Jump to content

[OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 400
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατέληξα να πάρω την dome glass

Και 'γω εχθές αγόρασα την dome απο το Μozik...σχετικά εύκολη στην εγκατάσταση (πρέπει να προσέξεις ομως να είναι το κινητό σε τελείως flat επιφάνεια, ουτως ωστε να μην τρέξει το υγρό στα πλάγια αλλα να απλωθεί ομοιόμορφα. Επίσης τα παιδιά εκεί μου είπαν οτι στα 45€ που κάνει, έχει μέσα το tray εγκατάστασης και το UV light. Υπάρχει όμως και σκέτο το τζαμάκι αντικατάστασης (μαζί με το υγρό) με λιγότερα χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πρόταση και του Alex,άφησα το Almond σε flight mode,από τις 1 τα μεσάνυχτα που η μπαταρία ήταν στο 95%και το λειτούργησα στις 12 το πρωί με μπαταρία στο 89%.Με κλειστό δηλαδή ουσιαστικά και είχε χάσει 6%.Επειδη λοιπόν θέλω να έχω ένα smartphone και όχι απλά ένα όμορφο τηλέφωνο,παίρνει π...λο για refund από το Αmazon.de και περιμένω να μου έρθει το Xiaomi Mi 9T σε κόκκινο.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πρόταση και του Alex,άφησα το Almond σε flight mode,από τις 1 τα μεσάνυχτα που η μπαταρία ήταν στο 95%και το λειτούργησα στις 12 το πρωί με μπαταρία στο 89%.Με κλειστό δηλαδή ουσιαστικά και είχε χάσει 6%.Επειδη λοιπόν θέλω να έχω ένα smartphone και όχι απλά ένα όμορφο τηλέφωνο,παίρνει π...λο για refund από το Αmazon.de και περιμένω να μου έρθει το Xiaomi Mi 9T σε κόκκινο.

 

Καλά έκανες φίλε μου. Έτσι θέλουν. Παλιόκινητό της κακιάς ώρας είναι. Δεν είναι για σένα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις ειρωνίες κράτα τες για τον εαυτό σου "φίλε" μου.

Εχω 1+ από το πρώτο τηλεφωνο που έβγαλε η εταιρεία,το 3,3Τ,6 και τώρα το 7 pro.Τα forums για αυτό υπάρχουν,να έχεις το θάρρος όταν κάνεις μια αγορά και δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που περιμένεις,να το αναφέρεις και όχι επειδή το χρυσοπληρωσες ντε και καλά να το εξυμνείς.Αλλα τι να κάνουμε,από πονηρούς σαν και του λόγου σου,έχει γεμίσει ο τόπος.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πρόταση και του Alex,άφησα το Almond σε flight mode,από τις 1 τα μεσάνυχτα που η μπαταρία ήταν στο 95%και το λειτούργησα στις 12 το πρωί με μπαταρία στο 89%.Με κλειστό δηλαδή ουσιαστικά και είχε χάσει 6%.Επειδη λοιπόν θέλω να έχω ένα smartphone και όχι απλά ένα όμορφο τηλέφωνο,παίρνει π...λο για refund από το Αmazon.de και περιμένω να μου έρθει το Xiaomi Mi 9T σε κόκκινο.

 

3 στα 3 άρα με προβληματικες συσκευές από το Amazon. Δύο για σένα και μια του @alex.

 

Εγώ που δεν το βάζω ποτέ την νύχτα σε flight mode, με κλειστά δεδομένα και GPS εννοείται, ζήτημα να χάσω 2-3% σε ένα 8ωρο.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από το επίσημο σιτε nebula 8/256 4 Ιουνίου γράφει το κουτί.

Και εμένα ψιλό χάνει 4-5%

Με όλα κλειστά. Εννοώ δεδομένα και wifi.

Είναι λογικό;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; γιατί τα γράφετε εδώ αυτά τα θέματα; εδώ συζητάμε για αξεσουάρ...

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από το επίσημο σιτε nebula 8/256 4 Ιουνίου γράφει το κουτί.

 

Και εμένα ψιλό χάνει 4-5%

 

Με όλα κλειστά. Εννοώ δεδομένα και wifi.

 

Είναι λογικό;;

Πότε σε καμία συσκευή μου δεν έχανα 5-6% αυτονομίας την νύχτα που κοιμάμαι, με κλειστά όλα. Μόνο με μια συσκευή το είχα αυτό το θέμα, όχι της OnePlus (Xiaomi Mi5s) και το είχαν όλοι το θέμα αυτό.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επιστροφή του Almond,μου έμεινε το Mocolo.Το αγόρασα 17 ευρώ,το δίνω 15.Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Έγω έβγαλα την Nillkin καθώς είχε μια φουσκάλα σε μια γωνία που δεν καθόταν με τίποτα. Πήρα αποζημίωση και αγόρασα Whitestone. Περάστηκε με σχετική ευκολία και χωρίς φουσκάλες-σκόνες ούτε διαρροή υγρού πουθενά. Εξαιρετικό σε όψη,αίσθηση και απόκριση. Μόνο αρνητικό ότι είναι ελαφρώς πιο μικρό απο το Nillkin με αποτέλεσμα να μαζεύονται σκόνες και χνούδι περιμετρικά του τζαμιού που δεν φεύγουν εύκολα.

 

Ελπίζω να κρατήσει και να μην εμφανίσει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα τζαμακια πως καθονται με την μαμα σιλικονατη θηκη? Εχουν ολα μαυρο περιγραμμα ή καποια ειναι τελειως διαφανα?

Και σαν μεγεθος,καθονται ακριβως ή ειναι μικροτερα οπως παραπανω γραφτηκε για συγκεκριμενο τζαμι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, τοποθέτησα αυτή τη μεμβράνη πριν 2 μέρες..

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-3mk-curved-arc-oneplus-7-pro?search=Oneplus 7 pro

 

Είχα παραγγείλει mocolo uv το οποίο πήγα να το παραλάβω και ήταν σπασμένο παιδιά, δεν είχε άλλο, οπότε έβαλα τη συγκεκριμένη.

Είναι σε πάχος σαν 4-5 μεμβράνες μαζί, φαίνεται πολύ ποιοτική, σαν να μην υπάρχει.

Το δάχτυλο γλυστραει πολύ καλά και το αποτύπωμα μεταμορφώθηκε.Πιανει σε όλα τα πατήματα πλέον 100%

Μάλιστα χωρίς να ξαναπεράσω το δάχτυλο! Έχει αφήσει κάτι νερά απο μέσα προς τα πάνω αλλά η εταιρεία λέει ότι σε 72 ώρες θα εξαφανιστούν!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, τοποθέτησα αυτή τη μεμβράνη πριν 2 μέρες..

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-3mk-curved-arc-oneplus-7-pro?search=Oneplus 7 pro

 

Είχα παραγγείλει mocolo uv το οποίο πήγα να το παραλάβω και ήταν σπασμένο παιδιά, δεν είχε άλλο, οπότε έβαλα τη συγκεκριμένη.

Είναι σε πάχος σαν 4-5 μεμβράνες μαζί, φαίνεται πολύ ποιοτική, σαν να μην υπάρχει.

Το δάχτυλο γλυστραει πολύ καλά και το αποτύπωμα μεταμορφώθηκε.Πιανει σε όλα τα πατήματα πλέον 100%

Μάλιστα χωρίς να ξαναπεράσω το δάχτυλο! Έχει αφήσει κάτι νερά απο μέσα προς τα πάνω αλλά η εταιρεία λέει ότι σε 72 ώρες θα εξαφανιστούν!

Εύκολη η τοποθέτηση η χρειάζεται υπομονή και να πιάνουν τα χέρια σου; Με την Mocolo δε δυσκολευτηκα καθόλου για παράδειγμα.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, τοποθέτησα αυτή τη μεμβράνη πριν 2 μέρες..

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-3mk-curved-arc-oneplus-7-pro?search=Oneplus 7 pro

 

Είχα παραγγείλει mocolo uv το οποίο πήγα να το παραλάβω και ήταν σπασμένο παιδιά, δεν είχε άλλο, οπότε έβαλα τη συγκεκριμένη.

Είναι σε πάχος σαν 4-5 μεμβράνες μαζί, φαίνεται πολύ ποιοτική, σαν να μην υπάρχει.

Το δάχτυλο γλυστραει πολύ καλά και το αποτύπωμα μεταμορφώθηκε.Πιανει σε όλα τα πατήματα πλέον 100%

Μάλιστα χωρίς να ξαναπεράσω το δάχτυλο! Έχει αφήσει κάτι νερά απο μέσα προς τα πάνω αλλά η εταιρεία λέει ότι σε 72 ώρες θα εξαφανιστούν!

Την ειδα χθες τυχαια στο ιδιο λινκ. Καπως ετσι ηταν η zagg στα media. Εφαρμοζει καλα και μπορεις να την σμπρωξεις όπου θες σιγα σιγα, ειδικα τις πρώτες ωρες. Ολα τα νερα και φουσκες κλπ θα εξαφανιστουν. Ειναι οντως self heal οταν πχ. Πιεζεται και παραμορφωνεται λιγο. Το μονο ασχημο ηταν οι ακρες της που σκαλωνε το δαχτυλο και οτι την πατουσαν μερικές θήκες στις γωνιες. Ενδιαφερουσα λυση ειναι και το σκέφτομαι.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αύριο λογικά θα παραλάβω από ελτα την mocolo από ebay που παρήγγειλα μιας έφτασε Ελλάδα απο εχθές και σήμερα παρέλαβα και τα 2 extra skin από slickwarps.

 

61f2b43b9cd69d0357813a68c1eba54d.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετα Αλεξ.Ελπιζω να ειναι πολυ ανθεκτικα.Τελειως διαφανα βγαζουν?

 

Πηρα τον παρακατω OTG adapter γενικης χρησης για να κανενα back up κλπ

https://www.ebay.com/itm/5-in-1-USB-3-0-Type-C-USB-Micro-USB-SD-TF-Memory-Card-Reader-OTG-Adapter/302824768309?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετα Αλεξ.Ελπιζω να ειναι πολυ ανθεκτικα.Τελειως διαφανα βγαζουν?

 

 

 

Πηρα τον παρακατω OTG adapter γενικης χρησης για να κανενα back up κλπ

 

https://www.ebay.com/itm/5-in-1-USB-3-0-Type-C-USB-Micro-USB-SD-TF-Memory-Card-Reader-OTG-Adapter/302824768309?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

 

 

Βγάζει και σε διάφανα αλλά προτίμησε σε mat και όχι gloss υφή.

Τζάμπα τα πήρα σε clear gloss δεν κατάφερα να φύγουν οι φουσκαλες στις άκρες.

Άσε που θελει υγρό στην τοποθέτηση σε gloss υφή.

 

Πεταμένα λεφτά κοινός αν πάρεις σε gloss υφή.

 

Άσε που αποκτάς και πιο fingerprint magnet από ότι γυμνό αν το αφήνεις.

 

Τελευταία φορά παίρνω gloss διάφανο δεν ξανακάνω το ίδιο λάθος.

 

Ενώ σε mat δεν θελει τίποτα απλά το κολλάς όπως οτιδήποτε άλλο σε σχέδιο η χρώμα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για ματ ενδιαφερομαι ουτως ή αλλως. Αφου δεν εχουν θεμα τοποθετησης,τοτε μια χαρα.Μας μενει το κοματι καμερων,αν βαλω τζαμακι ή ζελατινα πανω τους. Ωραιος,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για ματ ενδιαφερομαι ουτως ή αλλως. Αφου δεν εχουν θεμα τοποθετησης,τοτε μια χαρα.Μας μενει το κοματι καμερων,αν βαλω τζαμακι ή ζελατινα πανω τους. Ωραιος,ευχαριστω

 

 

 

Αναμένω σήμερα η αρχές επόμενη εβδομάδα να παραλάβω σε διάφανο mat από extremeskin.

Έχω και γυαλί και skin για κάμερα αλλά ακόμα δεν έβαλα κανένα,πρώτα θα βάλω το διάφανο mat skin για πλάτη και μετά μάλλον το γυαλί θα βάλω για την κάμερα από mocolo που πήρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο xtreneskins για ολα τα clear skins λεει οτι τοποθετουνται με το υγρο, ειτε glossy ειτε matte.

Στο slickwraps η matte χωρις υγρο

Link to comment
Share on other sites

Στο xtreneskins για ολα τα clear skins λεει οτι τοποθετουνται με το υγρο, ειτε glossy ειτε matte.

 

Στο slickwraps η matte χωρις υγρο

 

Την κάτσαμε τότε,πίστευα ισχύει ότι και σε slickwarps.

 

Edit : παρέλαβα και από ελτα και το mocolo tempered glass μέσα στο ΣΚ θα επιχειρήσω τοποθετήσω

 

f3c0fdf3fe38dc3c5418150c253c14ff.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μεγιες και παλι.Αναμενουμε εντυπωσεις και λεπτομερεις φωτο αν μπορεσεις τοποθετημενο κυριως για τον ογκο που προσθετει και αν τρωει απο οθονη.

Εγω χτυπησα αυτα τα skins σε ματ με 10 στρογγυλα ευρω https://www.slickwraps.com/naked-series-skins-for-oneplus-7-pro.html

Link to comment
Share on other sites

Την κάτσαμε τότε,πίστευα ισχύει ότι και σε slickwarps.

 

Edit : παρέλαβα και από ελτα και το mocolo tempered glass μέσα στο ΣΚ θα επιχειρήσω τοποθετήσω

 

f3c0fdf3fe38dc3c5418150c253c14ff.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν το είχες βάλει Alex; Θυμάμαι μια φωτό που μας εδειχνες που έλεγες πως κάνει περισσότερο αντικατοπτρισμό. Άλλο ήταν;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχες βάλει Alex; Θυμάμαι μια φωτό που μας εδειχνες που έλεγες πως κάνει περισσότερο αντικατοπτρισμό. Άλλο ήταν;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι Βαιε αυτό που ανέβασα ήταν το tempered glass από Amazon που πήρα της QITAYO.

Mocolo είχα παραγγείλει μετά διότι με χαλάει το πόσο πολύ καθρεπτιζει του Amazon.

 

Ελπίζω το Mocolo να είναι καλύτερο σε αυτό το τομέα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 7 Pro] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protector κ.α)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...