Jump to content

Asus Zenfone 6 / 6Ζ


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω μολις παρελαβα και εγω δυο αλλα το ενα εχει προβλημα..μικροφωνιζει το ηχειο του...κατα τα αλλα μια χαρα κινητο...τρεχει πολυ ομαλα....καμια συμβουλη κανεις???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Χαιρετώ την παρέα.Είμαι κάτοχος του κινητού 6 μήνες τώρα και πολύ ευχαριστημένος.Τώρα τελευταια άρχισε να μοτ κάνει κάποια κολληματάκια οπότε θεωρώ ότι πρέπει να ΄κάνω αναβάθμιση.Φοράω 4.3 με αριθμό έκδοσης ASUS_T00G_WW_user_9.13.40.8_20160516_191074 release-keys 010175_201601130121 Μπορείτε να βοηθήσετε ?Στο site της asus ψιλοχάθηκα λίγο με τίς εκδόσεις.Ποια πρέπει να κατεβάσω.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Είμαι κάτοχος του κινητού 6 μήνες τώρα και πολύ ευχαριστημένος.Τώρα τελευταια άρχισε να μοτ κάνει κάποια κολληματάκια οπότε θεωρώ ότι πρέπει να ΄κάνω αναβάθμιση.Φοράω 4.3 με αριθμό έκδοσης ASUS_T00G_WW_user_9.13.40.8_20160516_191074 release-keys 010175_201601130121 Μπορείτε να βοηθήσετε ?Στο site της asus ψιλοχάθηκα λίγο με τίς εκδόσεις.Ποια πρέπει να κατεβάσω.Ευχαριστώ.

την τελευταια WW θα χρειαστεις - Η πανω πανω αν θυμαμαι καλα.

Το πιθανοτερο ομως να σου βγαλει σφαλμα, γιατι ενω ερχονται με "WW" στην πραγματικοτητα ειναι Κινεζικη η ΡΟΜ που φορουν.

Οποτε θα χρειαστει να γυρισεις σε παλαιοτερη και να κανεις αναβαθμιση απο εκει. Δοκιμασε και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια WW θα χρειαστεις - Η πανω πανω αν θυμαμαι καλα.

Το πιθανοτερο ομως να σου βγαλει σφαλμα, γιατι ενω ερχονται με "WW" στην πραγματικοτητα ειναι Κινεζικη η ΡΟΜ που φορουν.

Οποτε θα χρειαστει να γυρισεις σε παλαιοτερη και να κανεις αναβαθμιση απο εκει. Δοκιμασε και βλεπουμε.

 

οταν εννοεις παλιοτερη τι εννοεις και ποια? Και θα κανω αναβαθμιση απο sd?Σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αγοραζοντας το κινητο με ευρωπαικη ρομ,θα χρειαστει να αλλαχτει σε νεα ρομ;

Επισης με μηνυματα 4ψηφια εχει καποιο θεμα,οπως το coolpad;

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις παλιοτερη τι εννοεις και ποια? Και θα κανω αναβαθμιση απο sd?Σε ευχαριστω πολυ.

 

Νομιζω εκδοση "16" αν θυμάμαι καλά. (Κοιτα τα filenames θα καταλαβεις)

Θα τη βρεις κατεβαίνοντας στη σελιδα στο site. Χρειάζεται ενα rename στο αρχείο (να το ξεγελάσεις πως είναι νεοτερη εκδοση απο αυτή που φοράει τώρα) και το παιρνει μονο του. (Βγαζει μηνυμα πως βρηκε update, κανε κι ενα ρεσταρτ για να το βρει ευκολοτερα) Στη εσωτερική μνήμη είναι οκ. Και μετα την τελευταία WW.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγοραζοντας το κινητο με ευρωπαικη ρομ,θα χρειαστει να αλλαχτει σε νεα ρομ;

Επισης με μηνυματα 4ψηφια εχει καποιο θεμα,οπως το coolpad;

 

Στο δικο μου 6 που το είχα παλιότερα είχε έρθει και update κανονικά. Αφότου είχα βάλει την ευρωπαϊκή. Εαν έχει λοιπόν οντως ευρωπαϊκή ήδη δε θα χρειάζεται τίποτα. Οσα έχουν περάσει απο τα χέρια μου πάντως εν ειχαν κι ας έγραφε ww.

Μηνύματα δε θυμάμαι για να πω την αλήθεια μου, πάει καιρός..

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η πρωτη παραγγελια για την κοπελα μου :D

Πληρηωσα 30$ παραπανω για να ερθει απο EU warehouse,μην εχω το αγχος τελωνειου.

Εγω να δω σε ποιο θα καταληξω :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα ηθρε το κινητο!Απο vickimall και ηρθε οπως λεγανε σε 2 εβδομαδες.Δεν το περιμενα τοσο γρηγορα να πω την αληθεια.

Απιστευτο κινητο,θα χτυπησω και εγω ενα :p

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον @Costas_v , κάνε ένα hardreset και επαναφορά εργοστασιακών . Αν δεν παίξει τίποτα από αυτά ... μήν περιμένεις στείλτο από εκεί που ήρθε ... μάλλον σου έτυχε ελλατωματική συσκευή

 

To hard reset πως γινεται?

Πιθανον εχουμε το ιδιο θεμα με την μπαταρια.Το πρωι ηταν στο 97% και στις 7 το απογευμα χωρις χρηση ιντερνετ κτλ πηγε 8%

Θα το αφησω να κανει 2-3 κυκλους ακομα και θα κανω και εγω hard reset και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και hard reset και επανήρθε το κινητό στην αρχική κατάσταση αλλά η μπαταρία με μέτρια χρήση,σχεδόν καθόλου ίντερνετ,wifi κλειστό,δεδομένα κλειστά,πάει από τις 8 το πρωί από το 100% στο 40% λίγο πριν της 3 το μεσημέρι..

Δοκίμασα και με άλλο φορτιστή να το φορτίσω,αλλά δεν είδα διαφορά .Είναι δυνατόν??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και στο δευτερο zenfone 6 ειχα το ιδιο θεμα με την μπαταρια και λυθηκε με αναβαθμιση,οπως εγραψα στα προηγουμενα ποστς ;)

Η μπαταρια του τελικα απιστευτη!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Εχω ενα θεμα με το wifi.

Μερικες φορες οταν παω ανοιγω το wifi στο κινητο,δεν συνδεεται αυτοματα οταν ειμαι σε wifi που μπαινω συχνα.Πχ σπιτι μου.

Σε παλιοτερη συσκευη,συνδεοταν αυτοματα,ενω τωρα πρεπει να παω στα δικτυα και να πατησω συνδεση.

Δεν το κανει συνεχεια αλλα αρκετες φορες..Λυνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω περασμένη στο κινητό την έκδοση WW 2.22.40.44_20150409_44.

Θα μου προτείνατε να αναβαθμίσω σε lollipop και αν ναι σε ποια έκδοση.

Με ενδιαφέρει το κινητό να τρέχει απροβλημάτιστα.

Ευχαριστώ.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας και από εμενα..όλα καλά για το κινητό ωραία spec και ψήνομε για αγορά του κινητού...αυτό που με ανησυχεί είναι το 'Dual-core'
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλους.

Έχω περασμένη στο κινητό την έκδοση WW 2.22.40.44_20150409_44.

Θα μου προτείνατε να αναβαθμίσω σε lollipop και αν ναι σε ποια έκδοση.

Με ενδιαφέρει το κινητό να τρέχει απροβλημάτιστα.

Ευχαριστώ.

 

Καλημερα,

Και εγω εχω την ιδια εκδοση και σκεφτομαι να την αναβαθμίσω.

Καποια γνώμη απο κάποιον που το εχει αναβαθμίσει να μας πει αν αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αναβάθμιση κατά τη γνώμη μου.

Και μάλιστα με την τελευταία έκδοση βελτιώθηκε και η μπαταρία.

Έκανα και μια επαναφορά βέβαια στο τηλέφωνο για να καθαρίσει..

Όσο για το διπύρηνο.. Είναι Intel - διπλά threads -ισοδύναμος με τετραπυρινος!..

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν θες γράψε ποια έκδοση είναι η τελευταία .

Την πέρασες απευθείας στην τελική έκδοση ή θέλει όλες τις προηγούμενες ?

 

Και εγώ συμφωνώ για τον επεξεργαστή ...πάει σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς τις περνούσα 1 1..

Γράφει στο Asus support (το είδα στο Google μόλις)

https://www.asus.com/Phone/ZenFone_6_A601CG/HelpDesk_Download/

Κοίτα τις εκδόσεις WW και αναλόγως τι έχεις περάσει ήδη μπορεί να έχει διαφορετικά αρχεία.

Αν θυμάμαι καλά έχει σημασία αν έχεις ήδη lollipop η όχι.

Δεν έχω άλλο 6 να το κοιτάξω τώρα..

(προσοχή πάντως γιατί από Κίνα έρχονται με "δήθεν WW " αλλά είναι κινέζικη έκδοση. Δεν υπάρχει θέμα απλά θα βγάλει error)

Edited by Costas_v
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 6 / 6Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...