Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνει δηλαδή αυτό που κάνουν οι δυο μεγάλοι με τα με τα xr και τα 10e αλλά από την ανάποδη ;

 

 

 

Οι μεγάλοι κόβουν χαρακτηριστικά για να βγάλουν συσκευές σε χαμηλότερη τιμή μπας και πιάσουν πελάτες με χαμηλότερο budget και τώρα η OnePlus βάζει χαρακτηριστικά μπας και πιάσει πελάτες που θέλουν να δώσουν περισσότερα ;

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς όπως Sammy βγάζει τα s10/s10 plus βγάζει και ένα λιγότερο προικισμενο s10e.

Όπως και Huawei βγάζει p30 pro και p30 αντίστοιχα.

 

Και ανάλογα προτιμήσεις /γούστα /ανάγκες και budget τα βάζει ο καθένας κάτω και αποφασίζει.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δύσκολα ξεπερνάω τα 550 η 600 ευρώ για κινητό/ smartphone, αλλά αν αναλογιστεί κάποιος ότι τα 750 ευρώ τα έδιναν κάποιοι κάποτε για Galaxy S2/S3 και Galaxy Note 3, στις αρχές της δεκαετίας που διανύουμε, νομίζω ότι για τα σημερινά δεδομένα, για αρχική τιμή και για ένα πιο προικισμένο μοντέλο της σειράς, είναι απλά καλά. Ναι ok, έχουν πέσει οι τιμές των υπολοίπων ναυαρχιδων των άλλων εταιριών, αλλά τα έχουμε ξαναπεί αυτά. Άλλο κοινό εκεί και άλλο κοινό εδώ.

 

Σίγουρα έχει χάσει το vfm που είχε πριν 4 χρόνια η OP, σίγουρα έχει χάσει την έννοια του «flagship killer» που ίσχυε μέχρι τα 3/3T, αλλά εταιρεία είναι και δεν μπορεί να σταθεί αλλιώς εάν θέλει να συνεχίσει. Σε καμία περίπτωση δεν την δικαιολογώ, αλλά και σε καμία περίπτωση η Oneplus και η οποιαδήποτε Oneplus δεν δουλεύει για το συμφέρον μας.

 

Προσωπικά δύο χρόνια τώρα τα έχει βγάλει τα λεφτά του το Oneplus 5 και έχει πολύ ψωμί ακόμα εάν συνεχίσω να το προσέχω. Αν δεν απογοητευτω με το Oneplus 7 Pro, σύμφωνα με τα δικά μου κριτήρια πάντα, θα επιλέξω να το πάρω για κάτι πιο καινούριο τεχνολογικά αλλά και εμφανισιακά.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενθαρρυντικα τα μηνύματα και στο τομέα της κάμερας.

 

Διαβάζω βελτιώσεις σε όλα τα σενάρια και συνθήκες λήψης φωτογραφιών σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν.

 

Μία well balanced camera performance σε υψηλά επίπεδα χωρίς να έχει τρανταχτα μείον η αντίστοιχα τρανταχτα συν είναι το ζητούμενο και πιστεύω oneplus θα έχει κάνει καλή δουλειά σε μια ισορροπία ανάμεσα σε συνθήκες ημέρας,χαμηλό φωτισμό και video.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου άποψη είναι πως το απλό 7αρι δεν υπάρχει ως επιλογή , απλά βγαίνει για να έχει επιχείρημα στο αναμενόμενο κράξιμο περί never settle κλπ.

Ως προς το pro με βάση ότι έχει διαρρεύσει ως τώρα θα τα αξίζει τα λεφτά που θα ζητάει και από πλευράς εμφάνισης και κάμερας και οθόνης.

Αυτό και μόνο αρκεί για να πετύχει αφού όπως έχει γραφτεί εδώ οι Samsung ,Huawei κυρίως δεν αποτελούν επιλογές για διάφορους λόγους από μεγάλη μερίδα καταναλωτών και άρα το OP7 pro θα αποτελεί την κορυφαία εναλλακτική.

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να τα δω μόλις βγουν για να αποφασίσω ποιο από τα δύο θα πάρω. Σίγουρα η μεγαλύτερη ανάλυση που έχει το pro είναι πολύ σημαντική και ας έχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Η διαφορά είναι εμφανής. Παρ' όλα αυτά το απλό μοντέλο με κερδίζει λόγω της flat οθόνης που την προτιμώ και λόγω του μεγέθους του που είναι πιο βολικό στο χέρι. Το pro αναμένεται να είναι παντοφλοειδές με τέτοια διάσταση οθόνης. Τέλος το notch του απλού σε σχήμα σταγόνας είναι ότι πιο διακριτικό υπάρχει σε notch και δεν με ενοχλεί τόσο. Άλλωστε το "αφτάκι" που θα έχει το pro, χτυπάει και αυτό άσχημα στο μάτι όταν είναι σηκωμένο, εκτός από ότι θα πρέπει να υπάρχει και ένα άνοιγμα στη θήκη που είναι αντιαισθητικό
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που ανοιχτηκε το θεμα εδω παντως,δεν βλεπω ενδιαφερον στο θεμα του απλου Oneplus7 :P

 

Σε προηγουμενες κυκλοφοριες γινοταν χαμος απο σχολια,φετος μαλλον φαγανε πολλοι ''κρυαδα'' με τις νεες τιμες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν νέες τιμές. Υπάρχει νέο μοντέλο. Ξεκάθαρο αυτό από την 1+

 

Τώρα ότι το ενδιαφέρον μονοπωλεί το Pro είναι απόλυτα λογικό καθώς είναι η πρώτη φορά που η 1+ βγάζει κινητό σχεδόν ναυαρχίδα. Το τι θα επιλέξει ο κόσμος μετά όμως είναι άλλο θέμα. Δεν σημαίνει ότι όσοι σχολιάζουν το Pro εδώ θα πάνε σε αυτή την έκδοση.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ΑΚΟΜΑ δε σχολιάζουμε το προ. Τις τιμές του προ σχολιάζουμε/κριτικάρουμε Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το θετεις εχεις απολυτο δικιο,βεβαια υπο αυτη την γωνια ισως ολοι δεν πανε και καθολου σε oneplus φετος,οπως ειχαν πει καποιοι πιο πισω οτι περιμενουν μεχρι τελευταια στιγμη να δουν τιμες και μοντελα.

 

Εγω για παραδειγμα ο λογος που κοιταζω το 7 pro ειναι με την ελπιδα μηπως και ξεκιναει το φθηνοτερο μοντελο στα 600ευρω(ναι ξερω ονειρο μεγαλο)και μπας και βολεψει αγορα απο amazon με τιμολογιο(και αρα η τιμη βγει σε λογικα επιπεδα).

 

Αλλιως αν δω τιμες κοντα στα 680-700ευρω να ξεκινανε για το pro,προσπερναω οσο τουμπανη και να ειναι η συσκευη,χωρις αυτο να σημαινει οτι η συσκευη δεν θα αξιζει για καποιον αλλο τα χρηματα αυτα αν τον καλυπτει τοσο οπως ειπε και ο Alex πιο πισω.

 

Οχι τιποτα αλλο αλλα ειναι αγνωστο αν θα δουμε φετος και Oneplus 7T Pro(οπως αγνωστο ηταν και οταν βγηκε το Oneplus X απο το πουθενα και μετα δεν ξαναειδαμε διαδοχο του).

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που ανοιχτηκε το θεμα εδω παντως,δεν βλεπω ενδιαφερον στο θεμα του απλου Oneplus7 :P

 

 

 

Σε προηγουμενες κυκλοφοριες γινοταν χαμος απο σχολια,φετος μαλλον φαγανε πολλοι ''κρυαδα'' με τις νεες τιμες :lol:

 

 

 

Στην αρχή έφαγαν κρυάδα και είναι λογικό αν όμως η συσκευή βγει κορυφή το απλό μοντέλο θα χαθεί.

 

Σιγά και τα χρήματα .... όλα στο μυαλό είναι.

Αυτός που εσκασε πέρσι 600 δεν θα δώσει τα 750 φέτος ;

Η παραμύθα του vfm σταματάει στο Pocophone.

 

Ακούω για καταπληκτική οθόνη και περιμένω να δω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τεράστια διαφορά εκεί που έδινα 570 για το 8/128 5Τ τώρα θα δώσω 700 για το αντίστοιχο 7 Pro.

 

Αντίστοιχα κάποιος που έδινε για το 8/256 5Τ/6/6Τ στα 630 ευρώ τώρα θα δώσει 750.

 

Τώρα αν κάποιος θεωρεί δεν αξίζει τα 120-130 διαφορά για το Pro πάει στο απλό μοντέλο η σε άλλες πορτοκαλιές.

 

Τώρα από Amazon και τιμολόγιο όποιος μπορεί σαφώς και αξίζει σε σχέση με oneplus web site αγορά.

 

Το ίδιο ίσχυε και πριν το ίδιο και φέτος με 7 σειρά.

 

Δεν αλλάζει κάτι.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να φοβάμαι ότι είμαι τσιπης που τα 130 ευρώ για 6μηνες διαφορά μεταξύ μοντέλων, κόσμος τα βρίσκει φυσιολογικό/μη φοβερό για την 1+.

 

Ίσως είμαι εγώ υπερβολικός βάση των δικών μου θέλω, τι να πω; Φτάσαμε ΚΑΙ σε αυτό το σημείο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω να φοβάμαι ότι είμαι τσιπης που τα 130 ευρώ για 6μηνες διαφορά μεταξύ μοντέλων, κόσμος τα βρίσκει φυσιολογικό/μη φοβερό για την 1+.

 

Ίσως είμαι εγώ υπερβολικός βάση των δικών μου θέλω, τι να πω; Φτάσαμε ΚΑΙ σε αυτό το σημείο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Έμενα το τελευταίο oneplus συσκευή που αγόρασα και κράτησα 9 μήνες ήταν το 5Τ και έδωσα 570.

 

Μπροστά στο 7 Pro του θα θυμίζει σακαρακα κακά τα ψέματα.

 

Παντού ανώτερο του θα είναι.

 

Δεν έχει νόημα να πάω στο 7αρι που θα είναι σαν ξαναζεσταμενα φαη ίδιο με 6Τ(το οποίο 2 φορές το πήρα και έδιωξα με κλωτσιές σε μια εβδομάδα, δεν μπόρεσα να χωνέψω ούτε το notch του ούτε ούτε κάποια ηλιθια bugs στο λογισμικό που δεν είχα με 5Τ)

 

Απέναντιας το 7 Pro μοιάζει ραμμένο και κομμένο στα θέλω και γούστα μου.

 

Λες και με σκέφτηκε εμένα η oneplus :lol:

 

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το χρήστη Ice universe (@UniverseIce):

 

Μια γεύση και από το τζάμι..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους qhd οθόνη. Μόνο αυτό ήθελα από την oneplus. Είχα βαρεθεί τη βουτηγμένη στη μετριότητα οθόνη των προκατόχων. Το σημαντικότερο component μιας συσκευης είναι η οθόνη (την κοιτάμε κανα 5ωρο τη μέρα) και κατά συνέπεια πρέπει να δίνει το καλύτερο στην αγορά. Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω θα είναι μια οθόνη όπως όλες οι κορυφαίες τους είδους. Απλά κάπως πρέπει η Oneplus να πουλήσει εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η οθόνη θα είναι ότι καλύτερο με διαφορά από oneplus και σίγουρα μεταξύ των 2-3 κορυφαίων στην αγορά.

 

Εδώ που τα λέμε όφειλε η oneplus να δώσει κάτι top of the top από τη στιγμή ζητάει και παραπάνω λεφτά.

 

Δεν αρκούσε μονο η άριστη μπαταρία η το λογισμικό που διαπρέπει τελευταία αλλά και και σε άλλους τομείς βασικούς για πλοιοψηφια χρηστών να διαπρέπει εξίσου.

 

Αλλιώς θα την έπαιρναν με κλωτσιές και θα την σταυρωναν.

 

Και νέα αξεσουάρ θα ανακοινώσει

OnePlus Bullets Wireless 2 and Warp Charge 30 Car Charger leaked

 

https://www.gizmochina.com/2019/04/30/oneplus-bullets-wireless-2-and-warp-charge-30-car-charger-leaked/

 

22d3f4e95d71fc45bec84277c98b7d79.jpg

 

Επιτέλους qhd οθόνη. Μόνο αυτό ήθελα από την oneplus. Είχα βαρεθεί τη βουτηγμένη στη μετριότητα οθόνη των προκατόχων. Το σημαντικότερο component μιας συσκευης είναι η οθόνη (την κοιτάμε κανα 5ωρο τη μέρα) και κατά συνέπεια πρέπει να δίνει το καλύτερο στην αγορά. Για να δουμε...
Σαν μου φαίνεται ψηθηκες πολύ άγρια πλέον που θα δώσει το παραπάνω σε σχέση με παρελθόν :p

 

Βλέπω αυξημένες πιθανότητες να ρίχνεις και άγκυρα στο λιμάνι της oneplus :lol:

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι μέσα στην συσκευή θα έχει και ακουστικα OnePlus Bullets Wireless 2.?? Κάπου το είχα διαβάσει αν δεν κάνω λαθος

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω απίθανο, εκτός αν έχουν αποφασίσει να τρέξουν κανένα τρελό προμόσιον
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ούτε 2-3% δίνω να τρέξει προωθητική ενέργεια με προ παραγγελία.

Τέρμα σπαγγοραμενος ο Κινέζος :lol:

 

Άσε που τους έχω ικανούς όποιος μέσα από oneplus μόνο στη σκέψη να πάρει τέτοια απόφαση να τον σταυρώσουν κυριολεκτικά και μεταφορικά :D

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

OnePlus teases the ultra-wide and zoom cameras of the 7 Pro

https://www.gsmarena.com/oneplus_teases_the_new_ultrawide_and_zoom_cameras_of_the_oneplus_7_pro-news-36835.php

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 7 Pro: Επίσημη διαφήμιση επιβεβαιώνει την απουσία notch, bezels και bloatware

 

 

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7-pro-episimi-diafimisi-epivevaionei-tin-apoysia-notch-bezels-bloatware/

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OnePlus teases the ultra-wide and zoom cameras of the 7 Pro

https://www.gsmarena.com/oneplus_teases_the_new_ultrawide_and_zoom_cameras_of_the_oneplus_7_pro-news-36835.php

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αν δεν ειναι απο καμια DSLR τραβηγμενη και αυτη:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...