Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήρα το iTech Naro 601.

2. Μπορώ να βρω κάποιον άλλο φορτιστή, με ενσωματωμένο καλώδιο και όχι με USB?

 

Τι εννοείς άλλον φορτιστή; Χωρίς τον αντάπτορα που έχει από USB για την πρίζα;

 

Αν επιτρέπεται γιατί; Πιο βολικό δεν είναι με τον αντάπτορα; Μπορείς να το φορτίσεις και σε υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Να βγαίνει το καλώδιο από το φορτιστή κατευθείαν και όχι να είναι αντάπτορας USB.

Επίσης νομίζω ότι από τον υπολογιστή φορτίζει πιο αργά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ το έχω παρατηρήσει ότι από υπολογιστή φορτίζει πιο αργά αλλά στην πρίζα φορτίζει γρήγορα. Ο υπολογιστής είναι λύση ανάγκης.

Το καλό, για εμένα τουλάχιστον, με το USB είναι ότι μπορείς να βρείς εύκολα και πολύ φθηνά αντάπτορα από USB σε 12V για το αυτοκίνητο, οπότε πρακτικά δεν μένεις ποτέ από μπαταρία.

 

Γενικά πάντως είμαι ευχαριστημένος σε μεγάλο βαθμό από το ακουστικό αυτο. Στην κατηγορία των ακουστικών με καλώδιο, ειδικά σε συνάρτηση με το αρκετά μικρό του μέγεθος, για μένα είναι κορυφή.

 

Μετά από 6 μήνες "βαριάς" χρήσης μπορώ να πω ότι είναι με έχει καλύψει πλήρως σαν ποιότητα επικοινωνίας και αντοχής (σε σχέση με τα απλά clip V και vibrate).

 

Χρειάστηκε βέβαια σήμερα να το αλλάξω γιατί μου παρουσίαζε διακοπές αλλά και εδώ η εγγύηση είναι πολύ καθαρή και η διαδικασία δεν χρειάστηκε πάνω από μία ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Διακοπές, από κομμένο καλώδιο?

 

Σαν να ήταν κομμένο αλλά εξωτερικά δεν είχε καμία φθορά. Για αυτό και μου το άλλαξαν άμεσα.

Σίγουρα είναι πιο ανθεκτικό από τα απλά αλλά δεν ίσως δεν είναι όσο άφθαρτο δείχνει μόλις το πρωτοδείς.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα για πολύ πιο ανθεκτικό. Πάντως το προηγούμενο (με κλασικό καλωδιάκι) μου κράτησε σχεδόν 1 χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα για πολύ πιο ανθεκτικό. Πάντως το προηγούμενο (με κλασικό καλωδιάκι) μου κράτησε σχεδόν 1 χρόνο.

 

Το κλασικό εμένα δεν μου πήγαινε πάνω απο 6 με 9 μήνες και με προσεκτική χρήση. Και το άλλαξα κάνα 2 φορές. Όσο και να το προσέχεις πάντως η επαγγελματική χρήση το καταπονεί πολύ. Σε κάθε περίπτωση και η ποιότητα κατασκευής και η ποιότητα ήχου είναι πολύ καλύτερη από ότι στο απλό.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το iTech Naro 601.

1. Πώς απενεργοποιώ τελείως τον ήχο του βομβητή? ΛΥΘΗΚΕ :)

2. Μπορώ να βρω κάποιον άλλο φορτιστή, με ενσωματωμένο καλώδιο και όχι με USB?

 

Αγαπητέ niknik,

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοιου είδους φορτιστής, μόνο το καλώδιο USB με τον αντάπτορα είναι διαθέσιμο για το Clip Naro 601.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

για σας εχω το ομνια 2 και θελω να παρω το clip d radio ειναι σθμβατο με αυτο?υπαρχει καποιο αλλο με αυτες τις δυνατοτητες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια εγώ σήμερα παρέλαβα το Music 801 της itech ..

Πρώτες εντυπώσεις :

./ φορτιστής usb και θύρα micro usb (το προτιμώ, γιατί βαριέμαι τις πρίζες, κι επειδή μένω κι Αγγλία, θα θέλω και "μετατροπέα" .. )

./ τα ακουστικά είναι με jack- άκι κι όχι ενσωματωμένο το καλώδιο όπως στα άλλα μοντέλα II, IIs, κτλ. (οπότε δεν θα αχρηστεύεται το μηχάνημα αν χαλάει το καλώδιο)

./ πολύ καλός στερεοφωνικός ήχος, και στην ομιλία και στη μουσική ..

 

Τώρα θέλω να δω :

./ πόσο θα κρατήσει η μπαταρία του, με τη χρήση που του κάνω.

./ έξω στο δρόμο, με φασαρία κτλ, αν θα με ακούν και θα ακούω και δεν θα μου κάνουν παράπονα

./ να το συνδέσω και με δεύτερη συσκευή

 

 

./ να τεστάρω τους διαφορετικούς ήχους βομβητή, τον ήχο αποσύνδεσης, φωνητική κλήση.

Επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο bluetooth μήπως τελικά τσέκαρες και το κατα πόσο σε ακούνε όταν μιλάς σε εξωτερικούς χώρους;

Γενικά θα ήθελα την γνώμη όποιων γνωρίζουν αν το συγκεκριμένο bluetooth είναι καλό ως προς το πόσο καλά, δυνατά και καθαρά φτάνει η φωνή σε αυτόν με τον οποίο επικοινωνείς.

paulkap12.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μιά ερώτηση.

 

Ψάχνω για κάποιο hands free για το κινητό μου αλλά θέλω εκεί πάνω να συνδέω το mp3 player μου. Φαντάζομαι μία bluetooth συσκευή με 2 υποδοχές mini jack μία για να έχεις τα ακουστικά και μία για να συνδέται με προέκταση στο mp3 player μου. Λογικά όταν θα έχο κλήση θα απομονώνει την είσοδο του minijack και θα συνδεεται μέσω Bluetooth με το κινητό για να μιλήσω.

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο bluetooth μήπως τελικά τσέκαρες και το κατα πόσο σε ακούνε όταν μιλάς σε εξωτερικούς χώρους;

Γενικά θα ήθελα την γνώμη όποιων γνωρίζουν αν το συγκεκριμένο bluetooth είναι καλό ως προς το πόσο καλά, δυνατά και καθαρά φτάνει η φωνή σε αυτόν με τον οποίο επικοινωνείς.

 

Το έχω δοκιμάσει και λειτουργεί μια χαρά!

Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

Μια χαρά και με ακούγανε και τους άκουγα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μιά ερώτηση.

 

Ψάχνω για κάποιο hands free για το κινητό μου αλλά θέλω εκεί πάνω να συνδέω το mp3 player μου. Φαντάζομαι μία bluetooth συσκευή με 2 υποδοχές mini jack μία για να έχεις τα ακουστικά και μία για να συνδέται με προέκταση στο mp3 player μου. Λογικά όταν θα έχο κλήση θα απομονώνει την είσοδο του minijack και θα συνδεεται μέσω Bluetooth με το κινητό για να μιλήσω.

Υπάρχει κάτι τέτοιο?

 

Δε νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο, ειδικά στο θέμα της "συνεργασίας" των δύο συσκευών. Εγώ την ίδια χρήση την κάνω με το κινητό.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

για σας εχω το ομνια 2 και θελω να παρω το clip d radio ειναι σθμβατο με αυτο?υπαρχει καποιο αλλο με αυτες τις δυνατοτητες?

 

Αγαπητέ sokstratos,

 

Το Clip D-Radio είναι απόλυτα συμβατό με τη συσκευή κινητού που έχετε (Omnia 2). Δεν έχει αναφερθεί κανένα πρόβλημα μη συμβατότητας.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να βρω πουθενα το clip d radio αποσυρθηκε ?

 

Καλησπέρα,

 

Οχι, υπάρχει διαθεσιμότητα σε αρκετά καταστήματα.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο, ειδικά στο θέμα της "συνεργασίας" των δύο συσκευών. Εγώ την ίδια χρήση την κάνω με το κινητό.

 

Θα ήθελα και εγώ να ακούω μουσική με το κινητό αλλά σε καμμία περίπτωση το κινητό δεν θα έχει 30GB και τη ποιότητα το ipod Video. Οπότε και ψάχνω μία λύση για να συμπεριλαμβανει και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποιο ακουστικο που να λειτουργει με 3Α μπαταρια ?

Το θεωρω πολυ πιο βολικο απο το να εχει δικη του επαναφορτιζομενη

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ niknik,

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοιου είδους φορτιστής, μόνο το καλώδιο USB με τον αντάπτορα είναι διαθέσιμο για το Clip Naro 601.

 

Με εκτίμηση,

 

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να αγοράσω το συγκεκριμένο καλώδιο?Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να αγοράσω το συγκεκριμένο καλώδιο?Ευχαριστώ.

 

Aγαπητέ djepoxy,

 

Θα πρέπει να καλέσετε τα γραφεία της Tech4u για να σας πουν κόστος και τρόπο παραλαβής. Το τηλέφωνο είναι 210-9831555.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα σημερα μολις επειτα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με την Tech4u,

2 bluetoth itech clip v τα οποια ειχα αγορασει τον τελευταιο χρονο και στα οποία το μεν πρωτο χαλασε το καλωδιο στη βαση με το ακουστικο και στο αλλο το καλωδιο παλι χαλασε στη βαση με τη συσκευη τωρα και επιπελον το μπλε λαμπακι μενει μονιμα ανοικτο και δεν ανταποκρινεται σε κανενα πληκτρο.

Οταν ειχα παει στο Γερμανο Πυργου το πρωτο itech clip v που χαλασε μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικη φθορά (!!!) ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ Η ITECH, οπότε πεταξα την αποδεiξη αγοράς (και των 2)

Τα εστειλα λοιπον σημερα να ελεγχθουν καταρχας ΤΑ ΙΜΕΙ ΤΟΥΣ οτι ειναι επισημα αγορασμενα απο ΕΛΛΑΔΑ και καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ (ΑΡΑ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ) και οχι ελπίζω αλλά ΑΠΑΙΤΩ την αντικατασταση τους με ομοια ή ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΛΩΔΙΟΥ αθροιζοντας τα ποσα αγορας τους ητοι 70€ ΤΩΝ 2 ΒΤ να μου στειλουν πισω εφοσον τα δικα μου δεν επισκευαζονται το ΙΤECH NARO, ως πιο ανθεκτικο, χωρις να επιβαρυνθω τιποτα, ΚΑΘΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΝΟΡΜΑΛ ΧΡΗΣΗΣ. Αναμενω την απαντηση της Ιtech και επιφυλασσομαι να ενημερωσω για την πορεία του αιτήματος μου και τους λοιπους χρηστες του φορουμ.

 

ps. Δεν θελω να δυσφημισω σε καμια περιπτωσαη της itech της οποίας προιοντα προτιμω, αλλα αναμενω να δω και τη πολιτικη της εταιρείας τωρα που την χρειαζομαι οσον αφορα την ΙΣΟΒΙΑ εγγυηση των προιοντων της.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα σημερα μολις επειτα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με την Tech4u,

2 bluetoth itech clip v τα οποια ειχα αγορασει τον τελευταιο χρονο και στα οποία το μεν πρωτο χαλασε το καλωδιο στη βαση με το ακουστικο και στο αλλο το καλωδιο παλι χαλασε στη βαση με τη συσκευη τωρα και επιπελον το μπλε λαμπακι μενει μονιμα ανοικτο και δεν ανταποκρινεται σε κανενα πληκτρο.

Οταν ειχα παει στο Γερμανο Πυργου το πρωτο itech clip v που χαλασε μου ειπαν οτι ειναι φυσιολογικη φθορά (!!!) ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ Η ITECH, οπότε πεταξα την αποδεiξη αγοράς (και των 2)

Τα εστειλα λοιπον σημερα να ελεγχθουν καταρχας ΤΑ ΙΜΕΙ ΤΟΥΣ οτι ειναι επισημα αγορασμενα απο ΕΛΛΑΔΑ και καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ (ΑΡΑ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΙΣΟΒΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ) και οχι ελπίζω αλλά ΑΠΑΙΤΩ την αντικατασταση τους με ομοια ή ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΛΩΔΙΟΥ αθροιζοντας τα ποσα αγορας τους ητοι 70€ ΤΩΝ 2 ΒΤ να μου στειλουν πισω εφοσον τα δικα μου δεν επισκευαζονται το ΙΤECH NARO, ως πιο ανθεκτικο, χωρις να επιβαρυνθω τιποτα, ΚΑΘΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΝΟΡΜΑΛ ΧΡΗΣΗΣ. Αναμενω την απαντηση της Ιtech και επιφυλασσομαι να ενημερωσω για την πορεία του αιτήματος μου και τους λοιπους χρηστες του φορουμ.

 

ps. Δεν θελω να δυσφημισω σε καμια περιπτωσαη της itech της οποίας προιοντα προτιμω, αλλα αναμενω να δω και τη πολιτικη της εταιρείας τωρα που την χρειαζομαι οσον αφορα την ΙΣΟΒΙΑ εγγυηση των προιοντων της.

 

Αγαπητέ Analyzer,

 

Θα ήθελα να σας διευκρινίσω πως η ισόβια εγγύηση δίνεται από την Tech4U και όχι από την i.Tech. Εφόσον το προϊόν έχει διανεμηθεί από την Tech4U τότε καλύπτεται και από την ισόβια εγγύηση. Αναλυτικά μπορείτε να διαβάσετε για την ισόβια εγγύηση στo link παραπάνω.

Τώρα εφόσον ελεγχθούν τα serial number των ακουστικών και η διανομή έχει γίνει από την Tech4U τοτέ θα προβούμε και στην αντικατάσταση του προϊόντος.

Για οποιαδήποτε απορία μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 

Με εκτίμηση,

i.Tech Bluetooth Team

http://www.itech-bluetooth.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...