Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου φτιάξαμε την νυχτερινή gcam, για πείτε καμια γνώμη και για την ημερήσια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7945577#post7945577
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να βρω την ρύθμιση οταν είμαι σε "λειτουργία παιχνιδιού " να μου εμφανίζει ειδοποίηση απο messenger. Κλήσεις, sms, viber κλπ εμφανίζονται κανονικά.. Δεν υποστηρίζει το messenger..??
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κάποιος το εξής πρόβλημα;

 

Φαίνεται ότι κάποιες στιγμές το κινητό χάνει τελειώς το σήμα και ενώ δείχνει ότι έχει 4G δεν μπορώ να κάνω access καμία σελίδα ή γενικά να λάβω data από πουθενά. Πρέπει να μπω σε WiFi κάπου. ΄

 

Επανέρχεται μετά από κάποιες ώρες απλά μπορεί να με αφήσει χωρίς internet όταν μπορεί να χρειαστώ χάρτες στον δρόμο κ.λπ.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κάποιος το εξής πρόβλημα;

 

Φαίνεται ότι κάποιες στιγμές το κινητό χάνει τελειώς το σήμα και ενώ δείχνει ότι έχει 4G δεν μπορώ να κάνω access καμία σελίδα ή γενικά να λάβω data από πουθενά. Πρέπει να μπω σε WiFi κάπου. ΄

 

Επανέρχεται μετά από κάποιες ώρες απλά μπορεί να με αφήσει χωρίς internet όταν μπορεί να χρειαστώ χάρτες στον δρόμο κ.λπ.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

Αυτο μου συμβαίνει κάποιες φορες οταν βαλω καινουργια πακετα με mb. Με restart στρωνει

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου συμβαίνει κάποιες φορες οταν βαλω καινουργια πακετα με mb. Με restart στρωνει

 

Είμαι σε μηνιαίο πακέτο με fixed GB/month. Γενικά τρώει σκαλώματα κάποιες φορές, υπήρξαν φορές που με έπαιρναν τηλέφωνο και δεν χτυπούσε καν σε μένα ή κάποιο θέμα με την κάμερα που δείχνει να κολλάει κάποιες φορές. Και το viber δείχνει να μην συμπεριφέρεται αρκετές φορές καλά με αρκετά κολλήματα.

 

Επίσης δεν βλέπει για κάποιο λόγο το bluetooth του αυτοκινήτου :/

 

Δεν ξέρω αν πάω σε open beta 6 αν φτιάξουν αυτά.

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλω την beta και να βάλω την τελευταία κανονική έκδοση του Oxygen OS σε 7pro?

 

- το βρήκα -

Edited by Hatebreedgr
Link to comment
Share on other sites

Καλό , χρυσό και άγιο το 7pro, αλλα αυτό το θέμα με το wifi calling μου έχει σπάσει τα νεύρα. Είναι η 10τη φορά που προσπαθώ να το ενεργοποιήσω και δεν μπορώ...εχθές μέχρι κάποιας στιγμής δούλευε κανονικά, μετά χάθηκε απο την status bar...κάνοντας την γνωστή διαδικασία μπας και το επαναφέρω δεν κατάφερα τίποτα, με αποτέλεσμα να έχω φάει 3ώρες απο τη ζωή μου να κάνω clean install την 10αρα και να ξαναστήνω το κινητό απο την αρχή χώρις όμως αποτέλεσμα...Μόνο to VoLTE λειτουργεί
Link to comment
Share on other sites

Καλό , χρυσό και άγιο το 7pro, αλλα αυτό το θέμα με το wifi calling μου έχει σπάσει τα νεύρα. Είναι η 10τη φορά που προσπαθώ να το ενεργοποιήσω και δεν μπορώ...εχθές μέχρι κάποιας στιγμής δούλευε κανονικά, μετά χάθηκε απο την status bar...κάνοντας την γνωστή διαδικασία μπας και το επαναφέρω δεν κατάφερα τίποτα, με αποτέλεσμα να έχω φάει 3ώρες απο τη ζωή μου να κάνω clean install την 10αρα και να ξαναστήνω το κινητό απο την αρχή χώρις όμως αποτέλεσμα...Μόνο to VoLTE λειτουργεί

 

Να είναι γενικό πρόβλημα της Cosmote και όχι της συσκευής το σκέφτηκες καθόλου? Θα είχες αποφύγει όλη αυτή τη διαδικασία αν είχες ρίξει μια ματιά στο νήμα της Cosmote

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=25

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος και εγώ του 7pro 8/256. Και έχω κάποιες απορίες.

1 είμαι Vodafone . Δουλεύει το wifi calling και αν ναι πως ακριβώς το ενεργοποιω ;

2 στον στοκ dialer υπάρχει τρόπος για t9 search ;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να είναι γενικό πρόβλημα της Cosmote και όχι της συσκευής το σκέφτηκες καθόλου? Θα είχες αποφύγει όλη αυτή τη διαδικασία αν είχες ρίξει μια ματιά στο νήμα της Cosmote

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=25

 

Το ότι η Cosmote δεν έχει το oneplus στην λίστα με τις υποστηριζόμενες συσκευές για WiFi calling είναι η αιτία φυσικά. Όμως ενώ το workaround από XDA μου δούλευε και κάποια στιγμή αποφάσισε να σταματήσει (χωρίς να έχω καμία παρέμβαση προσωπικά) νομίζω είναι καθαρά θέμα συσκευής. Είναι ανάλογα πόσο σε εξυπηρετεί ένα feature και για εμένα είναι πολύ βασική λειτουργία η συγκεκριμένη για να μην την έχω ή όταν υπάρχει να υπολειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι η Cosmote δεν έχει το oneplus στην λίστα με τις υποστηριζόμενες συσκευές για WiFi calling είναι η αιτία φυσικά. Όμως ενώ το workaround από XDA μου δούλευε και κάποια στιγμή αποφάσισε να σταματήσει (χωρίς να έχω καμία παρέμβαση προσωπικά) νομίζω είναι καθαρά θέμα συσκευής. Είναι ανάλογα πόσο σε εξυπηρετεί ένα feature και για εμένα είναι πολύ βασική λειτουργία η συγκεκριμένη για να μην την έχω ή όταν υπάρχει να υπολειτουργεί.

 

Φίλε μου ξέρω ότι δεν είναι στις υποστηριζόμενες συσκευές όπως ξέρω ότι παίζει μια χαρά. Αν διάβαζες στο νήμα για το wifi calling θα ήξερες ότι από εχθές υπάρχει πρόβλημα γενικά με το δίκτυο της Cosmote όπως και με το wifi calling και volte

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξέρω ότι δεν είναι στις υποστηριζόμενες συσκευές όπως ξέρω ότι παίζει μια χαρά. Αν διάβαζες στο νήμα για το wifi calling θα ήξερες ότι από εχθές υπάρχει πρόβλημα γενικά με το δίκτυο της Cosmote όπως και με το wifi calling και volte

 

ένα Samsung note 10+ πάντως που ήταν δίπλα από το δικό μου δεν είχε θέμα...ούτως ή άλλως δεν μου το παρουσίασε πρώτη φορά...

Link to comment
Share on other sites

10.0.7 new update..!!! σε λιγο θα κατεβασω..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

10.0.7 new update..!!! σε λιγο θα κατεβασω..!!
Καλημέρα.

Για το 7t είναι.

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το εργαλείο παιδιά,μια ερώτηση θα δω διαφορά μπαταρία αν ρίξω τα hz στο 60;

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το εργαλείο παιδιά,μια ερώτηση θα δω διαφορά μπαταρία αν ρίξω τα hz στο 60;

 

Στάλθηκε από το GM1910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν αξίζει κατ εμέ και ούτε θα δεις ουσιαστική διαφορά, άσε που στην ουσία θα αρνείσαι ένα βασικό πλεονέκτημα της συσκευής.

Από Day one μόνιμα 90hz και ούτε μια φορά μου πέρασε από μυαλό να ρίξω στα 60.

 

Και ουδέποτε με προβλημάτισε απόδοση μπαταρίας.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το original glass protector ειναι ιδιο με του 7Τ pro? Γιατι δεν βλεπω να το πουλαει πλεον το σαιτ τους για το 7 pro.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε.29e28fdd9148bab0572679419bd2c990.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έκανα update μέσω vpn italy αλλά το αρχείο ήταν 280mb8fcce9c2b002dfccdef7440b5b26f31c.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ec12577a7dd48dfe00c8aa55dc31b02d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να την περάσω.

Μέσω VPN Ιταλίας την κατέβασα.... 042a46ba5495986ae92db40b7146a50c.jpg

 

May the power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να βρω την ρύθμιση οταν είμαι σε "λειτουργία παιχνιδιού " να μου εμφανίζει ειδοποίηση απο messenger. Κλήσεις, sms, viber κλπ εμφανίζονται κανονικά.. Δεν υποστηρίζει το messenger..??

 

Κάποιος μήπως..??

Link to comment
Share on other sites

https://www.oneplus.com/gr

 

Εδώ εαρταστικη προσφορά από oneplus.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...