Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Οι αμφιβολίες είναι αν θα μιλάς με θόρυβο, αλλιώς πάρε ότι θέλεις

Ε το ζητημα ειναι να παρω κατι που να μπορω να μιλησω διαφορετικα να μην παρω καθολου.Δεν θελω να παρω για να πω οτι πηρα και να μην κανω την δουλεια μου.

Αν ειναι καποια στιγμη να παω στα Freebuds pro καλυτερα να μην δωσω τωρα αρκετα χρηματα για να εχω για τα pro.

 

Tελικα για passive και active γνωριζει κανεις να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Tελικα για passive και active γνωριζει κανεις να μου απαντησει?

 

Το passive noise cancelling γίνεται λόγω του σχήματος των ακουστικών π.χ. τα buds σιλικόνης που έχουν τα ακουστικά μπλοκάρω θόρυβο.

Το active noise canceling γίνεται μέσω hardware υποστηριζόμενο από το κατάλληλο software π.χ. διπλό ή τριπλό μικρόφωνο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/68078766209/posts/10158465030391210/

 

Sent from my SM-F916B using Tapatalk

Μια καλή ανάλυση από τα Public για το τι είναι το anc, αλλά βλέπω ότι το link δεν ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Ε το ζητημα ειναι να παρω κατι που να μπορω να μιλησω διαφορετικα να μην παρω καθολου.Δεν θελω να παρω για να πω οτι πηρα και να μην κανω την δουλεια μου.

Αν ειναι καποια στιγμη να παω στα Freebuds pro καλυτερα να μην δωσω τωρα αρκετα χρηματα για να εχω για τα pro.

 

Tελικα για passive και active γνωριζει κανεις να μου απαντησει?

 

Αυτά που ανέβασα στο skroutz πιο πάνω σε ακούνε αλλά εχουν θόρυβo εξωτερικό

Δε σε σβήνουν όμως όπως λένε ακούγεσαι

Να απαντήσουν και τα παιδιά που τα αγορασανε τα 2SE

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/23566446/Xiaomi-Mi-True-Wireless-Earphones-2-Basic-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5-5-%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82.html

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το passive noise cancelling γίνεται λόγω του σχήματος των ακουστικών π.χ. τα buds σιλικόνης που έχουν τα ακουστικά μπλοκάρω θόρυβο.

Το active noise canceling γίνεται μέσω hardware υποστηριζόμενο από το κατάλληλο software π.χ. διπλό ή τριπλό μικρόφωνο.

Ποιο θεωρεις οτι αποδιδει πιο σωστα απο τα δυο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά που ανέβασα στο skroutz πιο πάνω σε ακούνε αλλά εχουν θόρυβo εξωτερικό

Δε σε σβήνουν όμως όπως λένε ακούγεσαι

Να απαντήσουν και τα παιδιά που τα αγορασανε τα 2SE

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/23566446/Xiaomi-Mi-True-Wireless-Earphones-2-Basic-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5-5-%CF%8E%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82.html

Δεν θα ηθελα να ακουγεται οεξωτερικος θορυβος οταν μιλαω και θα προτιμουσα να παρω σε in ear και οχι σε earbud γιατι δεν καθονται καλα στο αυτι μου τετοια ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

Tα plantronics οπως ειπα δεν μου αρεσει και πολυ το στυλ τους και δεν θελω να εχω κατι τοσο μεγαλο στο αυτι μου δεν μου αρεσει και θα με ενοχλει.Σ'αυτο που ειπα για τα γυαλια αναφερομουν σε καποια που ειδα οτι πιανουν πανω απο το αυτι.

Κατι καλο δεν υπαρχει δηλαδη σε αυτη την τιμη ολα ειναι χαλια?

Πρεπει οπωσδηποτε να ανεβω πανω απο 30 ευρω?

Να παρω αυτα απο εξωτερικο με 20 ευρω?

https://www.skroutz.gr/s/18406366/Elari-NanoPods-Sport-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html

 

Τελικα τι ειναι τι ειναι καλυτερο το active η το passive ρε παιδια?

 

Εχε στο νουσου και τα huawei AM61 για πρώτα ακουστικά. Στα αυτιά σου θα κάθονται κουτί, δεν θα ακούς εξωτερικούς ήχους λόγο σχεδιασμού και θα σε ακούνε καμπάνα με ελάχιστο θόρυβο σε βαριές καταστάσεις, πχ αυτοκινητοδρομο.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχε στο νουσου και τα huawei AM61 για πρώτα ακουστικά. Στα αυτιά σου θα κάθονται κουτί, δεν θα ακούς εξωτερικούς ήχους λόγο σχεδιασμού και θα σε ακούνε καμπάνα με ελάχιστο θόρυβο σε βαριές καταστάσεις, πχ αυτοκινητοδρομο.

Ναι το σκεφτηκα και μαλλον θα δοκιμασω τα συγκεκριμενα μιας και η τιμη τους ειναι πολυ καλη και δεν θελω αρχικα να δωσω περισσοτερα χρηματα μιας και δεν βρηκα κατι εξαιρετικο.Θα παρω αυτα και βλεπουμε.

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια και τις προτασεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Εχε στο νουσου και τα huawei AM61 για πρώτα ακουστικά. Στα αυτιά σου θα κάθονται κουτί, δεν θα ακούς εξωτερικούς ήχους λόγο σχεδιασμού και θα σε ακούνε καμπάνα με ελάχιστο θόρυβο σε βαριές καταστάσεις, πχ αυτοκινητοδρομο.

 

Δεν ξέρω ποιες είναι οι απαιτήσεις σε ομιλία αλλά σε αυτοκινητόδρομο μια χαρά ακούν τους θορύβους οι συνομιλητές. Ακόμα και σε περιβάλλον γραφείου μεταφέρονται άλλες ομιλίες. Στα λεφτά τους για μουσική είναι πολύ καλά, με καλή αυτονομία και ικανοποιητική απόδοση σε ομιλία. Σε θέμα εργονομίας τα θεωρώ τα καλυτερα καθώς δεν ψάχνεις που να αφήσεις το ακουστικό, δεν φεύγει το σιλικονούχο στέλεχος καθώς είναι ένα σώμα και έχουν άψογη εφαρμογή μετά από 1,5 χρόνο σχεδόν που τα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβει ο φίλος με τα ΑΜ61

Αν περάσει μηχανάκι η εξάτμιση θα ακουστεί μια χαρά.

Αν το μικρόφωνο το ακουμπάς λίγο εκεί που ειναι η τρυπούλα τότε βελτιώνεται η κατάσταση ή αν το γυρνάς προς το στόμα σου για να κόβει όταν περνάει το μηχανάκι με το σπεσιαλάκι που λεγαμε... το πειραγμένο :lol:

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εχε στο νουσου και τα huawei AM61 για πρώτα ακουστικά. Στα αυτιά σου θα κάθονται κουτί, δεν θα ακούς εξωτερικούς ήχους λόγο σχεδιασμού και θα σε ακούνε καμπάνα με ελάχιστο θόρυβο σε βαριές καταστάσεις, πχ αυτοκινητοδρομο.
Διαφωνώ απόλυτα στο συγκεκριμένο.

 

Τα έχω εδώ και πολύ καιρό. Μόνο για μουσική είναι καλά, για ομιλία είναι μέτρια... ειδικά εάν φυσάει λίγο ο άλλος δεν ακούει τίποτα

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτό απάντησα θέλει πολύ προσοχή για να σε ακούσουν με λεωφορεία και μηχανάκια.

 

Αλλά το μεγάλο αλλά είναι ότι μπορείς να το προστατεύσεις με το χέρι σου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Ένα bluetoothακι να σε ακούν καλά, κ να ακούς οικονομικό, υπάρχει? Το θέλω για την δουλεία, επειδή οδηγάω.
Link to comment
Share on other sites

είπαμε για το αμάξι τα platronics και όχι μόνο

Με ένα είσαι νόμιμος

Λίγο πιο πίσω το γράψαμε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

είπαμε για το αμάξι τα platronics και όχι μόνο

Με ένα είσαι νόμιμος

Λίγο πιο πίσω το γράψαμε

 

Το είδα τι έχει γραφτεί. Φίλος έχει τα Plantronics Edge κ με είπε δεν είναι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το Plantronics Edge ειμαι 100% ευχαριστημένος και απο ποιότητα ήχου και απο μείωση θορύβου και οι συνομιλητές δεν μου εχουν διαμαρτυρηθεί ποτε οτι δεν με ακουν η κανει διακοπές η με ακουν απο πηγαδι . Αποσυνδεσεις δεν μου εχει κανει ποτε. Αυτη ειναι η δικια μου εμπειρία με το Plantronics Edge.Για τα λεφτά του προσωπική μου αποψη ειναι μια πολυ καλη αγορα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το Plantronics Edge ειμαι 100% ευχαριστημένος και απο ποιότητα ήχου και απο μείωση θορύβου και οι συνομιλητές δεν μου εχουν διαμαρτυρηθεί ποτε οτι δεν με ακουν η κανει διακοπές η με ακουν απο πηγαδι . Αποσυνδεσεις δεν μου εχει κανει ποτε. Αυτη ειναι η δικια μου εμπειρία με το Plantronics Edge.Για τα λεφτά του προσωπική μου αποψη ειναι μια πολυ καλη αγορα.

 

Ευχαριστώ για το feedback! Έχει ικανοποιητική μείωση θορύβου?

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο αυτοκίνητο στο κεντρο της Αθήνας με κινηση και ανοιχτά παράθυρα άκουγα και με ακούγανε μια χαρα. Αν μπορεις παρτο απο τον φιλο σου να το δοκιμασεις

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο αυτοκίνητο στο κεντρο της Αθήνας με κινηση και ανοιχτά παράθυρα άκουγα και με ακούγανε μια χαρα. Αν μπορεις παρτο απο τον φιλο σου να το δοκιμασεις

 

Αυτό θα κάνω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

 

Αξίζουν για αγορά? Διαβάζω αρκετά αρνητικά αλλά κ θετικά.

Link to comment
Share on other sites

Μέτρια

σε άλλους καλά σε άλλους μέτρια.

Για υπολογιστή λένε καλύτερα

 

Για τα Lenovo XT90 ή τα Lenovo LP1 έχεις άποψη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...