Jump to content

Moto One Vision


billstamaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα να ξέρεις ότι θα μάθει τον τρόπο που το δουλεύεις και θα φτιάξει η μπαταρια...Και εμένα στην αρχή δεν είχα σοβαρά sot μετά έστρωσε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό περιμένω να δω, απλά η σύγκριση με το Νote 8T "του κουτιού" που δοκίμασα την προηγούμενη εβδομάδα μου δημιούργησε μια ανησυχία...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το myWallet της Alpha για να κάνει πληρωμές με το Vision One;

Το δοκίμασα σε 3 διαφορετικά POS αλλα δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους μοτορολακηδες

Ειμαι κι εγω ένας από εσάς, έχοντας αγοράσει μέχρι τώρα 3 συσκευές, με το μεγαλύτερο παράπονο μέχρι σήμερα την φωτογραφική.....Κατά τα άλλα είμαι super ευχαριστημένος για τη χρήση που κάνω

Επειδή σκέφτομαι να κάνω αλλαγή σκέφτομαι σοβαρά το One Vision, σε σχέση με τα Xiaomi Note 8 pro & Note 8t. Έχω μπερδευτεί λ'ιγο με τα Xiaomi μιάς και φαίνονται μικρές οι διαφορές....

Τη βοήθειά σας....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να κάνω αλλαγή σκέφτομαι σοβαρά το One Vision, σε σχέση με τα Xiaomi Note 8 pro & Note 8t. Έχω μπερδευτεί λ'ιγο με τα Xiaomi μιάς και φαίνονται μικρές οι διαφορές....

Τη βοήθειά σας....

Είχα μέχρι πριν λίγες μέρες το Note 8T. Συνοπτικά:

- Το 8Τ μου φάνηκε γενικά πιο γρήγορο

- Οι φωτογραφικές τους είναι λίγο-πολύ ισοδύναμες. Ίσως το 8Τ έχει κάπως καλύτερη ευκρίνεια σε Night Mode ενώ έχει καλά αποτελέσματα με GCam

- Η οθόνη και το ηχείο του Vision One μου άρεσαν περισσότερο.

- Το λογισμικό του Vision One είναι απροβλημάτιστο ενώ του 8Τ έχει τις "παραξενιές" του (για να το πω ευγενικά). Το Vision One έχει πάρει ήδη Android10 ενώ για το 8Τ δεν έχει ακουστεί κάτι για αναβάθμιση.

- Τα gestures, το Αttentive Display και το Peek Display του Vision One μου άρεσαν πολύ

- Η μπαταρία είναι η αχίλλειος πτέρνα του Vision One. Ακόμα και με ελάχιστη χρήση έχω άγχος αν θα βγάλει τη μέρα. Χθες ας πούμε, με μόλις 47 λεπτά οθόνη, έχασε 60% της μπαταρίας.

- Το μπλε του 8Τ είναι πιο όμορφο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει android 10; Eντυπώσεις..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει Android10. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την νέα έκδοση αλλα δεν είμαι και ο πιο σχετικός για να σου απαντήσω.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει android 10; Eντυπώσεις..

 

Έχει πάρει την 10 και δεν έχω παρατηρήσει κάτι στην καθημερινότητα...Κολλήματα δεν έχω ούτε κάπου να ζοριζεται..Η μπαταρία θα ήθελα να ήταν λίγο καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ήρθε σήμερα το security update του Μαρτίου! Πρόγραμμα Android one και να μη πω τώρα τίποτα...

 

Και εγώ τώρα έκανα το update,και πραγματικά είναι τραγικό ότι δώσανε του Μαρτίου...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα έκανα το update,και πραγματικά είναι τραγικό ότι δώσανε του Μαρτίου...

 

Σήμερα οι συσκευές Pixel παίρνουν του Μαϊου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήρθε σήμερα το security update του Μαρτίου! Πρόγραμμα Android one και να μη πω τώρα τίποτα...

 

Δυστυχώς το Android one έχει αποτύχει γενικώς, δεν είναι μόνο εδώ το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Android one έχει αποτύχει γενικώς, δεν είναι μόνο εδώ το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Για αυτό θα πάμε στο Pixel 4a να ησυχάσουμε. Αν και κατά τα άλλα η συσκευή (vision) είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό θα πάμε στο Pixel 4a να ησυχάσουμε. Αν και κατά τα άλλα η συσκευή (vision) είναι πολύ καλή.

 

Στις 22/5 θα μάθουμε τι λέει το 4a...Αν και εγώ κρατάω μικρό καλάθι....

Το Android One project έχει τελειώσει για μένα... Προτιμώ ένα pixel μεταχειρισμένο για δεύτερη συσκευή,παρά να ξαναπάρω Android One....Πάντος το Vision είναι μια τίμια συσκευή,εγώ τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένος...

Link to comment
Share on other sites

Στις 22/5 θα μάθουμε τι λέει το 4a...Αν και εγώ κρατάω μικρό καλάθι....

Το Android One project έχει τελειώσει για μένα... Προτιμώ ένα pixel μεταχειρισμένο για δεύτερη συσκευή,παρά να ξαναπάρω Android One....Πάντος το Vision είναι μια τίμια συσκευή,εγώ τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένος...

 

Και εγώ είμαι ικανοποιημένος (με μόνη εξαίρεση το δακτυλικό αποτύπωμα) μάλιστα το βρίσκω καλύτερο και πιο πρακτικό από πολλές ναυαρχίδες που περάσαν από τα χέρια μου.

 

Γιατί κρατάς μικρό καλάθι; Έχει πολύ ωραίο σχεδιασμό, αρκετά καλό επεξεργαστή, επαρκή RAM και ωραίο μέγεθος. Τα μόνα αρνητικά που βρίσκω μέχρι στιγμής είναι ότι πιθανόν να είναι 64GB και ότι δεν θα έχει 5G.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι ικανοποιημένος (με μόνη εξαίρεση το δακτυλικό αποτύπωμα) μάλιστα το βρίσκω καλύτερο και πιο πρακτικό από πολλές ναυαρχίδες που περάσαν από τα χέρια μου.

 

Γιατί κρατάς μικρό καλάθι; Έχει πολύ ωραίο σχεδιασμό, αρκετά καλό επεξεργαστή, επαρκή RAM και ωραίο μέγεθος. Τα μόνα αρνητικά που βρίσκω μέχρι στιγμής είναι ότι πιθανόν να είναι 64GB και ότι δεν θα έχει 5G.

 

Ήρθε πριν λίγο secuy update Απριλίου...Μέσα σε 3 μέρες δύο updates...

Αν το 4Α έρθει με 6/128 και έστω μία πιστοποίηση για.βροχη σίγουρα θα το τιμησω...Και τιμή κάτω από 400€ εννοείται..

Αλλιώς θα κοιτάξω για 4 XL....

Link to comment
Share on other sites

εχω στη κατοχη μου δυο μερες το κινητο ολα καλα και ικανοποιημενος εκτος απο μια δυσλειτουργια αρκετες φορες δε παιρνει τηλεφωνο με τη μια,αλλες φορες τη δευτερη η και τεταρτη,εχει κανεις κατι τετοιο συναντησει?

 

σημειωνω εκανα ολα τα updates μεχρι του μαρτιου που μου εχει εμφανισει και το κανει,εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις και παλι το εκανε καθως και σε safe mode εκκινηση παλι το εκανε.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω στη κατοχη μου δυο μερες το κινητο ολα καλα και ικανοποιημενος εκτος απο μια δυσλειτουργια αρκετες φορες δε παιρνει τηλεφωνο με τη μια,αλλες φορες τη δευτερη η και τεταρτη,εχει κανεις κατι τετοιο συναντησει?

 

σημειωνω εκανα ολα τα updates μεχρι του μαρτιου που μου εχει εμφανισει και το κανει,εκανα εργοστασιακες ρυθμισεις και παλι το εκανε καθως και σε safe mode εκκινηση παλι το εκανε.

 

ευχαριστω

 

Εννοείς καθυστερεί στην πραγματοποίηση κλήσης,η στην κλείνει χωρίς να την πραγματοποιήσει;;;

Μερικές φορές σε μένα καθυστερεί στην πραγματοποίηση της,αλλά ποτέ δεν την έχει κλείσει...Εκτός.και αν είμαι σε μέρος.με.χαλια.σημα...Εκει μερικές φορές ενώ πατάω κλήση,μετά από λίγο την κλείνει....Αλλά ποτέ δεν μου έχει κλείσει κατά την προσπάθεια κλήσης....

Link to comment
Share on other sites

με τελειο σημα,αλλες φορες πιανει αλλες οχι εχω δοκιμασει και διαφορετικες sim

κανω κληση περιμενω περιμενω χωρις να χτυπησει και απλα κλεινει στις εισερχομενες δεν εχω θεμα μιλαμε για ιδιο σημειο με φουλ σημα...

Link to comment
Share on other sites

με τελειο σημα,αλλες φορες πιανει αλλες οχι εχω δοκιμασει και διαφορετικες sim

κανω κληση περιμενω περιμενω χωρις να χτυπησει και απλα κλεινει στις εισερχομενες δεν εχω θεμα μιλαμε για ιδιο σημειο με φουλ σημα...

 

Δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο...

Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο από την συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε πριν λίγο secuy update Απριλίου...Μέσα σε 3 μέρες δύο updates...

Δεν θα έπρεπε να βγάζει ειδοποίηση οτι υπάρχει αναβάθμιση ασφαλείας; Πριν λίγο έκανα έλεγχο με το χέρι και την κατέβασε, αλλιώς ακόμα θα περίμενα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε να βγάζει ειδοποίηση οτι υπάρχει αναβάθμιση ασφαλείας; Πριν λίγο έκανα έλεγχο με το χέρι και την κατέβασε, αλλιώς ακόμα θα περίμενα....

 

Τι να πω;;Σε μενα την εμφάνισε το σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

μου την εβγαλε και εμενα ταπογευμα αργα.

 

εντωμεταξυ χθες ειχα στειλει μηνυμα στη lenovo-motorola η απαντηση ηταν αυτη

<<Σας ευχαριστω για την απαντηση και τα παρεχομενα δεδομενα. Για αυτες τις συσκευες με τον ιδιο software channel και Build number υπαρχει νεο security patch update απο τον Απριλιο. Η αναβαθμιση δεν εχει ολοκληρώθει για ολες τις συσκευες ακομα. Εφοσον δεν εχετε λαβει την ενημερωση για την αναβαθμιση, σιγουρα να την λαβετε συντομα. Υστερα απο την αναβαθμιση το προβλημα με τις κλήσεις μπορει να λυθει.

 

Παρακαλω ενημερωστε με οταν λαβετε την αναβαθμιση και αν το προβλημα παραμενει.>>

 

και ταπογευμα μου ηρθε τα update:)

Link to comment
Share on other sites

- Η μπαταρία είναι η αχίλλειος πτέρνα του Vision One. Ακόμα και με ελάχιστη χρήση έχω άγχος αν θα βγάλει τη μέρα. Χθες ας πούμε, με μόλις 47 λεπτά οθόνη, έχασε 60% της μπαταρίας.

Ακόμα να ξέρεις ότι θα μάθει τον τρόπο που το δουλεύεις και θα φτιάξει η μπαταρια...Και εμένα στην αρχή δεν είχα σοβαρά sot μετά έστρωσε...

...και όντως έστρωσε! Τις τελευταίες μέρες δεν με αγχώνει πλέον η μπαταρία του. Απο χθες το απόγευμα έχω πάνω απο 90 λεπτά οθόνη, 90 λεπτά ανοιχτό hotspot ,τουλάχιστον μια ώρα GPS και μπαταρία τώρα στο 30%. Φτου, να μην το ματιάξω :lol:

 

Πραγματικά αναρωτιέμαι αν παίζει ρόλο και ο συνδυασμός καλωδίου\φορτιστή: στην αρχή χρησιμοποιούσα το δικό του καλώδιο με φορτιστή Samsung 5V\2A και σαν να μην "γέμιζε" σωστά.

Τώρα έχω καλώδιο Blitzwolf με φορτιστή Huawei 5V\2A και οι φορτίσεις είναι πιο αποδοτικές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto One Vision

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...