Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζεις αν ο poco launcher που έχεις στις ρυθμίσεις είναι ο ίδιος με αυτόν του playstore;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου φαίνεται οτι ειναι ο ιδιος. Δεν τον δουλεύω γιατι μου αρέσει ο στοκ.

Πάντως του poco για μενα ειναι καλύτερος απο το nova.

Link to comment
Share on other sites

Να ανοίξει το mi video

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ωραίος! Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική ΡΟΜ όσοι την έχουν δοκιμάσει είναι σταθερή; έχει bugs σε σχέση με την official; αναφέρομαι στην stable xtrv

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν υπάρχει ο Poco launcher στις ρυθμίσεις. Μήπως λόγω επιλογής Ελβετίας ως χώρα;

 

πρεπει να τον κατεβασεις απο play store

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πήρε ο πεθερός ένα mi 9t pro. Καθώς το κινητό δεν είναι δικό μου και δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες του θέματος μπορείτε να προτείνετε μια gcam που να δουλεύει σωστά? Είναι σε Android 9, αν και σημερα θα του το γυρίσω σε Ελβετία μήπως πάρει το update.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους. Πήρε ο πεθερός ένα mi 9t pro. Καθώς το κινητό δεν είναι δικό μου και δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες του θέματος μπορείτε να προτείνετε μια gcam που να δουλεύει σωστά? Είναι σε Android 9, αν και σημερα θα του το γυρίσω σε Ελβετία μήπως πάρει το update.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλή μέρα και καλή χρονιά. Εδώ, εδώ και εδώ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με γειες. Πολύ ωραίο και το κόκκινο. Εμένα μου αρέσει το os χωρίς συρτάρι, οπότε το mui με καλύπτει. Μιας και έχεις σε χώρα την Ελβετία, τσέκαρε και τα θέματα που έχει, είναι πολλά.

 

Την χώρα πως την αλλάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμίσεις, περιοχή.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την χώρα πως την αλλάζουμε;

 

ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> περιοχή

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - - > η συσκευή - - > αντίγραφο ασφαλείας & επαναφορά - - > διαγραφή δεδομένων, επαναφορά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον δεν ρωτησα σωστα, θελω να πω, αν κολλησει εντελως το κινητο, πως μπαινω σε κατασταση να ξεκινησει παλι απο την αρχη ?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα δουλευει κανονικα και για το κινητο μας για να αφαιρεσεις εφαρμογες που δεν θες.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32289-%CE%91%CF%80%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Bloatware-Removal-Tool/

 

(Aν το λινκ δεν επιτρεπεται, παρακαλω να αφαιρεθει)

 

στα του AOD, ολοι εχουμε θεμα.. πολυ κακή υλοποιηση..

ξεφορτώθηκα μπόλικες... ευχαριστώ... ίσως δοκιμάσω και την άλλη από το XDA που ανέβασε ο άλλος φίλος πιο πάνω για ακόμα κάποιες που δεν τις βλέπω εδώ διαθέσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ρωτησα σωστα, θελω να πω, αν κολλησει εντελως το κινητο, πως μπαινω σε κατασταση να ξεκινησει παλι απο την αρχη ?

 

Εννοείς όπως παλιότερα βγάζαμε την μπαταρία?

Παρατεταμένο πάτημα του power button μέχρι να κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

ξεφορτώθηκα μπόλικες... ευχαριστώ... ίσως δοκιμάσω και την άλλη από το XDA που ανέβασε ο άλλος φίλος πιο πάνω για ακόμα κάποιες που δεν τις βλέπω εδώ διαθέσιμες.

 

Ποιες εφαρμογές αφαίρεσες ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Mi browser, mi calendar, yellow pages, mi music, mi video,

και ίσως ακόμα καμία που τώρα δεν θυμάμαι!

App vault, share me

Αυτές νομίζω

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να δω την sot?

Δεν το βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, μπαταρία, στατιστικά χρήσης, οθόνη και βλέπεις τον ενεργό χρόνο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, μπαταρία, στατιστικά χρήσης, οθόνη και βλέπεις τον ενεργό χρόνο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α δεν είχα καταλάβει πως μπορείς να πατήσεις πάνω στο εικονίδιο.

Στο προηγούμενο κινητό μου ήταν αλλιώς.

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Θα τα δω και τα θέματα..

Να ρωτήσω.. δεν έχω κάνει εγγραφή σε mi account. Θα πρέπει να γίνει λέτε; Εκτός από ένα έξτρα φακέλωμα τι παρέχει; :)

Αυτά τώρα περί global rom, beta, rom από ελληνική κοινότητα κλπ πολύ μου αρέσουν αλλά θα περιμένω λίγο πριν αρχίσω να πειραματίζομαι!

 

Μάλλον υπάρχει κάποιο bug στο update του fbook Ε; Συνέχεια βγάζει ότι θέλει 1,5mb update που προφανώς δεν ισχύει.

 

Ειχα φτιαξει σε παλιοτερο κινητο, σε αυτό δεν εκανα καν login το mi account. μονο τα google account εχω συγχρονισει για να συγχρονιστουν επαφες/φωτο/σημειωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Μιας και έχω απογοητευτεί από την μπαταρία, ψάχνω για καμιά rom με καλή μπαταρία. Έχει κανένας να προτείνει καμια Dev ή custom rom?

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και χρονιά πολλά...να ρωτήσω θέλω κάτι αν αξίζει η αγορά από σκρουτζ με global και πια η διάφορα με τα επώνυμα μαγαζιά που το πουλάνε σε άλλη τιμή . ευχαριστώ(αν έχετε να προτείνετε μαγαζί πολύ ευχαρίστως σε pm φυσικά)
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα και χρονιά πολλά...να ρωτήσω θέλω κάτι αν αξίζει η αγορά από σκρουτζ με global και πια η διάφορα με τα επώνυμα μαγαζιά που το πουλάνε σε άλλη τιμή . ευχαριστώ(αν έχετε να προτείνετε μαγαζί πολύ ευχαρίστως σε pm φυσικά)

 

Τα επώνυμα μαγαζιά πουλάνε το κινητό από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπία γι αυτό και είναι ακριβότερα και έχουν 2 χρόνια εγγύηση. Τα skroutzομάγαζα κάνουν παρα-εισαγωγή και έρχονται συνήθως (όχι πάντα) με 1 χρόνο εγγύηση του μαγαζιού. Όσο για τις rom, άλλα έχουνε global, άλλα global eu. Οι διαφορές έχουν να κάνουν με την ευρωπαϊκή νομοθεσία (π.χ. ο dialer είναι της google, και όχι της xiaomi που έχει ηχογράφηση κλήσεων).

Link to comment
Share on other sites

Τα επώνυμα μαγαζιά πουλάνε το κινητό από την επίσημη ελληνική αντιπροσωπία γι αυτό και είναι ακριβότερα και έχουν 2 χρόνια εγγύηση. Τα skroutzομάγαζα κάνουν παρα-εισαγωγή και έρχονται συνήθως (όχι πάντα) με 1 χρόνο εγγύηση του μαγαζιού. Όσο για τις rom, άλλα έχουνε global, άλλα global eu. Οι διαφορές έχουν να κάνουν με την ευρωπαϊκή νομοθεσία (π.χ. ο dialer είναι της google, και όχι της xiaomi που έχει ηχογράφηση κλήσεων).

 

και ποιο να πάρω φίλε μου?

πρότεινε μου από που.σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και ποιο να πάρω φίλε μου?

πρότεινε μου από που.σε ευχαριστώ

 

Με όποια rom από τις 2 και να το πάρεις, εγώ θεωρώ οτι δεν θα βγεις χαμένος. Όσον αφορά από ποιο skroutzoμάγαζο, το πρώτο που θα κοιτάξεις πέρα από την τιμή, είναι να έχει πολλές θετικές αξιολογήσεις, και κατόπιν την εγγύηση. (Αν βρείς με 2 χρόνια και καλή τιμή είναι το ιδανικό).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...