Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Θέλω να το παραγγείλω αλλα βγαίνει στα 95€. Ξεφεύγει πολυ η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εννοω οταν τρεχεις. Κανονικη ομικια. Βασικα, εχασα για δευτερη φορα το m165 ( ναι, ξερω, θελω κλωτσιες) και δεν ξερω τι να παρω.

Αν παρω για κανονικο hands free το 80αρι, πιστευω....δεν θα το χασω. Αλλα στην ομιλια γενικα δεν οιστευω οτι θα εχει την ευκολια του κλασικου.

 

Το μονο σίγουρο δεν θα το χάσεις ποτε.

Και η πρακτικότητα του φοράς και ξένοιαζεις ειναι ασυναγώνιστη.

Πάντως απο ομιλία ειμαι ευχαριστημένος.

Παράπονο δεν εχω ακούσει απο συνομιλητές μου.

 

Εχω κλείσει 1.5 χρόνο και με τα 2 μαύρα που εχω όλα αψογα Γαννη.

Θα ήθελα και ενα δευτερο χρώματακι,όχι λευκο αλλα η Sony δεν μας κανει την χάρη και έβγαλε αυτο το SBH70 που ειναι υποβάθμιση.

 

Αλλα μπορεί κάλλιστα να βγάλει νέο μοντελο την άνοιξη που συνηθίζει.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις που μπορω να βρω ανταλλακτικό "silicon ear piece" για το Voyager Edge της Plantronic? Ειναι το διάφανο που φαίνεται στη φωτογραφία. Αυτο που είχα κόπηκε απο τη πολύ χρήση και έχω χάσει το ανταλλακτικο που ειχε μέσα η συσκευασία.

http://edge.alluremedia.com.au/m/g/2014/09/DSC7421.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις που μπορω να βρω ανταλλακτικό "silicon ear piece" για το Voyager Edge της Plantronic? Ειναι το διάφανο που φαίνεται στη φωτογραφία. Αυτο που είχα κόπηκε απο τη πολύ χρήση και έχω χάσει το ανταλλακτικο που ειχε μέσα η συσκευασία.

http://edge.alluremedia.com.au/m/g/2014/09/DSC7421.jpg

http://amitel.gr/katigories-proionton/bluetooth-plantronics.html

Τσέκαρε εδώ. Εγώ παρήγγειλα για το m165 την προηγούμενη εβδομάδα. Άψογη εξυπηρέτηση και γρήγορη αποστολή.

Link to comment
Share on other sites

http://amitel.gr/katigories-proionton/bluetooth-plantronics.html

Τσέκαρε εδώ. Εγώ παρήγγειλα για το m165 την προηγούμενη εβδομάδα. Άψογη εξυπηρέτηση και γρήγορη αποστολή.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Μολις εκανα παραγγελία Medium και Large για να είμαι σίγουρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς εμπειρία από το Plantronics explorer 500 είναι καλό γενικά?

τέλειο, απλά υπέροχο, έχει και το καλώδιο με τους μαγνήτες. η σύζυγος ΔΕΝ το αλλάζει.

Ομιλία, αυτονομία, τέλεια απομόνωση θορύβων, πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς εμπειρία από το Plantronics explorer 500 είναι καλό γενικά?

 

Φίλε μου, από το 2011 είμαι χρήστης των Μ50, Μ55, Μ1100. Τώρα χρησιμοποιώ το 500άκι

 

Θετικά:

+Πανέμορφο. Κυρίως το λευκό.

+Αντέχει πραγματικά 7 ώρες ομιλίας.

+Μέσω της εφαρμογής plantronics, βλέπεις στη μπάρα ειδοποιήσεων του κινητού, το υπόλοιπο της μπαταρίας που έχει

 

Αρνητικά:

-Το noise cancelation του είναι μέτριο (συγκριτικά με το M1100)

-Σχετικά χαμηλή ένταση στο ακουστικό

-Αμφιλεγόμενη η χρησιμότητα του strap καλωδίου που έχει. Προσωπικά εγώ ποτέ δε θα το έβαζα γύρω από την τσέπη του παντελονιού μου.

-Σκληρό κουμπί on-off με μικρή διαδρομή. Παίζει ρόλο στην ευκολία του άνοιξε- κλείσε, που συνηθίζω, πριν και μετά από μια κλήση.

 

Γενικά δεν είναι και ό,τι καλύτερο, αλλά είναι από τα πιο όμορφα που κυκλοφορούν.

Αν το βρεις κάτω από €35, χτύπα το. Προσωπικά πιστεύω ότι τα αξίζει αυτά τα λεφτά.

Αν το βρεις άνω των €40, μπορείς να βρεις και καλύτερα με αυτά τα λεφτά (π.χ. m165 marque II = καλύτερο noise cancelation).

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Εχω το Note 4 και ένα ΒΤ της ΣΟΝΥ,το 50.

Σήμερα λοιπόν,και αφού έκανα 14 νέες ενημερώσεις σε εφαρμογές,άνοιξα το ΒΤ,για να φύγω,οπότε διαπίστωσα ότι δεν άνοιγαν και τα 5 εικονίδια που εχει,αλλά μόνον τα 3 απ' αυτά.

Του έκανα ριστάρτ,άνοιξα και έκλεισα το ΒΤ,αλλά τίποτα.Το πήγα και σε ένα σέρβις της Samsung,που είναι κοντά στο σπίτι μου,το πάλεψε κι αυτός,αλλά τίποτα.

Υπάρχει καμιά πρόταση για το τι μπορεί να φταίει;

Εγώ κάνω μία υπόθεση μήπως κάποια εφαρμογή μπορεί να το έκανε με την ενημέρωση που της έκανα,αλλά βασικά είμαι άσχετος,οπότε ας μιλήσει κάποιος που έχει κάποια γνώση.:)

Επίσης,δεν ξέρω αν το έβαλα καλά εδώ,ή μήπως θα έπρεπε να το βάλω στο Note 4 Ν910C.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Εχω το Note 4 και ένα ΒΤ της ΣΟΝΥ,το 50.

Σήμερα λοιπόν,και αφού έκανα 14 νέες ενημερώσεις σε εφαρμογές,άνοιξα το ΒΤ,για να φύγω,οπότε διαπίστωσα ότι δεν άνοιγαν και τα 5 εικονίδια που εχει,αλλά μόνον τα 3 απ' αυτά.

Του έκανα ριστάρτ,άνοιξα και έκλεισα το ΒΤ,αλλά τίποτα.Το πήγα και σε ένα σέρβις της Samsung,που είναι κοντά στο σπίτι μου,το πάλεψε κι αυτός,αλλά τίποτα.

Υπάρχει καμιά πρόταση για το τι μπορεί να φταίει;

Εγώ κάνω μία υπόθεση μήπως κάποια εφαρμογή μπορεί να το έκανε με την ενημέρωση που της έκανα,αλλά βασικά είμαι άσχετος,οπότε ας μιλήσει κάποιος που έχει κάποια γνώση.:)

Επίσης,δεν ξέρω αν το έβαλα καλά εδώ,ή μήπως θα έπρεπε να το βάλω στο Note 4 Ν910C.

 

τι εννοεις τα 5 εικονιδια? του ΒΤ? εμενα δεν ανοιγει κανενα εικονιδιο, μονο το εικονιδιο του sbh50 ανοιγει πανω στη μπαρα. Απο εκει και περα, το smart connect της σονυ το εχεις ή γιαυτο δεν το βλεπει? μηπως αυτο εφαγε κανα σκαλωμα? εγω αν μου τυχει να μην δουλευει σωστα παω και το ανοιγω αυτο και μετα κανω παλι αναζητηση και το συνδεω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις τα 5 εικονιδια? του ΒΤ? εμενα δεν ανοιγει κανενα εικονιδιο, μονο το εικονιδιο του sbh50 ανοιγει πανω στη μπαρα. Απο εκει και περα, το smart connect της σονυ το εχεις ή γιαυτο δεν το βλεπει? μηπως αυτο εφαγε κανα σκαλωμα? εγω αν μου τυχει να μην δουλευει σωστα παω και το ανοιγω αυτο και μετα κανω παλι αναζητηση και το συνδεω.

Εννοώ τα εικονίδια που εμφανίζονται πάνω στο ΒΤ,όχι στο κινητό.Πήγαινε εδώ,https://www.youtube.com/watch?v=Kb7ZN0Xgk7E ,και κοίτα στο 4.58 να δεις για ποιά εικονίδια μιλάω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ τα εικονίδια που εμφανίζονται πάνω στο ΒΤ,όχι στο κινητό.Πήγαινε εδώ,https://www.youtube.com/watch?v=Kb7ZN0Xgk7E ,και κοίτα στο 4.58 να δεις για ποιά εικονίδια μιλάω.

 

α οκ καταλαβα. ναι επειδη δεν το βλεπει το smartconnect. Στο κινητο ανοιγει το εικονιδιο πανω του sbh50? γιατι αν δεν ανοιξει αυτο δεν βγαινουν τα 5. επισης δοκιμασε να κανεις μια διαγραφη του ΒΤ απο το κινητο και ενα ρεσετ το ΒΤ και να τα ξανα συνδεσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

α οκ καταλαβα. ναι επειδη δεν το βλεπει το smartconnect. Στο κινητο ανοιγει το εικονιδιο πανω του sbh50? γιατι αν δεν ανοιξει αυτο δεν βγαινουν τα 5. επισης δοκιμασε να κανεις μια διαγραφη του ΒΤ απο το κινητο και ενα ρεσετ το ΒΤ και να τα ξανα συνδεσεις.

Oταν λες εικονίδιο,τι εννοείς,αυτό που εμφανίζεται σ' αυτές τις εικόνες; https://www.google.com/search?q=bluetooth&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi4orqvzJ_JAhWJnBoKHQYaDmcQsAQIOQ&biw=810&bih=719

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

μηπως τοτε να ξαναριξεις τις εφαρμογες του ΒΤ μια μια στο κινητο? γιατι μοιαζει αυτες να εχουν θεμα.

Επισης με την αναβαθμιση που εχει παρει η 5.1.1 της samsung εχει μια λειτουργια που "παγωνει " καπως τις εφαρμογες, μηπως εχουν παει εκει?στην βελτιστοποιηση...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μηπως τοτε να ξαναριξεις τις εφαρμογες του ΒΤ μια μια στο κινητο? γιατι μοιαζει αυτες να εχουν θεμα.

Επισης με την αναβαθμιση που εχει παρει η 5.1.1 της samsung εχει μια λειτουργια που "παγωνει " καπως τις εφαρμογες, μηπως εχουν παει εκει?στην βελτιστοποιηση...

Κατήργησα και ξαναεγκατέστησα τις δύο εφαρμογές,smart connect και stereo bluetooth SBH50,και το πρόβλημα λύθηκε.Ευχαριστώ πολύ λοιπόν και να είσαι καλά.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει bluetooth με ήχο ειδοποίησης κλήσης (buzzer);

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει bluetooth με ήχο ειδοποίησης κλήσης (buzzer);

 

Το SBH52 έχει ηχείο με δικό του ήχο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το SBH52 έχει ηχείο με δικό του ήχο.

 

ok, κάτι σε πιο προσιτό;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

ok, κάτι σε πιο προσιτό;

 

Δεν ξέρω κάποιο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου έσπασε το ¨μανταλάκι¨ του SBH50 από την βάση του. Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει universal kit αντικατάστασης; Πολλά ζητάω.:D:D
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου έσπασε το ¨μανταλάκι¨ του SBH50 από την βάση του. Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει universal kit αντικατάστασης; Πολλά ζητάω.:D:D

 

μπα, δες κανα ebay αλλα αυτα πανε φιξ, το πετας λογικα ολο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μπα, δες κανα ebay αλλα αυτα πανε φιξ, το πετας λογικα ολο.

 

Καλα, μπορει να το εχει και χωρις μανταλακι. Πχ εγω που το χρησιμοποιω με κανονικα ακουστικα, το εχω στην τσεπη.

Ενα mw600 με σπασμενο μανταλακι, το εχω συνδεσει στο aux του αυτοκινητου και το εχω κανει συστημα bt :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...