Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mi 9t pro ,,,, καθε φορα που κανω αναβαθμηση το λογισμικο το μετανιωνω πικρα ....... mi9t pro ,ολα τελεια , ουτε ενακολημα , με το android 10 , μολις εβαλα το 11 τσουπ αρχησαν τα οργανα , ειτε μπαινει μονο στο wifi του σπιτιου μετα απο 1 λεπτο αν δεν παω να πατησω μονος , ειτε δεν μπαινεικαθολου αν δενμπω να το επιλεξω, πριν εμπαινε σε 1 δευτερο :!: δακτυλικο αποτυπωμα ξεκλειδωνει κ παιζουν τα εικονιδια στηναρχικηλεςκ ειναιχριστουγεννιατικο δεντρο . μπαταρια , 1,5 μερα απο 2 που μου πηγαινε με 5 ωρες οθονηχαλαραδλδ :X καμερα κολαει το αππ μερικες φορες κ φριζαρι για 2 δευτερα . αυτα δεν εχω βρει αλλα , σιγουρα θα εχει

 

Και εγω τα ιδια εχω πει πιο πισω . Μαλακια που εβαλα την 11 αλλα μου την ειχε κατεβασει και δεν μπορουσα να το αποφυγω.... Εγω την μεγαλη διαφορα την ειδα στην αυτονομια. Η 10 πολυ καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνε ένα factory reset και όλα θα στρώσουν!

δεν στρωνει τπτ , τα ιδια εκανε κ το mi9 κ το πουλησα γτ μου εσπαγε τα νευρα . πηρα το 9τ προ κ λεω οπ εδω ειμαστε , μετα την αναβαθμηση ολα σκατα , για σας μπορει να ειναι φυσιολογικο να περιμενεις να συνδεθει στο wifi , για μενα οχι οταν στην αρχη το ανοιγα κ σε 1 δευτερολεπτο ειχε συνδεθει :shifty: εν αναμονη λοιπον για το mi 10

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

δεν στρωνει τπτ , τα ιδια εκανε κ το mi9 κ το πουλησα γτ μου εσπαγε τα νευρα . πηρα το 9τ προ κ λεω οπ εδω ειμαστε , μετα την αναβαθμηση ολα σκατα , για σας μπορει να ειναι φυσιολογικο να περιμενεις να συνδεθει στο wifi , για μενα οχι οταν στην αρχη το ανοιγα κ σε 1 δευτερολεπτο ειχε συνδεθει :shifty: εν αναμονη λοιπον για το mi 10

 

τέτοια διαβάζω και δεν αναβαθμίζω με τίποτα.. το κινητό τσουλάει παντού ως έχει και με αυτονομία 8-10ώρες+ με τη δική μου χρήση.

Δοκίμασες hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Ένα ελαφρύ μετρητή βηματων και απόστασης που να δουλεύει χωρίς gps

Ποιός είναι?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορ να καταλαβω με τιποτα πως ειναι δυνατον να φταιει το κινητο ρ παιδια. Οταν δεν εχουμε προβλημα στη συντριπτηκη πλειοψηφια, μηπως κατι δεν κανετε καλα? Οταν αναβαθμισα εγω, ειχα θεματα αλλα ΕΓΩ εφταιγα που δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Μετα απο μια τοσο μεγαλη αναβαθμιση, καλο ειναι να κανουμε επαναφορα για αρχη Απο εκει και περα τωαρ αν καποιος πειραζει και διαφορες ρυθμισεις η βαζει περιεργες εφαρμογες, η μπαινει σε site που περνανε cookies περιεργα, παιζουν και αυτο το ρολο τους.
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά με την ευρωπαϊκή ρομ έχω αναβαθμίσει πολλές εβδομάδες τώρα και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και αυτό που μου κάνει τεράστια έκπληξη μιας κ έρχομαι από pocophone είναι η μπαταρία του!! έχω πάθει πλάκα με τα sot που βγάζει αυτό το κινητό που είναι πιστεύω το κορυφαίο της αγοράς σε αυτό τον τομεα!! και όλα δουλεύουν ρολόι και αψεγάδιαστα με την 11. σημειώστε δεν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων όχι δηλαδή καθαρή εγκατάσταση... παρόλα αυτά όλα τέλεια.

το ίδιο και στο pocophone ένα χρόνο που το είχα όλες τις ενημερώσεις χωρίς να καθαρίζω και όλα έπαιζαν κομπλέ.και στην 11 π έκανα πάλι κανένα πρόβλημα μια και το κινητό το έχω δώσει στον πατέρα μου πια.

τι να πω στάθηκα τυχερός;;

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που εχουμε ολοι το ιδιο hardware , κατι γινετε στο software, οταν υπαρχουν προβληματα. Τωρα το τι κανει ο καθε ενας μας... τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά με την ευρωπαϊκή ρομ έχω αναβαθμίσει πολλές εβδομάδες τώρα και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα και αυτό που μου κάνει τεράστια έκπληξη μιας κ έρχομαι από pocophone είναι η μπαταρία του!! έχω πάθει πλάκα με τα sot που βγάζει αυτό το κινητό που είναι πιστεύω το κορυφαίο της αγοράς σε αυτό τον τομεα!! και όλα δουλεύουν ρολόι και αψεγάδιαστα με την 11. σημειώστε δεν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων όχι δηλαδή καθαρή εγκατάσταση... παρόλα αυτά όλα τέλεια.

το ίδιο και στο pocophone ένα χρόνο που το είχα όλες τις ενημερώσεις χωρίς να καθαρίζω και όλα έπαιζαν κομπλέ.και στην 11 π έκανα πάλι κανένα πρόβλημα μια και το κινητό το έχω δώσει στον πατέρα μου πια.

τι να πω στάθηκα τυχερός;;

Για πόσο σοτ μιλάμε και με τι χρήση?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στο mi 9t pro χωράνε και οι θήκες του απλού mi 9t;

Έχει κάποιος να προτείνει τζαμάκι/screen protector και θήκη για mi 9t pro από Ελλάδα ή εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι τα eea δουλεύουν καλύτερα από τα global?

Και μένα ευρωπαϊκό είναι

Με 4g+ συνέχεια χτυπάω κάτι 9ωρα έτσι για πλάκα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας Κ αν γνωρίζετε.με την συσκευή δεν έχω κάποιο πρόβλημα έχει την 11 άρα έχω κάνει Κ hard reset δεν έχω εξοικονόμηση ούτε βελτιστοποιησξ τα γράφω αυτά μήπως βγάλω άκρη Κ να προλάβω τα άτομα που θα με βοηθήσουν. Ο 855 sd υπάρχει περίπτωση να είναι χρονισμενος ποιο χαμηλά? Ο λόγος που το λέω με κινητό sonyxz1 835sd μάλλον φοράει που το έχει συνάδελφος είναι πολύ ποιο γρήγορο σε όλα αυτό γνώριζετε που μπορεί να οφείλεται? Συγκεκριμένα στο aspaldt 9 - candy crush - csr 2 και ίντερνετ τα ανοίγει ποιο γρήγορα ακόμα Κ την επεξεργασία στο photo express .τι μπορεί να γίνετε το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος με φίλο του? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

τέτοια διαβάζω και δεν αναβαθμίζω με τίποτα.. το κινητό τσουλάει παντού ως έχει και με αυτονομία 8-10ώρες+ με τη δική μου χρήση.

Δοκίμασες hard reset?

 

πραγματικα το κινητο τσουλουσε αφανταστα τελεια , μεχρι την μερα της αναβαθμησης, εκανα 1 hard reset , δεν δοκιμασα ξανα γτ δεν εχω ορεξη να σβηνω εφαρμογες κτλπ ξανα κ παλι απο την αρχη :!: τηνεπομενηφορα δεν θα γινει καμια αναβαθμησηαν τσουλαει ομορφα η συσκευη . ποσο μετανιωσα που την εκανα:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την στιγμη που εχουμε ολοι το ιδιο hardware , κατι γινετε στο software, οταν υπαρχουν προβληματα. Τωρα το τι κανει ο καθε ενας μας... τι να πω.

δεν εχουμε ολοιτο ιδιο hardware..... εργοστασιο με εργοστασιο παιζει , το δικο μου ειναι απο κινα αγορασμενο , δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο να χαμενα λεγαμε , θα δοκιμασωξανα reset οταν θα εχω χρονο να κατσω να ασχοληθω , προς το παρον μενει ως εχει , αλλαξακ καποιες ρυθμησης στο wifi μπας κ στρωσει

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Τι κανει αυτο???

 

γράφει και εξήγηση στις ρυθμίσεις, και νομίζω απο default ειναι ON..

περιληπτικά, κανονίζει μόνο του αν θα παίρνει ιντερνετ απο WiFi ή mobile data

(αν θεωρεί πως έχει 'φτωχή' συνδεση το WiFi, γυρνάει μόνο του σε data)

Link to comment
Share on other sites

γράφει και εξήγηση στις ρυθμίσεις, και νομίζω απο default ειναι ON..

περιληπτικά, κανονίζει μόνο του αν θα παίρνει ιντερνετ απο WiFi ή mobile data

(αν θεωρεί πως έχει 'φτωχή' συνδεση το WiFi, γυρνάει μόνο του σε data)

 

σωστα :) δεν ξερω αν επηρεαζει γτ δεν εχω σχοληθει , στην πραξη θα δω σημερα κ θα ενημερωσω αν στρωνει

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργια κινησης λεγετε στα Ελληνικα?

 

EDIT: ΟΚ το βρηκα, το απενεργοποιησα.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....σας δουλεύει στο σημειωματάριο η ηχητικη καταχώριση; Για σημειώσεις (notes) μου ανοίγει ένα παράθυρο, αλλά δεν κάνει εγγραφή. Για tasks oυτε καν αυτό το παράθυρο δεν ανοιγει
Link to comment
Share on other sites

γράφει και εξήγηση στις ρυθμίσεις, και νομίζω απο default ειναι ON..

 

περιληπτικά, κανονίζει μόνο του αν θα παίρνει ιντερνετ απο WiFi ή mobile data

 

(αν θεωρεί πως έχει 'φτωχή' συνδεση το WiFi, γυρνάει μόνο του σε data)

Δεν βλέπω κάτι κακό αν έχεις ανοικτά και τα δύο

Εγώ φυσικά που εχω μόνο data ,είναι κλειστό όπως και το WiFi

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα....σας δουλεύει στο σημειωματάριο η ηχητικη καταχώριση; Για σημειώσεις (notes) μου ανοίγει ένα παράθυρο, αλλά δεν κάνει εγγραφή. Για tasks oυτε καν αυτό το παράθυρο δεν ανοιγει

Ανοίγει και γράφει αμέσως,για δες τα δικαιώματα η κάνε ένα clear cache

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι τα eea δουλεύουν καλύτερα από τα global?

Και μένα ευρωπαϊκό είναι

Με 4g+ συνέχεια χτυπάω κάτι 9ωρα έτσι για πλάκα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

eea??? Τι είναι αυτό???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει και γράφει αμέσως,για δες τα δικαιώματα η κάνε ένα clear cache

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Έκανα και clear data και clear cache αλλά τιποτα...εδωσα και όλα τα δικαιώματα και επίσης τιποτα....την 11.0.3 έχω...εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

eea??? Τι είναι αυτό???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

European Economic Area

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ με τον akalos θα πω έχω πάθει την πλάκα μου με την μπαταρία και ειδικά το σκ που το ξεζουμιζω ένα παιχνίδι συγκεκριμένο παίζω κάθε μέρα, με site στοιχήματικα που τρέχουν από πίσω ειδοποιήσεις και λοιπά και αυτό είναι πολύ ενεργοβόρος, και με χρήση 4g+ αλλά ως επί το πλείστον με Wi-Fi (αν και δεν βλέπω να πτοείται η μπαταρία του είτε εισαι με δεδομένα είτε με WiFi) έχω δει 9,9.30 ακόμα και 10 ώρες οθόνη!!!!!!! φωτεινοτητα στο αυτόματο πάντα και στο παιχνίδι που παίζω δεν χρειάζεται ν ενεργοποιήσω την λειτουργία tourbo η οποία τρώει πολύ μπαταρία γιατί το σηκώνει το παιχνίδι και χωρίς αυτή.

κάτι άλλο που τηρώ σε όλα τα κινητά το φορτίζω μέχρι 94-97%

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό θα ήταν να λέτε με ποια ρομ είστε μήπως και κάποια έχει bugs που δεν έχει η άλλη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...