Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πάρει android 11 και άλλα 2 χρόνια security patch.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα για πόσο καιρό θα παίρνει ενημερώσεις android και γενικά ασφαλείας;Γτ το κινητό βγήκε εδώ και ενα χρόνο ..θα παίρνει ακόμα 2 χρόνια?Πρώτη φορά στοκ μου αρέσει πολύ καλη οθόνη κομπλέ και είχα και p20 pro με amoled δν είδα τεραστια διαφορά.Εδω σκέφτομαι επόμενο να είναι pixel.τι λέτε;
2 μεγάλες αναβαθμίσεις και ενημερώσεων ασφαλείας και 1 χρόνος ενημερώσεων ασφαλείας. Δηλαδή, ξεκίνησε με την 9. Η πρώτη μεγάλη αναβάθμιση είναι η 10, η ακριβώς επόμενη η 11, και από εκεί και ύστερα, ενημερώσεις ασφαλείας.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά οι ενημερώσεις ασφάλειας βοηθάνε να μην έχεις θέματα με ιούς ; δεν ξέρω πολλά σόρρυ αν είπα βλακειαα.. Γτ είχα ακούσει θα παίρνει 3 χρόνια ισχύει?Τα πίξελ κινητά παίρνουν ποιο πολλά χρόνια μεγάλες αναβαθμίσεις;; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά οι ενημερώσεις ασφάλειας βοηθάνε να μην έχεις θέματα με ιούς ; δεν ξέρω πολλά σόρρυ αν είπα βλακειαα.. Γτ είχα ακούσει θα παίρνει 3 χρόνια ισχύει?Τα πίξελ κινητά παίρνουν ποιο πολλά χρόνια μεγάλες αναβαθμίσεις;; Ευχαριστώ
Με τις ενημερώσεις ασφαλείας, η Google κλείνει τρύπες οι οποίες ένας μπορεί να αποκτήσει πρόσβαση στη συσκευή.

 

Τα Google Pixel περνούν 3 χρόνια αναβαθμίσεων μαζί με ενημερώσεις ασφαλείας, όχι όπως τα Android One που είναι 2 χρόνια αναβαθμίσεις και 3 χρόνια ενημερώσεων ασφάλειας απ' την ημέρα της διάθεσης της συσκευής.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα ένα mi a3 και έχει miui12!!! Επειδή έχει κολλήματα υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να επανέλθει σε Android one;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πήρα ένα mi a3 και έχει miui12!!! Επειδή έχει κολλήματα υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να επανέλθει σε Android one;

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/rom-xiaomi-mi-a3-laurelsprout-t3962489

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να τα καταφέρω!!!

 

Ειναι ευκολο.

Κατεβασε το mi flash και την ρομ στον υπολογιστη.

Βαλε το κινητο σε fastboot mode πατωντα ταυτοχρονα power & volume down μεχρι να βγει το σηματακι.

Ενεργοποιησε πεωτα βεβαια το adb debuging απο τα developer options.

Μετα ανοιγεις το mi flash αναγνωριζει την συσκευη επιλεγεις την ρομ και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς το πήρες με miui? Μεταχειρισμένο;
Πολύ πιθανό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

το android one λενε πως δεν υποστηριζει boost φωτεινοτητας οταν βαλεις το κινητο κατω απο ηλιο ή δυνατο φωτισμο.

Θεωρητικα λοιπον εσυ με το miui 12 ΕΧΕΙΣ εξτρα φωτεινοτητα οθονης κατω απο δυνατες συνθηκες φωτισμου. (για λιγη ωρα)

Αν ολα τα παραπανω ισχυουν, με android one θα επιστρεψεις στην maximum φωτεινοτητα των 360 nits που βγαζει το mi A3.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

από τότε που πήρε την 10 εχει γίνει μη λειτουργικό το τηλέφωνο.

υπάρχει τρόπος να γυρίσει στην έκδοση 9?

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω.

Eίναι της γυναίκας μου και μου παραπονιέται κανα μηνα οτι κανει συνέχεια επανεκκινήσεις και εχει γίνει σχεδόν τούβλο.

Tώρα ετοιμάζομαι να του κάνω ένα factory reset να δω τι συμβαίνει και αν συνεχίζει να συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο.

Απλά αν δεν έβλεπα προκοπή με το reset να του περνούσα άμεσα την προηγούμενη έκδοση

Edited by P_M
Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω.

Eίναι της γυναίκας μου και μου παραπονιέται κανα μηνα οτι κανει συνέχεια επανεκκινήσεις και εχει γίνει σχεδόν τούβλο.

Tώρα ετοιμάζομαι να του κάνω ένα factory reset να δω τι συμβαίνει και αν συνεχίζει να συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο.

Απλά αν δεν έβλεπα προκοπή με το reset να του περνούσα άμεσα την προηγούμενη έκδοση

 

Δεν μπορείς να πας πίσω.

Σβηστα όλα και ξανά από την αρχή και θα στρώσει αλλιώς θα είναι θέμα hardware

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες φορές από χτες κάνει νούμερα με τη φωτεινότητα. Όταν το ξεκλειδώνεις είναι χαμηλωμένη κάποιες φορές.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες φορές από χτες κάνει νούμερα με τη φωτεινότητα. Όταν το ξεκλειδώνεις είναι χαμηλωμένη κάποιες φορές.
και εμένα από την 9αρα ακόμα. μόλις πας σε σκοτεινό δωμάτιο την ρίχνει εντελώς! την ανεβάζω κάθε φορά περιμένω να "μάθει" την δική μου ρύθμιση αλλά δεν την μαθαίνει ποτέ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εμένα από την 9αρα ακόμα. μόλις πας σε σκοτεινό δωμάτιο την ρίχνει εντελώς! την ανεβάζω κάθε φορά περιμένω να "μάθει" την δική μου ρύθμιση αλλά δεν την μαθαίνει ποτέ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Για δοκίμασε αυτό

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς το πήρες με miui? Μεταχειρισμένο;

 

Αγανάκτησα με το one και ένα φιλαράκι μου πέρασε miui 12! Είναι βέβαια μια beta και έχει προβληματάκια... Πάντως είναι πιο σταθερή από το one!!! Είδα ότι θα πάρει το 11(!), ίσως να τη βάλω! Θα πειραματιστώ λίγο με άλλη miui... Θα σας πω... Θέλω λίγο χρόνο γιατί δουλεύω...

Link to comment
Share on other sites

ήχο δεν μπορούμε να αλλάξουμε ανά εφαρμογή;; τι πράγμα είναι αυτό όλες οι εφαρμογές ίδιο ήχο;;
Link to comment
Share on other sites

ήχο δεν μπορούμε να αλλάξουμε ανά εφαρμογή;; τι πράγμα είναι αυτό όλες οι εφαρμογές ίδιο ήχο;;

Τι ακριβώς εννοείς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αγανάκτησα με το one και ένα φιλαράκι μου πέρασε miui 12! Είναι βέβαια μια beta και έχει προβληματάκια... Πάντως είναι πιο σταθερή από το one!!! Είδα ότι θα πάρει το 11(!), ίσως να τη βάλω! Θα πειραματιστώ λίγο με άλλη miui... Θα σας πω... Θέλω λίγο χρόνο γιατί δουλεύω...
Ποια έκδοση miui φοράς; Έκανες καμιά αναβάθμιση;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς;

τι να εννοώ; δεν βρίσκω πουθενά ρύθμιση να αλλάξω ήχο, τα πάντα όλα βαρανε τον προεπιλεγμένο ήχο ειδοποίησης, εγώ είμαι στραβός ή.. ο γιαλός;

Link to comment
Share on other sites

Για ποια εφαρμογή εννοείς;; Γιατί εγώ π.χ σε Viber, messenger, μπορώ να βάλω ότι ήχο ειδοποίησης θέλω.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...