Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Οσον αφορά το sbh50 να πω οτι η sony αποδεικνυεται αμεση στις διορθώσεις του software.Ενα θεμα που ειχα αναφερει με την επανασυνδεση του bt οταν απομακρυνοσουν και χανοταν η συνδεση, με ενα update που εγινε σημερα στην εφαρμογη λυθηκε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οσον αφορά το sbh50 να πω οτι η sony αποδεικνυεται αμεση στις διορθώσεις του software.Ενα θεμα που ειχα αναφερει με την επανασυνδεση του bt οταν απομακρυνοσουν και χανοταν η συνδεση, με ενα update που εγινε σημερα στην εφαρμογη λυθηκε!!!

 

Έχω και εγώ θέμα με τις αποσυνδέσεις. Και κυρίως με την μεταφορά της μουσικής μιας και κινούμαι με ΜΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον βρηκα την υγεια μου το τελευταιο διμηνο με το απλο SBH20 που μου κανει αψογα τα παντα και κυριως ομιλια και μουσικη και ενα μεγαλο συν η πρακτικοτητα οταν το φοραω σε ολες τις μπλουζες που δεν τα ειχα με τα αλλα Sony.

 

Βεβαια χανω πχ οτι δεν εχω οθονη στο bt,αναγνωση email/sms,το ραδιοφωνο μου ειναι εντελως αδιαφορα διοτι ποτε δεν ακουω,αλλα ολα τα παραπανω ενω σου προσθετουν προστιθεμενη αξια αλλα σου δημιουργουν θεματα συχνα-πυκνα με αποσυνδεσεις,να πρεπει να περιμενεις τη Sony ποτε θα το αναβαθμιση,και αν η νεα εκδοση βγει με νεα bugs και αντε απο την αρχη να περιμενεις εκ νεου αναβαθμιση κλπ,σε αλλους εμφανιζεται ονομο και τηλεφωνο,σε αλλους το ενα απο τα 2 και δεν συμαζευεται

 

Να μου λειπουν:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ θέμα με τις αποσυνδέσεις. Και κυρίως με την μεταφορά της μουσικής μιας και κινούμαι με ΜΜΜ.

 

Εχεις αποσυνδεσεις με το 50αρι???

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον βρηκα την υγεια μου το τελευταιο διμηνο με το απλο SBH20 που μου κανει αψογα τα παντα και κυριως ομιλια και μουσικη και ενα μεγαλο συν η πρακτικοτητα οταν το φοραω σε ολες τις μπλουζες που δεν τα ειχα με τα αλλα Sony.

 

Βεβαια χανω πχ οτι δεν εχω οθονη στο bt,αναγνωση email/sms,το ραδιοφωνο μου ειναι εντελως αδιαφορα διοτι ποτε δεν ακουω,αλλα ολα τα παραπανω ενω σου προσθετουν προστιθεμενη αξια αλλα σου δημιουργουν θεματα συχνα-πυκνα με αποσυνδεσεις,να πρεπει να περιμενεις τη Sony ποτε θα το αναβαθμιση,και αν η νεα εκδοση βγει με νεα bugs και αντε απο την αρχη να περιμενεις εκ νεου αναβαθμιση κλπ,σε αλλους εμφανιζεται ονομο και τηλεφωνο,σε αλλους το ενα απο τα 2 και δεν συμαζευεται

 

Να μου λειπουν:)

 

Κι εγώ το έχω σκεφτεί Alex. Έχω το mw1 ένα χρόνο τώρα. Σκέφτομαι να κάνω αλλαγή, αλλά με ενδιαφέρει αρκετά η αυτονομία. Νομίζω το 50 έχει περίπου 2- 3 ώρες παραπάνω αυτονομία από το 20

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω σκεφτεί Alex. Έχω το mw1 ένα χρόνο τώρα. Σκέφτομαι να κάνω αλλαγή, αλλά με ενδιαφέρει αρκετά η αυτονομία. Νομίζω το 50 έχει περίπου 2- 3 ώρες παραπάνω αυτονομία από το 20

 

Δεν ξερω τι εχει το 50 αλλα στο 20 μια χαρα μου βγαζει 1.5 με 2 ημερες με αρκετη χρηση(ομιλια λιγοτερο αλλα πολυ μουσικη)

Εχω και παρει 2 και δεν μενω ποτε απο μπαταρια οτι και αν συμβει,ειναι και πολυ μικρα,βολικα και κομψα παραλληλα.

Δεν αγαραζω ξανα με οθονες και λοιπα τετοιες λειτουργιες.

Η πρακτικοτητα,αψεγαδιστη λειτουργια χωρις να εξαρτουμε απο updates κλπ υπερτερουν σε σχεση με τις αλλες λειτουργιες που εχουν τα αλλα της Sony

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοβλέπω το SBH50 και στην Ελλάδα υπάρχει μόνο ΠΛΑΙΣΙΟ προς το παρον σύμφωνα με το skroutz. Πιστεύω στην αποστολή με courrier να μην υπάρχει θέμα με ανοιγμένη συσκευή

 

Εμενα παντως που μου το εστειλαν με κουριερ, δεν ειχα το παραμικρο προβλημα

 

@alextrela Αλεξη τα bt γενικα ειναι μια πικραμενη ιστορια.Ειναι και το πως θα δεσει με το καθε κινητο, το 50αρι στο note2 εχει κατσει αψογα και εχει γινει δευτερο χερι μου, απο αυτονομια δε,ειναι δυναμη!! :)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Εχεις αποσυνδεσεις με το 50αρι???

 

Δεν συνδέεται εύκολα για την μεταφορά μουσικής από το κινητό, ενώ με τις κλήσεις είναι εντάξει. Μου βγάζει το λάδι κάθε φορά. Και να φανταστείς το έχω συνδεδεμένο με το Xperia Z.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται εύκολα για την μεταφορά μουσικής από το κινητό, ενώ με τις κλήσεις είναι εντάξει. Μου βγάζει το λάδι κάθε φορά. Και να φανταστείς το έχω συνδεδεμένο με το Xperia Z.

 

Δεν εχω τετοια θεματα στο note.Να σου πω, με nfc εχεις κανει το pair?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Με NFC.

 

Γι αυτο πιθανον εχεις θεμα.Θα σου στειλω πμ σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο πιθανον εχεις θεμα.Θα σου στειλω πμ σε λιγο

 

Πες τα κι εδώ γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι για την αγορά. :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πες τα κι εδώ γιατί κι εγώ ενδιαφέρομαι για την αγορά. :p
Απλα η συνδεση μεσω nfc εχει ακομη καποια θεματακια με την επανασυνδεση ενω με την κλασικη συνδεση δουλευουν αψογα τα παντα.Πρεπει ομως να γινουν καποια reset αν εχει γινει η αρχικη συνδεση με το nfc.Πιστευω θα το φιαξουν κι αυτο το θεμα συντομα γιατι βλεπω ενδιαφερον απο την πλευρα της sony

 

edit: εδω εχω καποιες φωτο με το sbh50 διπλα σε s3 και note2 ωστε οσοι ενδιαφερονται γι αυτο να εχουν μια εικονα του μεγεθους και της οθονης του γιατι απο τις εικονες στο επισημο site δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα https://www.dropbox.com/sh/ehdbmnmwdb4wu4j/OZA8HW_nj7

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Απλα η συνδεση μεσω nfc εχει ακομη καποια θεματακια με την επανασυνδεση ενω με την κλασικη συνδεση δουλευουν αψογα τα παντα.Πρεπει ομως να γινουν καποια reset αν εχει γινει η αρχικη συνδεση με το nfc.Πιστευω θα το φιαξουν κι αυτο το θεμα συντομα γιατι βλεπω ενδιαφερον απο την πλευρα της sony

 

edit: εδω εχω καποιες φωτο με το sbh50 διπλα σε s3 και note2 ωστε οσοι ενδιαφερονται γι αυτο να εχουν μια εικονα του μεγεθους του γιατι απο τις εικονες στο επισημο site δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα https://www.dropbox.com/sh/ehdbmnmwdb4wu4j/OZA8HW_nj7

 

Έχω το mw1 αλλά ανάλογα με τη Rom είχα αντιμετωπίσει αρκετά θέματα με αποσυνδέσεις. Οπότε ήλπιζα τοsbh50 με το NFC να ήταν απαλλαγμενο από τέτοιου είδους προβλήματα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mw1 αλλά ανάλογα με τη Rom είχα αντιμετωπίσει αρκετά θέματα με αποσυνδέσεις. Οπότε ήλπιζα τοsbh50 με το NFC να ήταν απαλλαγμενο από τέτοιου είδους προβλήματα.
Στο mw1 δεν εχεις nfc παρα μονο κανονικο pair,πραγμα που σε αυτο το sbh50 ειναι υποδειγματικο.Η συνδεση μεσω nfc ειναι σχετικα καινουρια μεθοδος (και φυσικα εναλλακτικη γιατι εχει 2 τροπους συνδεσης) και δεν με παραξενευει το να υπαρχουν καποια θεματα (κανονικα δεν θα επρεπε να υπηρχαν αλλα δεν υπαρχει και στεναχωρια),πιστευω να το διορθωσουν συντομα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου αντικατέστησαν και μένα το sbh50 με καινούριο..πρώτες ώρες, θετικές εντυπώσεις, ωστόσο αν θα έχει "ιδιοτροπίες" θα φανεί καλύτερα στην πορεία, όπως και με το mw1..

 

btw, έψαξα σε ένα sony ericsson με 2.1 eclair στο market για το Liveware και δεν το έβρισκε, δεν είναι συμβατό με 2.2 και κάτω?

Link to comment
Share on other sites

όπως είχα γράψει και παραπάνω, διότι αυτό που μου πούλησαν ήταν είτε επιστροφή είτε χρησιμοποιημένο είτε δε ξέρω και εγώ τι..
Link to comment
Share on other sites

Απο το πλαίσιο το πήρα και εγω πριν απο 3μερες....ευτυχώς κομπλε ήμουνα. Όλα στην θέση τους και μεχρι στιγμής δουλεύει καμπάνα. Τυχερός.....Εάν είχε παιδιά,το sbh 50 και βομβητη θα μιλαγαμε για το τέλειο handsfree....μόνο αυτο του λείπει. Η μια δόνηση....
Link to comment
Share on other sites

Απο το πλαίσιο το πήρα και εγω πριν απο 3μερες....ευτυχώς κομπλε ήμουνα. Όλα στην θέση τους και μεχρι στιγμής δουλεύει καμπάνα. Τυχερός.....Εάν είχε παιδιά,το sbh 50 και βομβητη θα μιλαγαμε για το τέλειο handsfree....μόνο αυτο του λείπει. Η μια δόνηση....

 

Αποστολη αυτα ακριβως μου λειπουν κι εμενα και το ειχαμε συζητησει καποια στιγμη με τα παιδια ππαλιοτερα.Δεν μπορω να καταλάβω γιατι βαζουν τα χιλια δυο σε αυτες τις συσκευές και σταμάτησαν να βαζουν πλεον εξωτερικο βομβητη και δονηση τα οποια θεωρω ακρως απαραιτητα.Κατα τα αλλα συμφωνω απόλυτα μαζι σου οτι το sbh50 ειναι εξαιρετικό και πολυ καλη αγορά για τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Απο το πλαίσιο το πήρα και εγω πριν απο 3μερες....ευτυχώς κομπλε ήμουνα. Όλα στην θέση τους και μεχρι στιγμής δουλεύει καμπάνα. Τυχερός.....Εάν είχε παιδιά,το sbh 50 και βομβητη θα μιλαγαμε για το τέλειο handsfree....μόνο αυτο του λείπει. Η μια δόνηση....

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Έχω αλλάξει ένα σωρό ακουστικά, αλλά το πόσο βολικό ήταν ένα iTech Clip Vibrate που είχα, με το βομβητή και τη δόνησή του, δε λέγεται. Μπορεί συγκριτικά με Plantronics, Nokia, Sony-Ericsson κλπ να είχε άθλιο ήχο, αλλά βομβητής/δόνηση θα έπρεπε να υπάρχουν ως δυνατότητες στα πιο εξελιγμένα μοντέλα. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

το sbh50 η το mw1 λειτουργουν σωστα με iphone 5;

διαβασα οτι προοριζεται περισσοτερο για συσκευες με android.Ισχυει αυτο ; δεν υπαρχουν αντιστοιχες εφαρμογες για ios ;

Τελος η διαφορα τους ειναι μονο η δτνατοτητα καρτας ;

Τι θα προτεινατε ( bluetooth με καλωδιο) για λειτουργια με το iphone 5 ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...