Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ανάμεσα στα Anker Liberty Air 2, Tws200 edifier κ Plantronics Voyager Edge ποιο προτείνετε? Edited by saxoman85
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας, είμαι ανάμεσα στα bluetooth Xiaomi Mi Air2 SE στα 30 ευρώ και τα Edifier TWS200 στα 42, τα θέλω κατά βάση για ομιλία και όχι για μουσική, ποιο μου προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα δικά μου tronsmart onyx ace και δουλεύουν τέλεια, μέσα κι εξω την πρώτη μέρα. Ενός συναδέλφου όμως δε δουλεύουν καλά, αμα βρεθούμε (covid rules) θα κάνουμε ανταλλαγή να καταλάβω τι φταίει
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας, είμαι ανάμεσα στα bluetooth Xiaomi Mi Air2 SE στα 30 ευρώ και τα Edifier TWS200 στα 42, τα θέλω κατά βάση για ομιλία και όχι για μουσική, ποιο μου προτείνετε;[/quote

 

εχω τα Edifier, για 2 μηνες ηταν απίστευτα στην ομιλια και ξαφνικά με ακουγαν πολυ μακριά, τα αλλαξα με καινούργια και παλι το ιδιο!. Πλεον δεν τα χρησιμοποιώ. Σκέφτομαι και γω μηπως παω στα Mi Air2 SE γιατι σε rewews έλεγαν καλα λογια για το μικρόφωνο.

Rabbit
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν απαντάω μια κλήση από το κινητό γίνεται να μιλάω από το κινητό; γιατί εάν έχω συνδέσει bt ακουστικό, είτε απαντήσω από το κινητό είτε από το bt ακουστικό πάλι μόνο από το bt ακουστικό μπορώ να μιλήσω!

 

σε όλα τα bt είναι έτσι; είναι θέμα κινητού; γιατί σε όλα μου τα κινητά έτσι ήταν πάντα. αλλάζει αυτό όμως;

 

μετά που θα απαντήσω γίνεται να αλλάξω από το μενού του dialer από που θα μιλήσω αλλά εγώ θέλω ΠΡΙΝ απαντήσω!

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς, στο mi A3 τουλάχιστον που έχω όταν απαντήσω από το κινητό και έχω το bt γυρνάω την κλήση στο ακουστικό του τηλεφώνου με τον διακόπτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μετά που θα απαντήσω γίνεται να αλλάξω από το μενού του dialer από που θα μιλήσω αλλά εγώ θέλω ΠΡΙΝ απαντήσω!

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Οπα, νομίζω απευθείας δεν γίνεται σε κανένα bt

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στο voyager edge λόγω του αισθητήρα που έχει. Αν το φοράς η κλήση μεταφέρεται στο ακουστικό. Μόλις το αφαιρέσεις η κλήση μεταφέρεται στο τηλέφωνο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κορυφαία Plantronics που έχουν αισθητήρες που καταλαβαίνουν αν τα φοράς ή όχι (δηλαδή τα Edge/3200/5200 κλπ), μπορείς να επιλέξεις αν θα απαντήσεις με το τηλέφωνο ή το ακουστικό. Αν το bluetooth δει ότι δεν το φοράς, μεταφέρει την κλήση στο ακουστικό του τηλεφώνου.

Μόλις φέρεις το Bluetooth στο αυτί σου, μεταφέρει εκεί τον ήχο της κλήσης.

Μου έχει τύχει να είμαι στο δρόμο να μιλάω στο τηλέφωνο, να μπαίνω στο αμάξι και να φοράω κατευθείαν το ακουστικό για να οδηγήσω.

Και το αντίστροφο φυσικά. Βάζεις στην άκρη το BT (ή στη βάση φόρτισης), και αμέσως μιλάς με το τηλέφωνο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα δικά μου tronsmart onyx ace και δουλεύουν τέλεια, μέσα κι εξω την πρώτη μέρα. Ενός συναδέλφου όμως δε δουλεύουν καλά, αμα βρεθούμε (covid rules) θα κάνουμε ανταλλαγή να καταλάβω τι φταίει

Μεγειες!!

 

Καλησπέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας, είμαι ανάμεσα στα bluetooth Xiaomi Mi Air2 SE στα 30 ευρώ και τα Edifier TWS200 στα 42, τα θέλω κατά βάση για ομιλία και όχι για μουσική, ποιο μου προτείνετε;[/quote

 

εχω τα Edifier, για 2 μηνες ηταν απίστευτα στην ομιλια και ξαφνικά με ακουγαν πολυ μακριά, τα αλλαξα με καινούργια και παλι το ιδιο!. Πλεον δεν τα χρησιμοποιώ. Σκέφτομαι και γω μηπως παω στα Mi Air2 SE γιατι σε rewews έλεγαν καλα λογια για το μικρόφωνο.

 

Ωωωχ μην μου λες τέτοια.. Κ εχθές παρήγγειλα τα Edifier

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ακυρώσω τα Edifier κ να πάρω τα Tronsmart από το geekbuying 28€?? Ή το αφήνω όπως έχει? Είμαι λίγο άσχετος με τα Earphones!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε ξέρω. Δύο onyx ace αγοράσαμε και το ένα είναι καλό.

τι να σου πω

 

Φαίνονται καλά κ τα δυο, τα onyx καλύτερα.. Ε το αφήνω έτσι κ βλέπω. Πιο πολύ μπερδεύομαι με τις κριτικές που βλέπω μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή τα έχω μια ερώτηση. Κάθε φορά που κλείνω το bluetooth από το κινητό και τα ακουστικά αποσυνδέονται θα πρέπει να τα βάζω στην θήκη τους; Δεν σβήνουν τα bluetooth από τα ακουστικά ώστε να μην εκπέμπουν και καταναλώνει μπαταρία; Υπάρχη κάποιος τρόπος να μην εκπέμπουν η θα πρέπει μολης κλείνω το bluetooth στο κινητό να τα βάζω στην θήκη τους και να φορτώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε συσκευή κάνει τα δικά της

Πχ τα tronsmart ειναι ελαχιστα ανοικτά που αν ακουμπήσεις το touch μετά από λίγο ανάβουν

Αν το ακουμπήσεις για 3 δευτερόλεπτα κάνουν πως σβήνουν

Τελείως σβηστά δε πρέπει να ειναι ποτέ... αφου δουλευει το touch.

 

Στην θήκη είναι σίγουρα σβηστά,

 

Κάποια άλλα μοντέλα σβήνουν από μόνα τους

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Κάθε συσκευή κάνει τα δικά της

Πχ τα tronsmart ειναι ελαχιστα ανοικτά που αν ακουμπήσεις το touch μετά από λίγο ανάβουν

Αν το ακουμπήσεις για 3 δευτερόλεπτα κάνουν πως σβήνουν

Τελείως σβηστά δε πρέπει να ειναι ποτέ... αφου δουλευει το touch.

 

Στην θήκη είναι σίγουρα σβηστά,

 

Κάποια άλλα μοντέλα σβήνουν από μόνα τους

 

Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω. Μήπως δεν κάνει να είναι συνέχεια στην θήκη τους;

Link to comment
Share on other sites

εγω τα βάζω μόνο όταν χρειάζεται λόγω μπαταρίας ή φοβάμαι μη τα χάσω Στην αρχή θα τους κάνω μία δύο σωστές φορτίσεις

 

τα αφήνω πάνω στο γραφείο μου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

εγω τα βάζω μόνο όταν χρειάζεται λόγω μπαταρίας ή φοβάμαι μη τα χάσω Στην αρχή θα τους κάνω μία δύο σωστές φορτίσεις

 

τα αφήνω πάνω στο γραφείο μου

 

Καλημερα φίλε. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου. Έχεις τα ίδια με εμένα; Πώς κατάφερες να τα κλειστής;

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω τα ίδια

μάλλον δε σβήνουν τα δικά σου

 

https://dusermanual.com/wp-content/uploads/2020/03/Edifier-True-Wireless-Stereo-Earbuds.pdf

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω τα ίδια

μάλλον δε σβήνουν τα δικά σου

 

https://dusermanual.com/wp-content/uploads/2020/03/Edifier-True-Wireless-Stereo-Earbuds.pdf

 

Ok ευχαριστώ άρχοντα. Άρα η τα βάζω στην θήκη τους και φωτίζουν συνέχεια η τα αφήνω απέξω με ότι συνέπεια έχει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας, είμαι ανάμεσα στα bluetooth Xiaomi Mi Air2 SE στα 30 ευρώ και τα Edifier TWS200 στα 42, τα θέλω κατά βάση για ομιλία και όχι για μουσική, ποιο μου προτείνετε;[/quote

 

εχω τα Edifier, για 2 μηνες ηταν απίστευτα στην ομιλια και ξαφνικά με ακουγαν πολυ μακριά, τα αλλαξα με καινούργια και παλι το ιδιο!. Πλεον δεν τα χρησιμοποιώ. Σκέφτομαι και γω μηπως παω στα Mi Air2 SE γιατι σε rewews έλεγαν καλα λογια για το μικρόφωνο.

 

Η αλήθεια είναι ότι το έψαξα πολύ και τα Mi Air2 έχουν καλύτερες κριτικές. Τόσες μέρες μετά και ακόμα δεν έχω αποφασίσει

Link to comment
Share on other sites

 

Η αλήθεια είναι ότι το έψαξα πολύ και τα Mi Air2 έχουν καλύτερες κριτικές. Τόσες μέρες μετά και ακόμα δεν έχω αποφασίσει

 

Εγω τα εκανα pairing (Edifier) στο Samsung της γυναίκας και επαιζαν παλι μια χαρα!! μάλλον φταίει το κινητο μου(Xiaomi), τι να πω!

Rabbit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...