Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα...Μέχρι 35-40€ τι προτείνετε;;;

 

tronsmart onyx ace ή edifier tws200 από εμένα.. τα πρώτα τα έχει καλή προσφορά το geekbuying.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδιά έχω πάθει πλάκα με τα onyx ace. Δηλαδή μου αρέσει και ο ήχος... τι να πω....

Αλλά σας λέω. Δε δούλεψα και τα 2 που αγοράσαμε... Δε ξέρω γιατί. Ενώ όταν αγοράζω κάτι από πλαίσιο και δε δουλεύει το πάω πίσω

με το aliexpress και τα διάφορα... τι κάνεις?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασε ο πατέρας μου μια τηλεόραση με Bluetooth και μιας και πάντα ήταν σχεδόν μόνιμα με ακουστικά με καλώδιο τόσα χρόνια, του είπα τώρα να πάρει ασύρματα.

 

Θέλει μικρά, οικονομικά με καλή μπαταρία.

Από ποιότητα δεν χαμπαριάζει :)

Απλώς να γλυτώσει τα καλώδια και να έχει καλή μπαταρία.

Με μια γρήγορη ματιά θα πήγαινα στα Xiaomi True wireless Basic S.

 

 

Αυτή θα είναι αποκλειστικά η χρήση τους.

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα Χ3 στα είκοσι ευρω, και τα 2s. Τα am61 έχουν πολύ μεγαλύτερη αυτονομία

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλιώς ακουστικά κανονικά, κεφαλής

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδιά έχω πάθει πλάκα με τα onyx ace. Δηλαδή μου αρέσει και ο ήχος... τι να πω....

Αλλά σας λέω. Δε δούλεψα και τα 2 που αγοράσαμε... Δε ξέρω γιατί. Ενώ όταν αγοράζω κάτι από πλαίσιο και δε δουλεύει το πάω πίσω

με το aliexpress και τα διάφορα... τι κάνεις?

 

Τελικά ακύρωσα τα edifier κ πήρα τα onyx ace :)

Τα στέλνεις πίσω κ σε στέλνουν αντικατάσταση. Έτσι είχε γίνει μια φορά σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Και τα Χ3 στα είκοσι ευρω, και τα 2s. Τα am61 έχουν πολύ μεγαλύτερη αυτονομία

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλιώς ακουστικά κανονικά, κεφαλής

Του τα έδειξα τα am61 αλλά δεν θέλει καθόλου καλώδιο.

X3 ή 2s καλύτερη μπαταρία;

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδιά έχω πάθει πλάκα με τα onyx ace. Δηλαδή μου αρέσει και ο ήχος... τι να πω....

Αλλά σας λέω. Δε δούλεψα και τα 2 που αγοράσαμε... Δε ξέρω γιατί. Ενώ όταν αγοράζω κάτι από πλαίσιο και δε δουλεύει το πάω πίσω

με το aliexpress και τα διάφορα... τι κάνεις?

 

Χαίρομαι που το ακουω! Εμενα βεβαια μου οταν τα βγαζω για να τα βαλω στη θηκη τους συχνα παραμενουν συνδεδεμενα με το κινητο , χωρις να εχω καταλάβει τι φταιει. Τουλαχιστον πλεον ειμαι υποψιασμενος και τα αποσυνδεω χειροκίνητα από το κινητο

Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 820 -> Oneplus One -> LG G7 -> Oneplus 8T

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που το ακουω! Εμενα βεβαια μου οταν τα βγαζω για να τα βαλω στη θηκη τους συχνα παραμενουν συνδεδεμενα με το κινητο , χωρις να εχω καταλάβει τι φταιει. Τουλαχιστον πλεον ειμαι υποψιασμενος και τα αποσυνδεω χειροκίνητα από το κινητο

 

χτες τα έβαλα με aptx και bluetooth 5. Νομίζω ότι η κατανάλωση έπεσε.....

Κατάλαβα ότι συνδέεις ένα από τα δύο... και εχεις δύο στη λίστα ανάλογα πιο θα βγάλεις πρώτο από την θήκη... πάνω κάτω.

Το θέμα είναι πως τα βγαζεις από τη θήκη... Γλυστράνε

Τα αφήνω εκτός θήκης.... δε βλέπω να έχει κατανάλωση έτσι και τα σβήσω πατώντας παρατεταμένα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για in ear bluetooth ακουστικα για το λαπτοπ για χρήση λιγο μουσικη οσο κάνω δουλειά , αλλα πιο σημαντικό να ακουω και να ακουγομαι πολυ καθαρα σε teams - skype κτλ που ειναι αρκετός χρόνος μεσα στην ημέρα.

Μουσική και να μην έχει τέλειο ήχο κτλ δεν με απασχολεί και τόσο πολυ, αλλά στην ομιλία θα ήθελα να είναι καλα.

Εχω τα buds+ αλλα ειναι ηδη συνδεμένα με το κινητό , που και απο αυτο δεχομαι αρκετες κλησεις μεσα στην ημερα,οποτε και δεν βολευει να τα κανω pair μια με το κινητο και μια με το λαπτοπ , ειναι λίγο σπασιμο καθε φορά , μακάρι να ηταν multi point , θα ήταν τέλεια αλλα δυστυχως δεν είναι .

 

Εχει καποιος φίλος καμιά πρόταση μέχρι τα 100 ευρω ταβάνι ?

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες απαιτήσεις έχω κι εγώ αλλά ταβάνι τα 40 ευρώ. Να έχουν καλό μικρόφωνο και να μην έχω αποσυνδέσεις κλπ. Θα προτιμούσα τύπου stick κι όχι τα μικρά στρογγυλά. Type-c θα προτιμηθεί
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για in ear bluetooth ακουστικα για το λαπτοπ για χρήση λιγο μουσικη οσο κάνω δουλειά , αλλα πιο σημαντικό να ακουω και να ακουγομαι πολυ καθαρα σε teams - skype κτλ που ειναι αρκετός χρόνος μεσα στην ημέρα.

Μουσική και να μην έχει τέλειο ήχο κτλ δεν με απασχολεί και τόσο πολυ, αλλά στην ομιλία θα ήθελα να είναι καλα.

Εχω τα buds+ αλλα ειναι ηδη συνδεμένα με το κινητό , που και απο αυτο δεχομαι αρκετες κλησεις μεσα στην ημερα,οποτε και δεν βολευει να τα κανω pair μια με το κινητο και μια με το λαπτοπ , ειναι λίγο σπασιμο καθε φορά , μακάρι να ηταν multi point , θα ήταν τέλεια αλλα δυστυχως δεν είναι .

 

Εχει καποιος φίλος καμιά πρόταση μέχρι τα 100 ευρω ταβάνι ?

 

δλδ τα buds+ είναι καλα για ομιλια? και σε περιβάλλον με φασαρία?

Rabbit
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που το ακουω! Εμενα βεβαια μου οταν τα βγαζω για να τα βαλω στη θηκη τους συχνα παραμενουν συνδεδεμενα με το κινητο , χωρις να εχω καταλάβει τι φταιει. Τουλαχιστον πλεον ειμαι υποψιασμενος και τα αποσυνδεω χειροκίνητα από το κινητο

 

Όταν παραμένουν συνδεδεμένα με το κινητό ενώ τα βάζεις στη θήκη, πιθανόν έχει τελειώσει η μπαταρία της θήκης και δε μπορεί να φορτίσει, οπότε τα αφήνει συνδεδεμένα στο κινητό. Τουλάχιστον σε εμένα αυτό ήταν το πρόβλημα και επιβεβαίωσα με το support της Tronsmart ότι όντως συμπεριφέρονται έτσι.

 

Όσον αφορά τα Onyx, τα αγόρασα τον Ιούλιο και για κάνα δίμηνο ήμουν εντυπωσιασμένος για την ποιότητα τους συνολικά, αναλογικά με τα χρήματα που έδωσα. Δυστυχώς μετά από κάνα δίμηνο και για απροσδιόριστο λόγο, σταμάτησαν να με ακούνε ακόμα και σε εντελώς ήσυχο περιβάλλον. Δοκίμασα hard reset κλπ χωρίς επιτυχία.

 

Μίλησα με το support της Tronsmart και μου άνοιξαν ticket στο Geekbuying όπου μου έπεστρεψαν 18$ ως αποζημίωση. Να αναφέρω ότι ακριβώς το ίδιο θέμα που ενώ ήταν όλα καλά σταμάτησαν να τον ακούνε, το είχε και άλλο μέλος στο forum.

 

Δεν ξέρω αν πέσαμε στην περίπτωση, απλά είπα να το αναφέρω γιατί όντως όσο δούλεψαν με είχαν βολέψει και ήταν άψογα για την τιμή τους. Μετά από αυτά δεδομένου ότι ήθελα κάτι για κλήσεις, αγόρασα το Edge στα 26 ευρώ που νομίζω είναι η πιο VFM επιλογή για όποιον θέλει κυρίως κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

δλδ τα buds+ είναι καλα για ομιλια? και σε περιβάλλον με φασαρία?

 

 

δεν μου εχουν κανει παράπονα, βεβαια μετα απο λίγο που τα έιχα παρει ειχα τρομερα προβληματα , πηγα σμαρτεκ μου τα άλλαξαν και απο τότε κανεις δεν μου έχει πει κουβέντα , ολα καλά

Link to comment
Share on other sites

δλδ τα buds+ είναι καλα για ομιλια? και σε περιβάλλον με φασαρία?
Ούτε καν

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία σε περιβάλλοντα με δυνατό θόρυβο τελικά ποια να κάνουν σε τιμή έως 60-70 ευρώ;

Plantronics Voyager 3200 ή Plantronics Voyager Edge;

Onyx και xiaomi basic δεν κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία σε περιβάλλοντα με δυνατό θόρυβο τελικά ποια να κάνουν σε τιμή έως 60-70 ευρώ;

Plantronics Voyager 3200 ή Plantronics Voyager Edge;

Onyx και xiaomi basic δεν κάνουν.

 

Τα 3200 νομίζω είναι η αναβάθμιση του Edge.

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία σε περιβάλλοντα με δυνατό θόρυβο τελικά ποια να κάνουν σε τιμή έως 60-70 ευρώ;

Plantronics Voyager 3200 ή Plantronics Voyager Edge;

Onyx και xiaomi basic δεν κάνουν.

 

 

φίλες κάνουν αλλά υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που τους χάλασαν. Εγω τα χρησιμοποιώ μία εβδομάδα και δε μπορώ να σου πω με εγγύησ

Αν τα πάρεις όμως είκοσι ευρώ το ρίσκο ειναι μικρό για τα onyx

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

φίλες κάνουν αλλά υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που τους χάλασαν. Εγω τα χρησιμοποιώ μία εβδομάδα και δε μπορώ να σου πω με εγγύησ

Αν τα πάρεις όμως είκοσι ευρώ το ρίσκο ειναι μικρό για τα onyx

 

Τα έχω από το καλοκαίρι που προτάθηκαν εδώ σε προσφορά και τα xiaomi και τα huawei lite. Δυστυχώς δεν βόλεψε κανένα σε αυτόν το τομέα. Επίσης τα onyx αργούν να συνδεθούν με το κινητό mi 9t pro συν ότι στο βάλε βγάλε αυξομειώνεται η ένταση .

 

Οπότε όταν με το καλό ανοίξουν οι δουλειές να πάω για τα 3200 λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω από το καλοκαίρι που προτάθηκαν εδώ σε προσφορά και τα xiaomi και τα huawei lite. Δυστυχώς δεν βόλεψε κανένα σε αυτόν το τομέα. Επίσης τα onyx αργούν να συνδεθούν με το κινητό mi 9t pro συν ότι στο βάλε βγάλε αυξομειώνεται η ένταση .

 

Οπότε όταν με το καλό ανοίξουν οι δουλειές να πάω για τα 3200 λέτε;

 

Τα Anker έχω διαβάσει ότι είναι πολύ καλά γύρω στα 70 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία σε περιβάλλοντα με δυνατό θόρυβο τελικά ποια να κάνουν σε τιμή έως 60-70 ευρώ;

 

Plantronics Voyager 3200 ή Plantronics Voyager Edge;

 

Onyx και xiaomi basic δεν κάνουν.

Έχω και το 3200 και το Edge. Άψογα και τα δύο στην ομιλία. Δεν καταλαβαίνεις κάποια διαφορά που να αξίζει τη διαφορά στην τιμή
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το 3200 και το Edge. Άψογα και τα δύο στην ομιλία. Δεν καταλαβαίνεις κάποια διαφορά που να αξίζει τη διαφορά στην τιμή

 

Από ταχύτητα σύνδεσης με το κινητό τί λένε; Έχω το mi 9t pro και τα xiaomi (προφανώς ) ήταν ταχύτατα ενώ τα onyx παίρνουν γύρω στο μισό λεπτό αν όχι παραπάνω.

Τώρα που το σκέφτομαι ,δεν μπαίνουν σε θήκη αυτά οπότε ίσως να μην έχει νόημα η ερώτηση μου...

Link to comment
Share on other sites

Συνδέονται ταχύτατα. Πάντως επειδή έχω και τα onyx, είναι τελείως διαφορετικό στυλ ακουστικών. Τα διπλά ακουστικά είναι για μουσική, τα μονά για ομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...