Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Μιας και αναφερθήκαμε στα ανταλλακτικά ξέρει κάποιος αν έχει αντιπροσωπεία εδώ η bluetrek;Αρχίζει και μου κόβεται το "αυτάκι" στο G2 :confused:

 

O eisagogeas ths bluetrek einai h Digitech a.e. sth larisa. Thl:2410-284800

NUEDO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Xthes agorasa ena Bluetrek S2.Protes entyposeis poly kales.500 ores anamonh,10 ores omilia,12.8 grammaria,poly mikro.Exei rythmistes entashs,poly kalo hxo,kalo mikrofono.To mono asxhmo exei protypo bluetooth 1.1.Kapoios poy na to exei kairo na mas pei entyposeis?
NUEDO
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος γνώστης να μου προτείνει ένα bluetooth handsfree για SE W700i;

Με ενδιαφέρει να είναι χωρίς καλώδια (δλδ να μπαίνει απλά στο αυτί) και να έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής αλλά και καλή λειτουργία χωρίς προβλήματα σε ακουστικό και μικρόφωνο

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Guys na rotiso kati. Mporei na einai asxeto me to edo thema alla den prolava na diavaso tis ipoloipes selides giati eimai fantaros stin Mitilini kai mporo na mpaino mono gia ligi ora se net cafe sto diktio, opote den prolavaino tora. exo ena nokia 6233 kai thelo na paro ena bluetooth handsfree alla apo auta me to kalodio pou pianeis to bluetooth sto poukamiso kai vazeis sto akoustiko me to kalodio sto auti gia na akouseis. Auto pou den ksero einai to eksis: einai kai auta ta handsfree epivlavi gia ton oganismo logo tis "aktinovolias" tou bluetooth? Rotao giati ksero pos ta kanonika bluetooth pou ta vazeis sto auti einai ligo epikindina gia ton egkefalo. Einai loipon kai auto pou thelo na paro ego epikindino? An einai toso epikindino oso to kanoniko bluetooth den tha to paro kai tha meino me to patroparadoto handsfree me ta kalodia...

Mipos mporeite na mou proteinete kai ena kalo bluetooth handsfree me kalodio? (giro sta 40-50 euro)

 

Thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι πολύ σοβαρά

βασικά θέλω ένα ελαφρύ,άνετο, με πολύ καλή μπαταρία κ όσο το δυνατόν καλύτερο ήχο:!:

δεν με ενδιαφέρει η εμφάνιση καθώς το θέλω κυρίως για το αμάξι και δεν θέλω καλώδια!!

 

καποια άλλη πρόταση μέχρι 60€ περίπου;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Guys na rotiso kati. Mporei na einai asxeto me to edo thema alla den prolava na diavaso tis ipoloipes selides giati eimai fantaros stin Mitilini kai mporo na mpaino mono gia ligi ora se net cafe sto diktio, opote den prolavaino tora. exo ena nokia 6233 kai thelo na paro ena bluetooth handsfree alla apo auta me to kalodio pou pianeis to bluetooth sto poukamiso kai vazeis sto akoustiko me to kalodio sto auti gia na akouseis. Auto pou den ksero einai to eksis: einai kai auta ta handsfree epivlavi gia ton oganismo logo tis "aktinovolias" tou bluetooth? Rotao giati ksero pos ta kanonika bluetooth pou ta vazeis sto auti einai ligo epikindina gia ton egkefalo. Einai loipon kai auto pou thelo na paro ego epikindino? An einai toso epikindino oso to kanoniko bluetooth den tha to paro kai tha meino me to patroparadoto handsfree me ta kalodia...

Mipos mporeite na mou proteinete kai ena kalo bluetooth handsfree me kalodio? (giro sta 40-50 euro)

 

Thanx in advance

υπαρχει αυτο και μπορειςhttp://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=808660 να δεις κι αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=782602,εγω θα επαιρνα το Nokia,πρεπει να ειναι καλυτερο ποιοτηκα.μακρια παντως απο τα turbo x bt αν παρεις απο πλαισιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Taksidioti22 se euxatisto gia tin apantisi sou.Ksereis mipos an einai kai auta ta bt epivlavi gia ton organismo? Logo tis bluetooth texnologias milao....

Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας λογο πολυ μικρης εως ανυπαρκτης ακτινοβολιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ta kanonika bt, auta pou mpainoun sto auti me ta autakia den einai omos epivlavi gia ton organismo giati ekpemoun kapoia posotita aktinovolias sto kefali logo tis bluetooth texnologias? Sigoura oxi oso epivlaves einai to kanoniko kinito sto auti alla kai pali arketa epivlavi?

 

Ara kai auta pou leo ego, me ta kalodia den exoun aktiovolia logo tis iparksis tou bt?

Link to comment
Share on other sites

έχω το motoroa HS805.

Με το νοκια 6600, δουλευει κανονικά . το διάλεξα επειδή πέρνει μια ΑΑΑ μπαταρία που διαρκεί ως 10 μέρες (εγώ βάζω επαναφορτιζόμενη γιατί είμαι οικολόγος και ...οικονομολόγος skrutz-mac-duck).

τι τό θελα μου "γυάλισε" το jabra A120s. ειναι music adapter .

μπαίνει σε υποδοχή ακουστικών 3,5mm και στέλνει σε bluetooth aκουστικό τον ήχο .

Δέν γίνεται paired όμως ούτε με το νόκια ούτε με το hs805

 

τι θα μπορούσα να κάνω εκτος απο το να το πετάξω?

Link to comment
Share on other sites

Taksidioti22 se euxatisto gia tin apantisi sou.Ksereis mipos an einai kai auta ta bt epivlavi gia ton organismo? Logo tis bluetooth texnologias milao....

 

δεν νομιζω να ειναι φιλε μου,εγω χρησιμοποιω τα se hbh-ds970.μια χαρα ειναι και με στερεο ηχο:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη σας για αγορά bluetooth handsfree. Δε με ενδιαφέρει τόσο το θέμα της τιμής, όσο προτίστως να δουλέυει απροβλημάτιστα. Είχα αγοράσει κάποια χρόνια πριν το SE ΗΒΗ-60 (140€ τότε) μαζί με το SE T610. Δυστυχώς δεν το λειτούργησα ποτέ γιατί είχε εντονότατα τα προβλήματα που αναφέρει ο kotetsi....

 

Κάτι ακόμα. Θα μου άρεσε να είναι βολικό στο αυτί. Είτε δηλαδή να είναι πολύ ελαφρί, είτε να είναι "μανταλάκι" με μικρό καλώδιο. Τι θεωρείτε εσείς πιο πρακτικο;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους ενδιαφέρονται για ένα ακουστικό με:

1. πολύ καλή αυτονομία

2. πολύ καλή εφαρμογή στο αυτί

3. άνεση

4. ποιότητα ήχου

 

αλλά με τα επιφύλαξη για τα εξής:

1. απομόνωση θορύβων (σε εργοστάσιο ή σε αυτοκίνητο με καλή... εξάτμιση)

2. δεν υπάρχει απο την sony ericsson φορτιστής αυτοκινήτου.

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ένας φίλος μου έδωσε το Η700 της μοτορολα για το v3i. δεν εχω καμια σχεση με τα bluetooth ακουστικα. Δεν μπορώ να βρω το φίλο μου τωρα γιατί ειναι εκτός....... πρέπει να το φορτίσω πρώτα? με πιο καλώδιο? πως θα βρει το κινητο μου?:X

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα το ΗΒΗ-610α:D

πολύ καλό προς το παρών

 

+

άριστος ήχος τόσο για μένα,όσο κ για τον συνομιλητή ακόμη κ με θορυβώδες περιβάλλον που το δοκίμασα!

αυτόματη αύξηση φωνής όταν αυξάνονται οι εξωτερικοι θόρυβοι.

ομορφο κ στιλάτο με 3 διαφορετικά καπάκια.

 

-

βάρος (20gr τα οποία μου φαίνονται πολλά σε σχέση με το pv705(14gr!) που δοκίμασα).

δύσκολο στην κατάλληλη εφαρμογή στο αυτί...αλλά μάλλον με τον καιρό θα βρω την θέση που μου ταιριάζει.

κουράζει στο αυτί για πάνω απο 1 ώρα

 

βέβαια να τονίσω ότι το αυτάκι μου είναι αρκετά "εύκαμπτο" κ ελαφρώς μικρό.

 

Για να σου φύγει απο το αυτί πρέπει να γύρεις προς την μεριά που το φοράς κ να αρχίσεις να χοροπηδάς:p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκτος απο το plantronics 640 το οποιο μπορει ταυτοχρονα να συνδεεται με δυο κινητα,υπαρχει καποιο αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Μπορείτε να μου προτείνετε ένα πολύ καλό bt handsfree ανεξαρτήτου κόστους?Κάποιο δοκιμασμένο ηδη και οχι απο τα specs που ανακοινώνει η κάθε εταιρία,γιατί σε αυτά λένε οτι θέλουν.Με ενδιαφέρει να έχει πολύ καλή ποιότητα(να ακουώ και να με ακούνε πολύ καλά)και να μην χάνει την σύνδεση με την συσκευή κάθε τρείς και λίγο..Thanks!!!:D
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Μπορείτε να μου προτείνετε ένα πολύ καλό bt handsfree ανεξαρτήτου κόστους?Κάποιο δοκιμασμένο ηδη και οχι απο τα specs που ανακοινώνει η κάθε εταιρία,γιατί σε αυτά λένε οτι θέλουν.Με ενδιαφέρει να έχει πολύ καλή ποιότητα(να ακουώ και να με ακούνε πολύ καλά)και να μην χάνει την σύνδεση με την συσκευή κάθε τρείς και λίγο..Thanks!!!:D

 

plantronics 640 ;) και θα με θυμηθεις....:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πήρα αυτό το Parrot που έφερε το Πλαίσιο με τον φορτιστή αυτοκινήτου, μέτριο είναι απο μεριά ποιότητας ομιλίας αλλα έχει καλή ακουστική.

 

Εγω 8α σου πρότεινα το SONY ERICSSON HBH-IV835 check it :

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003120

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι το HBH-IV835 αλλα δεν το εχω και για πολυ σταθερο στο αυτι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παίδες!!Έχω παραγγείλει ήδη το plantronics..S.E-NOKIA-JABRA έχω δοκιμάσει απο 2-3,να δούμε και καμία άλλη εταιρία για αλλαγή..;)
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εκτος απο το plantronics 640 το οποιο μπορει ταυτοχρονα να συνδεεται με δυο κινητα,υπαρχει καποιο αλλο;

 

Αραγε γνωριζει κανεις για να μου απαντησει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.πηρα πριν καιρο ενα bluetrek G2 αλλα δεν το χρησιμοποιω μιασ κ ειναι αβολο στο αυτι μου κ θελω να το πουλησω.Μετα απο πολυ ψαξιμο κ σκεψη πηρα προχθες ενα μανταλακι Ιtech απο το e-shop http://www.eshop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003086 στην τιμη των 35.50 Εuros

μιας κ μου φαινεται ποιο πρακτικο στην χρηση χωρια που δεν εχω συνεχομενα κατι στο αυτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...