Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά ένα εξάμηνο με το εργοστασιακό χρώμα γυμνό η σε συνδυασμό με naked διάφανο skin ήρθε η ώρα για αλλαγή παράσταση και fresh look and feel :p

 

Αλλάζει και χρώμα ανάλογα γωνία θέασης σε αποχρώσεις του μπλε,πράσινο και μωβ σε διάφορους τόνους.

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Πολύ ωραία φαίνεται. Με 'γεια και είναι εύκολο να μου πεις από πού την πήρες γιατί μου άρεσε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραία φαίνεται. Με 'γεια και είναι εύκολο να μου πεις από πού την πήρες γιατί μου άρεσε;

 

 

Δεν το βλέπω διαθέσιμο πλέον εγώ το πήρα πολλούς μήνες πριν πέρσι την άνοιξη για την ακρίβεια πριν καν κυκλοφορήσει η συσκευή.

Limited edition ήταν.

https://www.slickwraps.com/violet-colorshift-skin-for-oneplus-7-pro.html

 

COLOR SHIFT VIOLET είχα επιλέξει από τα 3 διαθέσιμα gradient χρώματα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ζημια και χαλασα τοσο γρηγορα την δευτερη μαμα ζελατινα. Πηρα ενα mocolo με υγρη κολλα.

Τοποθετηση 95% σωστη. Σε μια ακρη δεξια επανω εμεινε αερας και αυτο γιατι εβαλα σχετικα ψηλα την ταινια για την προστασια των πληκτρων δεξια και την πατησε το τζαμι πολυ λιγο. Αν φυγει με τον καιρο ή εστω μικραινει,δεν ξερω. Παντως εκανα τη διαδικασια και θα την ξανακανω.Το ωραιο ειναι οτι το "πλεεις" πανω στην κολλα και το φερνεις ακριβως στη θεση που θες. Δεν κανει φουσκες αν το κανεις με τον τροπο που δειχνουν στα βιντεο στο youtube. Αλλα θελει προσεχτικο καλυμμα ηχειων,πληκτρων,σελφοκαμερας και μικροφωνου.

Η θηκη που πηρα προχθες δεν το πειραζει καθολου σε κανενα σημειο.

Ξερετε ναν υπαρχει ανταλλακτικο μπουκαλακι κολλας και αν μπορει να επανατοποθετηθει το ιδιο τζαμι με καλο καθαρισμο?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω διαθέσιμο πλέον εγώ το πήρα πολλούς μήνες πριν πέρσι την άνοιξη για την ακρίβεια πριν καν κυκλοφορήσει η συσκευή.

Limited edition ήταν.

https://www.slickwraps.com/violet-colorshift-skin-for-oneplus-7-pro.html

 

COLOR SHIFT VIOLET είχα επιλέξει από τα 3 διαθέσιμα gradient χρώματα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Άρα σκιν είναι και όχι θήκη ε; Καμία θήκη σκέφτομαι να πάρω και μάλλον για αρχή θα πάρω αυτήν που είχες βάλει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος και μάλλον στο γαλάζιο

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Άρα σκιν είναι και όχι θήκη ε; Καμία θήκη σκέφτομαι να πάρω και μάλλον για αρχή θα πάρω αυτήν που είχες βάλει στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος και μάλλον στο γαλάζιο

Και θήκη πήρα απο dband αλλά την πήρα με 50% έκπτωση στα 15 δολάρια διότι στα 30 δεν αξίζει τόσα λεφτά

Το άλλα ειναι skin αυτοκόλλητα δηλαδή που τα κολλάς .

 

Εχει μεγάλη ποικιλια και απο dbrand και περισσότερο απο slickwarps να διαλέξεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από βιασύνη παρήγγειλα το τζαμάκι της mocolo για το OP 7T PRO. Κάνει για το OP 7 PRO ή θα πρέπει να το επιστρέψω ?
Link to comment
Share on other sites

Και θήκη πήρα απο dband αλλά την πήρα με 50% έκπτωση στα 15 δολάρια διότι στα 30 δεν αξίζει τόσα λεφτά

Το άλλα ειναι skin αυτοκόλλητα δηλαδή που τα κολλάς .

 

Εχει μεγάλη ποικιλια και απο dbrand και περισσότερο απο slickwarps να διαλέξεις.

Skin δεν έχω πάρει ποτέ. Είναι εύκολη η τοποθέτηση; Τώρα για θήκη βασικά νόμισα ότι ήταν και μου άρεσε πολύ το χρώμα. Θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από βιασύνη παρήγγειλα το τζαμάκι της mocolo για το OP 7T PRO. Κάνει για το OP 7 PRO ή θα πρέπει να το επιστρέψω ?

 

Νομίζω είναι ίδια στο εμπρός μέρος τα κινητά οπότε κανένα θεμα.

 

Αφαίρεσα το πρώτο mocolo τζαμι. Δεν έμεινε ίχνος κόλλας πάνω στο κινητό. Όσο έμεινε είναι όλο στο τζαμακι και δύσκολα φαίνεται. Βγήκε ακέραιο αλλά προσεχτικα.. Έβαλα νεο κι όλα κομπλέ. Βρήκα και μπουκαλάκια uv κόλλας (3τεμ -1ευρω). Οπότε θα το χω καβαντζα για μελλοντική επανατοποθετηση αφού το καθαρίσω.

Link to comment
Share on other sites

Skin δεν έχω πάρει ποτέ. Είναι εύκολη η τοποθέτηση; Τώρα για θήκη βασικά νόμισα ότι ήταν και μου άρεσε πολύ το χρώμα. Θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ πολύ.
Εύκολη είναι απλά θέλει πιστολάκι μαλλιών με ζεστό αέρα για λίγα δευτερόλεπτα έτσι ώστε κολλήσει τέλεια και ειδικά τα περιμετρικά αυτοκόλλητα.

Πλάτη κολλάει πιο εύκολα και χωρίς πιστολάκι.

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι ίδια στο εμπρός μέρος τα κινητά οπότε κανένα θεμα.

 

Αφαίρεσα το πρώτο mocolo τζαμι. Δεν έμεινε ίχνος κόλλας πάνω στο κινητό. Όσο έμεινε είναι όλο στο τζαμακι και δύσκολα φαίνεται. Βγήκε ακέραιο αλλά προσεχτικα.. Έβαλα νεο κι όλα κομπλέ. Βρήκα και μπουκαλάκια uv κόλλας (3τεμ -1ευρω). Οπότε θα το χω καβαντζα για μελλοντική επανατοποθετηση αφού το καθαρίσω.

 

Φίλε τα μπουκαλάκια κολλας uv απο που τα αγόρασες να πάρουμε κ εμείς?

Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΥ . Οταν ερθουν θα σας πω.

https://www.ebay.com/itm/3pcs-UV-Tempered-Glass-Glue-For-Samsung-Huawei-OPPO-Phone-UV-Curable-Adhesive-SO/372911972849?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

Τα τσιπησε ο ατιμος στο 1.7 ευρω απο 1 ευρω προχθες

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη είναι απλά θέλει πιστολάκι μαλλιών με ζεστό αέρα για λίγα δευτερόλεπτα έτσι ώστε κολλήσει τέλεια και ειδικά τα περιμετρικά αυτοκόλλητα.

Πλάτη κολλάει πιο εύκολα και χωρίς πιστολάκι.

 

Sent from my MI MIX 3 using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Θα το σκεφτώ. Προς το παρόν παρήγγειλα μία θήκη και την περιμένω να έρθει και βλέπουμε για σκιν.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την οθόνη με τι την καθαρίζετε; Χρησιμοποιείτε κάτι το ιδιαίτερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την οθόνη με τι την καθαρίζετε; Χρησιμοποιείτε κάτι το ιδιαίτερο; Με την εργοστασιακή ζελατίνα το έχω, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη με τι την καθαρίζετε; Χρησιμοποιείτε κάτι το ιδιαίτερο; Με την εργοστασιακή ζελατίνα το έχω, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο

 

Πανάκι από γυαλιά οράσεως μόνο, προσωπικά έχω ένα μεγάλο διαστάσεως πανάκι με το οποίο καθαρίζω και το ipad μου.

 

Και καθε δίμηνο το πλένω το πανάκι με σαπούνι για να μην γεμίζει βρωμιά.

 

Έχω δεν έχω γυαλί το ίδιο καθαρίζω.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πανάκι από γυαλιά οράσεως μόνο, προσωπικά έχω ένα μεγάλο διαστάσεως πανάκι με το οποίο καθαρίζω και το ipad μου.

 

Και καθε δίμηνο το πλένω το πανάκι με σαπούνι για να μην γεμίζει βρωμιά.

 

Έχω δεν έχω γυαλί το ίδιο καθαρίζω.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ. Κάπως έτσι το καθαρίζω και εγώ, απλά μου δημιουργήθηκε η απορία μήπως χρησιμοποιείτε κάποιο προϊόν. Απλά μερικές φορές από κάτι στίγματα που εμφανίζονται στην οθόνη, όταν είσαι σε καφετέρια, μπαρ κλπ., με δυσκολεύει λίγο να την καθαρίσω (όχι πάντα, μερικές φορές).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το mocolo τζαμακι μου έχει δεχθεί αρκετά χτυπήματα , έχει κάνει κάποια μεγαλα ραγισματα-αράχνες (όχι βαθειά) και έχει αρχίζει να σπάει - ξεφτιζει σε 2 σημεία στις άκρες.

Θέλω να το βγάλω γιατί δεν μου αρέσει να το βλέπω έτσι και κοιτάζω την rhinoshield bumper case που την διαφημίζουν με δοκιμές που πετάνε συσκευές από αρκετά μεγάλο ύψος και δεν παθαίνουν τίποτα.

Έχει κάποιος εμπειρία από την συγκεκριμένη θήκη;

Έχω βαρεθεί τα τζαμακια - ζελατίνες, έχει πλέον παλιώσει και σαν συσκευή στο μυαλό μου , θέλω να απολαμβάνω την οθόνη γυμνή αλλά οκ όχι και να σπάσει η οθόνη , υπάρχει περίπτωση να με καλύψει η παραπάνω θήκη ή θα το διακινδυνεύσω πολύ;

 

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβγαλα το moccolo και έχει μείνει αρκετή κόλλα πάνω στην οθόνη η οποία δε φεύγει με τίποτα. Τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Eβγαλα και το 2ο mocolo χωρις να μεινει και παλι το παραμικρο ιχνος.Αρχισε να κανει μικρα ξεκολληματακια περιμετρικα.

Τοποθετησα μετα απο αναμονη 3,5 μηνων μια μεμβρανη υδροτζελ η οποια τοπεθετειται πανευκολα,με αριστη ακριβεια και επιτελους

σωστοτερη υφη απο την μαμα. Εννοειται χωρις καμια φουσκαλα.

Η συσκευασια εχει μεσα 2 μεμβρανες και σπατουλα-καρτα με υφασμα στην ακρη για να πιεσετε ομοιομορφα την μεμβρανη.

Αν κανετε οτι δειχνει το πρωτο βιντεακι,θα εχει σουπερ αποτελεσμα.Μενει να δω την αντοχη στο χρονο.

https://www.aliexpress.com/item/32820629909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f064c4dV7EBf0

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλα και το 2ο mocolo χωρις να μεινει και παλι το παραμικρο ιχνος.Αρχισε να κανει μικρα ξεκολληματακια περιμετρικα.

Τοποθετησα μετα απο αναμονη 3,5 μηνων μια μεμβρανη υδροτζελ η οποια τοπεθετειται πανευκολα,με αριστη ακριβεια και επιτελους

σωστοτερη υφη απο την μαμα. Εννοειται χωρις καμια φουσκαλα.

Η συσκευασια εχει μεσα 2 μεμβρανες και σπατουλα-καρτα με υφασμα στην ακρη για να πιεσετε ομοιομορφα την μεμβρανη.

Αν κανετε οτι δειχνει το πρωτο βιντεακι,θα εχει σουπερ αποτελεσμα.Μενει να δω την αντοχη στο χρονο.

https://www.aliexpress.com/item/32820629909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f064c4dV7EBf0

 

Καλύπτει μεγαλύτερη επιφάνεια από την μαμα? Στα πλάγια και στο κάτω μέρος με ενδιαφέρει

Link to comment
Share on other sites

Στο δεξια αριστερα ελαχιστα μεγαλυτερη καλυψη απο μαμα.Στο πανω κατω μου φαινεται πιο μεγαλη αυτη. Και σιγουρα ειναι πιο λεπτη στο παχος με αποτελεσμα στην ακρη της οταν περναει το δαχτυλο, να μην την καταλαβαινεις τοσο.

 

Θα σου απαντησω με σιγουρια το βραδακι που θα βρω την εργοστασιακη και θα τις συγκρινω απευθειας.

 

EDIT: στο πλατος ειναι ολοιδιες,στο υψος ειναι ουτε χιλιοστο πιο ψηλη η καινουρια ζελατινα,επειδη κανει το κοψιμο για το ηχειο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Στο δεξια αριστερα ελαχιστα μεγαλυτερη καλυψη απο μαμα.Στο πανω κατω μου φαινεται πιο μεγαλη αυτη. Και σιγουρα ειναι πιο λεπτη στο παχος με αποτελεσμα στην ακρη της οταν περναει το δαχτυλο, να μην την καταλαβαινεις τοσο.

Θα σου απαντησω με σιγουρια το βραδακι που θα βρω την εργοστασιακη και θα τις συγκρινω απευθειας.

 

EDIT: στο πλατος ειναι ολοιδιες,στο υψος ειναι ουτε χιλιοστο πιο ψηλη η καινουρια ζελατινα,επειδη κανει το κοψιμο για το ηχειο.

Ευχαριστώ

Για αυτό ρώτησα, με την μαμα ζελατίνα αν και ελάχιστα το καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλα και το 2ο mocolo χωρις να μεινει και παλι το παραμικρο ιχνος.Αρχισε να κανει μικρα ξεκολληματακια περιμετρικα.

Τοποθετησα μετα απο αναμονη 3,5 μηνων μια μεμβρανη υδροτζελ η οποια τοπεθετειται πανευκολα,με αριστη ακριβεια και επιτελους

σωστοτερη υφη απο την μαμα. Εννοειται χωρις καμια φουσκαλα.

Η συσκευασια εχει μεσα 2 μεμβρανες και σπατουλα-καρτα με υφασμα στην ακρη για να πιεσετε ομοιομορφα την μεμβρανη.

Αν κανετε οτι δειχνει το πρωτο βιντεακι,θα εχει σουπερ αποτελεσμα.Μενει να δω την αντοχη στο χρονο.

https://www.aliexpress.com/item/32820629909.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2f064c4dV7EBf0

 

Νομιζω εχω παραγγειλει κι εγω μια τετοια, αγνωστο αν θα ερθει και ποτε..

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα στην παρεα.Πηρα και εγω χθες την κινηταρα μεταχειρισμενη και ψαχνω θηκη και τζαμακι η μεμβρανη επειγοντως γιατι δεν ειχε.Αθηνα/Ηλιουπολη ειμαι,αν περισσευει σε καποιον και θελει να τα δωσει ας μου στειλει ενα πμ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...