Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω αν ο Nova "κάθεται" καλά στο τηλέφωνο ή αν κάνει νούμερα. Σε όλα τα Xiaomi μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα. Θα έχω εδώ;
Τελικά για το δακτυλικό αποτύπωμα μάλλον έφταιγε μια άλλη ρύθμιση που δεν είχα κοιτάξει,τώρα λειτουργεί κανονικά με Nova. Το μόνο πρόβλημα που έχω προσέξει,που βέβαια δεν είναι και κάτι το σημαντικό.. είχα συνηθίσει στο προηγούμενό μου κινητό με διπλό πάτημα στον Nova,να βγαίνουν σε συντόμευση οι πρόσφατες εφαρμογές. Εδώ δεν γίνεται, παρόλο που του έχω παραχωρήσει όλα τα δικαιώματα, και είμαι και ροοτ. Αλλά μπορεί να μπει οποιαδήποτε άλλη συντόμευση, πχ σβήσιμο οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεύτερη βδομάδα χρήσης όλα καλά!!!

 

Έβαλα και Firefox, κλάσεις ανώτερος από τον Chrome...

 

Φωτογραφίες νύχτα άψογες... Αρχίζει να αγγίζει επίπεδα Vibe Shot...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Και σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες στην ίδια τιμή. Φυσικά αν θες μπλε θα περιμένεις έχουν εξαφανιστεί....

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το pro έχει καμιά διαφορά εξωτερικά από το απλό mi9t?

Link to comment
Share on other sites

Το pro έχει καμιά διαφορά εξωτερικά από το απλό mi9t?

 

Καλα τα λεει ο φιλος.

Μονο στον επεξεργαστη-καρτα γραφικων,και στο οτι video τραβαει 4Κ στα 60,ενω το απλο στα 30.

Κατα τα αλλα πανομοιότυπα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικά ολόιδια είναι

Έβαλα την ίδια θήκη και στα δύο

Ήρθα στο απλό πάλι

Προτειμισα το πιο φτηνό

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που έχεις πιάσει και τα δύο, παρατήρησες διαφορά στην οθόνη;

 

Αναφερα παραπανω της διαφορες αυτες και μονο ειναι.

Προφανως και απο οθονη σε οθονη υπαρχει περιπτωση να υπαρχουν διαφορες,αλλα αυτες δεν ειναι ορατες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάποια διαφορά στην οθόνη

Εγώ δύο ολόιδια κινητά είδα

Το προ είχε κάποιες αλλαγές στο software

Φορούσε Google dialer κλπ

Και ήταν και λίγο πιο γρήγορο .

Για εμένα δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα

Ααα. Είχε και αυτό που αισθάνεται την πίεση στην οθόνη και βγάζει επιπλέον επιλογές για κάθε εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάποια διαφορά στην οθόνη

Εγώ δύο ολόιδια κινητά είδα

Το προ είχε κάποιες αλλαγές στο software

Φορούσε Google dialer κλπ

Και ήταν και λίγο πιο γρήγορο .

Για εμένα δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα

Ααα. Είχε και αυτό που αισθάνεται την πίεση στην οθόνη και βγάζει επιπλέον επιλογές για κάθε εφαρμογή

 

Είχε και αυτό που αισθάνεται την πίεση στην οθόνη και βγάζει επιπλέον επιλογές για κάθε εφαρμογή

Τι εννοείς;

Δεν υπάρχει σαν λειτουργία στο Android ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Είχε και αυτό που αισθάνεται την πίεση στην οθόνη και βγάζει επιπλέον επιλογές για κάθε εφαρμογή

 

Τι εννοείς;

 

Δεν υπάρχει σαν λειτουργία στο Android ακόμα....

Πατάς παρατεταμένα πάνω σε ένα εικονίδιο οποίας εφαρμογής και σου βγάζει κάποιες συντομεύσεις. Όχι σε όλες τις εφαρμογές όμως. Συνήθως στο Gmail, στην εφαρμογή της κάμερας, στα μυνήματα κλπ.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είχε και αυτό που αισθάνεται την πίεση στην οθόνη και βγάζει επιπλέον επιλογές για κάθε εφαρμογή

 

Τι εννοείς;

 

Δεν υπάρχει σαν λειτουργία στο Android ακόμα....

Θέμα launcher είναι. Δοκίμασε από εδώ να κάνεις αναβάθμιση αν έχεις τον Miui launcher https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-launcher/miui-launcher-alpha-4-12-1259-09121050-release/
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ξυπνητήρι ειναι ρυθμισμένο να χτυπάει καθημερινά την ίδια ώρα. Έλα όμως που δεν... Καμμιά ιδέα για τον λόγο που συμβαίνει αυτό; Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σιγουρευτεί ότι είναι σίγουρα καθημερινά και δεν έβαλες αυτό που είναι μόνο για σκ; Στο λέω γτ την πάτησα καταλάθος. Εκτός από αυτή τη βλακεία κάθε μέρα χτυπάει την ώρα που το έχω ρυθμίσει, δεν είχα ποτέ θέμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το ξυπνητήρι ειναι ρυθμισμένο να χτυπάει καθημερινά την ίδια ώρα. Έλα όμως που δεν... Καμμιά ιδέα για τον λόγο που συμβαίνει αυτό;

 

Σιγουρα κατι εχεις κανει λάθος στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ρυθμισμένο να χτυπάει καθημερινά. Θα του ξαναρίξω μια ματιά μπας και μου ξέφυγε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Η οθόνη είναι τουλάχιστον εντυπωσιακή.

Κι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τις φωτογραφίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο στησιμο,να περασω στην συσκευη τον λογαριασμο μου απο το miui.com ; Δηλαδη να περασω το backup μου απο το Mi 5s;
Link to comment
Share on other sites

Αν καλύψετε την έξοδο του ηχείου, σάς κάνει εσάς τριγμούς και γρατσουνίσματα στον ήχο;

 

Γενικά δονήσεις μεταφέρονται στο σώμα της συσκευης περισσότερο σε σχέση με το Honor 8, και όταν καλύπτεται κατά λάθος η έξοδος (αναλόγως και πού ακριβώς θα πατήσει το δάχτυλο) μπορεί να κάνει τριγμούς και λίγα γρατσουνίσματα ο ήχος.

 

Γενικά η ποιότητα του ήχου είναι και πάλι εμφανώς καλύτερη, αλλά θέλω να βεβαιωθώ ότι δεν πρόκειται για αδυναμία της συγκεκριμένης συσκευής, που μπορεί να χειροτερεύσει με τον καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εμφανίζει μερικές εφαρμογές του miui όπως μυνήματα και επαφές με αποτέλεσμα να μου βγάζει της google τις εφαρμογές. Έγινε και αναβάθμιση αλλά τα ίδια , τί γίνετε ξέρει κανείς ; Μιλαμε για το mi9t pro με 10.3.3.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εμφανίζει μερικές εφαρμογές του miui όπως μυνήματα και επαφές με αποτέλεσμα να μου βγάζει της google τις εφαρμογές. Έγινε και αναβάθμιση αλλά τα ίδια , τί γίνετε ξέρει κανείς ; Μιλαμε για το mi9t pro με 10.3.3.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις κανει επαναφορα?

Πολυ παραξενο αυτο που γραφεις.Απο που ειναι αγορασμενο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εμφανίζει μερικές εφαρμογές του miui όπως μυνήματα και επαφές με αποτέλεσμα να μου βγάζει της google τις εφαρμογές. Έγινε και αναβάθμιση αλλά τα ίδια , τί γίνετε ξέρει κανείς ; Μιλαμε για το mi9t pro με 10.3.3.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως είναι καλύτερα να το αναφέρεις στο θέμα του Mi 9t pro?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι καλύτερα να το αναφέρεις στο θέμα του Mi 9t pro?
Εντάξει,δεν το είχα δει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...