Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιές οι διαφορές ανάλογα με τη τοποθεσία;

 

ΥΓ: ο POCO launcher πάει γάντι στο μι9τ

 

Για τα θεματα κτλ,υπαρχει σχετικο stop για καποιες χωρες οπως το Ελλαδισταν σε ολα σχεδον τα xiaomi....βαλτε Ελβετια-Ηπα για κομα καλητερα εαν θελετα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν νομίζω να έχει διαφορά το India από το USA ή το Switzerland για τα θέματα... Μετά το ξαναγυρνάς σε Ελλάδα και όλα καλά...

 

Το X2 ήταν Lenovo και είχε ένα θέμα με την κάμερα... Έξι μήνες έκανε να έρθει πίσω, όπως και το Jiayu.

 

Στα Jiayu πήρα ένα σωρό, ειδικά σε φίλους, μόνο το δικό μου είχε πρόβλημα...

 

Ούτε καν ρούχα ή παπούτσια δεν αγοράζω πλέον απ' έξω. Γιατί μου έτυχε κάτι adidas bounce από UK να είναι καλή απομίμηση...

Μόνο από sportsdirect κάνα Karimor αγοράζω σε ρούχα και παπούτσια...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για τα θεματα κτλ,υπαρχει σχετικο stop για καποιες χωρες οπως το Ελλαδισταν σε ολα σχεδον τα xiaomi....βαλτε Ελβετια-Ηπα για κομα καλητερα εαν θελετα.

 

Oi ROM και γενικότερες ρυθμίσεις είναι ίδιες δλδ και διαφέρει μόνο η πρόσβαση σε επιπλέον/δευτερεύον λογισμικό;

 

Γιατί νομίζω ότι είχα διαβάσει για μικρότερη στάθμη ήχου για χώρες της ΕΕ;

 

Πριν το πάρω είχα διαβάσει σκόρπια τέτοια σχόλια, αλλά πουθενά δεν βρήκα στο ΧΔΑ συγκεντρωτική λίστα ή κάτι τέτοιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΠΕΞ

 

Θέμα με τις ειδοποιήσεις...η λυχνία ειδοποίησης εκεί που είναι βασικά δεν είναι χρήσιμη...παρόλαυτά, βρίσκω προβληματικό ότι το λαμπάκι σταματάει να αναβοσβήνει - για ειδοποιήσεις που ήρθαν ενώ η οθόνη είναι κλειστή - μόλις ξεκλειδωθεί το τηλέφωνο, ανεξάρτητα αν ο χρήστης πάτησε ή όχι στις ειδοποιήσεις...

 

Γενικά το ΜIUI μού φαίνεται κατώτερο από το αντίστοιχο της Huawei / Honor.

Link to comment
Share on other sites

Oi ROM και γενικότερες ρυθμίσεις είναι ίδιες δλδ και διαφέρει μόνο η πρόσβαση σε επιπλέον/δευτερεύον λογισμικό;

 

Γιατί νομίζω ότι είχα διαβάσει για μικρότερη στάθμη ήχου για χώρες της ΕΕ;

 

Πριν το πάρω είχα διαβάσει σκόρπια τέτοια σχόλια, αλλά πουθενά δεν βρήκα στο ΧΔΑ συγκεντρωτική λίστα ή κάτι τέτοιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΠΕΞ

 

 

Θέμα με τις ειδοποιήσεις...η λυχνία ειδοποίησης εκεί που είναι βασικά δεν είναι χρήσιμη...παρόλαυτά, βρίσκω προβληματικό ότι το λαμπάκι σταματάει να αναβοσβήνει - για ειδοποιήσεις που ήρθαν ενώ η οθόνη είναι κλειστή - μόλις ξεκλειδωθεί το τηλέφωνο, ανεξάρτητα αν ο χρήστης πάτησε ή όχι στις ειδοποιήσεις...

 

Γενικά το ΜIUI μού φαίνεται κατώτερο από το αντίστοιχο της Huawei / Honor.

 

Εαν το μαθεις το μαυι κανεις οτι θες,πειραζεις τα παντα.Το φερνεις στα μετρα σου,στα χουα οχι τοσο πολυ.

Εαν δεν το μπορεις να το μαθεις δωστο το κντ και παρε κατι σε χουα.

Βαλτο ελβεται και ξεχνα το μετα.Σε ολα αυτο κανω απο την αρχη.

 

Amoled οθονη εχεις,οποτε βαλε το παρακατω και ξεχνα το nl.....

https://apkpure.com/noled/com.led.notify

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν το μαθεις το μαυι κανεις οτι θες,πειραζεις τα παντα.Το φερνεις στα μετρα σου,στα χουα οχι τοσο πολυ.

Εαν δεν το μπορεις να το μαθεις δωστο το κντ και παρε κατι σε χουα.

Βαλτο ελβεται και ξεχνα το μετα.Σε ολα αυτο κανω απο την αρχη.

 

Amoled οθονη εχεις,οποτε βαλε το παρακατω και ξεχνα το nl.....

https://apkpure.com/noled/com.led.notify

 

Μην το ρίξουμε σε αυτό το μηδενισμό, με τη πρώτη σύγκριση..."αν δεν σ' αρέσει αυτό στο κινητό πούλα το και πήγαινε στο Χ".

 

Τί είναι να "μάθω" επί του συγκεκριμένου ζητήματος;

Υπάρχει ρύθμιση στο MIUI που ορίζει πότε ακριβώς θα σβήνει η ειδοποίηση, πχ με το άνοιγμα του κινητού ή με συγκεκριμένη ενέργεια για συγκεκριμένη ειδοποίηση;

αν ναι, μετά χαρας να τη μάθω.

 

Η εφαρμογή δεν έχει ενημερωθεί εδώ και 1 χρόνο, αποσύρθηκε λόγω αιτήματος για περισσότερα δικαιώματα από εκείνα που θα απαιτούσε η λειτουργία του, στο XDA διαβάζω για θέματα με διάφορα κινητά , αδυναμία χρήσης όταν το κινητό μπαίνει σε sleep...

Δεν θα το προτιμούσα να χρησιμοποιήσω 3η εφαρμογή για κάτι τέτοιο...θα το δοκιμάσω και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις από το κινητό είναι πολύ καλές, για την μπαταρία δεν έχω άποψη ακόμα γιατί λόγω δουλειάς δεν το έχω δουλέψει πολύ. Εντύπωση μου έκανε πάντως το ακουστικό του! Ακούς πεντακαθαρα! Απλά πιστεύω ότι έχουν παραγινει μεγάλα πλέον τα smartphone, θα το προτιμούσα μια ιδέα πιο μικρό
Link to comment
Share on other sites

Για προτείνετε θήκες να δούμε τι το φοράτε με ενδιαφέρει κύριός να είναι όμορφες όχι πολύ ογκώδες και να προστατεύει την κάμερα. :mobile:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω συσκευή από το εξωτερικό με πάνω από 150.00 €. Δεν την ξαναπατάω όπως με το Jiayu G4A και το X2 που έμεινα κάνα εξάμηνο χωρίς κινητά. Δύο χρόνια εγγύηση είναι επιλογή πλέον και ανάγκη.

 

Καμιά καλή θήκη για το κινητό υπάρχει; Ανθεκτική και λεπτή από αυτές τις διάφανες, αλλά να προστατεύει την οθόνη. Πήρα μια μεταλλική μαγνητική αλλά υπάρχει θέμα με την κάμερα, την εμποδίζει. Πήρα μια άλλη από καουτσούκ που είναι χοντροκομμένη και πάλι είχε θέμα η κάμερα αλλά την έκοψα στο σημείο και όλα καλά.

 

Πήρα και tempered glass να βάλω και από Δευτέρα να το βάλω σε λειτουργία.

Jiayu????:lol::lol::lol::p

Τι μάρκα είναι αυτή;

Δεκάδες Xiaomi από εξωτερικό και ποτέ κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μην το ρίξουμε σε αυτό το μηδενισμό, με τη πρώτη σύγκριση..."αν δεν σ' αρέσει αυτό στο κινητό πούλα το και πήγαινε στο Χ".

 

Τί είναι να "μάθω" επί του συγκεκριμένου ζητήματος;

Υπάρχει ρύθμιση στο MIUI που ορίζει πότε ακριβώς θα σβήνει η ειδοποίηση, πχ με το άνοιγμα του κινητού ή με συγκεκριμένη ενέργεια για συγκεκριμένη ειδοποίηση;

αν ναι, μετά χαρας να τη μάθω.

 

Η εφαρμογή δεν έχει ενημερωθεί εδώ και 1 χρόνο, αποσύρθηκε λόγω αιτήματος για περισσότερα δικαιώματα από εκείνα που θα απαιτούσε η λειτουργία του, στο XDA διαβάζω για θέματα με διάφορα κινητά , αδυναμία χρήσης όταν το κινητό μπαίνει σε sleep...

Δεν θα το προτιμούσα να χρησιμοποιήσω 3η εφαρμογή για κάτι τέτοιο...θα το δοκιμάσω και βλέπουμε.

 

Φιλε το προφανες ειναι οτι εαν κατι δεν σου κανει το αλλαζεις.

Αυτο κανω εγω τουλαχιστον.

Για εμενα εκει που ειναι το nl ειναι κομματακι δυσκοίλιο,γεγονος αυτο.

Και για αυτο προτεινα εφαρμογη,την οποια προφανως την περναω σε ολες μου της συσκευες,οσες ειναι με amoled τουλαχιστον.Και φυσικα εχω δοκιμασει,δεν προτεινω κατι με προβληματικο-υποπτο ιστορικο.

Τεσπα θα το δωσεις αμεσα παντως,καθως ειναι εξαιρετικη συσκευη,και για εμενα το απολυτο vfm στην κατηγορια του.

Για το μιυι εγραψα γενικα,οτι εχει πολλα να το φερεις στα μετρα σου.

Οσο για τα χουα κτλ,καλα ηταν οσο κρατησε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Jiayu????:lol::lol::lol::p

 

Τι μάρκα είναι αυτή;

 

Δεκάδες Xiaomi από εξωτερικό και ποτέ κανένα πρόβλημα!

Είχα jiayu g3s απίστευτο τηλέφωνο για την εποχή του και σκυλί από μπαταρία έβγαζα και 3 μέρες χαλαρά, αν δεν μου έσπαγε από πτώση μπορεί να δούλευε ακόμη. Την εποχή εκείνη είχε βγάλει αξιόλογες συσκευές και με πληθώρα custom rom.

 

Sorry για το off topic.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, εκτός από μπλε ανάβει κάποιο άλλο χρώμα στο Led;;

 

Το κινητό απλά τα σπάει! Μένει να δούμε τώρα και την αντοχή του σε βάθος χρόνου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για προτείνετε θήκες να δούμε τι το φοράτε με ενδιαφέρει κύριός να είναι όμορφες όχι πολύ ογκώδες και να προστατεύει την κάμερα. :mobile:

 

Εγώ έχω ήδη παραγγείλει αυτές τις δύο και τις περιμένω:

 

https://m.aliexpress.com/item/33037243565.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.33037243565&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=8026amp-XGdSMkUIBlgeKIA8g5PREQ1567901760500

 

https://m.aliexpress.com/item/33053393191.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.33053393191&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=8026amp-XGdSMkUIBlgeKIA8g5PREQ1567901760500

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Για προτείνετε θήκες να δούμε τι το φοράτε με ενδιαφέρει κύριός να είναι όμορφες όχι πολύ ογκώδες και να προστατεύει την κάμερα. :mobile:

 

Εγω εχω βάλει αυτά

https://www.smartfun.gr/index.php?route=product/product&product_id=4305

Και για κάμερες αυτο

https://www.smartfun.gr/index.php?route=product/product&product_id=4315

Link to comment
Share on other sites

https://s.click.aliexpress.com/e/EbdwCUO8

 

Έχω βάλει αυτή η οποία έχει ένα πλεονέκτημα , στα πλάγια εκεί που πιάνεις το κινητό είναι σαγρε για να μην γλιστράει. Πολύ καλή ποιότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια, εκτός από μπλε ανάβει κάποιο άλλο χρώμα στο Led;;

 

Το κινητό απλά τα σπάει! Μένει να δούμε τώρα και την αντοχή του σε βάθος χρόνου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ έχω ήδη παραγγείλει αυτές τις δύο και τις περιμένω:

 

https://m.aliexpress.com/item/33037243565.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.33037243565&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=8026amp-XGdSMkUIBlgeKIA8g5PREQ1567901760500

 

https://m.aliexpress.com/item/33053393191.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.33053393191&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=8026amp-XGdSMkUIBlgeKIA8g5PREQ1567901760500

 

 

https://s.click.aliexpress.com/e/EbdwCUO8

 

Έχω βάλει αυτή η οποία έχει ένα πλεονέκτημα , στα πλάγια εκεί που πιάνεις το κινητό είναι σαγρε για να μην γλιστράει. Πολύ καλή ποιότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://s.click.aliexpress.com/e/EbdwCUO8

 

Έχω βάλει αυτή η οποία έχει ένα πλεονέκτημα , στα πλάγια εκεί που πιάνεις το κινητό είναι σαγρε για να μην γλιστράει. Πολύ καλή ποιότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://s.click.aliexpress.com/e/EbdwCUO8

 

Έχω βάλει αυτή η οποία έχει ένα πλεονέκτημα , στα πλάγια εκεί που πιάνεις το κινητό είναι σαγρε για να μην γλιστράει. Πολύ καλή ποιότητα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

H Nillkin νομίζω πως είναι ικανοποιητική :)

 

https://www.aliexpress.com/item/33047926195.html?mb=3rd1JEjPrxAwBY6&srcSns=Copy%20to%20Clipboard&tid=white_backgroup_101&tt=sns_Copy&aff_platform=default&cpt=1567948938804&sk=EbdwCUO8&aff_trace_key=03447ee08299451684b8a01c3d15f2a3-1567948938804-09599-EbdwCUO8&businessType=ProductDetail&templateId=white_backgroup_101&platform=AE&terminal_id=bf223a8e9a0a41a4a37b4932e3d071b5

 

Και αυτήν ωραία δείχνει στην φώτο δεν ξέρω από κοντά πως φαίνεται αν την έχει κάποιος ας ανεβάσει μια φώτο να την δούμε.

 

https://www.aliexpress.com/item/33053393191.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.33053393191&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=8026amp-XGdSMkUIBlgeKIA8g5PREQ1567901760500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω λίγο αν έχει κάνει κάποιος μετάβαση στο mi 9t απο pocophone f1 και πως του φάνηκε η αλλαγή απο 845 σε 730?

Έχω το poco 128gb 6 μήνες τώρα αλλά από την μέρα που είδα το mi9t το ήθελα σαν τρελός λόγω εμφάνισης οθόνης κτλ. Περίμενα να δω που θα παίξει το pro με τον 855 αλλά μου είναι ακριβό για μένα και να πω επίσης ότι δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

Οπότε σήμερα το παρήγγειλα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω λίγο αν έχει κάνει κάποιος μετάβαση στο mi 9t απο pocophone f1 και πως του φάνηκε η αλλαγή απο 845 σε 730?

 

Έχω το poco 128gb 6 μήνες τώρα αλλά από την μέρα που είδα το mi9t το ήθελα σαν τρελός λόγω εμφάνισης οθόνης κτλ. Περίμενα να δω που θα παίξει το pro με τον 855 αλλά μου είναι ακριβό για μένα και να πω επίσης ότι δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

 

Οπότε σήμερα το παρήγγειλα χαχα

Πόσο το παραγγειλες ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω λίγο αν έχει κάνει κάποιος μετάβαση στο mi 9t απο pocophone f1 και πως του φάνηκε η αλλαγή απο 845 σε 730?

Έχω το poco 128gb 6 μήνες τώρα αλλά από την μέρα που είδα το mi9t το ήθελα σαν τρελός λόγω εμφάνισης οθόνης κτλ. Περίμενα να δω που θα παίξει το pro με τον 855 αλλά μου είναι ακριβό για μένα και να πω επίσης ότι δεν παίζω καθόλου παιχνίδια.

Οπότε σήμερα το παρήγγειλα χαχα

 

Μια χαρα θα εισαι με τον 730.εξαιρετικος επεξεργαστης σε ολα τα επειπεδα.

Βιαστηκες νομιζω.παιζει προσφορα απο eshop 330 το 128 με 2 χρονια εγγυηση εαν ειδα καλα.

Τα 60 ευρο διαφορα αξιζουν και με το παραπανω να το επαιρνες απο εδω θεωρω και να το εχεις την επομενη μερα και με 2 χρονια εγγυηση.

Τεσπα καλομιλητο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω:

Φορτιζω το τηλεφωνο και καποια στιγμη η μπαταρια λεει 100% αλλα εξακολουθει να εχει το σηματακι του κεραυνου οτι φορτιζει.

Αυτο σημαινει οτι φορτιστηκε πληρως ?

Η' πρεπει να περιμενω εως οτου να δω κατι αλλο π.χ " πληρως φορτισμενο" ?

Edited by periptero
Link to comment
Share on other sites

Jiayu????:lol::lol::lol::p

Τι μάρκα είναι αυτή;

Δεκάδες Xiaomi από εξωτερικό και ποτέ κανένα πρόβλημα!

 

Το 2012 - 2014 έβγαζε εκπληκτικά κινητά για την τιμολόγησή τους. Δύο μοντέλα έχω πάρει. Το G4A και το G4s. Τέλειες οθόνες στις 4.7". Το δεύτερο πέντε χρόνια μετά λειτουργεί ακόμα, το έχει φίλος... Σταμάτησε να υπάρχει σαν εταιρεία το 2016. Βγήκαν δεκάδες custom roms για τα μοντέλα της...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω:

Φορτιζω το τηλεφωνο και καποια στιγμη η μπαταρια λεει 100% αλλα εξακολουθει να εχει το σηματακι του κεραυνου οτι φορτιζει.

Αυτο σημαινει οτι φορτιστηκε πληρως ?

Η' πρεπει να περιμενω εως οτου να δω κατι αλλο π.χ " πληρως φορτισμενο" ?

 

Βγαλτο ειναι οκ στο 100%.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα εισαι με τον 730.εξαιρετικος επεξεργαστης σε ολα τα επειπεδα.

Βιαστηκες νομιζω.παιζει προσφορα απο eshop 330 το 128 με 2 χρονια εγγυηση εαν ειδα καλα.

Τα 60 ευρο διαφορα αξιζουν και με το παραπανω να το επαιρνες απο εδω θεωρω και να το εχεις την επομενη μερα και με 2 χρονια εγγυηση.

Τεσπα καλομιλητο.

 

Θα τσεκάρεις που είδες αυτή την προσφορά; Στο site αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 369

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρεις που είδες αυτή την προσφορά; Στο site αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 369[/QUOT

Βάλε αυτό το κουπόνι

BG89T6C

Δεν ξέρω αν δουλεύει ακόμα δεν μπορώ να το δοκιμάσω γιατί ήδη το χρησιμοποίησα

 

Όπα σόρρυ νόμιζα έλεγες για το banggood

Link to comment
Share on other sites

Θα τσεκάρεις που είδες αυτή την προσφορά; Στο site αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 369

 

Σε email μου ηρθε η προσφορα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...