Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[/color]

 

Η καμερα μας ειναι πολυ καλη ασχετα τι λενε οι παπαγάλοι δεξια κι αριστερα οπως κι η μπαταρια. Και δοκιμασα 2-3 gcam για να εχω πιο σφαιρικη αποψη.

Αυτό ακριβώς! Από τα OnePlus 6/6T και ειδικά με το 7 Pro, έχουν κάνει πολύ καλύτερη δουλειά στην κάμερα απ'οτι στο παρελθόν. Στο μόνο που χάνει η stock camera ίσως, σε βραδυνό και σε ημερισιο σενάριο, είναι ότι στις σκιές δεν δίνει πολύ λεπτομέρεια όσο η Gcam. Κατά τα άλλα, η κάμερα του είναι πολύ δυνατή και ας ελπίσουμε να προσθέσουν τις λειτουργίες που έλεγαν και στις άλλες δύο κάμερες/φακούς.

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Προερχόμενος από LG G4 και με 3 αλλαγές PCB (ευτυχώς εντός εγγύησης) είπα να πάω παρακάτω.

 

Αφού δυστυχώς απέκλεισα (μάλλον) το P30 pro λόγω της αβεβαιότητας με τη Huawei, είμαι ανάμεσα σε galaxy s10+ και oneplus 7 pro. Δεδομένου ότι με βάση αυτά που έχω δει η κάμερα του s10+ φαίνεται να είναι καλύτερη (λόγω ενασχόλησης με τη φωτογραφία βάζω την κάμερα ως 1ο κριτήριο), κλίνω προς τα εκεί (όπως επίσης και λόγω micro sd και 3.5 jack).

 

Παρ' όλο που το oneplus είναι μια εξαιρετική κατά τ' άλλα συσκευή, με μικρότερη μπαταρία μεν, η οποία όμως φορτίζει πολύ γρηγορότερα (το s10+ απ' ό,τι διαβάζω θέλει κοντά 1,5 ώρα για πλήρη φόρτιση).

 

Τι λέτε;

(Το ίδιο ερώτημα έχω ανεβάσει και στο topic για το s10+)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Προερχόμενος από LG G4 και με 3 αλλαγές PCB (ευτυχώς εντός εγγύησης) είπα να πάω παρακάτω.

 

Αφού δυστυχώς απέκλεισα (μάλλον) το P30 pro λόγω της αβεβαιότητας με τη Huawei, είμαι ανάμεσα σε galaxy s10+ και oneplus 7 pro. Δεδομένου ότι με βάση αυτά που έχω δει η κάμερα του s10+ φαίνεται να είναι καλύτερη (λόγω ενασχόλησης με τη φωτογραφία βάζω την κάμερα ως 1ο κριτήριο), κλίνω προς τα εκεί (όπως επίσης και λόγω micro sd και 3.5 jack).

 

Παρ' όλο που το oneplus είναι μια εξαιρετική κατά τ' άλλα συσκευή, με μικρότερη μπαταρία μεν, η οποία όμως φορτίζει πολύ γρηγορότερα (το s10+ απ' ό,τι διαβάζω θέλει κοντά 1,5 ώρα για πλήρη φόρτιση).

 

Τι λέτε;

(Το ίδιο ερώτημα έχω ανεβάσει και στο topic για το s10+)

 

Αφού σ ενδιαφέρει η κάμερα τότε pixel 3 XL μονόδρομος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο s10 plus άμα σε ενδιαφέρει η sd και το jack για κανένα άλλο λόγο.

Είχα το s10+ πριν το 7 pro.

Σε κάμερα το 7 pro είναι ισάξιο εάν όχι καλύτερο.

Ειδικα άμα βάλεις και την gcam στο παιχνίδι αντε γειά.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

 

 

Προερχόμενος από LG G4 και με 3 αλλαγές PCB (ευτυχώς εντός εγγύησης) είπα να πάω παρακάτω.

 

 

 

Αφού δυστυχώς απέκλεισα (μάλλον) το P30 pro λόγω της αβεβαιότητας με τη Huawei, είμαι ανάμεσα σε galaxy s10+ και oneplus 7 pro. Δεδομένου ότι με βάση αυτά που έχω δει η κάμερα του s10+ φαίνεται να είναι καλύτερη (λόγω ενασχόλησης με τη φωτογραφία βάζω την κάμερα ως 1ο κριτήριο), κλίνω προς τα εκεί (όπως επίσης και λόγω micro sd και 3.5 jack).

 

 

 

Παρ' όλο που το oneplus είναι μια εξαιρετική κατά τ' άλλα συσκευή, με μικρότερη μπαταρία μεν, η οποία όμως φορτίζει πολύ γρηγορότερα (το s10+ απ' ό,τι διαβάζω θέλει κοντά 1,5 ώρα για πλήρη φόρτιση).

 

 

 

Τι λέτε;

 

(Το ίδιο ερώτημα έχω ανεβάσει και στο topic για το s10+)

Κάμερα s10 όντως καλύτερη σε αρκετά σενάρια και πολύ κοντά σε Pixel 3xl. Είναι τα δύο κινητά που είχα τελευταία στα χέρια μου.

Και το OnePlus δεν υπολείπεται όμως πολύ. Γενικά οι διαφορές είναι σχετικά μικρές.

Σε οθόνες όμως βάζω πάνω απ' όλα το OnePlus με δεύτερο το πίξελ και τρίτο το Samsung.

Αυτονομία πρώτο OnePlus και μετά s10 plus

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Προερχόμενος από LG G4 και με 3 αλλαγές PCB (ευτυχώς εντός εγγύησης) είπα να πάω παρακάτω.

 

Αφού δυστυχώς απέκλεισα (μάλλον) το P30 pro λόγω της αβεβαιότητας με τη Huawei, είμαι ανάμεσα σε galaxy s10+ και oneplus 7 pro. Δεδομένου ότι με βάση αυτά που έχω δει η κάμερα του s10+ φαίνεται να είναι καλύτερη (λόγω ενασχόλησης με τη φωτογραφία βάζω την κάμερα ως 1ο κριτήριο), κλίνω προς τα εκεί (όπως επίσης και λόγω micro sd και 3.5 jack).

 

Παρ' όλο που το oneplus είναι μια εξαιρετική κατά τ' άλλα συσκευή, με μικρότερη μπαταρία μεν, η οποία όμως φορτίζει πολύ γρηγορότερα (το s10+ απ' ό,τι διαβάζω θέλει κοντά 1,5 ώρα για πλήρη φόρτιση).

 

Τι λέτε;

(Το ίδιο ερώτημα έχω ανεβάσει και στο topic για το s10+)

 

Και εγώ ήμουν στο ίδιο δίλημμα μεταξύ S10+ και 7Pro (βέβαια ερχόμενος απογοητευμένος από το Note9)

H μπαταρία του 7Pro είναι καλύτερη λόγω 855 σε σχέση με το S10+ που έχουν γνωστοί μου (αλλά και σε σχέση με το Note9 που είχα)

Η κάμερα είναι εξαιρετική και πραγματικά δεν έχει κάτι να ζηλέψει. Ειδικά η selfie καμερα είναι πολύ καλύτερη για τα δικά μου γούστα

 

Edit: Ξεχασα να πω πως με αυτο το κόψιμο που έχει στην οθόνη το s10+, μου φάνηκε πολύ αηδια και ακόμα χειρότερο από κοντα

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κι αυτό αλλά απ' ό,τι είδα δεν έχει εγγύηση - service

 

Αγορα απο Ευρωπαικο amazon που ειναι καλυτερη απο οποιοδηποτε service στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως ρωτάς στο λάθος topic. Εδώ θα σου πούμε τα καλύτερα για το OnePlus 7 Pro και οι άλλοι 8α σου πουν τα καλύτερα για το S10 plus. Οπότε είναι είτε στην δική σου κρίση η ρωτάς εκεί που πρέπει για να πάρεις κι άλλες γνώμες που ίσως σε μπερδέψουν κι άλλο

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και δίνει και διετή εγγύηση;

 

Απο οσο γνωριζω ναι κανονικα.

Βεβαια για να εισαι 100% σιγουρος μπορεις να τους στειλεις μνμ στο Amazon και να τους ρωτησεις τι παιζει με εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Και πιθανότατα όχι μόνο η OnePlus, αλλά όλοι όσοι συμμετέχουν στην λίστα της Google για την δοκιμαστικη 10αρα.

 

https://developer.android.com/preview/devices

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω ναι κανονικα.

Βεβαια για να εισαι 100% σιγουρος μπορεις να τους στειλεις μνμ στο Amazon και να τους ρωτησεις τι παιζει με εγγυηση.

 

Είχα ρωτήσει εγώ μεσω live chat γιατι πήρα το κινητό μου από εναν τυπά που το είχε αγοράσει μέσω amazon.es και με ειπαν οτι ισχυει κανονικά εφόσον είναι το 1913 και όχι κάποιο άλλο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Θέλω αν γνωρίζετε μια βοήθεια , μου βγάζει εδώ κ κάτι μέρες ένα pop up μήνυμα η εφαρμογή bugreportlite διακόπτεται επανειλημμένα. Ξέρει κανείς τι είναι αυτό κ πως μπορώ να το διορθώσω . Φοράω την beta 4
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις την open beta που κυκλοφορησε σήμερα?

 

Ναι προς το παρόν κανένα πρόβλημα μόνο κάτι πολύ μικρά σε κάποιες εφαρμογές που είναι λογικό κ θα διορθωθούν . Φυσικά είναι κ νωρίς ακόμα για να βγάλουμε συμπερασμα ιδίως για μπαταρία . Εγώ την πέρασα πάνω από την προηγούμενη το βράδυ θα την περάσω καθαρή για να έχω σίγουρα αποτελέσματα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήδη αυτή είναι σαν στοκ δεν έχει ιδιαίτερα bugs είναι ήδη 2 μήνες σχεδόν που τεσταρετε σε κινητά άρα βάλτε την κ μην τρελενεστε με stable θα έρθει κ αυτή κ δεν πιστεύω να έχει τρελές διάφορες με τις beta που θα βγουν μέχρι τότε .
Link to comment
Share on other sites

Από που την κατεβάζουμε παίδες;;
Καλημέρα φίλε μου

Εδώ είσαι!

 

https://forums.oneplus.com/threads/oxygen-os-open-beta-1-for-the-oneplus-7-and-oneplus-7-pro.1099154/

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε καθαρη εγκατασταση εννοουμε clear cache ?δεν χανονται ολα τα δεδομενα απο μεσα?υπαρχουν καπου τα βηματα που ακολουθεις? Edited by diaoloS

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι προς το παρόν κανένα πρόβλημα μόνο κάτι πολύ μικρά σε κάποιες εφαρμογές που είναι λογικό κ θα διορθωθούν . Φυσικά είναι κ νωρίς ακόμα για να βγάλουμε συμπερασμα ιδίως για μπαταρία . Εγώ την πέρασα πάνω από την προηγούμενη το βράδυ θα την περάσω καθαρή για να έχω σίγουρα αποτελέσματα .

 

Ποια είναι η διαδικασία για καθαρό πέρασμα;

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...