Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τιμές σε UK λίρες μας απασχολούν.

 

Εντιτ:Λολ δε ξέρω τι γίνεται με το ταπατοκ. Έχω γράψει ένα κατεβατο για το ότι με ενδιαφέρει και το απλό για τη κοπέλα μου και να δω τιμή και αν αξίζει σε σχέση με το καταπληκτικός νοτε9 &δεν τα γράφει. Μου κόβει συχνά πυκνά μνμτα και γράφει μόνο τη πρώτη γραμμή. Πέρασε τη πρώτη γραμμή και την εξήγηση του γιατί περιμένω τιμές όλων των μοντέλων νιεντε.

 

Τι τραβάμε.

 

Άσχετο:να φανταστώ τι απλό το 7 θα έχει ΜΟΝΟ μια έκδοση (ram/rom) σωστά? Αν ισχύει αυτο αποδεικνύει άλλη μια φορά ότι απλά είναι ένα βελτιωμένο 6τ2(/λιτε 7).

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές σε UK λίρες μας απασχολούν
Και εμένα σε λίρες με ενδιαφέρει μιας από αγγλικό Amazon θα το παραγγείλω.

Το 8/256 6Τ ήταν στα 579 λίρες και 529 το 8/128.

 

Εικάζω 599-610 λίρες το Pro entry level 6/128 και κάνα 50αρι λίρες πάνω το 8/256.

 

Όχι το απλό δεδομένα θα έχει 2 εκδόσεις σίγουρα ένα με 128gb storage και το δεύτερο με 256.

 

Η ram μόνο ερωτηματικό αν θα είναι 8gb και στις 2 εκδόσεις η 6 στο 128 και 8 στο 256.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η οθόνη θα είναι ότι καλύτερο με διαφορά από oneplus και σίγουρα μεταξύ των 2-3 κορυφαίων στην αγορά.

 

Εδώ που τα λέμε όφειλε η oneplus να δώσει κάτι top of the top από τη στιγμή ζητάει και παραπάνω λεφτά.

 

Δεν αρκούσε μονο η άριστη μπαταρία η το λογισμικό που διαπρέπει τελευταία αλλά και και σε άλλους τομείς βασικούς για πλοιοψηφια χρηστών να διαπρέπει εξίσου.

 

Αλλιώς θα την έπαιρναν με κλωτσιές και θα την σταυρωναν.

 

Και νέα αξεσουάρ θα ανακοινώσει

OnePlus Bullets Wireless 2 and Warp Charge 30 Car Charger leaked

 

https://www.gizmochina.com/2019/04/30/oneplus-bullets-wireless-2-and-warp-charge-30-car-charger-leaked/

 

22d3f4e95d71fc45bec84277c98b7d79.jpg

 

Σαν μου φαίνεται ψηθηκες πολύ άγρια πλέον που θα δώσει το παραπάνω σε σχέση με παρελθόν :p

 

Βλέπω αυξημένες πιθανότητες να ρίχνεις και άγκυρα στο λιμάνι της oneplus :lol:

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Αγκυρα δεν ξερω αν θα ριξω αλεξ. Μεχρι τωρα κατι με χαλαγε κι εφευγα (το θεμα οθονη ηταν το βασικοτερο. Ο,τι και να λεγεται και να γραφεται η διαφορα με την υψηλη αναλυση των qhd+ ειναι μεγαλη στα ματια μου κι η αποκριση (touch) ηταν απο τους βασικοτερους λογους που εφευγα, μαζι με την καμερα). Τωρα ομως, με τα νεα -αναμενομενα- δεδομενα, ολα ειναι ανοιχτα. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Σε Amazon Ινδίας oneplus θα παρέχει και εξάμηνη εγγύηση θραύση οθονης.

Ρε λες να το προσφέρει και εδώ,θα ήταν καλοδεχουμενο αναμφίβολα.

https://www.androidcentral.com/you-can-now-pre-book-oneplus-7-pro-india

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σε λίρες με ενδιαφέρει μιας από αγγλικό Amazon θα το παραγγείλω.

Το 8/256 6Τ ήταν στα 579 λίρες και 529 το 8/128.

 

Εικάζω 599-610 λίρες το Pro entry level 6/128 και κάνα 50αρι λίρες πάνω το 8/256.

 

Όχι το απλό δεδομένα θα έχει 2 εκδόσεις σίγουρα ένα με 128gb storage και το δεύτερο με 256.

 

Η ram μόνο ερωτηματικό αν θα είναι 8gb και στις 2 εκδόσεις η 6 στο 128 και 8 στο 256.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

Βασικά πιστεύω με τα τελευταία leaks οι εκδόσεις θα ειναι 6/128, 10/256, και 12/256-512 το 5G

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα είναι τούμπανο,αλλά θα ήθελα οπωσδήποτε ΙΡ68...Φυσικά θα τα βάλω όλα κάτω,δεν το έχω αποκλείσει,θα δω και σχόλια και βλέπω...Αλλά η αδιαβροχοποιηση είναι σημαντική...
Link to comment
Share on other sites

ολα ωραια ολα καλα..αλλα face unlock.?? πως θα ξεκλειδωνουμε? αποτυπωμα μπροστα? μοτιβο θα βαζουμε.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ολα ωραια ολα καλα..αλλα face unlock.?? πως θα ξεκλειδωνουμε? αποτυπωμα μπροστα? μοτιβο θα βαζουμε.?
Προσωπικά πιστεύω πως καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιούμε face unlock. Ναι είναι γρήγορο, έχει την πλάκα του αλλά ως εκεί. Σίγουρα πάντως εάν έχει θα γίνεται με την αναδυόμενη μπροστινη κάμερα. Δαχτυλικο αποτύπωμα θα έχει in display. Αλλά ακόμα και αν δεν είχε τίποτα από τα δύο, ναι το μοτίβο θα ήταν η καλύτερη λύση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το Tweet του χρήστη @oneplus: https://twitter.com/oneplus/status/1124358412999983105?s=09

 

Και αδιάβροχο.!???? Τρελλαααα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το Tweet του χρήστη @oneplus: https://twitter.com/oneplus/status/1124358412999983105?s=09

 

 

 

Και αδιάβροχο.!???? Τρελλαααα

Από τα 5/5Τ και μετά όλα "αδιάβροχα" είναι θεωρητικά. Βέβαια πρέπει να ξεχωρίζουμε στο μυαλό μας λέξεις όπως waterproof και water resistant.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω κάνας σώφρων να κάνει πλατσα πλατσα πλουτσα με το 7αρι του:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω κάνας σώφρων να κάνει πλατσα πλατσα πλουτσα με το 7αρι του:lol:
Να βάλει το τηλέφωνο σε νερό όχι. Αλλά έχω πολύ καλή αδιάβροχη θήκη με την οποία έχω βάλει πολλές φορές το τηλέφωνο σε θάλασσα.

Δυστυχώς στο 7 pro δεν θα μπορεί να γίνει αυτό εξαιτίας της pop-up κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλει το τηλέφωνο σε νερό όχι. Αλλά έχω πολύ καλή αδιάβροχη θήκη με την οποία έχω βάλει πολλές φορές το τηλέφωνο σε θάλασσα.

Δυστυχώς στο 7 pro δεν θα μπορεί να γίνει αυτό εξαιτίας της pop-up κάμερας.

 

Καλα εφόσον η pop up camera ειναι στη θεση της και χωράει κινητό μέσα στη θήκη δεν αλλάζει κατι,πάλι θα το βάζεις θάλασσα.

Εκτος αν ήθελες βγάζεις υποβρύχιες selfie :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το Tweet του χρήστη @oneplus: https://twitter.com/oneplus/status/1124358412999983105?s=09

 

Και αδιάβροχο.!???? Τρελλαααα

Αφού έχεις τόση εμπιστοσύνη σε ότι παρουσιάζει η 1+,όταν με το καλό παραλάβεις το 1+7Pro ρίξε το σε έναν κουβά με νερο,έτσι να τους τεσταρεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να βάλει το τηλέφωνο σε νερό όχι. Αλλά έχω πολύ καλή αδιάβροχη θήκη με την οποία έχω βάλει πολλές φορές το τηλέφωνο σε θάλασσα.

Δυστυχώς στο 7 pro δεν θα μπορεί να γίνει αυτό εξαιτίας της pop-up κάμερας.

 

Ποια θήκη έχεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Παρότι επί 1μιση χρόνο κάτοχος και χρήστης του 5T δηλώνοντας συνολικά ικανοποιημένος, δεν μπορώ να καταλάβω τον ενθουσιασμό που δημιουργείται με κάποιες κατά τη γνώμη μου ατυχείς επιλογές του τμήματος μάρκετινγκ της εταιρείας. Αρχικά είδα εκείνη τη διαφήμιση που έλεγε "no 2000$ pricetag" και τον κόσμο να ενθουσιάζεται με αυτό... Ποια ναυαρχίδα κάνει 2000$ δλδ; Γιατι δεν αναφέρονται στο 1000$ pricetag; Μήπως επειδή το παραπλησιασαν; Μετά βλέπω τη διαφήμιση με τον κουβά όπου δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοούν. Δεν έχουν λάβει πιστοποίηση μεν, μας ενθαρρύνουν να μην αγχωνόμαστε σε περίπτωση που το κινητό βραχεί δε. Δεν το δοκίμασε κάποιος φορέας πιστοποίησης, αλλά μας λένε ότι αντέχει κλείνοντας μας το μάτι... Εγώ πάντως αν πέσει στο κινητό νερό θα αγχωθώ...
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις τόση εμπιστοσύνη σε ότι παρουσιάζει η 1+,όταν με το καλό παραλάβεις το 1+7Pro ρίξε το σε έναν κουβά με νερο,έτσι να τους τεσταρεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποια θήκη έχεις;;;

 

Δεν είδα να αναφέρεται πουθενά το pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουμε πλήρη εξακριβωση-επιβεβαίωση χαρακτηριστικά συσκευής.

 

f4a83a2e65252e88d47f93c2288ba607.jpg

 

063c8863b721e97c9ed923d2676f40f7.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρότι επί 1μιση χρόνο κάτοχος και χρήστης του 5T δηλώνοντας συνολικά ικανοποιημένος, δεν μπορώ να καταλάβω τον ενθουσιασμό που δημιουργείται με κάποιες κατά τη γνώμη μου ατυχείς επιλογές του τμήματος μάρκετινγκ της εταιρείας. Αρχικά είδα εκείνη τη διαφήμιση που έλεγε "no 2000$ pricetag" και τον κόσμο να ενθουσιάζεται με αυτό... Ποια ναυαρχίδα κάνει 2000$ δλδ; Γιατι δεν αναφέρονται στο 1000$ pricetag; Μήπως επειδή το παραπλησιασαν; Μετά βλέπω τη διαφήμιση με τον κουβά όπου δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοούν. Δεν έχουν λάβει πιστοποίηση μεν, μας ενθαρρύνουν να μην αγχωνόμαστε σε περίπτωση που το κινητό βραχεί δε. Δεν το δοκίμασε κάποιος φορέας πιστοποίησης, αλλά μας λένε ότι αντέχει κλείνοντας μας το μάτι... Εγώ πάντως αν πέσει στο κινητό νερό θα αγχωθώ...
Προφανώς η συσκευή όπως και κάποια προηγούμενα μοντέλα της, έχουν έναν βαθμό αδιάβροχοποίησης ανεπίσημα όμως. Ο Jerry, ο γνωστός youtuber που ανοίγει και λυγίζει smartphones, όταν άνοιξε συσκευές της εταιρίας στο παρελθόν το διαπίστωσε και ο ίδιος. Η εταιρία δηλαδή έβαζε μια κάποια προστασία με τσιμουχες και λαστιχακια ούτως ώστε να έχει κάποια αντοχή στο νερό. Η πιστοποίηση που δίνουν από εκεί και πέρα οι εταιρείες αυτές, λογικά πληρώνονται και ανεβάζει το κόστος της συσκευής. Γι αυτό δεν δίνουν πιστοποίηση η της Oneplus.

 

Ένας άλλος youtuber πάλι, νομίζω ο μοναδικός που έδειξε τα αποτελέσματα μετά από μια εβδομαδα, είχε βουτήξει το 5T σε μια κανάτα με νερο για κάποια λεπτά και όταν το έβγαλε δούλευε. Την επόμενη εβδομάδα το μόνο που παρατήρησε είναι οτι το ηχείο δεν έπαιζε το ίδιο δυνατά και η οθόνη έτρωγε κάποια κολλήματα κάποιες φορές. Προφανώς βέβαια η συσκευή δεν είχε στεγνώσει πλήρως και για αυτό είχε τα θέματα αυτά.

 

Οπότε θεωρητικά το συμπέρασμα ήταν ότι είτε σε μια βροχή, είτε αν πέσει ένα ποτήρι νερό πάνω του, δεν χρειάζεται να ανησυχεί κάποιος. Πρακτικά από την άλλη μεριά, έχουμε διαβάσει κατά καιρούς ότι ακόμα και συσκευές με αδιάβροχοποίηση έχουν βγει εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας. Οπότε η έκαναν κάτι λάθος η κάτοχοι τους και τα βουτούσαν στο νερό η τελικά κάτι άλλο παίζεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουμε πλήρη εξακριβωση-επιβεβαίωση χαρακτηριστικά συσκευής.

 

f4a83a2e65252e88d47f93c2288ba607.jpg

 

063c8863b721e97c9ed923d2676f40f7.jpg

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Νομίζω ότι δεν του λείπει τίποτα για τις ανάγκες μου. Μόνο παράπονο ότι τα 8GB συνοδεύονται από 256GB αποθηκευτικού χώρου, που δεν θα χρησιμοποιήσω ποτέ μου :D

Και με 128 καλά θα ήμουν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

jimlost έχω αυτή. Δεν την θέλω για υποβρύχιες λήψεις αλλά για την ασφάλεια που σου παρέχουν. Δες την φώτο.

https://www.amazon.co.uk/dp/B00ND6H3AS?SubscriptionId=AKIAINYWQL7SPW7D7JCA&ascsubtag=4158190|google.gr|||9,74,86,30,77|1|&linkCode=gs2&creativeASIN=B00ND6H3AS&creative=165953&camp=2025

c09aa1c7a5aba887f8f8f4dbcaeb99a6.jpg

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μένει να μάθουμε τιμες σε ευρω,λίρες και δολάρια,διότι σε Ινδία ήδη έγιναν γνωστές.

 

Εδώ οι τιμές και σε κόκκινο χρώμα έγραψα πόσο αντιστοιχεί σε ευρω με βάση σημερινή ισοτιμία ινδική λίρα με ευρώ.

 

Δεν νομίζω τόσο βέβαια θα τιμολογηθει Ευρώπη,εικαζω συν 40-60 ευρώ σε κάθε έκδοση.

 

Μακάρι εννοείται να πέσω έξω :p

 

1346bb7f3fd1c1df8f78783e38e92250.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να αναφέρεται πουθενά το pro
Στο βίντεο αν δεν κάνω λάθος, ίσα που φαίνεται μια μικρή εγκοπή στο επάνω μέρος της συσκευής. Εάν είναι το πάνω μέρος αυτό, τότε μάλλον είναι της αναδυόμενης κάμερας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να αναφέρεται πουθενά το pro

 

Αν δεις το βίντεο στο tweet πάνω έχει κάτι σαν εγκοπη,και σε παραπέμπει ότι είναι το Pro...Για δες λίγο καλύτερα το βίντεο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο βίντεο αν δεν κάνω λάθος, ίσα που φαίνεται μια μικρή εγκοπή στο επάνω μέρος της συσκευής. Εάν είναι το πάνω μέρος αυτό, τότε μάλλον είναι της αναδυόμενης κάμερας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαιε,τώρα είδα την απάντηση σου...Εμένα παντος το βίντεο στο tweet μου έδωσε την εντύπωση ότι είναι το Pro...Αλλά ακόμα και το απλό 7 να είναι,θα υπάρχουν πολλοί που θα το κάνουν...Είμαι σίγουρος για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...