Jump to content

Xiaomi Mi 9T Pro


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χρησιμοποιώ κανονικά

Φαίνονται τα app που έχω κάνει disable

Exoυν ενα κόκκινο κυκλάκι στο τέλος

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ωραία ναι το κυκλάκι φαίνεται...

Και πως γίνεται να χρησιμοποιείς κανονικά μια disabled εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

​έχει βάλει κάποιος tempered glass που να πιάνει όλη την οθόνη χωρίς περιμετρικά μαύρα πλαίσια και αν έχει μαύρα πλαίσια να είναι στα αντίστοιχα πλαινά μαύρα πλαίσια του κινητού, ώστε όλη η καθαρή οθόνη να μην καλύπτεται έστω και στο ελάχιστο από τα μαύρα πλαίσια. ένα full cover που πήρα τα μαύρα πλαινά πλαίσια είναι σχεδόν μέσα στην καθαρή οθόνη και μου κόβουν 1+ χιλιοστό από την κάθε πλευρά. Τα 9D πιάνουν όλο το κινητό? Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπλοκάρω κλήσεις που έρχονται ως απόρρητες (δεν φαίνεται ο αριθμό που καλεί).

 

Όσες εφαρμογές για block calls και να δοκίμασα, καμία δεν είχε αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπλοκάρω κλήσεις που έρχονται ως απόρρητες (δεν φαίνεται ο αριθμό που καλεί).

 

Όσες εφαρμογές για block calls και να δοκίμασα, καμία δεν είχε αποτέλεσμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Έχει ενσωματωμένη επιλογή το miui γι' αυτό που θες. Ασφάλεια->Λίστα αποκλεισμένων->Πατάς το γρανάζι πάνω δεξιά-> Λίστα αποκλεισμών κλήσεων->Αποκλεισμός κλήσεων από κρυφούς αριθμούς

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενσωματωμένη επιλογή το miui γι' αυτό που θες. Ασφάλεια->Λίστα αποκλεισμένων->Πατάς το γρανάζι πάνω δεξιά-> Λίστα αποκλεισμών κλήσεων->Αποκλεισμός κλήσεων από κρυφούς αριθμούς
Δεν έχω αυτό το μενού.

 

Έχω Ρυθμίσεις>Κωδικοί & Ασφάλεια, αλλά μετά δεν υπάρχει η Λίστα αποκλεισμένων.

 

Είμαι στην 11.04 εσύ τί έκδοση έχεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω αυτό το μενού.

 

Έχω Ρυθμίσεις>Κωδικοί & Ασφάλεια, αλλά μετά δεν υπάρχει η Λίστα αποκλεισμένων.

 

Είμαι στην 11.04 εσύ τί έκδοση έχεις;

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο το βρήκα, αυτό που έγραψες ήταν στην εφαρμογή Ασφάλεια και όχι από τις Ρυθμίσεις...

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11.04 Έχετε πάρει με την ευρωπαϊκή έκδοση παιδιά;

 

Όχι δεν μου έχει έρθει ακόμη. Είμαι με Ελβετία.

 

Το θεμα ειναι τι βελτιωσανε..... Εγω προσωπικα ημουν καλυτερα με MIUI 10 και Android 9 απο μπαταρια που με απασχολει καθως λογο δουλειας ολα ειναι ανοιχτα..

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου έχει έρθει ακόμη. Είμαι με Ελβετία.

 

11.04 Έχετε πάρει με την ευρωπαϊκή έκδοση παιδιά;

 

 

Εμένα μου ήρθε όταν γύρισα την τοποθεσία σε Ελλάδα...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τι βελτιωσανε..... Εγω προσωπικα ημουν καλυτερα με MIUI 10 και Android 9 απο μπαταρια που με απασχολει καθως λογο δουλειας ολα ειναι ανοιχτα..

Ούτε εγώ βλέπω κάτι χειροπιαστό αλλά από μπαταρία είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πως γίνεται επαναφορά των στατιστικών χρήσης μπαταρίας, γιατί το δικό μου έχει μείνει 21 μέρες πριν :confused: Συγνώμη εκ των προτέρων αν έχει ξανα απαντηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που έχει το τηλ στη συσκευασία έχει στο πλάι το σηματάκι της γρηγόρης φόρτισης κ ένα τρία δίπλα ναι;

Δλδ υποστηρίζει quickcharge 3.0 ... είναι έτσι;

 

Αν είναι ... μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί με το power bank που έχω που υποστηρίζει QC3.0 (Intenso Q10000) το τηλ μπαίνει σε turbo mode ενώ με τον φορτιστή μόνο σε quick charge mode;

Εκτός αν το qc3 είναι διαφορετικό από το qc3.0...

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που έχει το τηλ στη συσκευασία έχει στο πλάι το σηματάκι της γρηγόρης φόρτισης κ ένα τρία δίπλα ναι;

Δλδ υποστηρίζει quickcharge 3.0 ... είναι έτσι;

 

Αν είναι ... μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί με το power bank που έχω που υποστηρίζει QC3.0 (Intenso Q10000) το τηλ μπαίνει σε turbo mode ενώ με τον φορτιστή μόνο σε quick charge mode;

Εκτός αν το qc3 είναι διαφορετικό από το qc3.0...

 

μπορεις να βγαλεις μια φωτο η να μου πεις που το δειχνει/γραφει αυτο για να το τσεκαρω κ εγω με τους δικους μου φορτιστες/powerbank;

 

edit. βρηκα το παρακάτω:|

"Just remember that Quick Charge 2.0/3.0, quick charging, fast charging, adaptive fast charging, and turbo charging - they're all usually going to be referring to the same thing."

https://www.androidpolice.com/2019/04/12/quick-rapid-turbo-and-fast-charging-explained-what-you-need-to-know-about-charging-your-smartphone/

 

Υποθετω οτι το τι εμφανιζει εμφανιζει στην οθονη σου, ισως εχει να κανει με τον τροπο φορτισης... για να βεβαιωθουμε βεβαια χρειαζεται εργαλειο για να μετρησεις τι ρευμα δινει στο κινητο σου η καθε πηγη (φορτιστης/powerbank) και τι εμφανιζει εκεινη την ωρα στην οθονη σου.

 

ΕDIT2. Ξεχασα να αναφερω και το εξης. quickcharge 3 μπορει να ειναι κ τα 2 αλλα παιζει σημασια κ το ρευμα που δινουν στην συσκευη. ναι ακολουθουν το ιδιο προτυπο φορτισης αλλα διαφερουν στο ρευμα που δινουν.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής που έχει το τηλ στη συσκευασία έχει στο πλάι το σηματάκι της γρηγόρης φόρτισης κ ένα τρία δίπλα ναι;

Δλδ υποστηρίζει quickcharge 3.0 ... είναι έτσι;

 

Αν είναι ... μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί με το power bank που έχω που υποστηρίζει QC3.0 (Intenso Q10000) το τηλ μπαίνει σε turbo mode ενώ με τον φορτιστή μόνο σε quick charge mode;

Εκτός αν το qc3 είναι διαφορετικό από το qc3.0...

Πόσα watt είναι ο inteso?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσα watt είναι ο inteso?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

 

μπορεις να βγαλεις μια φωτο η να μου πεις που το δειχνει/γραφει αυτο για να το τσεκαρω κ εγω με τους δικους μου φορτιστες/powerbank;

 

edit. βρηκα το παρακάτω:|

"Just remember that Quick Charge 2.0/3.0, quick charging, fast charging, adaptive fast charging, and turbo charging - they're all usually going to be referring to the same thing."

https://www.androidpolice.com/2019/04/12/quick-rapid-turbo-and-fast-charging-explained-what-you-need-to-know-about-charging-your-smartphone/

 

Υποθετω οτι το τι εμφανιζει εμφανιζει στην οθονη σου, ισως εχει να κανει με τον τροπο φορτισης... για να βεβαιωθουμε βεβαια χρειαζεται εργαλειο για να μετρησεις τι ρευμα δινει στο κινητο σου η καθε πηγη (φορτιστης/powerbank) και τι εμφανιζει εκεινη την ωρα στην οθονη σου.

 

ΕDIT2. Ξεχασα να αναφερω και το εξης. quickcharge 3 μπορει να ειναι κ τα 2 αλλα παιζει σημασια κ το ρευμα που δινουν στην συσκευη. ναι ακολουθουν το ιδιο προτυπο φορτισης αλλα διαφερουν στο ρευμα που δινουν.

 

 

 

e5209264971524841b35e66a79add3bf.jpg6f5460bb6f2738cd6e05769e363c5c7f.jpg

Όποτε από τα παραπάνω πάνω κάτω το ίδιο μάλλον είναι!

Για να πω την αλήθεια δεν έκατσα να χρονομετρήσω αν υπήρχε διαφορά στον χρόνο φόρτισης...

Αν θέλετε το κάνω κάποια στιγμή!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Ampere και δες τα mA που φορτίζει ο inteso,ο δικός του είναι στα 3200mA

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mηπως απο τον τιτλο πρέπει να αφαιρεθει το poco f2 μιας κ δεν ειναι αυτη η συσκευη και εχει ανακοινωθει οτι θα βγει συσκευη με ονομασια poco F2;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια.

 

εχω σαν 1η σιμ την what's up και 2η την vodafone. Και εχω προσεξει το εξης:

Στην what's up δεν εμφανιζει το σημα του volte οταν χρησιμοποιω το κινητο. στην οθονη κλειδωματος ομως, εμφανιζεται κανονικα. κ στις κλησεις επισης γραφει κανονικα το HD. Και εσας ετσι το εμφανιζει ή ειναι μονιμα διπλα στο σημα το volte;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...