Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol::lol:

Πρώτη φορά ακούω τέτοια κοτσάνα!

Κι εγώ με 45% την εκανα, όπως λέει και πιο πάνω δεν θα σε άφηνε καν να την κάνεις η ίδια συσκευή.

btw, είναι πολύ ευαίσθητο το γυροσκόπιο του, γίνεται να ρυθμιστεί να μην είναι τόσο;

 

Επιβεβαιώνω και εγώ, για το γυροσκόπιο πως είναι ευαίσθητο. Η περιστροφή γίνεται με μικρές κλίσεις τής συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια, με το συμπαθειο, ζητησα να μαθω τι ισχυει, δεν ζητησα ουτε κραξιμο για τον φιλο μου, ουτε τιποτα αλλο. Ενας γνωστος του προγραμματιστης εφαρμογων ετσι του ειχε πει και γι' αυτο ανησυχησε.

Ας το κλεισουμε εδω, ευχαριστω οσους απαντησαν και επικεντρωθηκαν στο ερωτημα μου.

 

Ακόμα χειρότερα που αυτό το είπε προγραμματιστής :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά στους κατόχους.

Όταν το τηλέφωνο είναι σε φόρτιση, ζεστενετε;

Οχι φιλε.Τι ακριβως εννοειις?

Φορτιζεις με το παρεχομενο φορτιστη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2 ημερες και 8 ωρες με την μπαταρια,και ειναι στο 50%.

Ολα αυτα με νορμαλ χρηση,τι αλλο θελετε.....:)

Screenshot-2019-09-15-17-47-21-385-com-miui-securitycenter.png

 

Screenshot-2019-09-15-17-47-25-301-com-miui-securitycenter.png

 

Screenshot-2019-09-15-17-47-30-599-com-miui-securitycenter.png

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Wifi 0% 2 ολόκληρες μέρες βλέπω...θα δοκιμάσω και γω που δεν βγάζω ποτέ παραπάνω από 2 μέρες με απλό σερφαρισμα μονο
Link to comment
Share on other sites

Wifi 0% 2 ολόκληρες μέρες βλέπω...θα δοκιμάσω και γω που δεν βγάζω ποτέ παραπάνω από 2 μέρες με απλό σερφαρισμα μονο

 

0,1% δειχνει τωρα για την ακριβεια,αναφερω νορμαλ χρηση.

Εξαιρετικη διαχείριση της μπαταριας.

Και ο 730 αν και με αριστη συμπεριφορα-ταχυτητα δεν ζητα πολλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε.Τι ακριβως εννοειις?

 

Φορτιζεις με το παρεχομενο φορτιστη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2 ημερες και 8 ωρες με την μπαταρια,και ειναι στο 50%.

 

Ολα αυτα με νορμαλ χρηση,τι αλλο θελετε.....:)

 

Screenshot-2019-09-15-17-47-21-385-com-miui-securitycenter.png

 

 

 

Screenshot-2019-09-15-17-47-25-301-com-miui-securitycenter.png

 

 

 

Screenshot-2019-09-15-17-47-30-599-com-miui-securitycenter.png

Πως το κάνετε ακριβός αυτό? Εγώ 4 ώρες και 30 λεπτα δεν έχω ξεπεράσει με καμία συσκευή είτε μεν1000 ευρώ είτε με 100 ευρω

Χρήση 24/24 4g φως 100% nfc/Bluetooth (με δύο συσκευές επάνω ακουστικά και watch) location 24/24 wifi 24/24 για να συνδέεται όπου έχει wifi μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνετε ακριβός αυτό? Εγώ 4 ώρες και 30 λεπτα δεν έχω ξεπεράσει με καμία συσκευή είτε μεν1000 ευρώ είτε με 100 ευρω

Χρήση 24/24 4g φως 100% nfc/Bluetooth (με δύο συσκευές επάνω ακουστικά και watch) location 24/24 wifi 24/24 για να συνδέεται όπου έχει wifi μόνο του

 

Το ιδιο εχει και η κορη μου σε αυτο,εκτος απο το wifi-gps που το ανοιγει σπανια.

Ιδιους χρονους εχω και στο note 10+ περιπου.

Αναιβασε ενα ss να δουμε τι εχεις.

Ολα ειναι αναλογα την χρηση-συσκευη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εχει και η κορη μου σε αυτο,εκτος απο το wifi-gps που το ανοιγει σπανια.

 

Ιδιους χρονους εχω και στο note 10+ περιπου.

 

Αναιβασε ενα ss να δουμε τι εχεις.

 

Ολα ειναι αναλογα την χρηση-συσκευη.

Τώρα δεν έχω αυτό έχω note 10+ που μάλλον θα γίνει και μόνημη μου συσκευή μόλις πάει 10% μπαταρία θα σας το ανεβάσω (φαντάσου σήμερα δεύτερη φορά το φόρτισα)

 

Συνήθος έχω στο υλικό οθόνη 65 70% μετά πάει Firefox στο λογισμικό (η chrome ανάλογα με την συσκευή) ένα 12 με 15 % και μετά κάτι που ονομάζεται ετοιμότητα κυψέλης κάπου στα 5 με 6 % και μετά ότι άλλο έχει είναι 1 με 1.5%

 

Πάνω κάτω την ίδια αυτονομία έχω με το xs max (πάντα έχω android και ios)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν έχω αυτό έχω note 10+ που μάλλον θα γίνει και μόνημη μου συσκευή μόλις πάει 10% μπαταρία θα σας το ανεβάσω (φαντάσου σήμερα δεύτερη φορά το φόρτισα)

 

Συνήθος έχω στο υλικό οθόνη 65 70% μετά πάει Firefox στο λογισμικό (η chrome ανάλογα με την συσκευή) ένα 12 με 15 % και μετά κάτι που ονομάζεται ετοιμότητα κυψέλης κάπου στα 5 με 6 % και μετά ότι άλλο έχει είναι 1 με 1.5%

 

Πάνω κάτω την ίδια αυτονομία έχω με το xs max (πάντα έχω android και ios)

 

Ποτε μην αφηνεις την μπαταρια στο 10%.ταλαίπωρης την συσκευη σου ασκοπα,και την βαζεις σε mode αναγκης που δεν ειναι καλο για την μπαταρια.

Το 10ρι με το μηλο στην πλατη της κυριας μου το περιμενα καλυτερο να πω την αληθεια.

Τελος παντων ειμαι και εκτος θεματος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μην αφηνεις την μπαταρια στο 10%.ταλαίπωρης την συσκευη σου ασκοπα,και την βαζεις σε mode αναγκης που δεν ειναι καλο για την μπαταρια.

 

Το 10ρι με το μηλο στην πλατη της κυριας μου το περιμενα καλυτερο να πω την αληθεια.

 

Τελος παντων ειμαι και εκτος θεματος.

Το ξέρω (αυτή είναι η δουλειά μου) αλλα αδιάφορο καθος κάθε 12 μήνες αλλάζω το κινιτο και το παλιό πάει δώρο

Και το ποιο συμαντικο και να θέλω να μην την φτάσω δεν γίνεται ειδικά όταν μπαίνει Hotspot για laptop και φάω 2 3 gb data χρειάζομαι έως και 3 φορές πρίζα και πολλές φορές δεν μπορώ να την βρω

 

Δεν είναι θέμα του max η χρήση μου φτάει με ίδια συσκευή συνάδελφος βγάζει δύο μέρες και κάτι λίγο (άλλη χρήση)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω (αυτή είναι η δουλειά μου) αλλα αδιάφορο καθος κάθε 12 μήνες αλλάζω το κινιτο και το παλιό πάει δώρο

Και το ποιο συμαντικο και να θέλω να μην την φτάσω δεν γίνεται ειδικά όταν μπαίνει Hotspot για laptop και φάω 2 3 gb data χρειάζομαι έως και 3 φορές πρίζα και πολλές φορές δεν μπορώ να την βρω

 

Δεν είναι θέμα του max η χρήση μου φτάει με ίδια συσκευή συνάδελφος βγάζει δύο μέρες και κάτι λίγο (άλλη χρήση)

 

Φιλε με αυτα που γραφεις ειναι λογικα τα νουμερα που βλεπεις,τι γραφουμε τωρα....:blink:

To καλυτερο κινητο,με την καλυτερη μπαταρια,με την καλυτερη διαχείριση να εχεις τα ιδια αποτελεσμα θα εχεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με αυτα που γραφεις ειναι λογικα τα νουμερα που βλεπεις,τι γραφουμε τωρα....:blink:

 

To καλυτερο κινητο,με την καλυτερη μπαταρια,με την καλυτερη διαχείριση να εχεις τα ιδια αποτελεσμα θα εχεις.

Το ξέρω δεν παραπονιέμαι απλά σας ζηλεύω που δεν κινηγατε την Μπριζα όλη την μέρα τπτ περρισωτερο τπτ λιγότερο
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω δεν παραπονιέμαι απλά σας ζηλεύω που δεν κινηγατε την Μπριζα όλη την μέρα τπτ περρισωτερο τπτ λιγότερο

Νομίζω ότι με ένα powerbank θα βγάζεις άνετα την ημέρα σου χωρίς άγχος αν θα βρεις πρίζα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με ένα powerbank θα βγάζεις άνετα την ημέρα σου χωρίς άγχος αν θα βρεις πρίζα...

 

δεν παιζει δυο κινητά ξαποστειλα ετσι... χρήση και φόρτιση μου ξέκαναν δυο συσκευές λόγο υπερθέρμανσης

για την ωρα τα βγαζω με δυο συσκευές μαζι μου και μάλλον για πολλά χρόνια ακόμη ετσι θα ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο μου έχει εξαφανιστεί το γραφικό με το δακτυλικό όταν είναι κλειστή η οθόνη, τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο μου έχει εξαφανιστεί το γραφικό με το δακτυλικό όταν είναι κλειστή η οθόνη, τι παίζει;

 

Μετα απο καποια δευτερα χάνετε και μολις ακουμπησεις την οθονη ξανα,η κουνήσεις την συσκευη,εμφανιζεται.

Αυτο δεν σου κανει?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποια δευτερα χάνετε και μολις ακουμπησεις την οθονη ξανα,η κουνήσεις την συσκευη,εμφανιζεται.

Αυτο δεν σου κανει?

 

Μου το έκανε αλλά τώρα ούτε έτσι μου το εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας Nova launcher; Δεν λειτουργεί η εμφάνιση δακτυλικου αποτυπώματος με το που σηκώνεται το κινητό,πρέπει να πατήσω δύο φορές την οθόνη για να εμφανιστεί.ενώ είναι επιλεγμένη η ρύθμιση. Μήπως χάνεται αυτή η δυνατότητα άμα μπει άλλος launcher.

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αν ήταν θα είχε έρθει

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει μόνο το PRO στα 498,89, τιμή από το you.gr. Στο E-shop έχει το απλό στα 349 με 2 χρόνια εγγύηση. Edited by ippotis
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει μόνο το PRO στα 498,89, τιμή από το you.gr. Στο E-shop έχει το απλό στα 349 με 2 χρόνια εγγύηση.
Και σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες στην ίδια τιμή. Φυσικά αν θες μπλε θα περιμένεις έχουν εξαφανιστεί....

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας Nova launcher; Δεν λειτουργεί η εμφάνιση δακτυλικου αποτυπώματος με το που σηκώνεται το κινητό,πρέπει να πατήσω δύο φορές την οθόνη για να εμφανιστεί.ενώ είναι επιλεγμένη η ρύθμιση. Μήπως χάνεται αυτή η δυνατότητα άμα μπει άλλος launcher.

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω αν ο Nova "κάθεται" καλά στο τηλέφωνο ή αν κάνει νούμερα. Σε όλα τα Xiaomi μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα. Θα έχω εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω αν ο Nova "κάθεται" καλά στο τηλέφωνο ή αν κάνει νούμερα. Σε όλα τα Xiaomi μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα. Θα έχω εδώ;

 

Μια χαρά μέχρι τώρα, δαχτυλικό λειτουργεί άψογα και γενικά κάθεται καλά, πολύ ελαφρύς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aida64 > Thermal: nvm-therm-adc, pm6150-ibat-lvl0, pm6150-ibat-lvl1, lmh-dcvs-00, lmh-dcvs-01

 

...τί θερμοκρασίες σάς δείχνουν;

 

Βρήκα κι ένα σχετικο νήμα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...