντέλο το MI A4. Φαίνεται φοβερό. Γνωρίζετε εάν και πότε θα έρθει στην Ελλάδα;

 

 

Project ειναι .δεν ειναι πραγματικο.

Μου φαινεται πολυ δυσκολο να βγαλουν τοσο αναβαθμισμενο μοντελο στην κατηγορια mi a...

Σιγουρα θα ειναι υποδιαιστερο απο αυτο που βλεπεις στο mokup αυτο.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Project ειναι .δεν ειναι πραγματικο.

Μου φαινεται πολυ δυσκολο να βγαλουν τοσο αναβαθμισμενο μοντελο στην κατηγορια mi a...

Σιγουρα θα ειναι υποδιαιστερο απο αυτο που βλεπεις στο mokup αυτο.

Ούτε καν concepτ δεν είναι . Αν δεις ποτέ έχει γίνει upload είναι την ίδια εποχη με το Α3 οπότε άνθρακες ο θησαυρός

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα τρώει την περισσότερη μπαταρία η οθόνη περιβάλλοντος. Τι είναι ακριβώς η ο.π ; Μπορώ να την απενεργοποιήσω; Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τόσα θέματα στο καθαρό Android. Εντάξει το βρήκα. Edited by Neantertal
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα τρώει την περισσότερη μπαταρία η οθόνη περιβάλλοντος. Τι είναι ακριβώς η ο.π ; Μπορώ να την απενεργοποιήσω; Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τόσα θέματα στο καθαρό Android. Εντάξει το βρήκα.

 

τι βρηκες ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα τρώει την περισσότερη μπαταρία η οθόνη περιβάλλοντος. Τι είναι ακριβώς η ο.π ; Μπορώ να την απενεργοποιήσω; Η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα τόσα θέματα στο καθαρό Android. Εντάξει το βρήκα.

 

Ψαξε τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις για να βρεις ποιες σου κανουν θεματα.

Εμενα το λογισμικο ειναι αψογο και δεν εχω κανενα θεμα.

Πριν μερες εκανα καποιες δοκιμες με επεξεργασιες τραγουδιων με διαφορα χαζοπρογραμματα και εγινε το λογισμικο μπαχαλο.

Με αναγκασε να κανω rest και να το στεισω απο την αρχη.

Τωρα δουλευει τελεια και δεν θα ξανακανω μπαχαλο με δοκιμες παλι.

Το καθαρο ανδροιδ αν δεν βαζεις αχρηστες εφαρμογες δουλευει τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...