Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κουπονι για 6/64 από banggood πιο κάτω από 243€ έχει δει κανένας ? :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κουπονι για 6/64 από banggood πιο κάτω από 243€ έχει δει κανένας ? :confused:

 

Συνήθως τα κουπόνια είναι ίδια πα του όπου και να τα δεις

Οπότε ότι έχεις βρει αυτό είναι !!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω αν υποστηρίζεται στο mi 9t το mi roaming εδώ στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει καταφέρει κάποιος να πληρώσει ανέπαφα με το κινητό σε POS?

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό αν ξέρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό αν ξέρει κάποιος.

 

Νομίζω αυτό είναι θέμα τράπεζας, οι οποίες δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα στην Ελλάδα ακόμα. Το έψαξα και νομίζω μόνο η HSBC έχει τέτοια δυνατότητα, άρα δεν είναι πρόβλημα συσκευής και NFC.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνήθως τα κουπόνια είναι ίδια πα του όπου και να τα δεις

Οπότε ότι έχεις βρει αυτό είναι !!

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν κ δεν είμαι άσχετος γενικά, μου έγραψε κάποιος ότι υπάρχει σχετικό post με το πως μπορεί κάποιος να παραγγείλει από κινέζικα sites με κουπόνια, όσο αφορά τις ασφάλειες, τον τρόπο παράδοσης κτλ. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως ακριβώς ψάχνω αυτό το post στο forum; Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό είναι θέμα τράπεζας, οι οποίες δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα στην Ελλάδα ακόμα. Το έψαξα και νομίζω μόνο η HSBC έχει τέτοια δυνατότητα, άρα δεν είναι πρόβλημα συσκευής και NFC.

 

H Alpha Bank έχει το Tap&Pay που θεωρητικά πρέπει να δουλεύει (δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα). Διάβασα όμως σε διάφορα forums ότι αντιμετωπίζουν πρόβλημα στις συναλλαγές μέσω NFC με το συγκεκριμένο μοντέλο, γι' αυτό και η ερώτηση.

 

Υπάρχει ανεπίσημος τρόπος να παίξει το Google Pay στην Ελλάδα (με Revolut για παράδειγμα), αλλά προϋποθέτει την εγκατάσταση της εφαρμογής από appmirror και το ψιλοφοβάμαι για εφαρμογές που αφορούν κάρτες και πληρωμές.

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, αν κ δεν είμαι άσχετος γενικά, μου έγραψε κάποιος ότι υπάρχει σχετικό post με το πως μπορεί κάποιος να παραγγείλει από κινέζικα sites με κουπόνια, όσο αφορά τις ασφάλειες, τον τρόπο παράδοσης κτλ. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως ακριβώς ψάχνω αυτό το post στο forum; Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Μάλλον εννοείς αυτό το topic.

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή σήμερα της συσκευής.μετα από 14 ημέρες από BG. Νομίζω ότι πρόκειται για μια πολύ καλή αγορά.Η θήκη που περικλείεται είναι ότι καλύτερο πιστεύω λεπτή δεν χοντραινει την συσκευή.ειναι ματ γάτα να μην γλιστράει πραγματικά δεν θα ψάξω για δεύτερη διαφορετική θήκη.Αν κάποιος κάτοχος δεν είναι του γούστου του και αγόρασε έξτρα θήκες ευχαρίστως να την αγοράσω ώστε να έχω backup μόλις η δική μου φθαρεί.

Εννοείται έχουν παραγγελθεί τζαμακια αλλά μέχρι να έρθουν η συσκευή δεν βγαίνει από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό αν ξέρει κάποιος.

 

Η λύση παιδιά βρέθηκε, απλά κάντε την ρύθμιση στο τρόπο πληρωμής του NFC που λέει εδώ: https://c.mi.com/thread-2123080-1-0.html :)

Πλέον το παίρνει άμεσα σαν ανέπαφη κάρτα και πιο γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ χθες το 6/128 σε μπλε χρώμα.. επιτέλους αυτό που πάντα ήθελα ένα κινητό όλο οθόνη χωρίς notch σταγόνες κτλ.

Το κινητό είναι πανέμορφο η οθόνη τέλεια οι κάμερες με gcam τέλειες και το κινητό πάει σφαίρα.

Σε σχέση με το Poco που είχα μέχρι χθές δεν καταλαβαίνω διαφορά σε επεξεργαστή στην χρήση που κάνω (δεν παίζω παιχνίδια).

Η μπαταρία μου φαίνεται λίγο καλύτερη από το Poco το ίδιο και οι κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει tempered glass, το οποίο να το καλύπτει από άκρη σε άκρη και να είναι τελείως διάφανο; Εγώ χρησιμοποιώ αυτό - https://m.aliexpress.com/item/33039683848.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.33039683848&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=1881amp-XGdSMkUIBlgeKIA8g5PREQ1569358482079 - αλλά, ενώ δεν αφήνει κενά στο πλάι, παρόλα αυτά έχει ένα μαύρο πλαίσιο με αποτέλεσμα να κρύβει μέρος της οθόνης! Γύρω στο ένα χιλιοστό γύρω γύρω! Ίσως και λίγο παραπάνω! Είναι κρίμα να έχεις κινητό με ελάχιστα bezels και να μην υπάρχει tempered glass να προστατεύει και να αναδεικνύει την οθόνη ταυτόχρονα!
Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Η λύση παιδιά βρέθηκε, απλά κάντε την ρύθμιση στο τρόπο πληρωμής του NFC που λέει εδώ: https://c.mi.com/thread-2123080-1-0.html :)

Πλέον το παίρνει άμεσα σαν ανέπαφη κάρτα και πιο γρήγορα!

 

Έχεις κατεβάσει το Google Pay από το appmirror; Είναι ασφαλές;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται έχουν παραγγελθεί τζαμακια αλλά μέχρι να έρθουν η συσκευή δεν βγαίνει από το σπίτι.

 

Τα τζαμάκια χαλάνε όλη την αίσθηση... :geek:

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το NOTIFYBUDDY για led ειδοποίησης πάνω στην οθόνη? Εμένα λειτουργεί για λίγο και μετά τίποτα.

 

Δώσε δικαιώματα,έχω δώσει και πιο πίσω εφαρμογή πού δουλειά άψογα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ποια έκδοση Gcam έχετε;

Τόσο καιρό ειμαι με την βασική αλλά δεν βγάζω ιδιαίτερα πολλές φωτό το βράδυ.

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Δώσε δικαιώματα,έχω δώσει και πιο πίσω εφαρμογή πού δουλειά άψογα.
Την noled λες; δουλεύει όντως,αλλά εμένα με χάλασε ότι για να μπεις να δεις το μήνυμα, πρέπει να πατήσεις σε συγκεκριμένο σημείο πάνω στην οθόνη, ενώ με ένα απλό double tap ή σύρσιμο οπουδήποτε θα βόλευε περισσότερο. Γι αυτόν και μόνο τον λόγο δεν με βόλεψε και χρησιμοποιώ άλλη
Link to comment
Share on other sites

Την noled λες; δουλεύει όντως,αλλά εμένα με χάλασε ότι για να μπεις να δεις το μήνυμα, πρέπει να πατήσεις σε συγκεκριμένο σημείο πάνω στην οθόνη, ενώ με ένα απλό double tap ή σύρσιμο οπουδήποτε θα βόλευε περισσότερο. Γι αυτόν και μόνο τον λόγο δεν με βόλεψε και χρησιμοποιώ άλλη

 

Για να μπω να το δω προφανως και ξεκλειδωνω την συσκευη.

Εγω τουλαχιστον.Το θεμα ειναι οτι δουλευει 100%

Οποτε οτι βολευει τον καθενα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ποια έκδοση Gcam έχετε;

Τόσο καιρό ειμαι με την βασική αλλά δεν βγάζω ιδιαίτερα πολλές φωτό το βράδυ.

 

Στις πρωϊνές φωτό δεν θα δεις διαφορά. Στις δε νυχτερινές, κτγμ οι gcam για το Mi 9 (το απλό, το T, το T Pro) για την ώρα δεν είναι πολύ καλές και δεν κάνουν σπουδαία διαφορά, όπως κάνουν στο Redmi Note 7 πχ.

Link to comment
Share on other sites

Στις πρωϊνές φωτό δεν θα δεις διαφορά. Στις δε νυχτερινές, κτγμ οι gcam για το Mi 9 (το απλό, το T, το T Pro) για την ώρα δεν είναι πολύ καλές και δεν κάνουν σπουδαία διαφορά, όπως κάνουν στο Redmi Note 7 πχ.

 

Aνεβασε μας δειγματα να δουμε διοφορες εαν θες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 10.3.15.0

 

Σε εμένα σήμερα το πρωί ήρθε ένα μίνι-εγκεφαλικό. Το κινητό όταν ξύπνησα ήταν νεκρό. Πατάω το power για 10 δευτερόλεπτα, bootάρει και ξαφνικά αντικρίζω το τίποτα. Λείπουν όλες οι εφαρμογές, οι επαφές-κλήσεις, μερικές ρυθμίσεις και γενικά έχει γυρίσει σε στοκ μορφή. Μεγάλη απογοήτευση.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα σήμερα το πρωί ήρθε ένα μίνι-εγκεφαλικό. Το κινητό όταν ξύπνησα ήταν νεκρό. Πατάω το power για 10 δευτερόλεπτα, bootάρει και ξαφνικά αντικρίζω το τίποτα. Λείπουν όλες οι εφαρμογές, οι επαφές-κλήσεις, μερικές ρυθμίσεις και γενικά έχει γυρίσει σε στοκ μορφή. Μεγάλη απογοήτευση.

 

Ολα αυτα χωρις να εχεις κανει το παραμικρο εσυ?

Ποια συσκευη εχεις με ποια rom,απο που ειναι αγορασμενο?

Φιλος την επαθε ετσι,σε αλλη συσκευη βεβαια,το ειχε δωσει στον μικρο και του το......καθαρισε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...