Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Προχτές αγόρασα το I.Tech Clip-V.Είναι το πρώτο bt τέτοιου τύπου που παίρνω και μπορώ να πω ότι είναι πολύ βολικό αν και το φοβόμουν στην αρχή.Το μόνο μέχρι στιγμής που με προβληματίζει είναι το κατά πόσο θα πιάνει καλά το άγκιστρο πάνω στα ρούχα..Μην πέσει πουθενά και μετά το ψάχνουμε :p

Κατά τ'άλλα μου έκανε θετική εντύπωση το ότι είχε άψογο βιβλιαράκι οδηγιών στα Ελληνικά και ότι σου δίνει την δυνατότητα να ενεργοποιήσεις την 2ετή εγγύηση και μέσω email.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καμια αποψη για το wep 410?το δοκιμασε κανεισ?το εχει στο omnistore 40ε..μου φαινεται αρκετα φθηνο σε συγκριση με αλλεσ εταιριες που παιζουν στα 70ε..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το Samsung WEP185 που ανέφερε και ένας φίλος παραπάνω, σε μαύρο χρώμα.:D Το έχω 2 μέρες τώρα.

Από εμφάνιση είναι πολύ ωραίο. Παρόλο που δεν έχει γαντζάκι κάθεται πολύ καλά στο αυτί μου, αν και 2 φίλοι μου που το δοκίμασαν δεν μπόρεσαν να το στερεώσουν. Οπότε αν κάποιος θέλει να το αγοράσει καλύτερα να το δοκιμάσει πρώτα.

 

Από ποιότητα ήχου δεν έχω πρόβλημα μέχρι τώρα. Το προτείνω πάντως γιατί πριν το πάρω το έψαξα αρκετά και δεν βρήκα κάποιο ελάττωμα ακόμη όσο το χρησιμοποίησα.

 

Υ.Γ: Ευχαριστώ πολύ όσους με βοήθησαν με τα σχόλιά τους στις απορίες που είχα γράψει όσο έψαχνα:)

Link to comment
Share on other sites

καμια αποψη για το wep 410?το δοκιμασε κανεισ?το εχει στο omnistore 40ε..μου φαινεται αρκετα φθηνο σε συγκριση με αλλεσ εταιριες που παιζουν στα 70ε..

 

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά τελευταία, το WEP410 σε σχέση με το WEP185 που αγόρασα, έχει μόνο καλύτερο design. Από δυνατότητες κάνουν τα ίδια πράγματα και το 185 έχει περισσότερο χρόνο ομιλίας και πολύ περισσότερο χρόνο αναμονής. Έχουν και μεγάλη διαφορά τιμής (~25 euro) που δεν πιστεύω πως αντιπροσωπεύει την πραγματική αξία του 410. Μ' αυτά τα λεφτά (70 euro) μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο πιστεύω. Ψαξ' το λίγο περισσότερο ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ψάξει αρκετά τελευταία, το WEP410 σε σχέση με το WEP185 που αγόρασα, έχει μόνο καλύτερο design. Από δυνατότητες κάνουν τα ίδια πράγματα και το 185 έχει περισσότερο χρόνο ομιλίας και πολύ περισσότερο χρόνο αναμονής. Έχουν και μεγάλη διαφορά τιμής (~25 euro) που δεν πιστεύω πως αντιπροσωπεύει την πραγματική αξία του 410. Μ' αυτά τα λεφτά (70 euro) μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο πιστεύω. Ψαξ' το λίγο περισσότερο ;)

 

σε ευχαριστω πολυ maik.κι εγω αναμεσα στα 2 ειμαι..η αληθεια ειναι οτι με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια(αληθεια ποσο σου κραταει το 185 και ποσο υπολογιζεις το 410?)επισης με ενδιαφερει το μεγεθος(οσο διακριτικοτερο γινεται)..απο την αλλη ομως οπως ανεφερα το 410 το εχει στο omnistore 40.59e με φ.π.α.(http://www.omnistore.gr/product_info.php/cPath/52_36/products_id/328)..με τα λευτα αυτα δεν αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ maik.κι εγω αναμεσα στα 2 ειμαι..η αληθεια ειναι οτι με ενδιαφερει πολυ η αυτονομια(αληθεια ποσο σου κραταει το 185 και ποσο υπολογιζεις το 410?)επισης με ενδιαφερει το μεγεθος(οσο διακριτικοτερο γινεται)..απο την αλλη ομως οπως ανεφερα το 410 το εχει στο omnistore 40.59e με φ.π.α.(http://www.omnistore.gr/product_info.php/cPath/52_36/products_id/328)..με τα λευτα αυτα δεν αξιζει?

 

Το 185 λέει πως έχει 110 ώρες αναμονή και 6 ώρες ομιλία. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη να το αφήσω να δω μέχρι πόσο πάει, αλλά 2 μέρες με 2 ώρες τηλέφωνα και ανοιχτό κοντά στις 40 ώρες δεν άναψε λαμπάκι για μπαταρία.

Από διακριτικότητα το μαύρο που πήρα είναι μικρό και δεν χτυπάει στο μάτι (Αν και με τα bluetooth λες και μιλάμε με εξωγήινους είμαστε:p ). Το 410 έχει αυτό το ασημί κάτω που δεν ξέρω πως μπορεί να δείχνει.

Από δυνατότητες και τα 2 κάνουν ακριβώς τα ίδια, μόνο που το 185 έχει μεγαλύτερη αυτονομία.

Τα 41 ευρώ είναι καλή τιμή, αλλά με τα έξοδα αποστολής στα ίδια λεφτά 8α βγουν.

Πάντως πριν αποφασίσεις ποιό θα πάρεις πάνε σε ένα μαγαζί να τα δοκιμάσεις και τα 2 να δεις ποιό σου κάθεται πιο καλά.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Σκέφτομαι να αγοράσω τα S/E HBH-DS970 αλλά έχω το Κ-750 και η σελίδα της S/E δεν το εμφανίζει μέσα στις συμβατές συσκευές. Πώς το βλέπετε το θέμα να τα πάρω ή θα πετάξω 100 ευρώ ;

Επίσης επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία ήθελα να ρωτήσω αν το HBH-DS970 και γενικά τα bluetooth ακουστικά έχουν κουδούνισμα ή δόνηση ξεχωριστά από το κινητό. Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Μην τα πάρεις για δυο λόγους, το κινητό σου δεν τα υποστηρίζει και πλέον βγήκε αντικαταστάτης HBH-DS980
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το 185 λέει πως έχει 110 ώρες αναμονή και 6 ώρες ομιλία. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη να το αφήσω να δω μέχρι πόσο πάει, αλλά 2 μέρες με 2 ώρες τηλέφωνα και ανοιχτό κοντά στις 40 ώρες δεν άναψε λαμπάκι για μπαταρία.

Από διακριτικότητα το μαύρο που πήρα είναι μικρό και δεν χτυπάει στο μάτι (Αν και με τα bluetooth λες και μιλάμε με εξωγήινους είμαστε:p ). Το 410 έχει αυτό το ασημί κάτω που δεν ξέρω πως μπορεί να δείχνει.

Από δυνατότητες και τα 2 κάνουν ακριβώς τα ίδια, μόνο που το 185 έχει μεγαλύτερη αυτονομία.

Τα 41 ευρώ είναι καλή τιμή, αλλά με τα έξοδα αποστολής στα ίδια λεφτά 8α βγουν.

Πάντως πριν αποφασίσεις ποιό θα πάρεις πάνε σε ένα μαγαζί να τα δοκιμάσεις και τα 2 να δεις ποιό σου κάθεται πιο καλά.;)

 

σε ευχαριστω και παλι μαικ!μαλλον για το 185 με βλεπω.καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

οχι μια χαρα,τα καλυτερα ειναι:)

 

 

παιζει και με τα 2 κινητα ταυτοχρονα φιλε μου ειτε χτυπησει το ενα ειτε το αλλο εσυ απαντας κανονικα.

na kanw mia erwtisi? ti ginetai an milas kai xtipisei to allo kinito?ipostirizei enallages grammwn?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το Samsung WEP185 που ανέφερε και ένας φίλος παραπάνω, σε μαύρο χρώμα.:D Το έχω 2 μέρες τώρα.

Από εμφάνιση είναι πολύ ωραίο. Παρόλο που δεν έχει γαντζάκι κάθεται πολύ καλά στο αυτί μου, αν και 2 φίλοι μου που το δοκίμασαν δεν μπόρεσαν να το στερεώσουν. Οπότε αν κάποιος θέλει να το αγοράσει καλύτερα να το δοκιμάσει πρώτα.

 

Από ποιότητα ήχου δεν έχω πρόβλημα μέχρι τώρα. Το προτείνω πάντως γιατί πριν το πάρω το έψαξα αρκετά και δεν βρήκα κάποιο ελάττωμα ακόμη όσο το χρησιμοποίησα.

 

Υ.Γ: Ευχαριστώ πολύ όσους με βοήθησαν με τα σχόλιά τους στις απορίες που είχα γράψει όσο έψαχνα:)

 

Γεια και απο μένα. Μήπως μπορείς να μου πεις τι υποδοχή για τον φορτιστή έχει το wep185?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

na kanw mia erwtisi? ti ginetai an milas kai xtipisei to allo kinito?ipostirizei enallages grammwn?

 

Απλά χτυπάει και το BT για να σε ενημερώσει και για να απαντήσεις στην άλλη κλήση θα πρέπει πρώτα να τερματίσεις την προηγούμενη;)

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera.

 

Tha mporouse kapoios na mas pei poia akoustika bluetooth ipostirizoun tin taytoxroni sindesi 2 kiniton?

kai poio einai to kalitero??

 

 

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?product=22614&category=485:D ;)

Η επιλογή δυστυχώς ακόμα είναι μονόδρομος

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο μέχρι στιγμής;) :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Paidia agorasa prin 2 mines to NOKIA BH-300 kai to xrhsimopoiw me ena N70 alla exw apogohteutei entelws, aposyndeetai synexeia kai xwris kanena logo akomh kai thn wra pou milaw... Proxthes to ekane otan o allos apantouse sthn klish pou tou ekana... Mhpws gnwrizei kaneis ti ftaiei??? M erxetai na to petaxw sta skoupidia!!!
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως μέγεθος, βάρος και εμφάνιση θα έλεγα. Αν σε ικανοποιεί η εμβέλεια του συγκεκριμένου θα σε ικανοποιούν και τα καινούρια. Η μπαταρία (αναμονές, ομιλίες) είναι στα ίδια επίπεδα λόγω της μείωσης του μεγέθους.
Link to comment
Share on other sites

This headset can also pair itself to more then one mobile phone at once, one to receive calls on and one to make calls from. This headset also has voice dialing, also it can redial the last number which could be one you dialed out or one which was received and also it can reject calls.

 

Bluetrek G2 Review

 

Ti simainei?pos exeis taytoxrona sindedemena 2 tilefwna k apo to ena mporeis na kaneis kliseis mesw bt, eno apo to allo na lamvaneis?

 

to vrika stin ellada

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=advancedSearch&showresults=true

 

kserei kapoios kati perissotero????

Link to comment
Share on other sites

Paidia agorasa prin 2 mines to NOKIA BH-300 kai to xrhsimopoiw me ena N70 alla exw apogohteutei entelws, aposyndeetai synexeia kai xwris kanena logo akomh kai thn wra pou milaw... Proxthes to ekane otan o allos apantouse sthn klish pou tou ekana... Mhpws gnwrizei kaneis ti ftaiei??? M erxetai na to petaxw sta skoupidia!!!

kaneis???

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

kaneis???

 

Πως είναι δυνατόν να ξέρουμε? Δύσκολη περίπτωση. Κάνε ένα refresh στην λίστα bluetooth του Ν70 κάνε και ένα "reboot" στο ακουστικό, αποφόρτιση και τλπ, και ξανα δοκίμασε. Έχεις την τελευταία αναβάθμιση του Ν70? δοκίμαστο και με κανένα άλλο κινητό να δεις τί γίνεται

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Σκέφτομαι να αγοράσω τα S/E HBH-DS970 αλλά έχω το Κ-750 και η σελίδα της S/E δεν το εμφανίζει μέσα στις συμβατές συσκευές. Πώς το βλέπετε το θέμα να τα πάρω ή θα πετάξω 100 ευρώ ;

Επίσης επειδή δεν έχω καθόλου εμπειρία ήθελα να ρωτήσω αν το HBH-DS970 και γενικά τα bluetooth ακουστικά έχουν κουδούνισμα ή δόνηση ξεχωριστά από το κινητό. Ευχαριστώ !

 

Angelοdion thanks για την απάντηση. Μου είπαν πάντως οτι ναι μεν το κινητό μου δεν υποστηρίζει το θέμα mp3, αλλά κατά τα λοιπά λειτουργεί κανονικά σαν bluetooth ακουστικό για το τηλέφωνο. Καλά μου τα είπαν ;

 

Και επίσης για το δεύτερο σκέλος για πείτε γιατί είμαι άσχετος ... γενικά τα bluetooth ακουστικά έχουν κουδούνισμα ή δόνηση ξεχωριστά από το κινητό ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Angelοdion thanks για την απάντηση. Μου είπαν πάντως οτι ναι μεν το κινητό μου δεν υποστηρίζει το θέμα mp3, αλλά κατά τα λοιπά λειτουργεί κανονικά σαν bluetooth ακουστικό για το τηλέφωνο. Καλά μου τα είπαν ;

 

Και επίσης για το δεύτερο σκέλος για πείτε γιατί είμαι άσχετος ... γενικά τα bluetooth ακουστικά έχουν κουδούνισμα ή δόνηση ξεχωριστά από το κινητό ;;;;

 

ναι 99% έχουν δίκιο θα τα χρησιμοποιάς σαν ακουστικό, και ίσως κάποιες ηχογραφήσεις. Ειδικά οταν το ακουστικο και το τηλέφωο είναι απο την ίδια εταιρία δουλέυουν και σαν ακουστικό. Εξάλλου θα σου μείνουν και για το επόμενο σου κινητό. Γνώμη μου είναι ομως να περιμένεις τα νέα τους, αφού ενσωματώνουν νέα συστήματα ήχου! Τα περισσότερα ακουστικά έχουν και δικούς τους ήχους και χρησιμοποιούν και του τηλεφώνου (ringtone). για δόνηση δεν ξανα άκουσα. πιθανών να υπάρχουν όμως δεν σου πολυ χρειάζεται όμως φιλική μου άποψη.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καθαρα για ποιοτητα ομιλιας τι προτεινετε? Καποιο απο τα Plantronics η το Samsung WEP185? Με ενδιαφερει κυριως να ακουγομαι καλα χωρις να φωναζω. Το BT το θελω για Nokia N73. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...