Jump to content

Moto One Vision


billstamaniac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δείχνει εξαντλημένο.Αν το έβαζαν την προηγούμενη εβδομαδα θα το είχα αγοράσει και εγώ,είναι πιο φτηνο και απο του Αμαζον.

 

Που το δείχνει εξαντλημένο;;;

Μόλις παρέλαβα ένα καφέ για τον αδερφό της γυναίκας μου... Ωραίο και το καφέ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το έχουν πάλι 248€...Χθες το είχαν 198€...

Τι να πω;;;

 

Για δες και στην Lenovo...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που το δείχνει εξαντλημένο;;;

Μόλις παρέλαβα ένα καφέ για τον αδερφό της γυναίκας μου... Ωραίο και το καφέ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το έχουν πάλι 248€...Χθες το είχαν 198€...

Τι να πω;;;

 

Για δες και στην Lenovo...

 

https://www.e-lenovo.gr/index.php?_route_=tablets-and-smartphones/smartphones-1097500824/motorola-one-vision-6-3in-fhd-4gb-128gb-4g-lte-dualsim-bronze-gr.html

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω ρε αγορια να κανω αγορα πριν πλησιασει η παρασκευη , το motorola θα το ξανα βρουμε τοσο .

ποτε δε ξερεις τι θα βγει μεχρι το τελος.

μπορει να το μετανιώσω δεν ειμαι απόλυτος.

πριν λιγες μερες ειχαν βγαλει το xz3 στα 250 , ηταν κομπινα βεβαια απο τον μαρμουτα τον κοτσοβολο αλλα ποτε δε ξερεις πως θα τους γυρισει η τριχα στο τελος!

θα περιμενω , να το ζησω κιολας που λεμε , εστω και μεσο του αδελφου μου αφου εγω δεν χρειαζομαι .

το καφε ειναι ομορφο , ετσι λιγο περιεργο , δεν ειναι συνηθισμένο ,αλλα ομορφο .

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω ρε αγορια να κανω αγορα πριν πλησιασει η παρασκευη , το motorola θα το ξανα βρουμε τοσο .

ποτε δε ξερεις τι θα βγει μεχρι το τελος.

μπορει να το μετανιώσω δεν ειμαι απόλυτος.

πριν λιγες μερες ειχαν βγαλει το xz3 στα 250 , ηταν κομπινα βεβαια απο τον μαρμουτα τον κοτσοβολο αλλα ποτε δε ξερεις πως θα τους γυρισει η τριχα στο τελος!

θα περιμενω , να το ζησω κιολας που λεμε , εστω και μεσο του αδελφου μου αφου εγω δεν χρειαζομαι .

το καφε ειναι ομορφο , ετσι λιγο περιεργο , δεν ειναι συνηθισμένο ,αλλα ομορφο .

 

Το καφέ είναι ωραίο, ιδιαίτερο,αλλά σε βάθος χρόνου δεν θα μου άρεσε,.Ίσως είμαι πιο κλασσικός τελικά στα χρώματα...

Και εγώ περιμένω να σου πω μπας και βγάλουν το Note 10+ ε καμία προσφορά,να το τσιμπήσω...

Αλλά δεν πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι γίνετε; Η τελευταία μέρα στην εβδομάδα αυτή είναι αυτή που τα μαγαζιά η και αντιπροσωπείες θα θελήσουν να διώξουν ότι νομίζουν ότι θα δυσκολευθουν να διώξουν μετά.

Δηλαδή δε θα είναι απλά εκπτώσεις .

Ίσως κάποιο s9 καμία lg να φάει φλασια , η Sony να θελήσει να ξεσκονισει κανένα ράφι που της έχουν μείνει απουλητα .

Ποτέ δε ξέρεις.

Δηλαδή καμία ναυαρχίδα με την βούλα περσινη η και ακόμα πιο πίσω.

Το κινητό που έχω τώρα το xz1 -ασχετου εμφάνισης- πέρσι βγήκε Παρασκευή στα 200 ευρώ.

Snap 835 2πλα ηχεία και γενικά καλό πακέτο για πέρσι στα 200.

Δε το έχω μετανιώσει , ξέρω από φωτογραφία οπότε δε με φρενάρει η έλλειψη καλού soft και είναι ακαριαίο απροβληματιστο.

Προς Θεού δεν μειώνω το Motorola , ίσα ίσα που μάλλον αυτό θα του πάρω στο τέλος !!!

Το θεωρώ vfm και ένα πακέτο πληρεστατο.

Και όχι Xiaomi ρε αδελφέ , επίσης με την καλή έννοια .

Να μοιράζεται το χρήμα , να παίζει και σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το p10 lite το οποίο θέλω να αλλάξω. Σκέφτομαι για το one vision και είμαι ανάμεσα σε αυτό

και το Α50 και p30 lite.

Ποια είναι η γνώμη σας; Αξίζει η αγορά του οne vision;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το p10 lite το οποίο θέλω να αλλάξω. Σκέφτομαι για το one vision και είμαι ανάμεσα σε αυτό

και το Α50 και p30 lite.

Ποια είναι η γνώμη σας; Αξίζει η αγορά του οne vision;

 

Αξίζει!

Το one vision να προτιμήσεις!

Πλέον μόνο στο public μπορείς να το βρεις με 199€

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χθες βράδυ πετάχτηκα και το πήρα στον αδελφό μου σε καφέ.

Δε μένουμε μαζί για να σας δώσω εντυπώσεις , θα τις γράψω εν καιρό με την εμπειρία του για να ξέρουν οι άνθρωποι που ενδιαφέρονται.

Είπαμε , οι λόγοι που τον πήγα εδώ ήταν.

Τα σχόλια σας για καλό σήμα WiFi κινητής , το καλό gps , μια σωστή δίχως προβλήματα γυμνή rom και οι αξιοπρεπείς κάμερες με ois που θα βοηθά σε δύσκολες λήψεις μα και στο βίντεο.

Ήμουν μεταξύ mia3 - δεν πήγα για τα 720p και τα προβλήματα στα update που φέρνει η Xiaomi που έχει πολλά καρπούζια με μια μασχάλη.

Στο note 8 pro - δεν πήγα για τα θέματα που έγραψα επάνω μα και για κακό gps που διάβασα τελευταία από μερικούς χρήστες.

Δεν είναι δικό μου και έπρεπε να παίξω safe με μια αγορά με κεντρική αντιπροσωπεία εδώ.

Έχασα σε αυτονομία , εν έτη 2019 με fast charge με μπριζες παντού και φθηνά δυνατά power bank νομίζω η θυσία αυτή ήταν σωστή επιλογή.

Δεν έχει δα και 3000mah ,για χαλαρό χρήστη θα είναι μια χαρά.

Τέλος ήθελα για λόγους προσωπικότητας να σπάσω το χρήμα .

Δεν ήθελα και εγώ Xiaomi , να απλώνει το ρευστό , γιατί όχι και Motorola;

Έτσι ήταν η ροή σκέψης μου και κατέληξα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Motorola one action από Amazon.de και δυστυχώς δεν λειτουργεί το Volte και το WiFi calling. :( Σκέφτομαι να το στείλω πίσω και να πάρω το Vision από Γερμανό. Απλά θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε ότι λειτουργεί το Volte στο vision. Ευχαριστώ!! (Έχω Cosmote και είναι ενεργοποιημένο το Volte και το WiFi calling κανονικά).
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Motorola one action από Amazon.de και δυστυχώς δεν λειτουργεί το Volte και το WiFi calling. :( Σκέφτομαι να το στείλω πίσω και να πάρω το Vision από Γερμανό. Απλά θα ήθελα να μου επιβεβαιώσετε ότι λειτουργεί το Volte στο vision. Ευχαριστώ!! (Έχω Cosmote και είναι ενεργοποιημένο το Volte και το WiFi calling κανονικά).

Από το Public πήρα το One Vision πριν λίγες μέρες, στα 199 ευρώ. Ναι, τα Volte και Wifi Calling (Cosmote) λειτουργούν απροβλημάτιστα. Την SIM την είχα σε Honor 8X, που και εκεί λειτουργούσαν κανονικά.

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Από το Public πήρα το One Vision πριν λίγες μέρες, στα 199 ευρώ. Ναι, τα Volte και Wifi Calling (Cosmote) λειτουργούν απροβλημάτιστα. Την SIM την είχα σε Honor 8X, που και εκεί λειτουργούσαν κανονικά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Το παρήγγειλα μόλις απο τον Γερμανό στα 199€ και εγώ. Είναι σημαντικό για εμένα το Volte. Ελπίζω μόνο να λειτουργούν και μετά το android 10 που θα πάρει.

 

Όταν μιλάς στη μία κάρτα μπορείς να μπεις στο ίντερνετ από την άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Το παρήγγειλα μόλις απο τον Γερμανό στα 199€ και εγώ. Είναι σημαντικό για εμένα το Volte. Ελπίζω μόνο να λειτουργούν και μετά το android 10 που θα πάρει.

 

Όταν μιλάς στη μία κάρτα μπορείς να μπεις στο ίντερνετ από την άλλη;

Προσωπικά το λειτουργώ με μια κάρτα και δεν μπορώ να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές είχα μια πρώτη μικρή επαφή με την συσκευή που εγώ είχα επιλέξει για τον αδελφό μου.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του από ταχύτητα απόκριση , από gps σήμα κινητής και WiFi το τηλέφωνο είναι άψογο.

Σε ότι εγώ είδα σε σχέση με το xz1 που έχω εγώ (κάποτε ναυαρχίδα , όχι ιδιαίτερα πετυχημένο για τέτοια ) .

Έχει ωραία χορταστική και καλύτερη οθόνη από πλευράς μαύρου , σε αναπαραγωγή YouTube μου έβγαζε την επιλογή 1080 60 hdr .

Από ήχο είχε το ίδιο δυνατό με το δικό μου αλλά πιο γεμάτο και μπάσο ας είναι μονοφωνικό.

Άρα και εδώ για εμένα ακουγόταν πιο καλά.

Από κάμερα μέσα στο σπίτι με κίτρινα φώτα.

Ήταν πολύ καλή , φυσικά το πάτησε το Sony στο αυτόματο , ενώ το night mode κάνει άμεσα και σωστή δουλειά , δεν είναι DSLR αποτέλεσμα αλλά είναι αποτέλεσματικο.

Στο χέρι κάθεται πολύ όμορφα αλλά λόγο μάκρους επιβάλλετε να έχεις κάποια gestures, να έρχεται η κουρτίνα κάτω π.χ .

Μου έβγαλε μια πολύ καλή αίσθηση σαν συσκευή για μόνο 200 ευρώ.

Το επόμενο στοίχημα είναι η μακροζωία σαν συσκευή γενικώς.

Δηλαδή το αγοράζεις το τηλέφωνο , εύκολα χωρίς ενδοιασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το Public την εβδομάδα "Black Friday". Την δεύτερη μέρα πρόσεξα πως η πίσω κάμερα κουνιόταν μόλις την πίεζα λιγάκι, (απαράδεκτο). Λέω κατασκευαστικό λάθος, έτυχε. Οι άνθρωποι το αναγνώρισαν και μου το άλλαξαν αμέσως. Τα ίδια και στο νέο, σε πιο μικρό βαθμό. Επιστροφή και πάλι και αγορά πια του Huawei P30 lite.

Για ελέγξτε τις κάμερες σας. Εύχομαι να ήμουν ο μόνος.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το Public την εβδομάδα "Black Friday". Την δεύτερη μέρα πρόσεξα πως η πίσω κάμερα κουνιόταν μόλις την πίεζα λιγάκι, (απαράδεκτο). Λέω κατασκευαστικό λάθος, έτυχε. Οι άνθρωποι το αναγνώρισαν και μου το άλλαξαν αμέσως. Τα ίδια και στο νέο, σε πιο μικρό βαθμό. Επιστροφή και πάλι και αγορά πια του Huawei P30 lite.

Για ελέγξτε τις κάμερες σας. Εύχομαι να ήμουν ο μόνος.

 

Κοίταξα το δικό μου,πίεσα την κάμερα στο Τζαμακι,μάλλον αυτό εννοείς,και δεν παρατήρησα κάτι....Παντος το έχω ξαναπεί,στα 199€ είναι η καλύτερη πρόταση,αυτή την στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το Public την εβδομάδα "Black Friday". Την δεύτερη μέρα πρόσεξα πως η πίσω κάμερα κουνιόταν μόλις την πίεζα λιγάκι, (απαράδεκτο). Λέω κατασκευαστικό λάθος, έτυχε. Οι άνθρωποι το αναγνώρισαν και μου το άλλαξαν αμέσως. Τα ίδια και στο νέο, σε πιο μικρό βαθμό. Επιστροφή και πάλι και αγορά πια του Huawei P30 lite.

Για ελέγξτε τις κάμερες σας. Εύχομαι να ήμουν ο μόνος.

 

Αγορασμένο από e Lenovo,κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το Public την εβδομάδα "Black Friday". Την δεύτερη μέρα πρόσεξα πως η πίσω κάμερα κουνιόταν μόλις την πίεζα λιγάκι, (απαράδεκτο). Λέω κατασκευαστικό λάθος, έτυχε. Οι άνθρωποι το αναγνώρισαν και μου το άλλαξαν αμέσως. Τα ίδια και στο νέο, σε πιο μικρό βαθμό. Επιστροφή και πάλι και αγορά πια του Huawei P30 lite.

Για ελέγξτε τις κάμερες σας. Εύχομαι να ήμουν ο μόνος.

 

Μήπως εννοείς ότι κουναγες το κινητό κοντά στο αυτί σου και έκανε ένα θόρυβο;;;Αν είναι αυτό,είναι φυσιολογικό, είναι ο μηχανισμός του OIS...Τώρα αυτό που λες ότι κουνιόταν η κάμερα,όσες φορές το προσπάθησα,είναι σταθερή...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς ότι κουναγες το κινητό κοντά στο αυτί σου και έκανε ένα θόρυβο;;;Αν είναι αυτό,είναι φυσιολογικό, είναι ο μηχανισμός του OIS...Τώρα αυτό που λες ότι κουνιόταν η κάμερα,όσες φορές το προσπάθησα,είναι σταθερή...

Όχι φίλε μου δεν μιλάω για τον φυσιολογικό θόρυβο όταν κτυπάς την πλάτη του κινητού στο ύψος της κάμερας.

Πίεζα ελάχιστα το κάτω μέρος της κάμερας, έμπαινε ένα ολόκληρο χιλιοστό μέσα και έβγαινε πάλι, λες και είχε ανάρτηση. Το δε τζαμάκι της κάμερας είχε τζόγο. Στο δεύτερο που μου έδωσαν τα ίδια πάλι πλην του τζόγου.

Έπρεπε να μείνω στην Motorola; Πήρα το P30 lite και ησύχασα (χωρίς One φυσικά).

(Ρίξτε μια ματιά και στις αξιολογήσεις του Skroutz για το one vision, δεν είμαι ο μόνος).

Link to comment
Share on other sites

Εμεις έχουμε δύο στην οικογένεια,ένα μπλε και ένα καφέ,με δύο μήνες κοντά διαφορά αγορά,και τα δύο είναι άψογα...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα με την κάμερα που μπαινοβγαίνει. Σήμερα μου ήρθε σε καφέ χρώμα αγορασμένο από You.gr. Αύριο το γυρνάω πίσω.

 

Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να το εμπιστευτείς και το καινούργιο γιατί υπάρχουν αναφορές ότι ενώ ήταν καλή η κάμερα στην αρχή μετά από ένα μήνα ξεκόλλησε.. Σίγουρα θα έχουν γίνει αναφορές στη Μοτορολα και στις μελλοντικές παρτίδες θα το προσέξουν αλλά μέχρι τότε τι γίνεται;

Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

@spyrdano και CPR ποτέ αγοράσατε τις συσκευές;;;

Πάντος εγώ δύο συσκευές από You έχω πάρει και ευτυχώς κανένα θέμα...

Η μπλε αρχές Οκτωβρίου,η καφέ τέλος Νοεμβρίου...

Link to comment
Share on other sites

@spyrdano και CPR ποτέ αγοράσατε τις συσκευές;;;

Πάντος εγώ δύο συσκευές από You έχω πάρει και ευτυχώς κανένα θέμα...

Η μπλε αρχές Οκτωβρίου,η καφέ τέλος Νοεμβρίου...

Δευτέρα 25/11 πήρα το πρώτο vision από το Public, το επέστρεψα Τετάρτη 27/11 και μου έδωσαν το δεύτερο, με τα ίδια προβλήματα (καφέ και τα δύο).

Δευτέρα 2/12 επέστρεψα και το δεύτερο αγοράζοντας το P30 lite.

Φαντάσου να το είχα πάρει από σκρουτζομάγαζο...

Η Motorola έκλεισε για μένα... Και μόνο το άγχος μην ξεκολλήσει η κάμερα μελλοντικά, μαζί με το ανύπαρκτο service, αρκούσε για να αλλάξω μάρκα κινητού οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto One Vision

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...