Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έριξα και εγώ μια παραγγελία, 2 διαφορετικού τύπου nillkin που έβαλα δεν με άφησαν ευχαριστημένο
Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει και τις άκρες που καμπυλώνει το τζάμι της οθόνης;

 

Στάλθηκε από το MI PAD 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι καλύπτει τις άκρες χωρίς πρόβλημα για να καταλάβεις φοράω θήκη την Ringke Fusion-X και το προστατευτικό έρχεται και φιλάει ίσα ίσα με την θήκη ούτε κενά ούτε φουσκάλες μια χαρά το μόνο κενό που έχει είναι λίγο από την επάνω μεριά και λίγο από την κάτω 1 χιλιοστό περίπου αλλά είναι μέσα στο μαύρο πλαίσιο της οθόνης και δεν φαίνεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

το παρατήρησα κι εγω

 

 

 

Σε συνδυασμό με το υποτιθέμενο update στο φβ που φαίνεται στο play store που όμως (σε εμένα 1.2ΜΒ), που δεν είναι update στην ουσία... κάποιο bug προφανώς!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια να την έχουμε στα υπόψιν γιατί μια nilkkin που έχω ράγισε στην άκρη. Δεν με πάνε οι nilkkin σε ότι κινητό την έχω βάλει.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

0.01 το δίνει. τζάμπα πράμα. 1 κομμάτι μόνο δίνει στον καθένα οπότε θα χτυπήσω ένα και όταν έρθει ήρθε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τετοια μλκια σορυ κ ολας φορουσα στο lg g6 gel , προστατευει απο γρατσουνιες αλλα απο αισθηση ειναι για πεταμα , προσωπικα παντα δεν μ αρεσει να αφηνει δαχτυλιες κ να σκαλωνει το δαχτυλο κ να μην γλυστραει :!: τωρα αν αυτο ειναι αλλο υλικο τ να πω ,
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

τετοια μλκια σορυ κ ολας φορουσα στο lg g6 gel , προστατευει απο γρατσουνιες αλλα απο αισθηση ειναι για πεταμα , προσωπικα παντα δεν μ αρεσει να αφηνει δαχτυλιες κ να σκαλωνει το δαχτυλο κ να μην γλυστραει :!: τωρα αν αυτο ειναι αλλο υλικο τ να πω ,

 

Παλιότερα είχα βάλει και εγώ στο oneplus 3 και από γνωστή εταιρία το οποίο πλήρωσα μια περιουσία το οποίο όπως είπες δεν έκανε τίποτα έκτος από το να προστατεύει από γρατσουνιές για αυτό είχα και εγώ μια επιφύλαξη για αυτήν που πήρα τώρα, αλλά καμία σχέση με εκείνη που ήξερες καμία όμως ούτε δαχτυλιές, ούτε σκαλώνει το δάκτυλο, άψογη εφαρμογή. Είναι κοντά στο σαν να μην φοράει τίποτα η αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλύπτει τις άκρες χωρίς πρόβλημα για να καταλάβεις φοράω θήκη την Ringke Fusion-X και το προστατευτικό έρχεται και φιλάει ίσα ίσα με την θήκη ούτε κενά ούτε φουσκάλες μια χαρά το μόνο κενό που έχει είναι λίγο από την επάνω μεριά και λίγο από την κάτω 1 χιλιοστό περίπου αλλά είναι μέσα στο μαύρο πλαίσιο της οθόνης και δεν φαίνεται τίποτα.
Έβαλα παραγγελία. Ελπίζω μέχρι τέλους Φεβρουαρίου να έχει έρθει...

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Επειδή είναι developer rom κάθε βδομάδα έρχεται ενημέρωση με διορθώσεις, ενημερώσεις ασφαλείας ή καινούρια πράγματα. Κατεβάζεις την ενημέρωση που συνήθως είναι 2.3gb την κάνει εγκατάσταση και συνεχίζεις χωρίς να πειραχτεί ή να σου χαλάσει τίποτα.

 

2. Εγώ έχω και mi account που συγχρονίζει παραπάνω πράγματα. Κάθε βδομάδα παίρνω ένα backup γύρω στα 2 gb οπότε αν το ξαναστησω από την αρχή κάνω επαναφορά το backup. Σου επαναφέρει όμως τις εφαρμογές, όχι τα δεδομένα τους.

 

3. Αυτό νομίζω γίνεται και μέσα από τις ρυθμίσεις του κινητού.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο συγχρονισμο θα πρεπει να συνδεσω τον mi λογαριασμο με τον Google account η δεν χρειαζεται?

Επισης, στην καμερα τι επιλεγω προκειμενου να τραβηξω σαν βιντεο, τον ουρανο να στριβει για λιγα δευτερα? Το λεω σωστα? Να βλεπεις ολα τα αστερια να γυριζουν. Σορρυ για την περιγραφη παιδια χαχαχα !!!

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Για τον συγχρονισμό δεν χρειάζεται να συνδέσεις τους λογαριασμούς μεταξύ τους. Για το άλλο δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας στο software update, έχει μία επιλογή download latest software.

Μιλάμε για global rom 11.0.3.0 όπως ήρθε το τηλ.

Αυτή η επιλογή λοιπόν μας πάει σε beta download;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα βάλει και εγώ στο oneplus 3 και από γνωστή εταιρία το οποίο πλήρωσα μια περιουσία το οποίο όπως είπες δεν έκανε τίποτα έκτος από το να προστατεύει από γρατσουνιές για αυτό είχα και εγώ μια επιφύλαξη για αυτήν που πήρα τώρα, αλλά καμία σχέση με εκείνη που ήξερες καμία όμως ούτε δαχτυλιές, ούτε σκαλώνει το δάκτυλο, άψογη εφαρμογή. Είναι κοντά στο σαν να μην φοράει τίποτα η αίσθηση.

 

εριξα παραγγελια να δοκιμασω :) γτ πηρα ενα fullbezel γυαλι μαυρο κ ο κολοκινεζος δεν ξερω πως τα καταφερε ειναι 2 χιλιοστα πιο κοντο με αποτελεσμα να κοβει οθονηστο πανω μερος , η αν το εβαζα τερμα πανω να κοβει στο κατω μερος , οτι να νε :cry::!::!:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας στο software update, έχει μία επιλογή download latest software.

Μιλάμε για global rom 11.0.3.0 όπως ήρθε το τηλ.

Αυτή η επιλογή λοιπόν μας πάει σε beta download;

Ευχαριστώ!

 

Επίσημες global beta εχει σταματησει να δινει η Xiaomi . Σου κατεβαζει την τελευταια stable για το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά.Ειπα να του δώσω μια ευκαιρία και το απέκτησα σε 6/128.Απο screen protector τι επιλέγουμε για να μην επηρεάζει (κατά το δυνατόν λιγότερο) το fingerprint?Και να είναι full cover αν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Επίσημες global beta εχει σταματησει να δινει η Xiaomi . Σου κατεβαζει την τελευταια stable για το κινητο σου

 

 

 

Άρα αυτή που έχω ήδη όποτε δεν έχει νόημα ... ναι;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χτες φλασαρα αυτη τη ρομ https://forum.xda-developers.com/k20-pro/how-to/rom-miui-11-xiaomi-eu-t3973685

Ειναι βασισμενη στην dev την κινεζικη. Εχει πραγματακια ... ενα απο τα ωραια που ειδα κατευθειαν είναι ότι εχει live HDR στην καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Χτες φλασαρα αυτη τη ρομ https://forum.xda-developers.com/k20-pro/how-to/rom-miui-11-xiaomi-eu-t3973685

 

Ειναι βασισμενη στην dev την κινεζικη. Εχει πραγματακια ... ενα απο τα ωραια που ειδα κατευθειαν είναι ότι εχει live HDR στην καμερα.

Τι σήμαινει το live HDR? Εγώ πάντως που την έβαλα αυτή την τελευταία xiaomi eu με update dirty flash πάνω από την προηγούμενη μου δημιούργησε πρόβλημα στις Gcam 7.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι σήμαινει το live HDR? Εγώ πάντως που την έβαλα αυτή την τελευταία xiaomi eu με update dirty flash πάνω από την προηγούμενη μου δημιούργησε πρόβλημα στις Gcam 7.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βλεπεις κατευθειαν το αποτελεσμα του hdr χωρις να βγαλεις την φωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω share ένα λινκ... δεν δίνει δυνατότητα αντιγραφής της δνσης.

Μόνο share μέσα σε εφαρμογές.... wtf είναι αυτό;

Δεν νομίζω να είναι θέμα του browser. Chrome χρησιμοποιώ...

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω share ένα λινκ... δεν δίνει δυνατότητα αντιγραφής της δνσης.

Μόνο share μέσα σε εφαρμογές.... wtf είναι αυτό;

Δεν νομίζω να είναι θέμα του browser. Chrome χρησιμοποιώ...

 

Για στειλε φωτο.. εμενα παντως μια χαρα μου εχει τα εικονιδια (με αυτη την σειρα) " share/ αντιγραφη/ τροποποιηση " οταν παταω πανω σε καποια διευθυνση σελιδας που ειμαι.

aeab2d7ca7679eb72b7faa2da0913801.jpg

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω share ένα λινκ... δεν δίνει δυνατότητα αντιγραφής της δνσης.

Μόνο share μέσα σε εφαρμογές.... wtf είναι αυτό;

Δεν νομίζω να είναι θέμα του browser. Chrome χρησιμοποιώ...

 

Δοκίμασε σε παρακαλώ να πατήσεις το λουκέτο που είναι ακριβώς αριστερά της διεύθυνσης. Μόλις σου βγάλει τις πληροφορίες της σελίδας, δοκίμασε να πατήσεις παρατεταμένα τη διεύθυνση που θες να αντιγράψεις. Λογικά τώρα θα αντιγράψεις τη διεύθυνση. Πες μου αν δούλεψε έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια ενημέρωση πριν λίγο, επανήλθαν τα θέματα με περιοχή Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια ενημέρωση πριν λίγο, επανήλθαν τα θέματα με περιοχή Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια ενημέρωση; Ποια έκδοση global η ευρωπαϊκή ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ενημέρωση; Ποια έκδοση global η ευρωπαϊκή ρομ;
11.0.4.0 EU

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0d35df18cdf3c82ed52e6d6896997c61.jpg

Edited by stefanidis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...