Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα το mi 9t pro σε λευκο 6/128 και ειναι global.

Δεν το πήρα απο το Σκρουτζ αλλα απο ενα μικρο μαγαζάκι με δυο χρονια εγγύηση στα 400 ευρώ.

Στις μεγάλες αλυσίδες μου είπαν ολοι οτι δεν βγαίνει σε λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το mi 9t pro σε λευκο 6/128 και ειναι global.

Δεν το πήρα απο το Σκρουτζ αλλα απο ενα μικρο μαγαζάκι με δυο χρονια εγγύηση στα 400 ευρώ.

Στις μεγάλες αλυσίδες μου είπαν ολοι οτι δεν βγαίνει σε λευκό.

 

Μήπως μπορείς να το πεις μπας και το τσιμπήσουμε και εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καμία φτηνή διάφανη tpu θήκη εχετε να προτείνετε?βλακεία τώρα της σιαομι που έβαλε μέσα μαύρη...τι το πήρα μπλέ...όχι σιλικόνη .... λερώνει γρήγορα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

η καλύτερη σχέση τιμής με προστασία του κινητού και διάφανη:

https://www.skroutz.gr/s/19537172/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-%CE%A3%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-Xiaomi-Mi-9T.html

Link to comment
Share on other sites

αυτές οι Spigen κιτρινίζουν γρήγορα και είναι και ακριβές

έχει κάποιος την nilkin?

βρήκα και ποιο φθηνές στο bangood....

https://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=25564&ref=bestprice.gr

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχω και την Nilkin και την Spigen.

H spigen είναι πιό διάφανη γι΄αυτό και στην πρότεινα.

Όσο για το κιτρίνισμα,ή πιό γρήγορα θα έχεις αλλάξει κινητό ή δίνεις μια φορά τον χρόνο 10 ευρώ για θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την νιλλκιν εγώ

Τέλεια εφαρμογή

Την πήρα σε smoke για να μην γίνει κίτρινη

και πως θα φαίνεται το μπλέ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και την Nilkin και την Spigen.

H spigen είναι πιό διάφανη γι΄αυτό και στην πρότεινα.

Όσο για το κιτρίνισμα,ή πιό γρήγορα θα έχεις αλλάξει κινητό ή δίνεις μια φορά τον χρόνο 10 ευρώ για θήκη.

η διάφανη της Spigen είναι πιο διαφάνη από την ίδια της nilkin?

γιατί έχει και σε φυμε η nilkin

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είναι σε μπλε

Θα το κάνει λόγο πιο σκούρο

Εγώ έχω κόκκινο χρώμα

 

Θα το ήθελα βέβαια σε μπλε !!

Link to comment
Share on other sites

Δυο πραγματα θελω να ρωτησω

 

1. Γινετε η αρχικη οθονη να περιστρεφετε?

2. Ποιο προγραμμα να βαλω για εγγραφη κλησεων?

 

Ευχαριστω παρα πολυ.

 

Η έκδοση MIUI που έχεις δεν έχει προεγκατεστημένο για ηχογράφηση κλήσεων; Άν πάς στις κλήσεις και πατήσεις στις τρείς παυλίτσες κάτω αριστερά μέσα δεν εχει επιλογή ηχογράφησης κλήσεων;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση MIUI που έχεις δεν έχει προεγκατεστημένο για ηχογράφηση κλήσεων; Άν πάς στις κλήσεις και πατήσεις στις τρείς παυλίτσες κάτω αριστερά μέσα δεν εχει επιλογή ηχογράφησης κλήσεων;

το χουν κόψει σε EU rom,αν έχει αυτή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το χουν κόψει σε EU rom,αν έχει αυτή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Εγώ που έχω EU αλλα στο redmi note 7 υπάρχει κανονικά. λές να είναι σημάδι οτι θα το αφαιρέσουν τελείως σιγα σιγα γιατί θα θεωρείται πράνομο για υποκλοπή οπότε πάμε όλοι για κατάργηση στις επόμενες ενημερώσεις;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω EU αλλα στο redmi note 7 υπάρχει κανονικά. λές να είναι σημάδι οτι θα το αφαιρέσουν τελείως σιγα σιγα γιατί θα θεωρείται πράνομο για υποκλοπή οπότε πάμε όλοι για κατάργηση στις επόμενες ενημερώσεις;

ακριβώς,στις άλλες εκδοσεις έχει miui dialer,

εμείς έχουμε Google dialer

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις απιστευτα καλες. Επέλεξα το pro εναντι του απλού λογω του οτι παιζω αρκετα κ με δικαιωσε. Mπαταρια να πεφτει πολυ αργα ακομα και με ΜΠΟΛΙΚΟ gaming, οθονη καταπληκτικη με πολυ καλο touch responce, loading times ταχυτατα και ουτε ιχνος lag ή freeze ενώ παιζω. Συνδεθηκε ευκολα και γρηγορα με ακουστικα xiaomi και ξεκλειδωνει κανονικα με το amazfit verge στο close range (το αναφερω γτ ο αδερφος μου εχει το ιδιο ρολόι αλλα pocophone f1 και δεν του δουλευει παντα το ξεκλειδωμα). επισης φοβερη ποιοτητα ηχου στις κλήσεις.

 

Το μόνο αρνητικο που παρατηρησα, που μαλλον φταιει το vlc, ειναι οτι οταν ειχα τα bluetooth ακουστικα, ειχα μια καθυστερηση μεταξυ ηχου/εικονας σε σειρα που εβαλα να δω. δεν δοκιμασα βεβαια χωρις ακουστικα να δω τι ακριβως εφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.es%2Fulk%2Fitm%2F383097061184

 

Εγώ πήρα την παραπάνω σε μπλε σε συνδυασμό με μπλε χρώμα του κινητού κ ήρθε κουτί κ σχετικά γρήγορα.

 

Καλή εφαρμογή, Καλή προστασία στην πίσω κάμερα αλλά κ μπροστά. έχει το κατάλληλο "μάγουλο" ώστε να μην ακουμπάει στην επιφάνεια και είναι καλή ποιότητα σιλικόνης (τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε πρώτη φάση).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανένας καταφέρει να κατεβάσει το Google pay? Γενικά το nfc του κινητου παίζει στην Ευρώπη? Ευχαριστώ!

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανένας καταφέρει να κατεβάσει το Google pay? Γενικά το nfc του κινητου παίζει στην Ευρώπη? Ευχαριστώ!
Για google pay δεν ξέρω αλλά για το nfc με alpha bank δουλεύει άψογα .

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανένας καταφέρει να κατεβάσει το Google pay? Γενικά το nfc του κινητου παίζει στην Ευρώπη? Ευχαριστώ!

δεν παίζει ακόμα στη χώρα μας,κατέβασε το από apk mirror και τσεκαρε

επίσης το ράδιο σαν να μη παίζει και καλά,έχει παράσιτα και χαμηλή ένταση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα ψάξω να δω αν έχει κάτι ανάλογο η Πειραιώς καξ η revolut

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης ποιο είναι το βέλτιστο γυαλί με την καλύτερη εφαρμογή; να αγοράζω σιγά σιγά τα απαραίτητα πριν την έλευση του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει ακόμα στη χώρα μας,κατέβασε το από apk mirror και τσεκαρε

επίσης το ράδιο σαν να μη παίζει και καλά,έχει παράσιτα και χαμηλή ένταση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Το ράδιο όντως παίζει με παράσιτα. Είναι από τα λίγα που με ξενέρωσαν...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα λιγακι κ εγω το ραδιοφωνο με ακουστικα jbl κ περιοχη Πειραιας. Οντως σε καποιους σταθμους εχει λιγο χιονι. Δεν το παρατηρησα στους "μεγαλους" σταθμους. αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν εχει RDS(ετσι δεν λεγονται τα συντομα μηνυματα που περνανε στο καντραν του ραδιοφωνου απο τους σταθμους;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανένας καταφέρει να κατεβάσει το Google pay? Γενικά το nfc του κινητου παίζει στην Ευρώπη? Ευχαριστώ!
Μια και μένω στη Γερμανία εδώ και λίγους μήνες μπορώ να σου βεβαιώσω ότι το Google Pay παίζει μια χαρά για πληρωμές με NFC.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...