Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

 

έχασα και το τρίτο μου ακουστικό ;) και ψάχνω καινούριο, πάλι...

 

ξέρετε ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του Plantronics Explorer 50 και του 55?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα παιδιά!

έχασα και το τρίτο μου ακουστικό ;) και ψάχνω καινούριο, πάλι...

ξέρετε ποιες είναι οι διαφορές μεταξύ του Plantronics Explorer 50 και του 55?

Καλησπέρα φίλε μου, κι εγώ αφού έχασα για 2η φορά το Plantronics Explorer 50, πήγα στο 55 αφού σκέφτηκα πως λογικά θα είναι το ίδιο μοντέλο σε πιο καινούργια έκδοση. Η διαφορές που είδα είναι 1) ότι αποσυνδέεται πιο εύκολα από το παλιό και 2) πως πολλές φορές μου λένε πως δε με ακούνε λόγω θορύβου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας! Ερώτηση αγοράς: Μετά από δοκιμή που έκανα σε φίλου Apple Airpods, σκέφτομαι να αγοράσω Wireless Bluetooth Set. Έχω το Huawei Mate 20 Pro και λέω να προχωρήσω στην αγορά των Apple Airpods μιας και είναι δοκιμασμένα και είναι τα μόνα ακουστικά που μου "κάθονται" στα αφτιά μου τέλεια σε όσα έχω δοκιμάσει τόσα χρόνια. Όμως μετά από ψάξιμο είδα ότι δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα αν δεν έχεις Apple συσκευή, εφόσον υπάρχουν τόσα άλλα ακουστικά τώρα στην αγορά. Το θέμα είναι ότι όλες οι άλλες εταιρείες έχουν τύπου μαξιλαράκι ακουστικά και πιστεύω πως δεν θα κάθονται καλά στα δικά μου αφτιά. Αξίζει να πάω σε Samsung Galaxy Buds στα οποία διάβασα τα καλύτερα σχόλια μετά τα Apple Airpods ή και σε κάποια άλλη μάρκα ή όχι; Ευχαριστώ!

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Πήρα δεύτερο ζευγάρι -το ένα για γνωστό μου- fake airpods κ συγκεκριμένα τα i30 tws. Απόλυτα ευχαριστημένος χωρίς βέβαια να έχω δουλέψει τα αυθεντικά.

Από eBay...20 ευρώ..

[/color]Καλησπέρα σας! Ερώτηση αγοράς: Μετά από δοκιμή που έκανα σε φίλου Apple Airpods, σκέφτομαι να αγοράσω Wireless Bluetooth Set. Έχω το Huawei Mate 20 Pro και λέω να προχωρήσω στην αγορά των Apple Airpods μιας και είναι δοκιμασμένα και είναι τα μόνα ακουστικά που μου "κάθονται" στα αφτιά μου τέλεια σε όσα έχω δοκιμάσει τόσα χρόνια. Όμως μετά από ψάξιμο είδα ότι δεν αξίζει τα παραπάνω χρήματα αν δεν έχεις Apple συσκευή, εφόσον υπάρχουν τόσα άλλα ακουστικά τώρα στην αγορά. Το θέμα είναι ότι όλες οι άλλες εταιρείες έχουν τύπου μαξιλαράκι ακουστικά και πιστεύω πως δεν θα κάθονται καλά στα δικά μου αφτιά. Αξίζει να πάω σε Samsung Galaxy Buds στα οποία διάβασα τα καλύτερα σχόλια μετά τα Apple Airpods ή και σε κάποια άλλη μάρκα ή όχι; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχετε να προτείνετε κάποιο hands-free με Ραδιόφωνο όπως πχ το SBH52 της SONY που πριν λίγο καιρό τα έπαιξε τελείως;;;

Ευχαριστώ

το SBH54?Δεν θες να πάς εκεί?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα πολλές φορές αλλά οι κριτικές είναι πολύ μέτριες.

 

η αλήθεια είναι οτι με το Μ5 που τα είχα συνδέσει ήταν ότι πιο χάλια μπορούσα να έχω.

Με το ΧΖ3 δεν έχω καμία διακοπή,μάλλον είναι θέμα bluetooth του κινητού,τι να πω?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι με το Μ5 που τα είχα συνδέσει ήταν ότι πιο χάλια μπορούσα να έχω.

Με το ΧΖ3 δεν έχω καμία διακοπή,μάλλον είναι θέμα bluetooth του κινητού,τι να πω?

 

Το συνιστάς δηλαδή;; Έχω το Ρ30.

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα πράγματα που δεν μπορω να τα συστήσω.

Δεν ξέρω πως θα δουλέψει με την συσκευή σου.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το συνιστάς δηλαδή;; Έχω το Ρ30.
Τσέκαρε pm

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα SBH54 είναι η έκδοση του Android, η έκδοση του Bluetooth, ίσως και η ROM. Σε κάποιο κινητό μπορεί να κάνουν συνεχείς αποσυνδέσεις, σε άλλο να παίζουν εντελώς απροβλημάτιστα.

Η καλύτερη λύση θα ήταν να τα δοκιμάσεις από κάποιο γνωστό σου που τα έχει, για να δεις αν "κουμπώνουν" καλά στη συσκευή σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα SBH54 είναι η έκδοση του Android, η έκδοση του Bluetooth, ίσως και η ROM. Σε κάποιο κινητό μπορεί να κάνουν συνεχείς αποσυνδέσεις, σε άλλο να παίζουν εντελώς απροβλημάτιστα.

Η καλύτερη λύση θα ήταν να τα δοκιμάσεις από κάποιο γνωστό σου που τα έχει, για να δεις αν "κουμπώνουν" καλά στη συσκευή σου.

 

Σωστό!

Αυτό θα πρέπει να γίνει!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Mi AirDots δοκίμασε κανείς; Παίζουν με κουπόνια στα 20€ απ'εξω μαζί με μεταφορικά.

Το μικρόφωνο με απασχολεί να είναι οκ και το Bluetooth 5 να πιάνει καλύτερα απο 4 απο θέμα απόστασης.

Έχουμε εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.

Μου έδωσε η γυναικα μου, ενα ακουστικο ΒΤ Plantronic M70 και το έκανα σύζευξη κανονικά με το κινητό Huawei mate 9.

Επειδή οδηγάω μηχανή, από που ρυθμίζεται η αυτόματη απάντηση,όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά;

Ψάχνω ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω.....ευχαριστώ!

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω ενα φθηνο σετακι ΒΤ ακουστικων και συγκεκριμενα με κοστος 11.5 ευρω.

Πρωτη φορα δοκιμαζω ασυρματα ακουστικα σε κινητο μου. Εν αναμονη.

*Το κουτακι-βαση φορτισης ειναι 600 και οχι 7600 mAh.

https://www.ebay.com/itm/Bluedio-Hi-TWS-Wireless-Bluetooth-Earphone-Stereo-Intelligent-Sensing-Headphone/401823415352?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολύ ραρδιόφωνο, οπότε όταν ξεκίνησε η μόδα στις ναυαρχίδες να μην έχουν FM, αναγκαστικά αγόρασα το Sony SBH50. Άριστη ακουστική, σταθερότατη σύνδεση, το μόνο του ελαφρύ μείον το ότι δεν είχε αποθήκευση των σταθμών του ραδιοφώνου.

Το πούλησα, μια και το επόμενο τηλέφωνό μου είχε FM radio, λες και θα έμενα για πάντα με το ίδιο τηλέφωνο...Οπότε τώρα που άλλαξα τηλέφωνο, έμεινα πάλι χωρίς ραδιόφωνο. Αγόρασα το SBH54 στα €70!..

Ακουστική άριστη, βάζεις ότι ακουστικά θέλεις/σε βολεύουν, FM radio με 10 presets. Αυτά όλα είναι καλά και άριστα, όταν δουλεύει. Σε όσα χρόνια αγοράζω ηλεκτρονικά, αυτό είναι σίγουρα το πιο προβληματικό ακριβό gadget που έχω αγοράσει. Συνεχείς αποσυνδέσεις, τα πλήκτρα πολλές φορές νεκρώνονται, κολλάει και κάνει επανεκκινήσεις, τραγικό πραγματικά.

Τελικά αιτία για όλα αυτά είναι τα δύο τελευταία επίσημα firmware.Μετά από αρκετό ψάξιμο, απποφάσια να κάνω downgrade σε παλιότερο firmware και, ευτυχώς, όλα λύθηκαν...

Ας όψεται ότι είναι το μόνο που έχει FM radio,ενώ όπως είπα είναι πολύ ποιοτικό σε όλα του. Απαράδεκτο βέβαια για ένα τόσο ακριβό προϊόν μιας μεγάλης εταιρίας να χρειάζεται τόσο ψάξιμο και τέτοιες ενέργειες από την πλευρά του καταναλωτή.

Πραγματικά περασαν 3 χρόνια απο τοτε που το ειχα.. Οτι πιο ομορφο και ευχρηστο.... Οταν ομως όπως ειπες δουλεύε... Ακομα ψαχμω κατι αντίστοιχο... Κριμα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ακούω πολύ ραρδιόφωνο, οπότε όταν ξεκίνησε η μόδα στις ναυαρχίδες να μην έχουν FM, αναγκαστικά αγόρασα το Sony SBH50. Άριστη ακουστική, σταθερότατη σύνδεση, το μόνο του ελαφρύ μείον το ότι δεν είχε αποθήκευση των σταθμών του ραδιοφώνου.

Το πούλησα, μια και το επόμενο τηλέφωνό μου είχε FM radio, λες και θα έμενα για πάντα με το ίδιο τηλέφωνο...Οπότε τώρα που άλλαξα τηλέφωνο, έμεινα πάλι χωρίς ραδιόφωνο. Αγόρασα το SBH54 στα €70!..

Ακουστική άριστη, βάζεις ότι ακουστικά θέλεις/σε βολεύουν, FM radio με 10 presets. Αυτά όλα είναι καλά και άριστα, όταν δουλεύει. Σε όσα χρόνια αγοράζω ηλεκτρονικά, αυτό είναι σίγουρα το πιο προβληματικό ακριβό gadget που έχω αγοράσει. Συνεχείς αποσυνδέσεις, τα πλήκτρα πολλές φορές νεκρώνονται, κολλάει και κάνει επανεκκινήσεις, τραγικό πραγματικά.

Τελικά αιτία για όλα αυτά είναι τα δύο τελευταία επίσημα firmware.Μετά από αρκετό ψάξιμο, απποφάσια να κάνω downgrade σε παλιότερο firmware και, ευτυχώς, όλα λύθηκαν...

Ας όψεται ότι είναι το μόνο που έχει FM radio,ενώ όπως είπα είναι πολύ ποιοτικό σε όλα του. Απαράδεκτο βέβαια για ένα τόσο ακριβό προϊόν μιας μεγάλης εταιρίας να χρειάζεται τόσο ψάξιμο και τέτοιες ενέργειες από την πλευρά του καταναλωτή.

Eπί τη ευκαιρία,επειδή έχω κι εγώ το SBH-50 και δουλεύει μια χαρά,(μόνον η δυνατότητα να παίρνεις τηλέφωνο χρησιμοποιώντας τη μνήμη του δεν δουλεύει πια λόgω των αλλαγών στο Android).

Επειδή όμως η μπαταρία του έχει εξασθενίσει πια,μετά από τόσα χρόνια,ρωτάω αν κάποιος τεχνίτης από δω μπορεί να την αλλάξει,μιας και είδα στο youtube ότι αυτό γίνεται.https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow&q=sbh-50+changing+battery .

Aν μπορεί, ας στείλει μήνυμα.Τη μπαταρία θα τη βρω εγώ,αν μπορέσω βέβαια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Eπί τη ευκαιρία,επειδή έχω κι εγώ το SBH-50 και δουλεύει μια χαρά,(μόνον η δυνατότητα να παίρνεις τηλέφωνο χρησιμοποιώντας τη μνήμη του δεν δουλεύει πια λόgω των αλλαγών στο Android).

Επειδή όμως η μπαταρία του έχει εξασθενίσει πια,μετά από τόσα χρόνια,ρωτάω αν κάποιος τεχνίτης από δω μπορεί να την αλλάξει,μιας και είδα στο youtube ότι αυτό γίνεται.https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow&q=sbh-50+changing+battery .

Aν μπορεί, ας στείλει μήνυμα.Τη μπαταρία θα τη βρω εγώ,αν μπορέσω βέβαια.

 

Είμαι στην ίδια φάση. Αν βρεις άκρη και δεν σου είναι κόπος στείλε ένα pm.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

...και κάτι άλλο.

Αν βρω καινούριο SBH-50,η μπαταρία του θα είναι σε καλή κατάσταση, ή θα τα έχει φτύσει λόγω μακρόχρονης μη φορτίσεως;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

sbh54 έχω να σας δώσω ,sbh50 δυστυχώς όχι

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ίδια φάση. Αν βρεις άκρη και δεν σου είναι κόπος στείλε ένα pm.

Μπαταρία βρήκα. https://www.ebay.com/itm/For-Sony-SBH50-SBH52-SBH-50-SBH-52-Bluetooth-Headset-120mAh-Replacement-Battery/254231109338?hash=item3b315adeda:g:PGcAAOSwJfNc2nyT

Τεχνίτη τώρα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι στην φάση να αγοράσω ακουστικά earbuds & ψάχνω να βρώ κάτι αξιόλογο. Ψάχνοντας βρήκα

https://www.skroutz.gr/s/18201727/Anker-Liberty-Air.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

τα έχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις?

Έχει να προτείνει κάνεις κάποια μέχρι 100€.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω ενα φθηνο σετακι ΒΤ ακουστικων και συγκεκριμενα με κοστος 11.5 ευρω.

Πρωτη φορα δοκιμαζω ασυρματα ακουστικα σε κινητο μου. Εν αναμονη.

*Το κουτακι-βαση φορτισης ειναι 600 και οχι 7600 mAh.

https://www.ebay.com/itm/Bluedio-Hi-TWS-Wireless-Bluetooth-Earphone-Stereo-Intelligent-Sensing-Headphone/401823415352?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Τα έχεις παραλάβει να μας πεις εντυπώσεις;

Συμπαθητικά δείχνουν....

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις παραλάβει να μας πεις εντυπώσεις;

Συμπαθητικά δείχνουν....

 

Τα περιμενω και βλεπω να αργουν λογω Αυγουστου και αδειων...

Θα ενημερωσω μολις τα παραλαβω και τα δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.

Μου έδωσε η γυναικα μου, ενα ακουστικο ΒΤ Plantronic M70 και το έκανα σύζευξη κανονικά με το κινητό Huawei mate 9.

Επειδή οδηγάω μηχανή, από που ρυθμίζεται η αυτόματη απάντηση,όταν είναι συνδεδεμένα ακουστικά;

Ψάχνω ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω.....ευχαριστώ!

Πρέπει να τρέξεις την πλατφόρμα της plantronics στο pc σου.

Μέσω αυτής θα κάνεις τις διάφορες ρυθμίσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...