Jump to content

Asus Zenfone 6 / 6Ζ


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω από χτες στα χέρια μου! Αγορασμένο από minideal, στα 195e και μου ήρθε μετά από 20 μέρες.

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες, οθόνη πολύ καλή, δεν κολλάει πουθενά, γρήγορο, πολύ καλή κάμερα...με ραδιόφωνο

Αυτονομία μπαταρίας δεν μπορώ να τσεκάρω ακόμη, επειδή το έχω λιώσει!!!

 

Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ήρθε με την 4.3 και όχι την kitkat 4,4 που περίμενα.

Αν ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάπου η αναβάθμιση σε 4.4....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε με γεια μπορείς να μας ενημερώσεις τι γλώσσες έχει και αν περιλαμβάνει google play? έχουν αναφερθεί επίσης προβλήματα υπερθέρμανσης και wifi ,δεν ξέρω αν υπάρχουν σε σένα thanks.Το περιμένω κι εγώ.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Είχα ζητήσει από το minideal να το σεταρει ώστε να περιλαμβάνει και ελληνικά.

Φυσικά και έχει Google play..

Υπερθέρμανση δεν έχω δει για την ώρα και το wifi πιάνει θα έλεγα καλά.

 

Γενικά Η λειτουργία του είναι απροβλημάτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα και με τις προδιαγραφες που θελω:

 

Χαμηλη τιμη

Χαμηλο Sar

Δυνατη μπσταρια

Να μην κολλαει

 

θα ηθελα να ηταν 5.5 ιντες αλλα τι να κανουμε.. Επιπλεον δεν ειναι ενα ακομη κινεζικο, η Asus εχει ονομα, στο σπιτι εχουμε 2 υπολογιστες Asus και σε γενικες γραμμες ειμαστε ευχαριστημενοι.

 

Εντος των επομενων ημερων μσλλον θα το χτυπησω.

 

 

το sar ποσο είναι?

που το βρήκες?

 

 

οκ το βρηκα 0,53

 

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_6-5953.php

Edited by christosi

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έχω από χτες στα χέρια μου! Αγορασμένο από minideal, στα 195e και μου ήρθε μετά από 20 μέρες.

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες, οθόνη πολύ καλή, δεν κολλάει πουθενά, γρήγορο, πολύ καλή κάμερα...με ραδιόφωνο

Αυτονομία μπαταρίας δεν μπορώ να τσεκάρω ακόμη, επειδή το έχω λιώσει!!!

 

Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ήρθε με την 4.3 και όχι την kitkat 4,4 που περίμενα.

Αν ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάπου η αναβάθμιση σε 4.4....

 

Σκέφτομαι και εγώ να το παραγγείλω από το minideal.net.

Στο site τους λένε ότι παραδίδουν από Ευρωπαϊκή αποθήκη μέσα σε 3-5 μέρες (με DHL) και χωρίς δασμούς.

Εσένα πως και έκανε 20 μέρες? Είχες κάποιο άλλο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να το παραγγείλω από το minideal.net.

Στο site τους λένε ότι παραδίδουν από Ευρωπαϊκή αποθήκη μέσα σε 3-5 μέρες (με DHL) και χωρίς δασμούς.

Εσένα πως και έκανε 20 μέρες? Είχες κάποιο άλλο θέμα?

 

Νομίζω ότι κάνεις λάθος για την Ευρωπαϊκή τους Αποθήκη, το μοντέλο δεν φαίνεται να είναι διαθέσιμο εκεί.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Στο link που πόσταρες η " Ευρωπαϊκή Αποθήκη " εμφανίζει το σύνολο των 7 διαθέσιμων κομματιών ... :what: :dizzy: :what:

Τι στο διάτανο αποθήκη είναι αυτή με 7 τηλέφωνα ??????? :angry:

 

Από τις " μεγάλες " ... Η ASUS είναι η εταιρεία με το χειρότερο δίκτυο διάθεσης

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Για την...τεράστια ποικιλία της αποθήκης τους πάντως δεν ευθύνεται η Asus. Λίγο ως πολύ αυτή είναι η...ποικιλία σε όλες τις... Κινεζοευρωπαϊκές αποθήκες.
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η αποθήκη είναι της minideal.net

 

Η Asus πάντως κάνει ότι μπορεί για να ψάχνεις το τηλέφωνο με το κιάλι . Από προώθηση 0 .

Κρίμα γιατί πιστεύω ότι είναι αξιόλογο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα πρόσεξα ότι η Ευρωπαϊκή αποθήκη διατηρεί απόθεμα σε μόλις 7 μοντέλα.

Και ήθελα να αποφύγω την ιστορία να τους λέω να το δηλώσουν ως δώρο με χαμηλή αξία για να αποφύγω τελωνεία.

Σε γενικές γραμμές είχε κανείς πρόβλημα από το minideal.net, να ελεγχθεί το δέμα και να μπλέξει με εκτελωνισμούς και τα συναφή?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ενημερώσω για άλλη μια φορά πως στο παρόν φόρουμ απαγορεύεται η οποιαδήποτε συζήτηση για παράκαμψη του τελωνείου για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου 6αρι, η Asus κατάφερε να φτιάξει ένα mid-range τηλέφωνο με αίσθηση και υποστήριξη premium. To παλιό ήταν ένα hero 9300+ (σαν το zopo z900s, 5.2'', 4gb με 512ram) , από το οποίο ήμουν απόλυτα ικανοποιημενος, εξαιτίας κυρίως μιας super rom ενός Ισπανού και θα είναι πλέον δεύτερο τηλέφωνο. Σε οικονομικό 6αρι πιστεύω είναι από τις καλύτερες επιλογές με κόστος 181 ευρώ.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαλημερα

 

Ειμαι μεταξυ του zenfone 5 και του zenfone 6

 

Aξιζει τη διαφορα των 30 ευρω?

Να προτιμησω το 6?

 

Έχει να κάνει καθαρά με το μέγεθος οθόνης που προτιμάς ή σε βολεύει. Από λοιπά θέματα δεν στερεί σε τίποτα άλλο το ένα από το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στην έκδοση του 5 . Να έχει τον Z2580 στα 2 GHz και 2gb μνήμη . Αλλιώς φοράει τον Z2560 στα 1,6 GHz με 1gb μνήμη .

Από εκεί και πέρα το 6 έχει καλύτερη κάμερα στα 13MP

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στην έκδοση του 5 . Να έχει τον Z2580 στα 2 GHz και 2gb μνήμη . Αλλιώς φοράει τον Z2560 στα 1,6 GHz με 1gb μνήμη .

Από εκεί και πέρα το 6 έχει καλύτερη κάμερα στα 13MP

 

Και καλυτερη μπαταρια.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δεν σου κάνει κόπο γράψε μερικά πράγματα για το κινητό, επειδή σκέφτομαι την αγορά του. Ποιότητα κλήσεων, οθόνη (αποκρισιμότητα, φωτεινότητα κλπ), η ρομ τι λέει, αν δοκίμασες usb otg, μπαταρία κλπ. Κοινώς κάνε ένα mini review!! :lol: :lol:
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δεν σου κάνει κόπο γράψε μερικά πράγματα για το κινητό, επειδή σκέφτομαι την αγορά του. Ποιότητα κλήσεων, οθόνη (αποκρισιμότητα, φωτεινότητα κλπ), η ρομ τι λέει, αν δοκίμασες usb otg, μπαταρία κλπ. Κοινώς κάνε ένα mini review!! :lol: :lol:

 

http://www.myphone.gr/d/asus/zenfone-6.387/hands-on/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το εχω 2 μερες στο χερι μου και ειμαι ερωτευμενος προερχομαινος απο NOTE1 και NOTE2 μπορω να σας πω πολλα πραγματα.Καντε ερωτησεις που σας ενδιαφερουν και θα προσπαθησω να *(μην παρω ποσοστα απο την ASUS) ειμαι αντικειμενικος.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω σαν τωρινός κάτοχος 8πύρινου και πρώην 4πύρινου Note II. Ο επεξεργαστής του πως ανταπεξέρχεται στην καθημερινότητα συγκριτικά με το Note που είχες ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το εχω 2 μερες στο χερι μου και ειμαι ερωτευμενος προερχομαινος απο NOTE1 και NOTE2 μπορω να σας πω πολλα πραγματα.Καντε ερωτησεις που σας ενδιαφερουν και θα προσπαθησω να *(μην παρω ποσοστα απο την ASUS) ειμαι αντικειμενικος.

 

Καλορίζικο και σου εύχομαι να το χαρείς, όπως το χαίρομαι και εγώ!

Θελω να σε ρωτήσω ποια έκδοση Android φοράει.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω σαν τωρινός κάτοχος 8πύρινου και πρώην 4πύρινου Note II. Ο επεξεργαστής του πως ανταπεξέρχεται στην καθημερινότητα συγκριτικά με το Note που είχες ;

 

Καλημερα φιλε Σταυρο ο επεξεργαστης του ειναι απλα τελειως σε λειτουργεια και επιδοσεις ταχυτητα και οτι αλλο θες.Κοιτα τωρα κατι εγω σε συγκριση ενως μη ρουτ νοτε2 και του asus που εχω δλδ μαμα και τα 2 μπορω να σου πω πως το χτυπαει στα ισια.Σιγουρα μια μαγειρεμενει ρομ στο νοτε2 με ρουτ γκρινιφαι και χιλια2 καλα παει καλυτερα ....ετσι τα εχω τα νοτε2 τωρα.....αλλα ΗΡΕΜΗΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ απο το να ψαχνω μονιμως να βρω ρομ να διεγραψω την προηγουμενη μηπωσ δεν εκατσε καλα μηπως το ενα μηπως το αλλο...ΗΣΥΧΑΣΑ!:cool::cool::cool: Ειχα που το κοιταζα το asus zenfone6 απο τον Μαιο.....μπορω να πω οτι αργησα να το αγορασω.Α και κατι ακομα που ξεχασα εχω και ενα νοτε3 συνολικα *(1 νοτε1.... 2 νοτε2 ....1 νοτε3)οποτε καταλαβενεισ πως ειμαι λατρεις τον νοτε αρα ειμαι καπως αντικειμενικος γι αυτο το Υπερκινητο.:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο και σου εύχομαι να το χαρείς, όπως το χαίρομαι και εγώ!

Θελω να σε ρωτήσω ποια έκδοση Android φοράει.

 

Σε ευχαριστω πολυ τα χαιρομαστε. εχω εκδοση 4.3 αλλα εκανα το τελευταιο update προχθες

 

εκδοση βασικου φασματος 1434_1.5.37.1_0826

εκκδοση kernel 3.443-188816-g25545d7................mon sep1 21:46:49 cts2014

αριθμος εκδοσης ASUS_T00G_WW_user_1.18.40.11_20140901_8156........

 

Eσυ τι εκδοση εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ τα χαιρομαστε. εχω εκδοση 4.3 αλλα εκανα το τελευταιο update προχθες

 

εκδοση βασικου φασματος 1434_1.5.37.1_0826

εκκδοση kernel 3.443-188816-g25545d7................mon sep1 21:46:49 cts2014

αριθμος εκδοσης ASUS_T00G_WW_user_1.18.40.11_20140901_8156........

 

Eσυ τι εκδοση εχεις?

Εγώ εγκατέστησα σήμερα την 4.4.2 πανεύκολα!!!

 

Πρέπει να πας στο site της Asus

να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις:

- πρώτα την 1.18.40.12 for WW SKU και

- μετά την 2.19.40.18 (Android 4.4.2) for WW SKU

και θα είσαι κομπλέ!

 

καλή επιτυχία:)

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 6 / 6Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...