Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυο εκδόσεις έχουν Hype τον τελευταίο καιρό , αυτή https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog696/ και αυτή https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog641/

 

Από τις δύο ποια προτείνεις? Επίσης, έχεις γνώμη για την GCam 7.0?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι τιμή είχε ?

 

Μόνο για χθες, 389.99E.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Skroutz το έχω δει σε λευκό χρώμα, ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό; Είναι global ;

Νομίζω ότι λευκό είναι ποιο ωραίο από όλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Skroutz το έχω δει σε λευκό χρώμα, ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό; Είναι global ;

Νομίζω ότι λευκό είναι ποιο ωραίο από όλα.

 

Περίεργο, γιατί στο mi.com έχει μόνο τα 3 γνωστά χρώματα. Παίζει να είναι το K20 pro και να το πουλάνε ως 9T pro.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι λευκό είναι ποιο ωραίο από όλα.

άσπρο/μωβ σαν το s10 νομίζω

 

https://www.mi-store.se/en/smartphones/mi-9tpro/xiaomi-mi-9t-pro-128-gb-pearl-white

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Από τις δύο ποια προτείνεις? Επίσης, έχεις γνώμη για την GCam 7.0?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μόνο για χθες, 389.99E.

 

Η 7 gcam την εχω βάλει εγω δουλεύει απροβληματιστα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή σ προτείνω να την βάλεις.

Μέχρι στιγμής όμορφο τηλέφωνο κ καλή αναβάθμιση από το oneplus 3t μ αλλά πιστεύω η oneplus είναι πολύ μπροστά γενικά αλλά μας τα χάλασε με τις τιμές πλέον. Επίσης, έχω μερικές φορές θέμα στο σήμα για ίντερνετ για μερικά λεπτά δεν δουλεύει τίποτα κ μετά φτιάχνει.. Του έκανα επανεκκίνηση κ μέχρι στιγμής όλα καλά ελπίζω να μην συνεχιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Η gcam δουλεύει καλύτερα από τη μανισια;; Είναι καλύτερη και μέρα και νυχτα; Παίζουν όλες οι λειτουργίες; πχ slow motion ? Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η 7 gcam την εχω βάλει εγω δουλεύει απροβληματιστα μέχρι στιγμής είναι πολύ καλή σ προτείνω να την βάλεις.

Μέχρι στιγμής όμορφο τηλέφωνο κ καλή αναβάθμιση από το oneplus 3t μ αλλά πιστεύω η oneplus είναι πολύ μπροστά γενικά αλλά μας τα χάλασε με τις τιμές πλέον. Επίσης, έχω μερικές φορές θέμα στο σήμα για ίντερνετ για μερικά λεπτά δεν δουλεύει τίποτα κ μετά φτιάχνει.. Του έκανα επανεκκίνηση κ μέχρι στιγμής όλα καλά ελπίζω να μην συνεχιστεί.

 

Έβαλα την 7 και δουλεύει μια χαρά. Εγώ δεν έχω θέμα με το ίντερνετ, αλλά χάνω πολύ εύκολα σήμα στο 4g, σε σημεία της πόλης που με το Redmi Note 4 δεν είχα κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η gcam δουλεύει καλύτερα από τη μανισια;; Είναι καλύτερη και μέρα και νυχτα; Παίζουν όλες οι λειτουργίες; πχ slow motion ?

 

Τη μέρα η gcam αποδίδει πιο ρεαλιστικά χρώματα, αλλά αυτό είναι πιο πολύ θέμα προτίμησης. Η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη όσο σε άλλα κινητά.

Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού δεν υπάρχει σύγκριση, η gcam είναι καλύτερη.

Βίντεο καλύτερα με τη stock.

Slow motion δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία έχετε θεμα;; Μου φαίνεται ότι πέφτει σχετικά γρήγορα στην αναμονή τουλάχιστον το παρατήρησα και χωρίς κάρτες σιμ. Δεν έβαλα ακόμη. Σε αλλά κινητά το πολύ 2 % έχανα όλη μέρα. Σε αυτό πολύ περισσότερο.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού δεν υπάρχει σύγκριση, η gcam είναι καλύτερη.

.

αυτό δεν είναι και το ζητούμενο?

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία έχετε θεμα;; Μου φαίνεται ότι πέφτει σχετικά γρήγορα στην αναμονή τουλάχιστον το παρατήρησα και χωρίς κάρτες σιμ. Δεν έβαλα ακόμη. Σε αλλά κινητά το πολύ 2 % έχανα όλη μέρα. Σε αυτό πολύ περισσότερο.

 

Η αλήθεια είναι ότι φαίνεται να πέφτει σχετικά γρήγορα. Βέβαια, εγώ το έχω 2 μερες, οπότε σε μερικές φορτίσεις πιστεύω πως θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι φαίνεται να πέφτει σχετικά γρήγορα. Βέβαια, εγώ το έχω 2 μερες, οπότε σε μερικές φορτίσεις πιστεύω πως θα στρώσει.

Εγώ χωρίς κάρτα σιμ και με όλα κλειστά εκτός από συγχρονισμό και aod χάνω 3% σε 2 ώρες. Είναι τραγικά αρκετό. Για να προλαβω μερικους...Το κινητό το πήρα χθες καινούριο και δεν εχω περάσει τίποτα μέσα...είναι όπως ήρθε.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δώστε τις επόμενες ημέρες νέο feedback, για αυτούς που έχουν το τηλέφωνο στα υπόψη...!

 

Στάλθηκε από το Moto G (4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα χθες καινούριo

παιδιά δώστε του τουλάχιστον 10 μέρες και βλέπετε,εινα νωρίς ακομα,εγώ αυτό θα κάνω πάντως όταν έρθει

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αυτονομία δεν έχω κανένα θέμα.

Η συσκευή έχει συνεχώς ανοιχτά WiFi, B/T, Data, αυτόματη φωτεινότητα και συγχρονισμό και ρυθμίσεις για τις εφαρμογές παρασκηνίου βάσει των προτιμήσεών μου, μαύρο μενού και γενικότερα σκούρο ή μαύρο προφίλ σε όποια εφαρμογη το υποστηρίζει.

Η χρήση είναι για email, social media, κλήσεις, internet browsing, άντε και κανά Youtube.

Δεν έχω παιχνίδια κτλ..

Βγάζει ΑΝΕΤΑ 1 μιση με 2 μέρες χρήσης, στο εύρος 90% με 30%.

Τώρα, το πόσες ώρες έμεινε ανοιχτή η οθόνη, αν εκείνο και αν το άλλο λίγο με ενδιαφέρουν από τη στιγμή που η απόδοση της μπαταρίας με καλύπτει.

Σε σύγκριση με ένα S10+ η διαφορά είναι αυτή η μισή μέρα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δώστε τις επόμενες ημέρες νέο feedback, για αυτούς που έχουν το τηλέφωνο στα υπόψη...!

 

Στάλθηκε από το Moto G (4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα. Το κινητό το πήρα την Παρασκευή, οπότε έχω προλάβει να κάνω μόνο μία πλήρη φόρτιση. Τα πρώτα σημάδια:

 

1) Αυτή τη στιγμή, έχω 35% μπαταρία με 47 ώρες λειτουργίας και 4 ώρες οθόνη. Για την χρήση που κάνω είναι καλά (όχι τέλεια), περίπου σαν το Redmi Note 4 που είχα. Καλύτερα συμπεράσματα λογικά σε καμιά εβδομάδα.

2) Πολύ καλή κάμερα. Οι βραδινές όχι και τόσο, αλλά με την GCam 7.0 φτιάχνουν ως ένα σημείο.

3) Πολύ γρήγορο και χωρίς κολλήματα. Ενυπωσιακό design.

4) Το μόνο μου θέμα είναι ότι δεν έχω καλό σήμα fm radio και σε κάποια σημεία της Θεσσαλονίκης (ανάμεσα σε κτίρια) που με το RN4 είχα 4g, με το 9T Pro δεν έχω καλό σήμα.

 

Ίσως σε 1-2 εβδομάδες να επανέλθω, οταν θα το έχω χρησιμοποοιήσει περισσότερο και να αναφέρω αν τα προβλήματα έχουν λυθεί ή παρατηρήσω κάτι επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά τελικά με το λευκό χρώμα είμαστε σίγουροι οτι δεν υπάρχει για 9t pro; Δε με ενδιαφέρει αυτό το χρώμα, αλλά αν είναι απάτη φοβάμαι να πάρω από τα συγκεριμένα μαγαζιά και οποιοδήποτε από τα λοιπά χρώματα
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανας τροπος τα icons να αλλαξουν η να γινουν στρογγυλα χωρίς launcher?

 

Κατέβασε κάποιο άλλο θέμα. Σε όποιο σου αρέσουν τα εικονίδια και αν δεν σου κάνει στα υπόλοιπα η εμφάνιση του θέματος, απλά επέλεξε στο υπαθεμα να μουν τα καινούργια σου εικονίδια

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε κάποιο άλλο θέμα. Σε όποιο σου αρέσουν τα εικονίδια και αν δεν σου κάνει στα υπόλοιπα η εμφάνιση του θέματος, απλά επέλεξε στο υπαθεμα να μουν τα καινούργια σου εικονίδια

 

απο που τα κατεβαζω δλδ; δεν εχει κανα app themes

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξεις θεμα αλλαζεις πρωτα χωρα. Πας ρυθμισεις, περισσοτερα κ βαζεις χωρα πχ ινδια. Θα σου εμφανισει το εικονιδιο θεματα. Κατεβαζεις οποιο θες κ μετα ξαναλλαζεις την χωρα σε Ελλαδα αν θες.

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξεις θεμα αλλαζεις πρωτα χωρα. Πας ρυθμισεις, περισσοτερα κ βαζεις χωρα πχ ινδια. Θα σου εμφανισει το εικονιδιο θεματα. Κατεβαζεις οποιο θες κ μετα ξαναλλαζεις την χωρα σε Ελλαδα αν θες.

Σκέτη τρέλα να πρέπει να αλλάξεις χώρα στις ρυθμίσεις για να αλλάξεις θέμα!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά τελικά με το λευκό χρώμα είμαστε σίγουροι οτι δεν υπάρχει για 9t pro; Δε με ενδιαφέρει αυτό το χρώμα, αλλά αν είναι απάτη φοβάμαι να πάρω από τα συγκεριμένα μαγαζιά και οποιοδήποτε από τα λοιπά χρώματα

 

Δεν βλέπω να βγαίνει σε λευκό αυτό το κινητό... Black - Blue - Red λέει το kimovil https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-9t-pro

Με την ευκαιρία, το Priority Direct Mail του banggood επανήλθε στα Smartphones με αρκετά κουπόνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Το απόγεμα θα παω να δω ενα 9t pro λευκό σε ενα κατάστημα που μου ειπε οτι ειναι το global.

Θα ενημερώσω για οτι προκύψει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...