Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν παίζει απαραίτητα, παρόλα αυτά έχει δοκιμαστεί σε p20 pro με 4.2 και aptX όπως και σε Redmi note Pro με BT 5.0.

Εντάξει μη το σπαμαρουμε το θέμα με τα onyx, ελπίζω σε όσους τα πήραν να τους άρεσαν και σε μελλοντικά άτομα να είναι χαρούμενα και αυτά.

 

Επόμενη επιλογή τα Liberty 2 Pro που τρέχουν αυτή τη στιγμή στα 106 ευρώ απο Ελλάδα.

Τα δοκίμασα σήμερα το βράδυ απο γνωστό μου που τα χε ζαχαρώσει μέρες τώρα.

Η εφαρμογή ήταν τέλεια στα αυτιά, τέλεια απομόνωση απο εξωτερικούς ήχους (λόγο σχεδιασμού) και εκπληκτικό μικρόφωνο (το τεστ του απορροφητήρα το πέρασε εύκολα)

όπως επίσης έκοψε και ήχους τύπου Shopping Mall .

 

Ένα ωραίο βίντεο για τέτοια τέστ είναι το παρακάτω

 

δηλαδή να σε πάρω με το youtube στο τέρμα???

 

Εγω κάνω κάτι άλλο. Πάω Λαϊκή!!!!! και τηλεφωνώ. Τεστ του Σαββάτου λέγεται

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα στην παρεα. Παρελαβα σημερα τα Creative Outlier One Plus τα οποια κοστισαν 43 ευρω και παραλαβη απο καταστημα e-shop.

Σαν πρωτη επαφη με αυτα,τα βρισκω καταπληκτικα.Αφου δοκιμασα τα 3 σετ σιλικονες κλπ, μπορω να πω οτι τα ακουστικα ειναι εξαιρετικα σταθερα στα αφτια και αφου θα τα εχω για περπατημα-τρεξιμο και ποδηλατο, πιστευω οτι θα τα πανε πολυ καλα.Ο ηχος ειναι καθαρος και με μπασο,δεν μπουκωνει,δεν σε τρυπαει τα αφτια,δεν σε κουραζει ενω απομονωνει πολυ καλα το ακουστικο απο εξωτερικους ηχους οπως πχ. η τηλεοραση σε ενα κλειστο δωματιο. Απο αυριο θα δοκιμαστουν φυσικα και εξω. Η συνδεση εγινε αμεσως σε 6 δευτερολεπτα οπως λεει το manual. Γεμισα και τον αποθηκευτικο τους χωρο (4gb) με την μουσικη μου οποτε μπορω να τα χρησιμοποιω με τον ενσωματομενο player τους και χωρις την συνδεση κινητου.Αυτος ηταν ο βασικος λογος που προτιμησα αυτα εναντι των απλων Outlier Active ή sport οποτε μπορω να τα χρησιμοποιω χωρις να κουβαλαω μαζι μου το κινητο.

Τα υλικα,η εμφανιση και η εργονομια τους μεχρι τωρα με εντυπωσιασαν. Δεν εχουν μαγνητες.Εχουν πιαστρακι με περιστρεφομενο κλιπ καλωδιου οποτε το πλακε καλωδιο μεσα σε αυτο κινειται ανεμποδιστα προς καθε κατευθυνση και δεν σε ενοχλει. Η μεταφορα δεδομενων ειναι αργη (1.5ΜΒ/sec)

Η χρηση των πληκτρων αν και γραφεται γι αυτην οτι ειαι περιεργη,μπορω να πω οτι δεν με δυσκολεψε και την συνηθισα γρηγορα.

 

Μενει να δω την διαρκεια της μπαταριας τους και την ποιοτητα σε τηλεφωνικες κλησεις.

H ενδειξη μπαταριας φαινεται στο bluetooth icon αλλα απο οσο καταλαβα ανα δεκαδα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μιας και έγινε χαμούλης με τα onyx απ ότι βλέπω.

Έγινε κανένα διθυραμβικό review κάπου και τρέξανε όλοι να τα πάρουν; Γιατί βλέπω τεράστιο ενδιαφέρον, ενώ στην budget κατηγορία (ας πούμε 40-60€) υπάρχουν δυο μοντέλα creative και ένα bomaker που είναι πολύ καλύτερες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μιας και έγινε χαμούλης με τα onyx απ ότι βλέπω.

Έγινε κανένα διθυραμβικό review κάπου και τρέξανε όλοι να τα πάρουν; Γιατί βλέπω τεράστιο ενδιαφέρον, ενώ στην budget κατηγορία (ας πούμε 40-60€) υπάρχουν δυο μοντέλα creative και ένα bomaker που είναι πολύ καλύτερες προτάσεις.

 

Για 30€ που τα πήραμε από Ιταλία σε αυτό το στυλ πλήρως ασύρματα καλά είναι. Πάνω από 30 δεν θα έδινα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μιας και έγινε χαμούλης με τα onyx απ ότι βλέπω.

Έγινε κανένα διθυραμβικό review κάπου και τρέξανε όλοι να τα πάρουν; Γιατί βλέπω τεράστιο ενδιαφέρον, ενώ στην budget κατηγορία (ας πούμε 40-60€) υπάρχουν δυο μοντέλα creative και ένα bomaker που είναι πολύ καλύτερες προτάσεις.

 

Βρήκαμε δυο μοντέλα με δύο μικρόφωνα όπως τα ακριβά

 

Αυτά που γράφεις δεν έχουν δύο μικρόφωνα σε κάθε ακουστικό

 

Βρήκαμε review για τα tws200 και μετά βγήκαν τα onyx και είδαμε καλά review

 

Τα σιτε είναι πιο πίσω, σταθερά με συγκριτικά για όλες τις μάρκες, μετά τα video και τα site

τα αγοράσανε κάποιοι

 

https://www.scarbir.com/tws/tronsmart-onyx-ace-review

https://www.scarbir.com/guide/best-cheap-wireless-earbuds-for-phone-calls

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Ευχαριστώ για την ανάλυση, είχα πραγματικά απορία για τα συγκεκριμένα.

Γενικότερα βέβαια ούτε ή τιμή ούτε τα μικρόφωνα παίζουν μεγάλο ρόλο στην ποιότητα κλήσεων (έξω τουλάχιστον), αλλά το software.

Δυστυχώς τα tws που είναι αξιοπρεπέστατα σε κλήσεις γενικότερα, είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού..

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα site αυτά έχουν συνέχεια reviews και θεωρώ ότι μία γεύση παίρνεις

 

Οκ μιλάμε για 40 ευρω στην Ελλάδα με ΦΠΑ και απόδειξη....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Ήρθαν και τα δικά μου Tronsmart Onyx Ace, δεν τα έχω δουλέψει αρκετά για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα, όμως κάτι που διαπίστωσα άμεσα είναι ότι στα δικά μου τουλάχιστον αφτιά δεν κάθονται σταθερά, έχω την αίσθηση ότι θα μου πέσουν εάν δεν προσέξω τις κινήσεις μου.

Γι' αυτό τον λόγο και έχοντας δει ότι κυκλοφορούν silicone covers που ενισχύουν την σταθερότητα ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχω πάρει το μάτι σας κάπου κάποια που να ταιριάζουν με τα Tronsmart.

9079a153412f3efb104aeaa256ac476d.jpg

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου ενώ επέλεξα από Ιταλία τα έστειλαν από Γερμανία και ακόμα εκεί είναι. Την κάνανε τη πατάτα τους.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και εγώ εδώ και μερικές ημέρες σε μαύρο χρώμα. Δεν πιστεύω ότι σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν καλύτερα. Πολύ καλή ποιότητα ήχου. Δύο μειονεκτήματα που έχουν κατά τη γνώμη μου, είναι ότι πρώτον δεν βγαίνουν πολύ εύκολα από τη θήκη τους. Πρέπει να τα πιάσεις με συγκεκριμένο τρόπο και δεν βολεύει παντα. Δεύτερον τα κουμπιά είναι αφής και πατιούνται πολύ εύκολα, ακόμα και όταν προσπαθείς να φορέσεις το ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εκανα παραγγελια τα Xiaomi Redmi AirDots S και αναμενω να μου ερθουν! μιας και εψαχνα σε αυτο το στυλ στο αυτι πιστευω θα με βολεψουν! πρωτη εμπειρια με ασυρματα! τα εχει παρει η δοκιμασει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και εγώ εδώ και μερικές ημέρες σε μαύρο χρώμα. Δεν πιστεύω ότι σε αυτά τα χρήματα υπάρχουν καλύτερα. Πολύ καλή ποιότητα ήχου. Δύο μειονεκτήματα που έχουν κατά τη γνώμη μου, είναι ότι πρώτον δεν βγαίνουν πολύ εύκολα από τη θήκη τους. Πρέπει να τα πιάσεις με συγκεκριμένο τρόπο και δεν βολεύει παντα. Δεύτερον τα κουμπιά είναι αφής και πατιούνται πολύ εύκολα, ακόμα και όταν προσπαθείς να φορέσεις το ακουστικό.

 

Συμφωνώ με τα αρνητικά και θέλω να προσθέσω τη μικρή εμβέλεια και τουλάχιστον σε εμένα δεν με ακούνε πάντα τη πρώτη φορά και πρέπει να ξανακαλεσω ή να με ξανακαλεσουν .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα αρνητικά και θέλω να προσθέσω τη μικρή εμβέλεια και τουλάχιστον σε εμένα δεν με ακούνε πάντα τη πρώτη φορά και πρέπει να ξανακαλεσω ή να με ξανακαλεσουν .
Σε κλειστό χώρο που τα έχω δοκιμάσει, δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Με ακούνε και ακούω καθαρά. Επίσης μέσα στο σπίτι, στο διπλανό δωμάτιο δεν αντιμετώπισα θέμα με την εμβέλεια. Όταν απομακρύνθηκα παραπάνω όμως άρχισαν οι διακοπές
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου ενώ επέλεξα από Ιταλία τα έστειλαν από Γερμανία και ακόμα εκεί είναι. Την κάνανε τη πατάτα τους.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ ακριβώς το ίδιο έπαθα... Επέλεξα DHL Italy (αυτό γράφει και στο αυτοματοποιημένο email) και εν τέλει στο mail όταν τα έστειλαν γράφει Germany Economy. Παρήγγειλα το προηγούμενο Σάββατο, έφυγαν Δευτέρα, οπότε μες στη βδομάδα πιστεύω θα τα έχω. Μικρό το καλό, αλλά σίγουρα καμία σχέση με τις 1-2 που εκανε στους φίλους από Ιταλία...

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρονται για πιο high end tws, να προσθέσω ότι με το νέο update τα sennheiser mtws 2 έγιναν απλά απίστευτα.

Η ποιότητα στην κλήση είναι κυριολεκτικά απίθανη (ακόμα και με αέρα) και ο ήχος έφτασε το απίστευτο επίπεδο της πρώτης έκδοσης. Οπότε αν κάποιος έκανε πίσω για αυτά τα θέματα, δεν έχει κανένα λόγο να περιμένει πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ενδιαφέρονται για πιο high end tws, να προσθέσω ότι με το νέο update τα sennheiser mtws 2 έγιναν απλά απίστευτα.

Η ποιότητα στην κλήση είναι κυριολεκτικά απίθανη (ακόμα και με αέρα) και ο ήχος έφτασε το απίστευτο επίπεδο της πρώτης έκδοσης. Οπότε αν κάποιος έκανε πίσω για αυτά τα θέματα, δεν έχει κανένα λόγο να περιμένει πλέον!

Ποιά είναι αυτά;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο τώρα που μιλάμε απο Plantronics m70 αντε μέχρι λιγα χρήματα παραπάνω?

 

Σε τέτοιο στυλ, το Voyager Edge στα ~29 νομίζω είναι πολύ καλή περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

.......................................... Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Φοβερά δείχνουν!!!! Αλλά να δώσεις 288€ και τελικά να μη σου κάθονται στο αυτί καλά... Τι κάνεις τότε;

Αυτό το κακό έχουν όλα αυτά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ημέρες τώρα που χρησιμοποιώ τα WF της SONY μόνο καλά λόγια έχω, έχουν πάρει αναβάθμιση σχετικά με την ομιλία και απο μια διαδρομή Γλυκά νερά μέχρι Νέα Φιλαδέλφεια που κάνω δεν έχασαν ποτέ την συνδεσιμότητα τους,άκουγα καθαρά και με ακούγανε καθαρά και όχι μέσα απο πηγάδι που ήταν και ο φόβος μου.

Στο σπίτι ή μέσα στο γραφείο μπορώ και μετακινούμε χωρίς την συσκευή και δεν υπήρχε ίχνος απώλειας σήματος.

Έχει μεγάλη εμβέλεια και αν χάσει την συσκευή, συνδέετε μόνο του ξανά μόλις την βρει, πράγμα που δεν το περίμενα.

Για μουσική δεν το συζητώ μιας και είναι απο τα κορυφαία όπως πολλοί έχετε αναφέρει.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς το ίδιο έπαθα... Επέλεξα DHL Italy (αυτό γράφει και στο αυτοματοποιημένο email) και εν τέλει στο mail όταν τα έστειλαν γράφει Germany Economy. Παρήγγειλα το προηγούμενο Σάββατο, έφυγαν Δευτέρα, οπότε μες στη βδομάδα πιστεύω θα τα έχω. Μικρό το καλό, αλλά σίγουρα καμία σχέση με τις 1-2 που εκανε στους φίλους από Ιταλία...

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Απ τις 29/4 κολλημένα στο export center είναι τα δικά μου κάπου στη Γερμανία...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...