Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο app netmonster δεν εμφανίζει την θέση των κεραιών κινητής με τις οποίες είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο την εκάστοτε τρέχουσα στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος χωρις root, λογω εγγυησης, να γυριζει η θοθνη κλειδωματος οριζοντια?

Με αλλον launcher μπορω να γυρισω την αρχικη οθονη αλλα οχι και την οθονη κλειδωματος.

Με καποια εφαρμογη η αλλον launcher, μπορει να γινει εφικτο?

Καλα Χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τέτοια επιλογή δεν μου βγάζει. Τώρα παρατήρησα ένα HD να γράφει όταν βρίσκομαι κατά την διάρκεια μιας κλήσης. Ισως είναι αυτό δεν ξερω. Το κλήσεις μέσω WiFi το ενεργοποίησα πάντως. Αυτή την στιγμή που το παρατήρησα είμαι με δεδομένα. Ισως να συμβαίνει και με WiFi αυτό με το HD αλλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το τσεκάρω. Ισως και να έχουν ενεργοποιηθεί στην τελική. Είμαι με global 11 qfkmixm.

 

 

 

 

 

Όσον αφορά αυτό το παράθυρο που πετάει για την σιμ σίγουρα φεύγει με ρουτ αλλιώς δεν νομίζω.

HD κατά την διάρκεια της κλήσης ότι το λειτουργει το Volte

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω κάτι..

 

Εχεις δικιο. στο gesture μονο στον xiaomi browser σε βγαζει, δεν βρηκα αλλο τροπο. Το μονο που μπορει να βοηθησει ισως ειναι στις ρυθμισεις του browser που ανοιγει, αποεπελεξε το "τροφοδοσια με περιεχομενο" για να ειναι καθαρο περιβαλλον να δουλεψεις αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη προχτές είχα την δυνατότητα να καλώ μέσω WiFi calling, σήμερα γιόκ!!!

 

Και σε μένα το ίδιο. Δεν υπάρχεις πια η επιλογή κλήσεις με wifi....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην Always On Display μπορει να εμφανιζει εικονιδιο για κλησεις και μηνυματα μονο; Ή δειχνει π.χ. και Viber ή Messenger κτλ εικονιδιο;

 

Ευχαριστω

 

Όλες τις ειδοποιήσεις τις δείχνει,απο ολες τις εφαρμογές. Αυτο τουλάχιστον γίνετε σε μενα με την τελευταία beta που έχω.

Link to comment
Share on other sites

HD κατά την διάρκεια της κλήσης ότι το λειτουργει το Volte

 

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αα μια χαρά τότε. Αφού δούλεψε πάλι καλά. Και όταν είμαι με WiFi βγάζει HD άρα να φανταστώ δουλεύει και το vowlan.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με τις ειδοποιήσεις του Gmail και δεν έχουν δουλέψει οι άλλες λύσεις (clean data, clean cache, ρυθμίσεις ειδοποιήσεων και μπαταρίας κ.λπ. ), εγώ βρήκα την υγειά μου αποσυνδέοντας το Google account από το mi account (το είχα ξεχάσει συνδεδεμένο στην αρχή που δοκίμαζα διαφορα)

 

Μπορείς να μου πεις πως γίνεται αυτό γιατί το κάνει και σε μένα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως γίνεται αυτό γιατί το κάνει και σε μένα?

Ευχαριστώ

 

Δες στις ρυθμίσεις, στο Mi account ..Μπες εκεί και τσεκαρε στο accounts αν σε εμφανίζει συνδεδεμένο με την Google. Αν ναι, αποσυνδέσου.

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις ειδοποιήσεις τις δείχνει,απο ολες τις εφαρμογές. Αυτο τουλάχιστον γίνετε σε μενα με την τελευταία beta που έχω.

 

ποια beta έχεις;...εμένα πάντως με 11.0.3 global στο Aod δε βγάζει τίποτα από ειδοποιήσεις και ας τα έχω όλα ενεργοποιημένα...μέχρι ρολόι και μπαταρία...τίποτα άλλο

 

γενικά τα notifications είναι προβληματικά

Edited by socper
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν Global 10.3.4(PFKEUXM) Ελληνική έχει έρθει MIUI 11 & Android 10 ??

 

εδώ και πολύ καιρό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και χειροκίνητα που του κάνω αναζήτηση δε μου βγάζει διαθέσιμες ενημερώσεις, να φταίει κάτι η να περιμένω κι άλλο?

 

έχει αναφερθεί ξανά και ξανά, κάνε αλλαγή στην χώρα σε Ελβετία και προσπάθησε ξανά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί ξανά και ξανά, κάνε αλλαγή στην χώρα σε Ελβετία και προσπάθησε ξανά

 

Γιατι ρε παιδια αυτο δηλ. με χωρα Ελλαδα δεν περνουμε αναβαθμισεις . Ειμαστε τοσο πολυ μπανανία;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια αυτο δηλ. με χωρα Ελλαδα δεν περνουμε αναβαθμισεις . Ειμαστε τοσο πολυ μπανανία;

 

Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις.. Πλάκα σου κάνω φυσικά. Πάντως, για να μιλήσουμε και σοβαρά, δε νομίζω κάποιος να έχει την εντύπωση ότι μας θεωρούν κανονική ευρωπαϊκή χώρα οι έξω ε... Μόνο εμείς νομίζουμε ότι είμαστε το επίκεντρο του σύμπαντος και οι πιο μαμάω όλων των εποχών..

Edited by zevoulon_13
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμείς νομίζουμε ότι είμαστε το επίκεντρο του σύμπαντος και οι πιο μαμάω όλων των εποχών.. ������������

 

Φυσικά και θα συμφωνήσω με τα λεγόμενά σου. Άλλωστε είναι γνωστό το ρητό "Πας μη Έλλην, βάρβαρος"

Link to comment
Share on other sites

Τι ζόρι τραβάτε,όχι ότι δεν είμαστε αλλά επειδή δεν έρχεται αναβάθμιση η νομίζετε ότι είμαστε η μόνη χώρα?ε όχι δα!!!!

Υπάρχουν τρόποι και μάλιστα αξιόπιστοι να βάλετε ακριβώς την ίδια ρομ

Συγνώμη σε αυτό το θέμα είναι η σιαομι και μονο όπως και σε πολλά άλλα όπως ειδοποιήσεις, μοντέλα, κάμερα,κτλ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν Global 10.3.4(PFKEUXM) Ελληνική έχει έρθει MIUI 11 & Android 10 ??

 

Δεν μου έχει έρθει τίποτε ακόμα, οπότε δεν είσαι ο μόνος.

Link to comment
Share on other sites

ποια beta έχεις;...εμένα πάντως με 11.0.3 global στο Aod δε βγάζει τίποτα από ειδοποιήσεις και ας τα έχω όλα ενεργοποιημένα...μέχρι ρολόι και μπαταρία...τίποτα άλλο

 

γενικά τα notifications είναι προβληματικά

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/41209-Miui-11-9-12-19-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AE-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BD%CE%AD%CF%89%CE%BD-MIUI-11-XTRV-ROM-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-23-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82/

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει έρθει τίποτε ακόμα, οπότε δεν είσαι ο μόνος.
Βάλε περιοχή Ελβετία και την βγάζει.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την 11 και με περιοχή Ελβετία (το έχω αφήσει μόνιμα εκεί) σου βγάζει δυνατότητα να κατεβάσεις πληθώρα θεμάτων, ταπετσαρίες κοκ

 

Στάλθηκε από το MI PAD 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην aod σας εμφανιζει τις ειδοποιησεις απο viber και απο τα εισερχομενα mail;Εμενα μου εμφανιζει μονο τα μηνυματα απο το messenger.Ενα αλλο θεμα που εχω ειναι οτι μετα απο καποια λεπτα σβηνει εντελως η aod ενω την εχω μονιμα ενεργοποιημενη.
Link to comment
Share on other sites

Στην aod σας εμφανιζει τις ειδοποιησεις απο viber και απο τα εισερχομενα mail;Εμενα μου εμφανιζει μονο τα μηνυματα απο το messenger.Ενα αλλο θεμα που εχω ειναι οτι μετα απο καποια λεπτα σβηνει εντελως η aod ενω την εχω μονιμα ενεργοποιημενη.

 

Εμένα η Aod μένει μόνιμα ενεργή, αλλά οι ειδοποιήσεις είναι πραγματικά προβληματικες. Έρχονται μονο από μεσεντζερ, ενώ το viber ενεργοποιεί την οθόνη προσωρινά και δείχνει μια προεπισκοπηση του μηνύματος. Έχουν κάνει τις ειδοποιήσεις πολύ περίεργες και πολύπλοκες

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η Aod μένει μόνιμα ενεργή, αλλά οι ειδοποιήσεις είναι πραγματικά προβληματικες. Έρχονται μονο από μεσεντζερ, ενώ το viber ενεργοποιεί την οθόνη προσωρινά και δείχνει μια προεπισκοπηση του μηνύματος. Έχουν κάνει τις ειδοποιήσεις πολύ περίεργες και πολύπλοκες

 

Με την 11.0.3.0 εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Με την 11.0.3.0 εισαι;

 

Ναι, πήγα Ελβετία και μου έβγαλε αυτή αμέσως. Ψάχνω εδώ και μέρες το θέμα με τα notifications στην AOD, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη...Μόνο το μεσεντζερ μου βγάζει

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πήγα Ελβετία και μου έβγαλε αυτή αμέσως. Ψάχνω εδώ και μέρες το θέμα με τα notifications στην AOD, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη...Μόνο το μεσεντζερ μου βγάζει

 

Εγω εχω και το προβλημα του σβησιματος!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...