Jump to content

Moto One Vision


billstamaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πριν λίγο πήρε το security patch του Αυγούστου...Άρα λογικά θα περιμένω άλλο ένα... Σωστά;;;

Θα το δουλέψω μερικές μέρες και θα γράψω εντυπώσεις...Παντος μέχρι στιγμής είναι θετικές...

 

 

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να σου έρθει του Σεπτεμβρίου το patch τον Δεκέμβρη.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να σου έρθει του Σεπτεμβρίου το patch τον Δεκέμβρη.

 

Δεν πιστεύω ότι ισχύει κάτι τέτοιο...Αν έχει βγει του Σεπτεμβρίου,θα έρθει άμεσα....Εκτός και αν το γράφεις ειρωνικά....Φυσικά μπορεί και η Motorola να ακολουθήσει τα χνάρια της Xiaomi που στο ΜΙ Α2 σε αρκετές συσκευές δεν ήρθε ποτέ η αναβάθμιση,η Security patch...Αλλά.αλλο Motorola,άλλο Xiaomi....

Link to comment
Share on other sites

Με την αγορά είχε κανένα screen protector περασμένο που να μην χρειάζεται να το βγάλεις αν δεν θες tempered glass;

Στο Honor που έχω, άφησα την εργοστασιακή προστασία και είμαι ικανοποιημένος.

Και κάτι άλλο. Πώς δικαιολογείται η επίσημη αντιπροσωπεία (η Lenovo είναι; ) να το πουλάει πιο φτηνά από τις αλυσίδες;

Link to comment
Share on other sites

Με την αγορά είχε κανένα screen protector περασμένο που να μην χρειάζεται να το βγάλεις αν δεν θες tempered glass;

Στο Honor που έχω, άφησα την εργοστασιακή προστασία και είμαι ικανοποιημένος.

Και κάτι άλλο. Πώς δικαιολογείται η επίσημη αντιπροσωπεία (η Lenovo είναι; ) να το πουλάει πιο φτηνά από τις αλυσίδες;

 

Δυστυχώς δεν είχε κάποια μεμβράνη εργοστασιακή,είχε μεμβράνη αλλά πρέπει να την βγάλεις όταν βάλεις σε λειτουργία την συσκευή...

Η Lenovo το έχει σαν επίσημη αντιπροσωπεία πιο φτηνά,και είναι λογικό μιας και είναι δικό της brand η Motorola...Εγώ το πήρα από You.gr,αν είχα δει την Lenovo θα το επερνα από εκεί...Το κακό είναι ότι το service είναι η Arvato...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είχε κάποια μεμβράνη εργοστασιακή,είχε μεμβράνη αλλά πρέπει να την βγάλεις όταν βάλεις σε λειτουργία την συσκευή...

Η Lenovo το έχει σαν επίσημη αντιπροσωπεία πιο φτηνά,και είναι λογικό μιας και είναι δικό της brand η Motorola...Εγώ το πήρα από You.gr,αν είχα δει την Lenovo θα το επερνα από εκεί...Το κακό είναι ότι το service είναι η Arvato...

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Να σε ρωτήσω φίλε μου, σε βόλεψε το 21:9;

Οι διαστάσεις αυτές είναι συμβατές με όλες τις εφαρμογές; Ή κάποιες παραμορφώνονται;

Πάντως από όσα διαβάζω, το service της Motorola διεθνώς, είναι για τα πανηγύρια...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Να σε ρωτήσω φίλε μου, σε βόλεψε το 21:9;

Οι διαστάσεις αυτές είναι συμβατές με όλες τις εφαρμογές; Ή κάποιες παραμορφώνονται;

Πάντως από όσα διαβάζω, το service της Motorola διεθνώς, είναι για τα πανηγύρια...

 

Ακόμα δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές λόγο φόρτου εργασίας,δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί του...Από βδομάδα θα το πιάσω...Σε σχέση με το Note 8 που έχω και ενα Redmi Note 7,είναι αισθητά πιο στενή η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είχε κάποια μεμβράνη εργοστασιακή,είχε μεμβράνη αλλά πρέπει να την βγάλεις όταν βάλεις σε λειτουργία την συσκευή...

Η Lenovo το έχει σαν επίσημη αντιπροσωπεία πιο φτηνά,και είναι λογικό μιας και είναι δικό της brand η Motorola...Εγώ το πήρα από You.gr,αν είχα δει την Lenovo θα το επερνα από εκεί...Το κακό είναι ότι το service είναι η Arvato...

 

Μακριά από Arvato!!!

Εγώ στο παρελθόν όταν χρειάστηκε,Cellcom στην Αργυρουπολεως 65,είναι επίσημο service motorola

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές λόγο φόρτου εργασίας,δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί του...Από βδομάδα θα το πιάσω...Σε σχέση με το Note 8 που έχω και ενα Redmi Note 7,είναι αισθητά πιο στενή η οθόνη...

 

τελικά δοκιμασες καμία εφαρμογή τι παίζει ;

Link to comment
Share on other sites

τελικά δοκιμασες καμία εφαρμογή τι παίζει ;

 

Καλημέρα,ναι τελικά του έβαλα τις εφαρμογές και μάλιστα πρώτη φορά χρησιμοποίησα την αντιγραφή από συσκευή,από το Note 8 συγκεκριμένα,και όσες άνοιξα δεν βλέπω κάτι περίεργο...Ούτε παραμόρφωση ούτε τπτ...

Η κάμερα του πολύ καλή,γενικά καλή συσκευή, γρήγορη,μου ήρθε και η αναβάθμιση με το update ασφαλείας του Σεπτεμβρίου...Μέχρι στιγμής όλα καλά...Η μπαταρία σκέψου είναι στο 61% με 1:41' οθόνη...Σίγουρα θα χάσω σε σχέση με το Redmi Note 7 σε μπαταρία που αλλάζω αλλά το Android One το προτιμώ...Θα περιμένω καμιά βδομάδα χρήσης,για να έχω άποψη της μπαταρίας,μιας και ουσιαστικά από σήμερα αρχίζει η χρήση του....

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία,φόρτιση 100% το πρωί στις 10:00 , στήσιμο συσκευης,αυτή τη στιγμή είμαι με 38% και 4h45m οθόνη...Δεν είναι και άσχημα...
Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό είναι ότι ανεβάζει θερμοκρασία με την χρήση...

Κατά τη αλλά,άψογο μέχρι στιγμής...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης,μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την συσκευή..

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η αυτόματη φωτεινότητα,που αυξομειώνεται πολύ γρήγορα ακόμα και σε μια απλή αλλαγή θέσης...

Σήμα πολύ καλό,ήχος άψογος,κάμερα αξιόλογη...

Η μπαταρία έχει δύο διαφορετικές συμπεριφορές...

Σήμερα που ειμουν όλο σε WiFi,από το πρωί στις 10:00 και από 100% μέχρι τώρα που είναι στο 30%,έχω 5h35m,ενω μόνο σε 4G δεν ξεπερνάω τις 2h30m...και φυσικά με μικρότερο ποσοστό....

Θα το κοιτάξω και στη τη βδομάδα σίγουρα...Κατά τ'αλλα ωραία συσκευή και μου άρεσε και η οθόνη που είναι 21:9....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης,μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την συσκευή..

 

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η αυτόματη φωτεινότητα,που αυξομειώνεται πολύ γρήγορα ακόμα και σε μια απλή αλλαγή θέσης...

 

Σήμα πολύ καλό,ήχος άψογος,κάμερα αξιόλογη...

 

Η μπαταρία έχει δύο διαφορετικές συμπεριφορές...

 

Σήμερα που ειμουν όλο σε WiFi,από το πρωί στις 10:00 και από 100% μέχρι τώρα που είναι στο 30%,έχω 5h35m,ενω μόνο σε 4G δεν ξεπερνάω τις 2h30m...και φυσικά με μικρότερο ποσοστό....

 

Θα το κοιτάξω και στη τη βδομάδα σίγουρα...Κατά τ'αλλα ωραία συσκευή και μου άρεσε και η οθόνη που είναι 21:9....

Δεν είναι διαφορετικές συμπεριφορές απλά το 4g είναι κατά πολύ ποιο ενεργοβορο. Μια χαρά είναι η χρόνοι σου
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαφορετικές συμπεριφορές απλά το 4g είναι κατά πολύ ποιο ενεργοβορο. Μια χαρά είναι η χρόνοι σου

 

Συμφωνώ,ίσως εγώ δεν το διατύπωσα σωστά...Απλά σε καμία άλλη συσκευή δεν ήταν τόσο μεγάλη η διαφορά ανάμεσα σε χρήση WiFi και χρήση δεδομένων...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω φοβερό πρόβλημα με το σήμα με χάνουν όταν μιλώ για διαστήματα 5-8 δευτερολέπτων.

Πηγαίνονοτας στο menu testing *#*#4626#*#*

Στο phone information και στο dropdown menu Set Prefered Network Type είχε επιλεγμένο το

LTE/CDMA auto (PRL)

Το άλλαξα σε LTE/UMTS auto (PRL)

καθώς το LTE/CDMA/UMTS auto (PRL) δεν το παίρνει

και πάλι πρόβλημα με το σήμα

Το δίκτυο είναι συμβόλαιο vodafone με νέα SIM

Μπορεί κανένας να μου πει τι χρησιμοποιεί στο δικό του και αν έχει παρόμοια προβλήματα

Είμαι στο κέντρο Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα χρήσης,μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την συσκευή..

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η αυτόματη φωτεινότητα,που αυξομειώνεται πολύ γρήγορα ακόμα και σε μια απλή αλλαγή θέσης...

Σήμα πολύ καλό,ήχος άψογος,κάμερα αξιόλογη...

Η μπαταρία έχει δύο διαφορετικές συμπεριφορές...

Σήμερα που ειμουν όλο σε WiFi,από το πρωί στις 10:00 και από 100% μέχρι τώρα που είναι στο 30%,έχω 5h35m,ενω μόνο σε 4G δεν ξεπερνάω τις 2h30m...και φυσικά με μικρότερο ποσοστό....

Θα το κοιτάξω και στη τη βδομάδα σίγουρα...Κατά τ'αλλα ωραία συσκευή και μου άρεσε και η οθόνη που είναι 21:9....

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ήθελα να ρωτήσω,σε σχέση με το. Redmi note 7 που είχες, η φωτογραφία και το βίντεο του πως είναι? Αλήθεια,παίρνει gcam?

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Ήθελα να ρωτήσω,σε σχέση με το. Redmi note 7 που είχες, η φωτογραφία και το βίντεο του πως είναι? Αλήθεια,παίρνει gcam?

 

Καλησπέρα, καλύτερη από την στοκ του Redmi Note 7,στα ιδια με Gram,αν και πιστεύω ότι είναι ακόμα και έτσι καλύτερη του One Vision...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλύτερη από την στοκ του Redmi Note 7,στα ιδια με Gram,αν και πιστεύω ότι είναι ακόμα και έτσι καλύτερη του One Vision...

....οπότε αξίζει η μετάβαση σε αυτό,τουλάχιστον φωτογραφικά και ξεχνωντας την διαφορά σε μπαταρία υπέρ του rn7...

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

....οπότε αξίζει η μετάβαση σε αυτό,τουλάχιστον φωτογραφικά και ξεχνωντας την διαφορά σε μπαταρία υπέρ του rn7...

 

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να δεις πρώτα την αναλογία οθόνης που είναι 21:9 και μετά όλα τα άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να δεις πρώτα την αναλογία οθόνης που είναι 21:9 και μετά όλα τα άλλα...

 

...μου φαίνεται κάπως παράξενη η αναλογία,αλλά πρέπει να ανέβω Σαλονικη μήπως το πετυχω πουθενά...

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

...μου φαίνεται κάπως παράξενη η αναλογία,αλλά πρέπει να ανέβω Σαλονικη μήπως το πετυχω πουθενά...

 

Γιάννη το έχει το lenovo exclusive στο εμπορικό κέντρο Μακεδονία.. πήγα το έπιασα αλλά δεν με ενθουσίασε η αναλογία, γούστα ειναι αυτά βέβαια

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κ εγώ μια βδομάδα του καφέ πολύ ωραία συσκευή πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα. Όσο αφορά την αναλογία της οθόνης όντως είναι περίεργη στην αρχή αλλά βολεύει απίστευτα στο κράτημα
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κ εγώ μια βδομάδα του καφέ πολύ ωραία συσκευή πολύ ικανοποιημένος μέχρι τώρα. Όσο αφορά την αναλογία της οθόνης όντως είναι περίεργη στην αρχή αλλά βολεύει απίστευτα στο κράτημα

 

Καλά ότι θα την υιοθετήσει η Samsung,να δεις πως θα αλλάξουν γνώμες...

Γιατί εκεί βλεπω να πηγαίνουν όλες οι εταιρείες...

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το έχει το lenovo exclusive στο εμπορικό κέντρο Μακεδονία.. πήγα το έπιασα αλλά δεν με ενθουσίασε η αναλογία, γούστα ειναι αυτά βέβαια

 

Ευχαριστώ Βασίλη!

Θα ήθελα να το βρω στο Κόσμος αλλα ακόμα και εκεί δυσκολεύομαι να πάω...

Το γλυκοκοιταζα πριν από κανένα δίμηνο ...μέχρι που πήρε το μάτι μου το Realme 3pro που δεν υπάρχει για να το δεις κάπου...νομίζω πως το vision αν το πάρεις με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ είναι καλή φάση....και φυσικά αν θέλεις να ξεφύγεις από Xiaomi...

Lumia640 DS..WM10:D

FLICKR jon jon (mobile pics)..BUSY

 

GuruShots:https://gurushots.com/jonjon347657/photos

εχει την πλακα του...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto One Vision

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...